Devil's Playground

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...
Post Reply
Nosferatu
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

Devil's Playground

Post by Nosferatu » 06/05/2007 02:28

Ima li sanse da iko nadje ovaj film, za download negdje? Ili na torrentima. Trazim vec duze vremena, voljeo bih da ga pogledam, dokumentarac je o Amishima u Americi, i onima koji odluce da napuste taj zivot, i ostave ga iza sebe.

Izasao je 2003 godine na DVD-u/
http://imdb.com/title/tt0293088/

7.1/10 rating on imdb (poprilicno visok). A i cuo sam da je jako dobar film.
Jel ga ko pogledao do sad, preporuka/srednja zalost?

Image

DUREX

Post by DUREX » 06/05/2007 02:46

Dobro si me potsjetio... Ja sam ovaj film pokusao da skinem prije nekih godinu-dvije... nasao sam ga na jednoj od torrent stranica, ali nakon mjesec dana drkanja i peglanja (seedera skoro uopste nije bilo), odustao sam na nekih 10% skinutog filma... Steta... Tematika je interesantna, a i cuo sam od ljudi kojima verujem (sto se filmova tice), da je sam film dobar.

Jos par dokumentaraca slicnih tematika bezuspjesno trazim vec godinama... od razlicitih kulturoloskih fenomena i sukoba, zatvorenosti pojedinih zajednica i bizarnim nacinima na koje se "brane" od ostatka svijeta i slicnih tema... Medjutim, na torrent stranicama ljudi postavljaju uglavnom popularne pizdarije, dok je naci dobar dokumentarac izuzetno tesko... Prije dvije godine na jednom njemackom torrent site-u nabasao sam na interesantan dokumentarac o Anneliese Michel... djevojci na kojoj su vrsili obrede exorcizma ( jer su joj roditelji, kao i ona sama vjerovali da je pala u posjed djavola, iako je ljekarsko vjestacenje jasno utvrdilo da se radi o epilepsiji i nekom od vidova sizofrenije), a po kojoj ce se kasnije snimiti poznati horor filmovi... Interesantno je bilo vidjeti dokle ide ta vjerska zaludjenost i fanatizam i kako fatalne posljedice moze imati... Interesantno je vidjeti i kako je sredina precutno odobravala obrede i ucestvovala u skrivanju dokaza i same price... Djevojka je nakon brojih obreda preminula, a roditelji i dva svestenika su kasnije osudjeni.

Post Reply