Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Summertime
Posts: 64
Joined: 18/06/2009 14:45
Location: SJJ

#1 Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Post by Summertime »

Zanim me da li u SA postoji dežurna veterinarska stanica i kome se može obratiti ako vam se kucni ljubimac razboli ili povrijedi mimo radnog vremena?
Danas sam odvela psa na Stup jer sam cula da je to dezurna veterinarska stanica kad tamo katanci na sve strane.
Zovem ih na telefon - niko se ne javlja.
Nazovem vet. fakultet kazu idi na Stup!!!!!!
Kažem da stojim ispred vet. stanice na Stupu....i oni naravno ...pa eto...bla bla bla....tj. jedno veliko nista!
I sta sad?

Moja je sreca što poznajem veterinare pa sam slobodna kontaktirati ih u bilo koje doba dana ili noci i traziti savjet
al sta da sam tek nabavila kucnog ljubimca il da ne znam nikoga?????
User avatar
*miara*
Posts: 360
Joined: 15/04/2009 12:04

#2 Re: Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Post by *miara* »

meni kad je macka u 22h pala kroz prozor, nazvala sam informacije i rekla da hocu broj nekog dezurnog veterinara. dali su mi broj na koji mi se javila neka zena koja mi je dala broj nekog drugog veterinara koji je dezurni (pisem stalno neki i neka jer se nikad niko od veterinara ne predstavi kad ih nazoves). ja sam onda nazvala tog dezurnog veterinara i mogu reci, brzo je dosao. u roku pola sata je bio kod mene iako je bio kravu otelio u nekom selu oko sarajeva. ja sam mislila nece mi do sutra doci. dobro je uradio svoj posao. dao joj nesto protiv bolova i za smirenje, fiksirao nogu i rekao mi kako da je pripazim dok sutra ujutro ne odem u stanicu. u stanici su me zajebali tako sto su mi rekli da bi operacija kostala 500 maraka da se kost namjesti. kod privatnih veterinara kosta 100 maraka. tako da sad moja senci sepa jer su mi lagali na stupu.
Cibra
Posts: 193
Joined: 15/09/2009 21:28

#3 Re: Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Post by Cibra »

Da li neko zna na koji način se pas lutalica može "registrovati" dobiti potrebnu dokumentaciju da se prebaci u drugu državu.

Radio sam prethodnu noć sa jednim strancem, sreli smo prelijepog lovačkog psa kojeg je udarilo auto, noga mu je bila potpuno slomljena, te je on našao u italiji dom za njega. Ove informacije su nam baš potrebne!
I
Posts: 178
Joined: 01/10/2004 10:05

#4 Re: Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Post by I »

Cibra wrote:Da li neko zna na koji način se pas lutalica može "registrovati" dobiti potrebnu dokumentaciju da se prebaci u drugu državu.

Radio sam prethodnu noć sa jednim strancem, sreli smo prelijepog lovačkog psa kojeg je udarilo auto, noga mu je bila potpuno slomljena, te je on našao u italiji dom za njega. Ove informacije su nam baš potrebne!
Psa treba vakcinisati i mora mu se staviti cip. To kosta 50 KM u Vetlife-u. I treba ti još neki papir koji košta 35 KM. U svakom slučaju najbolje ti je otići u Vetlife ili neku drugu veterinarsku stanicu i oni će ti najbolje sve reći.
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#5 Re: Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Post by Friesian »

@Summertime - nije mi jasno sta si ocekivala da fakultet uradi kad si ih zvala.. ako si nazvala iza radnog vremena to je to.. nemaju oni nikakve, ali bas nikakve, veze sa stanicom na Stupu da bi ti oni rijesili problem zakljucanih vrata na Stupu..
problem jeste sto u Sarajevu nema dezurne stanice i isto tako kad je kolektivni odmor opet nikog nema..
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#6 Re: Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Post by Cholina_Lokica »

vetlife ima broj za hitne slucajeve u toku noci
Cibra
Posts: 193
Joined: 15/09/2009 21:28

#7 Re: Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Post by Cibra »

Nije istina, po svim informacijama, ti veterinari koji rade tu na Stupu su dezurni, ali su kuci, i onda kada je potrebno, potrebno je da ih nazovete i oni dodju na Stup da pregledaju ljubimca.

Sudbina psa zbog kojeg su mi bile potrebne informacije je da ide u italiju. Naime, moj prijatelj, novinar je onaj dan sreo cuku na sred ulice sa slomljenom nogom, i niko nije htio da stane da skloni cuku sa ulice da ga ne udari auto. On ga je pokupio, i uspjeli smo ga odvesti na stup u nedelju navecer oko 21 sat.Doktor Samir nam je naplatio 40KM za antibiotike, previjanje i sve, i uzet ce jos 65KM za microchip, pasos, certifikat i vakcinu. Mali Dzido ode u Rim. :D
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#8 Re: Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Post by Pasiflora »

Mikrocip je 30KM!!!!!!!!!!!!!!!!
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#9 Re: Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Post by Cholina_Lokica »

sitno wrote:Mikrocip je 30KM!!!!!!!!!!!!!!!!
njemu ce uzeti 65km za sve skupa. Komplet obradu koja je potreba preko granice, ne samo chip :mrgreen:
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#10 Re: Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Post by Pasiflora »

Cholina_Lokica wrote:
sitno wrote:Mikrocip je 30KM!!!!!!!!!!!!!!!!
njemu ce uzeti 65km za sve skupa. Komplet obradu koja je potreba preko granice, ne samo chip :mrgreen:

imas pp
lela76
Posts: 19
Joined: 11/04/2014 09:06

#11 Re: Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Post by lela76 »

Zar u ovom gradu(Sarajevo) nema ama bas nigdje dezurni veterinar ili bar veterinar koji ce kako treba pregledati povrijedenu zivotinju.Meni je u utorak macak pao sa prozora,odemo kod privatnog vet.pregleda ga rukama(samo rukama) kaze nije nista slomio dao mu antisok(uredno naplatio ),kupi ciprol daj svaki dan narednih 7 dana i bice ok.Dva dana lezi,krvari,zovem veta kaze to je normalno kad urinira, zovem ja njega svako malo,jer vidim da bas to i nije tako normalno(nisam doktor al vidim),opet on onako otresito vec dva dana ti govorim da je to normalno,kontam on bolje zna,macak place,hropti,bale mu cure vidim umire(bar toliko znam),zovem sve stanice po gradu niti jedna da radi,zovem "svog" vet.spava covjek, macak lagano izdise,umire,umro.Zove me vet(kad se probudio naravno)pita sta je,kazem macak umro,aaaaa bas me cudi bio je u redu.Insistirajte za svoje pare sve sto vam padne na pamet tokom pregleda ipak mi njih placamo.(Mozda je bio manje vrijedan njemu jer nije rasni,jer kod nas nista bez visina i fensi sranja nije vrijedno)Macak je umro od unutrasnjeg krvarenja.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#12 Re: Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Post by Cholina_Lokica »

Koji veterinar?
lela76
Posts: 19
Joined: 11/04/2014 09:06

#13 Re: Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Post by lela76 »

[quote="Cholina_Lokica"]Koji veterinar?[/
Amar na cengic vili,kazu divan krasan,spasio od prijateljeve mame macu,pa jos jednu,al sta mu bi pa me tako posla kuci bez ultrazvuka,ako je trebao umrijeti mogla sam ga bar uspavati da se ne muci,jer vjeruj cijelu noc je hroptio,jos uvijek sebi ne mogu doci,na rukama mi je umro
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#14 Re: Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Post by Cholina_Lokica »

A naravno nemas nikakav nalaz i anamnezu niti racun da mozes tuziti... to nam j veliki problem, zato se takve stvari i desavaju.
lela76
Posts: 19
Joined: 11/04/2014 09:06

#15 Re: Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Post by lela76 »

Cholina_Lokica wrote:A naravno nemas nikakav nalaz i anamnezu niti racun da mozes tuziti... to nam j veliki problem, zato se takve stvari i desavaju.
Na zalost nemam(,njemu na dusu svakako),ali ko razmislja u tom momentu panike,samo mislis spasi ga,kad mi je rekao da je sve uredu da nije nista slomio,niko sretniji od mene,ali...nece vise :sad:
lela76
Posts: 19
Joined: 11/04/2014 09:06

#16 Re: Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Post by lela76 »

Molim vas da mi preporucite veterinara,jer cu opet uzeti mucicu,prazna je kuca i zivot bez zivotinje samo vas molim ne Amara Popovica
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#17 Re: Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Post by Amazonka27 »

Izvini, ali zivotinje mozes odvesti i u toku radnog vremena a ne samo kada je potreban dezurni veterinar. Ako si vidjela da nesto nije ok...zasto si opet cekala "dezurno radno vrijeme" ili potrazila misljenje drugog veterinara? Nije veterinar kriv sto ti je macka iskocila kroz prozor... Na kojem spratu zivis? Toliko spasenih zovotinja a sada treba javno lincovati a ima i tvoje greske...zasto ti je macka pala? Zasto nisi potrazila drugo misljenje? Zasto zoves samo u "dezurno vrijeme".
lela76
Posts: 19
Joined: 11/04/2014 09:06

#18 Re: Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Post by lela76 »

Amazonka27 wrote:Izvini, ali zivotinje mozes odvesti i u toku radnog vremena a ne samo kada je potreban dezurni veterinar. Ako si vidjela da nesto nije ok...zasto si opet cekala "dezurno radno vrijeme" ili potrazila misljenje drugog veterinara? Nije veterinar kriv sto ti je macka iskocila kroz prozor... Na kojem spratu zivis? Toliko spasenih zovotinja a sada treba javno lincovati a ima i tvoje greske...zasto ti je macka pala? Zasto nisi potrazila drugo misljenje? Zasto zoves samo u "dezurno vrijeme".
zato sto sam imala povjerenje u vetrinara (kontam covjek zna) kojeg sam stalno zvala i govorio mi je da je sve u redu i da tako mora da bude,trazila sam dezurne veterinare kad je macak vec bio na samrti,nisam cekala dezurno radno vrijeme i hajd ne seri kao treba cekat radno vrijeme da se nesreca desi ,na kojem spratu zivim je ne bitno,bitno je da se rukama ne moze odrediti povreda koja je nastala pri padu, udaru ni covjeka ni zivotinje bez detaljnijeg pregleda
lela76
Posts: 19
Joined: 11/04/2014 09:06

#19 Re: Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Post by lela76 »

lela76 wrote:
Amazonka27 wrote:Izvini, ali zivotinje mozes odvesti i u toku radnog vremena a ne samo kada je potreban dezurni veterinar. Ako si vidjela da nesto nije ok...zasto si opet cekala "dezurno radno vrijeme" ili potrazila misljenje drugog veterinara? Nije veterinar kriv sto ti je macka iskocila kroz prozor... Na kojem spratu zivis? Toliko spasenih zovotinja a sada treba javno lincovati a ima i tvoje greske...zasto ti je macka pala? Zasto nisi potrazila drugo misljenje? Zasto zoves samo u "dezurno vrijeme".
zato sto sam imala povjerenje u vetrinara (kontam covjek zna) kojeg sam stalno zvala i govorio mi je da je sve u redu i da tako mora da bude,trazila sam dezurne veterinare kad je macak vec bio na samrti,nisam cekala dezurno radno vrijeme i hajd ne seri kao treba cekat radno vrijeme da se nesreca desi ,na kojem spratu zivim je ne bitno,bitno je da se rukama ne moze odrediti povreda koja je nastala pri padu, udaru ni covjeka ni zivotinje bez detaljnijeg pregleda
I da zasto ne bih rekla ko je za rse kod nas sve mora zataskavati i kriti
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#20 Re: Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Post by Amazonka27 »

lela76 wrote:
Amazonka27 wrote:Izvini, ali zivotinje mozes odvesti i u toku radnog vremena a ne samo kada je potreban dezurni veterinar. Ako si vidjela da nesto nije ok...zasto si opet cekala "dezurno radno vrijeme" ili potrazila misljenje drugog veterinara? Nije veterinar kriv sto ti je macka iskocila kroz prozor... Na kojem spratu zivis? Toliko spasenih zovotinja a sada treba javno lincovati a ima i tvoje greske...zasto ti je macka pala? Zasto nisi potrazila drugo misljenje? Zasto zoves samo u "dezurno vrijeme".
zato sto sam imala povjerenje u vetrinara (kontam covjek zna) kojeg sam stalno zvala i govorio mi je da je sve u redu i da tako mora da bude,trazila sam dezurne veterinare kad je macak vec bio na samrti,nisam cekala dezurno radno vrijeme i hajd ne seri kao treba cekat radno vrijeme da se nesreca desi ,na kojem spratu zivim je ne bitno,bitno je da se rukama ne moze odrediti povreda koja je nastala pri padu, udaru ni covjeka ni zivotinje bez detaljnijeg pregleda
imala si dva dana da odvedes macka drugom veterinaru...nije ti se ovaj ni ohladio hoces vec novu macku... malo trolas? Covjek zna i dobar je strucnjak i dijagnosticar. Ne pljuj bezze po njemu jer je spasio hiljade zivotinja. Sterilizirao mi je macku (nosili je kod njega ali ona je podivljala od straha i i onda je on predlozio da dodje kod nas i da je tu uspava i odnese na operaciju) mali sav od 1 cm bez konaca... cipiranje njenog maceta koje nije reklo ni mjau.. macke mojih prijateljica sve su pod njegovim stetoskopom... zaista ne zasluzuje da se pljuje ovako po njemu...
A za nesrecu ne treba cekati radno vrijeme...ali si imala 2 (radna) dana da se obratis za drugo misljenje... vako zaista zvucis kao jadna konkurencija koja macke sterilisu od repa do vrata a maca onda ipak donese na svijet macice...
lela76
Posts: 19
Joined: 11/04/2014 09:06

#21 Re: Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Post by lela76 »

Amazonka27 wrote:
lela76 wrote:
Amazonka27 wrote:Izvini, ali zivotinje mozes odvesti i u toku radnog vremena a ne samo kada je potreban dezurni veterinar. Ako si vidjela da nesto nije ok...zasto si opet cekala "dezurno radno vrijeme" ili potrazila misljenje drugog veterinara? Nije veterinar kriv sto ti je macka iskocila kroz prozor... Na kojem spratu zivis? Toliko spasenih zovotinja a sada treba javno lincovati a ima i tvoje greske...zasto ti je macka pala? Zasto nisi potrazila drugo misljenje? Zasto zoves samo u "dezurno vrijeme".
zato sto sam imala povjerenje u vetrinara (kontam covjek zna) kojeg sam stalno zvala i govorio mi je da je sve u redu i da tako mora da bude,trazila sam dezurne veterinare kad je macak vec bio na samrti,nisam cekala dezurno radno vrijeme i hajd ne seri kao treba cekat radno vrijeme da se nesreca desi ,na kojem spratu zivim je ne bitno,bitno je da se rukama ne moze odrediti povreda koja je nastala pri padu, udaru ni covjeka ni zivotinje bez detaljnijeg pregleda
imala si dva dana da odvedes macka drugom veterinaru...nije ti se ovaj ni ohladio hoces vec novu macku... malo trolas? Covjek zna i dobar je strucnjak i dijagnosticar. Ne pljuj bezze po njemu jer je spasio hiljade zivotinja. Sterilizirao mi je macku (nosili je kod njega ali ona je podivljala od straha i i onda je on predlozio da dodje kod nas i da je tu uspava i odnese na operaciju) mali sav od 1 cm bez konaca... cipiranje njenog maceta koje nije reklo ni mjau.. macke mojih prijateljica sve su pod njegovim stetoskopom... zaista ne zasluzuje da se pljuje ovako po njemu...
A za nesrecu ne treba cekati radno vrijeme...ali si imala 2 (radna) dana da se obratis za drugo misljenje... vako zaista zvucis kao jadna konkurencija koja macke sterilisu od repa do vrata a maca onda ipak donese na svijet macice...
Nisam veterinar ako na to ciljas,nisam nosila macka kod drugog veterinara jer sam mu vjerovala kad je govorio da je to sve normalno,naravnoda cu uzeti drugu macu ne vidim nista lose u tome i ljudi pravei radjaju drugu djecu kad im jedno umre.(zasto ga nije pregledao ultrazvukom,nego samo dijagnosticirao rukama,gdje se jos bilo sta dijagnosticira rukama?Jel te hebe Amar kad ga branis?
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#22 Re: Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Post by Amazonka27 »

Mnogo si pustila jezicinu...
lela76
Posts: 19
Joined: 11/04/2014 09:06

#23 Re: Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Post by lela76 »

Amazonka27 wrote:Mnogo si pustila jezicinu...
Jesam pa
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#24 Re: Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Post by pakica_ »

obje pretjerujete, imate pp za takve stvari..
'elem, dezurni broj vet. stanice slatina je 061 173 980.. dabogda vam nikad ne trebao, al' upisite u telefone za ne daj Boze!
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#25 Re: Dežurna veterinarska stanica u sarajevu??????

Post by Amazonka27 »

... :mrgreen:
Post Reply