DESIGN: Ocjenite!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

b0sAnChE

DESIGN: Ocjenite!

Post by b0sAnChE » 25/05/2007 14:51

Pozz...

moji dragi forumasi, ajde da cujem vase kritike, pohvale, sugestije i ostalo vezano za ovaj moj projekat:

www.DOWNLOAD.ba

b0sAnChE

vazno

Post by b0sAnChE » 25/05/2007 15:09

da napomenem samo da se ne radi o modifikovanom template-u, kompletan portal je odraden rucno - php i mysql!

pa udrite!

Simplay

Post by Simplay » 25/05/2007 15:09

Sto se tice dizajna - svidja mi se jednostavnost i preglednost, tako da je dosta dobar za jedan CMS.
Sto se tice ideje, dosta je dobra, ali moras obezbjediti non-stop dostupne servere sa velikim brzinama konekcije ukoliko zelis da download.ba bude izbor prije npr. download.com

Cini mi se da jos uvijek ne znas tacno sta zelis, odnosno vjerovatno ispitujes "trziste"...

Tu su jos neke manje greske - npr. u eng verziji imas grupu "Islam" koja se u BiH verziji zove "Religija"...

Linkuj gornji banner na pocetnu stranicu...

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Re: vazno

Post by mIRCerka » 25/05/2007 15:16

b0sAnChE wrote:da napomenem samo da se ne radi o modifikovanom template-u, kompletan portal je odraden rucno - php i mysql!

pa udrite!

ja te necu udarati, samo cu ti reci laicki:
Generalno je ok i jasan je...ali...

na srednje plavoj podlozi nemoj drzati svijetlo plava slova, ionako smo coravi...

ni obratno, ja jedva gledam http://www.phpfusion-themes.com/news.php jos utanjili sa slovima...

btw, da li iko vise od dizajnera KREIRA svoj logo :D

sretno :D

b0sAnChE

Post by b0sAnChE » 25/05/2007 15:16

Simplay wrote:Sto se tice dizajna - svidja mi se jednostavnost i preglednost, tako da je dosta dobar za jedan CMS.
Sto se tice ideje, dosta je dobra, ali moras obezbjediti non-stop dostupne servere sa velikim brzinama konekcije ukoliko zelis da download.ba bude izbor prije npr. download.com

Cini mi se da jos uvijek ne znas tacno sta zelis, odnosno vjerovatno ispitujes "trziste"...

Tu su jos neke manje greske - npr. u eng verziji imas grupu "Islam" koja se u BiH verziji zove "Religija"...

Linkuj gornji banner na pocetnu stranicu...

Islam u engleskoj verziji - ispravljen - hvala na sugestiji. Mada je engleska verzija jos u izradi, nisu prevedeni svi programi, tako da ce to biti gotovo do kraja mjeseca.

A gornji banner je također linkovan - hvala i za to!

Gjde su ostali! ??

b0sAnChE

Post by b0sAnChE » 25/05/2007 15:24

mIRCerka wrote:
b0sAnChE wrote:da napomenem samo da se ne radi o modifikovanom template-u, kompletan portal je odraden rucno - php i mysql!

pa udrite!

na srednje plavoj podlozi nemoj drzati svijetlo plava slova, ionako smo coravi...

ni obratno, ja jedva gledam http://www.phpfusion-themes.com/news.php jos utanjili sa slovima...

"na srednje plavoj podlozi nemoj drzati svijetlo plava slova, ionako smo coravi..." jel ovo mislis na samom vrhu!? ili negdje drugo!?

btw, da li iko vise od dizajnera KREIRA svoj logo :D ----

heheh---nema se vremena. ak si voljan rado bih primio koji tvoj prijedlog, ali ipak mislim da ce i to biti odradeno uskoro.

u svakom slucaju - HVALA i na tvojim iskrenim rijecima. jedino tako mogu napredovati. ha ja

Simplay

Post by Simplay » 25/05/2007 15:34

Ja bas razmisljam o tome odakle ti onoliki reklamni banneri na stranici, kad vidjeh cijene :shock:

Povecavaj cijene lagano i nemoj ni sa jednim zakupcem sklapati ugovor na vise od 3 mjeseca pod ovim uvjetima...

Imas dobru domenu, dobru ideju, samo je sad iskoristi kako bi sebi obezbjedio neku dobit od toga...

Svidja mi se kako si integrisao Google oglase na stranicu...

LordRaven

Post by LordRaven » 25/05/2007 15:37

Svidja mi se jednostavno i pregledno al mislim da u glavnom meniju sa lijeve strane trebaš odrediti hoćeš li pisati engleskim ili bosanskim riječima recimo u jednoj opciji piše "Poslovni alati"(na bosanskom) dok odma u blizini piše "Disk Tools"(po engleskom pravopisu) i drugi, al eto možda sam samo cjepidlaka :D

b0sAnChE

Post by b0sAnChE » 25/05/2007 15:37

Simplay wrote:Ja bas raymisljam o tome odakle ti onoliki reklamni banneri na stranici, kad vidjeh cijene :shock:

Povecavaj cijene lagano i nemoj ni sa jednim zakupcem sklapati ugovor na vise od 3 mjeseca pod ovim uvjetima...

Imas dobru domenu, dobru ideju, samo je sad iskoristi kako bi sebi obeybjedio neku dobit od toga...

ok. zapisano i to.

vecina bannera ce nakon promocije i ovako i onako biti ukinuta, a ostaju samo oni "valjani" :)

thx jos jedanput!

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 25/05/2007 15:39

b0sAnChE wrote:
mIRCerka wrote:

pa udrite!

"na srednje plavoj podlozi nemoj drzati svijetlo plava slova, ionako smo coravi..." jel ovo mislis na samom vrhu!? ili negdje drugo!?

heheh---nema se vremena. ak si voljan rado bih primio koji tvoj prijedlog, ali ipak mislim da ce i to biti odradeno uskoro.

u svakom slucaju - HVALA i na tvojim iskrenim rijecima. jedino tako mogu napredovati. ha ja

bosanche, mislim generalno izbjegavaj plava slova na plavog podlozi ako su tu u par nijansi razlike, ima nas coravih :D:D:D

sto se loga tice, ja sam ti u tome 0 bodova, samo pamtim gdje sta vidim :D

Sretno, a praticemo ti rad pa cemo te kritikovat :D a btw, super reklamiranje :D

b0sAnChE

Post by b0sAnChE » 25/05/2007 15:40

LordRaven wrote:Svidja mi se jednostavno i pregledno al mislim da u glavnom meniju sa lijeve strane trebaš odrediti hoćeš li pisati engleskim ili bosanskim riječima recimo u jednoj opciji piše "Poslovni alati"(na bosanskom) dok odma u blizini piše "Disk Tools"(po engleskom pravopisu) i drugi, al eto možda sam samo cjepidlaka :D

Hehe...izmijenio bih ja i to! al kontam kako da prevedem sad disk tools na nas jezik - to bi bilo nesh poput alati za hard disk! mislim nekako mi zvuci cudno skroz! :)

et ak imas bolji prijedlog - napisi sve sto se moze izmijenit - ak se bude moglo ukomponovati - nije belaj - mijenjamo odmah - ja bih volio da bude u bh verziji bas sve na bh jezik, al et _ slusam PRIJEDLOGE!

b0sAnChE

Post by b0sAnChE » 25/05/2007 15:42

mIRCerka wrote:
b0sAnChE wrote:
mIRCerka wrote:

pa udrite!

bosanche, mislim generalno izbjegavaj plava slova na plavog podlozi ako su tu u par nijansi razlike, ima nas coravih :D:D:D

sto se loga tice, ja sam ti u tome 0 bodova, samo pamtim gdje sta vidim :D

Sretno, a praticemo ti rad pa cemo te kritikovat :D a btw, super reklamiranje :D

hehee...nije ba namjerno reklamiranje - vidis da sam tvoje sugestije uvazio - i to ce bit odradeno sto prije.

de mi reci gdje to ne vidis!? da podebljam tu nijansu! :D

Ilija_Cvorovic

Post by Ilija_Cvorovic » 25/05/2007 15:45

I G R I CE !!!

:roll: :roll: :roll:

b0sAnChE

Post by b0sAnChE » 25/05/2007 15:46

Ilija_Cvorovic wrote:I G R I CE !!!

:roll: :roll: :roll:

Igrice - sta igrice? :)

Ilija_Cvorovic

Post by Ilija_Cvorovic » 25/05/2007 15:50

grice - sta igrice? Smile

Dobar dizajn. Ali zamijeni "igrice" sa "igre". Svega ti. :)

P.S. Koja je funkcija onih brojeva 10 25 50? Kad kliknem na njih, nista se ne desava.

b0sAnChE

Post by b0sAnChE » 25/05/2007 15:51

Ilija_Cvorovic wrote:
grice - sta igrice? Smile

Dobar dizajn. Ali zamijeni "igrice" sa "igre". Svega ti. :)

P.S. Koja je funkcija onih brojeva 10 25 50? Kad kliknem na njih, nista se ne desava.

aha! hehe . ev kad ovo procitas, to je vec izmijenjeno! :) hvala

a 10 25 50 - ne mogu ti reci - to su tajne - :)) lol

Ilija_Cvorovic

Post by Ilija_Cvorovic » 25/05/2007 15:56

Hahaha. Skonto sam. :lol:

b0sAnChE

hehe

Post by b0sAnChE » 25/05/2007 16:00

Ilija_Cvorovic wrote:Hahaha. Skonto sam. :lol:

ajd reci i ostalim tajnu! :)

Ilija_Cvorovic

Post by Ilija_Cvorovic » 25/05/2007 16:03

Tajna je u:

WRITE MACRO ADR, BYTE
LOCAL ROM, RAM
CMP ADR, 23296
JNB RAM
CMP ADR, 16384
JNB ROM
CMP ADR, 22528
ADC VIDEOCHG,0
CMD
ADC ATTRCHG,0
RAM: MOV DS:[ADR],BYTE
ROM: ENDM

:lol:

b0sAnChE

Post by b0sAnChE » 25/05/2007 16:05

Ilija_Cvorovic wrote:Tajna je u:

WRITE MACRO ADR, BYTE
LOCAL ROM, RAM
CMP ADR, 23296
JNB RAM
CMP ADR, 16384
JNB ROM
CMP ADR, 22528
ADC VIDEOCHG,0
CMD
ADC ATTRCHG,0
RAM: MOV DS:[ADR],BYTE
ROM: ENDM

:lol:

opaaa

jos samo da prevedes da i ostali skontaju! :D

ABAP

Post by ABAP » 25/05/2007 20:52

Ideja SUPER..

Dizajn je isto ok. Jednostavan i bas je za ono sto je i namjenjena stranica!
Sto manje klikova a sto prije doci do rezultata koji trazis..

ps. skini banner sportcentar.ba, jer i oni vas ne pokazuju..;)

b0sAnChE

hmm

Post by b0sAnChE » 25/05/2007 21:17

nema nas na naslovnoj stranici - to je tacno. ali zato smo na svakoj podstranici!

npr. http://www.sportcentar.ba/prikaz_novost ... =&ucat=15&

a zahvaljujem se na ovako lijepim rijecima!

cilj mi je i bio da ovaj site bude sto jednsotavniji - pregledniji - i da fakat sa 3 klika misem dobijes ono sto trazis! ko ne vjeruje nek proba! :D

LordRaven

Post by LordRaven » 25/05/2007 21:20

b0sAnChE wrote:
LordRaven wrote:Svidja mi se jednostavno i pregledno al mislim da u glavnom meniju sa lijeve strane trebaš odrediti hoćeš li pisati engleskim ili bosanskim riječima recimo u jednoj opciji piše "Poslovni alati"(na bosanskom) dok odma u blizini piše "Disk Tools"(po engleskom pravopisu) i drugi, al eto možda sam samo cjepidlaka :D

Hehe...izmijenio bih ja i to! al kontam kako da prevedem sad disk tools na nas jezik - to bi bilo nesh poput alati za hard disk! mislim nekako mi zvuci cudno skroz! :)

et ak imas bolji prijedlog - napisi sve sto se moze izmijenit - ak se bude moglo ukomponovati - nije belaj - mijenjamo odmah - ja bih volio da bude u bh verziji bas sve na bh jezik, al et _ slusam PRIJEDLOGE!

Pa ako ništa bar prebaci i ove neke na engleski recimo Busness Tools i ovaj sa Disk Tools preimenovati u HDD Tools(ako slučajno neko naleti pa ne zna na koje diskove se odnosi Compact,floppy... :-D ) opet ja po istom :D

A zašto ne bi recimo stavio jednu opciju "Alati" pa pod tim napravio podjelu recimo HDD, Poslovni,Mobiteli, i onda bi mogao lakše prevesti na Bosanski.

I mozda bi ova podešavanja trebala ići pod Alate jer ti se to svodi na isto u suštini.

Fruity Loops možda trebalo da ide pod audio jer koliko ja znam to je program za kreiranje muzike.
Ovo sam naveo zbog toga što ako ima više opcija u glavnom meniju teže se snalaziti pa se stoga sortiraju u srodne kategorije!

b0sAnChE

Post by b0sAnChE » 25/05/2007 21:22

LordRaven wrote:
b0sAnChE wrote:

Pa ako ništa bar prebaci i ove neke na engleski recimo Busness Tools i ovaj sa Disk Tools preimenovati u HDD Tools(ako slučajno neko naleti pa ne zna na koje diskove se odnosi Compact,floppy... :-D ) opet ja po istom :D

A zašto ne bi recimo stavio jednu opciju "Alati" pa pod tim napravio podjelu recimo HDD, Poslovni,Mobiteli, i onda bi mogao lakše prevesti na Bosanski.

I mozda bi ova podešavanja trebala ići pod Alate jer ti se to svodi na isto u suštini.

Fruity Loops možda trebalo da ide pod audio jer koliko ja znam to je program za kreiranje muzike.
Ovo sam naveo zbog toga što ako ima više opcija u glavnom meniju teže se snalaziti pa se stoga sortiraju u srodne kategorije!

Ok. Ev to cu pokusati da odradim u narednih 10-ak minuta! Thx :-D

LordRaven

Post by LordRaven » 25/05/2007 21:38

Pod Online igre u opisu igrice piše "FUTBAL" a po naški se kaže Fudbal :D I ovo Video Fajlovi bi možda ljepše zvučalo Video klipovi obzirom da su sve podkategorije klipovi.
I pod Desktop imas opciju Mause Tool to bi trebalo prebaciti pod opciju Alati ako je napraviš. I recimo pod Internet si napravio dobre podjele al opet bi mogla tu da se napravi opcija Internet alati i da se u to stavi ovo za Email, LAN itd.
Eto da te ne peglam više možda mi prijedlozi nisu konstruktivni.

Ako ti bude trebalo još kakvih ideja naleti na msn pa cemo tako :D

Post Reply