Dešavanja u Srbiji

mishic
Posts: 6443
Joined: 28/04/2011 16:29

#64876 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by mishic »

Ovakvi cirkus mediji dublje u propast guraju i režim i državu i narod nego iko i išta drugo na svijetu. Želimo im puno uspjeha u tome na dobrom su putu
User avatar
video
Posts: 7017
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#64877 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by video »

Njih samo "tarabiceva sljiva" spasava.

A i svih nas oko njih
User avatar
pici
Posts: 43848
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#64878 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by pici »

jopet ce vas bombardovat
User avatar
SmokingMan
Posts: 19023
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#64879 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by SmokingMan »

Obrazac ponašanja koji me 3 godine drži na oprezu, i fakat potvrđuje moje ranije zaključke o kojima nikada nisam pisao. A znam da su u Srbiji određen period koristili usluge izraelskih konsultantskih kuća koje su im pomagale u kreiranju spoljašnje politike, radi popravljanja imidža koji nikada nije imao prozapadne obrise.

https://foreignpolicy.com/2019/07/04/da ... bia-vucic/
mishic
Posts: 6443
Joined: 28/04/2011 16:29

#64880 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by mishic »

Svrhu i smisao Rezolucije najbolje potvrđuju reakcije Vučića i ostalih genocidaša koji umjesto da se stide čak likuju i ponose se. Čime?! Genocidom!
Da su normalni ne bi ga mogli ni počiniti. Ali počinili su. Potom su negiranjem, lažima i veličanjem ratnih zločinaca izazvali i Rezoluciju. Sada pokazuju da je i to malo, da ih nije osvijestilo pa je neophodno da se pokrene revizija tužbe protiv Srbije. A potom i tužba za ratne reparacije i svi drugi mehanizmi dok se genocidaši ne dozovu. Njima o ljudskosti, moralu i sramoti ne vrijedi govoriti. Evo dokaza:

"Vučić: U Srbiji, poslije glasanja o Rezoluciji, sve odjekuje od ponosa, kod onih koji su je spremali muk"
mishic
Posts: 6443
Joined: 28/04/2011 16:29

#64881 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by mishic »

pici wrote: 26/05/2024 15:44 jopet ce vas bombardovat
A čini se da se stoka neće dozvati bez još jednog bombardovanja
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2737
Joined: 14/12/2005 21:21

#64882 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by jednonogi_Jack »

escobar__ wrote: 26/05/2024 12:24 :mrgreen:

Trebalo je samo dva dana da prešaltaju kako je 5,nešto milijardi glasalo PROTIV rezolucije. Znači prekosutra će pisati kako rezolucija nije ni usvojena.
User avatar
video
Posts: 7017
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#64883 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by video »



:shock: :run:

I da je ovo fejk sta je manijak ovim htio da pokaze.
Ko onomad kad je onaj narandza preporucivao da se protiv covid-a pije nesto slicno varikini
NediM17
Posts: 21990
Joined: 05/11/2009 11:49

#64884 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by NediM17 »

jednonogi_Jack wrote: 26/05/2024 18:23
escobar__ wrote: 26/05/2024 12:24 :mrgreen:

Trebalo je samo dva dana da prešaltaju kako je 5,nešto milijardi glasalo PROTIV rezolucije. Znači prekosutra će pisati kako rezolucija nije ni usvojena.
Sad to Seselj rece na pink plusu. :lol:
Creme de la creme se okupio, seselj, milica zavetnica, ona ludjakinja jeremicka i neki srbogorac.
melac
Posts: 1750
Joined: 25/08/2008 19:33

#64885 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by melac »

mishic wrote: 26/05/2024 17:24
pici wrote: 26/05/2024 15:44 jopet ce vas bombardovat
A čini se da se stoka neće dozvati bez još jednog bombardovanja
svake prijestupne godine haman
melac
Posts: 1750
Joined: 25/08/2008 19:33

#64886 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by melac »

Jedini spas im je maga budala, ali i s njim nikad ne znas gdje ce okrenuti.
User avatar
SmokingMan
Posts: 19023
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#64887 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by SmokingMan »

Količina rusofilije u štampanim medija (Ovo znam jer imam pristup svoj srpskoj štampi) je toliko toksična da imam utisak kako oni primaju ogromne količine novca od Rusa. Evo primjerice, kada se govori o temi Ukrajine, uvjek se tu potencira neprikosnovena moć Rusije, omalovažavanje zapadnih kapaciteta, umanjivanje uspjeha ukrajinske vojske, uništavanje skladišta američkog naoružanja i sl.
User avatar
nivla
Posts: 4341
Joined: 12/01/2008 23:44

#64888 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by nivla »

“navijaci” “huligani” u beogradu do smrti izboli mijatovicevog brata nakon sto je pokusao da zastiti vlastito dijete
JovicSA
Posts: 372
Joined: 14/03/2024 09:01

#64890 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by JovicSA »

nivla wrote: 26/05/2024 22:06 “navijaci” “huligani” u beogradu do smrti izboli mijatovicevog brata nakon sto je pokusao da zastiti vlastito dijete
Pa i džamiju su zapalili "huligani" a sada i političko ubistvo ili osveta očiglednno za Mijatovićevu političku opredjeljenost. Srbija je zemlja mraka i tama definitivno.
User avatar
SmokingMan
Posts: 19023
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#64891 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by SmokingMan »

Možda haluciniram, ali mi ovo ne izgleda slučajno.
User avatar
Truba
Posts: 82864
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#64892 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Truba »

koja je vjerovatnoca da je ovo slucajno?
User avatar
pici
Posts: 43848
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#64893 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by pici »

Da bi se kaznio neposlusnik, udaris mu na femiliju. Slucajno ili ne, ubili su brata od Mijatovica koji je jedan od neposlusnih.
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3814
Joined: 23/04/2011 12:21

#64894 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Mr.Sojic »

HVALA VAM PRIJATELJI! Na Kuli Beograd ispisana imena zemalja koje nisu glasale za rezoluciju o Srebrenici
Čudna je ovo bolest i mislim da jedino naš Prof.Dr @pici ima lijek za ovo :mrgreen:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14893
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#64895 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by DaysleepeR »

Nebrojeno puta sam u posljednja 4 dana provedena u Beogradu čuo kako sami za sebe kažu da su genocidan narod.

Mislim da je i ovaj spin jedan vid kontrole masa koje Vučić sprema.
mishic
Posts: 6443
Joined: 28/04/2011 16:29

#64896 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by mishic »

Godinama razgovori i dogovori Vučića sa međunarodnom zajednicom i njenim predstavnicima i dijelovima te zajednice zbunjuju javnost. Nekoliko je nivoa toga zbunjivanja koje postaje sve jasnije i bjelodanije. Prvi je onaj da Vučić ima Srbiji i svome režimu naklonjene činovnike te međunarodne zajednice koji su uhvaćeni u mrežu korupcije usljed čega otvoreno, navijački tumaće Vučićeve poteze, obečanja, laži, prevare i podvale omogučavajući mu time da nekažnjeno dugi niz godina sije strah, smutnju i nerede na Balkanu dok ga predstavljaju "mirotvorcem".

Drugi je da se Vučić kao pokvareni pravnici koji traže i nalaze "rupe u zakonu" služi lažima, prevarama, obmanama i obečanjima u koja naivni zapadnjaci povjeruju a Vučiću ni na kraj pameti nije da ono što je obečao ili na što se obavezao ispuni. Čak šta više odmah nakon datih obečanja uslijedi njegovo tumačenje koje relativizira takva obečanja a on nakon takvog opravdanja već planira i smišlja novu gadost i prevaru.

Treće, kada se Vučića na nešto obaveže on tu obavezu rasteže, odugovlaći, pristupi joj formalno a suštinski ostane pri svome jer bi u suprotnom morao kažnjavati sam sebe. Slučaj Banjske je po mnogo čemu indikativan. Sve što se dolje događalo planirano je i rađeno pod njegovom kontrolom. Institucije Srbije bile su maksimalno uključene. No kada sve nije išlo po planu čak i KFOR čiji zadatak jeste da štiti mir i izbjegava eskalaciju sukoba, uvučen je u nečasnu radnju pružanja zaštite naoružanim teroristima da se bezbjedno povuku u Srbiju kako ne bi pali u ruke albanskoj policiji. Ta uloga KFOR-a se prikriva ali je jasno da to nije išlo bez Vučića.

Pritisak koji je poslije toga uslijedio na Vučića da se uhapsi i procesuira Radoičić nije eksplicitno odbijen, nego je onako Vučićevski, prihvaćen, otegnut, formaliziran i u suštini izbjegnut jer bi suđenje Radoičiću tražlo nalogodavca a jasno je da je to Vučić lično. Zemlje i institucije koje izraze tako konkretne zahtjeve prema Vučiću s vremenom kao da zaborave na to i jednostavno se pomire sa Vučićevim nečasnim igrama oko te obaveze.

Četvrto, i Vučić je poput Dodika odavno prešao svaku crtu pristojnosti, državničkog i diplomatskog ponašanja i vokabulara i onako drsko i bezobrazno, osiono i prostački vrijeđa, omalovažava, nipodaštava i proziva mnoge zemlje i vlade pripisujući im ono što sam radi kako bi prikrio svoju rabotu. Ko to, zbog čega i dokle će tolerisati taj prostakluk, uvrede i poniženja ostaje da se vidi ali ovakvo ponašanje je u najmanju ruku zbunjujuće. Ti koji tolerišu takvo ponašanje kao da nisu svjesni da time sokole, hrabre i potiću Vučića da ide sve dalje kako u tome tako i u svojoj osionosti i diktatorstvu.

On sve to jednostavno smatra svojim uspjehom, hrabrošću, odvažnošću i moći u kojoj niko ne smije ni pokušati da ga opomene a kamo li da ga ogranići u tome. Tu njegovu drskost i bezobrazluk preuzet od malo sofisticiranijeg Putina nastavlja Dodik još drskije i bezobraznije a potom i Orban a sigurno je da će i drugi. To se jednostavno razumijeva i tumači kao neprikosnovena moć koja prolazi i koje se niko od njih ne namjerava odreći.

A da prolazi ko zna iz kojih razloga vidljivo je kako iz pobrojanih tako i bezbroj drugih primjera koje vidimo. Zašto se to toleriše, pitanje je?!
User avatar
SmokingMan
Posts: 19023
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#64897 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by SmokingMan »

Red je da se akademska zajednica trzne malo iz lijenosti i radi nešto povodom forenzike srpske medijske scene, ne pamtim da je ikada rađena ospežna studija o srbijanskim medijima i njenom utjecaju na javno mjenje u Srbiji i RS. Ja ću rado pomoći sa materijalom od nekoliko destina GB srpske štampe u zadnjih 10 godina, samo ako neko uspije pronaći x osobu koja će financijski stati iza autorovog rada.
User avatar
Peacean
Posts: 3154
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#64898 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Peacean »

Ovi drugačiju priču pričaju
Kako nezvanično saznajemo, do sukoba je došlo zbog lopte, a Đ.M. je zamahnuo ka nekom od tih lica.
On je tada izgubio ravnotežu i udario glavom o beton. Kada je došao kući ispričao je supruzi da je sam pao nakon čega je dobio epi napad.
https://www.blic.rs/vesti/hronika/uzas- ... ku/t92sr9l
User avatar
sehohari
Posts: 8761
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#64899 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by sehohari »

Peacean wrote: 27/05/2024 10:19 Ovi drugačiju priču pričaju
Kako nezvanično saznajemo, do sukoba je došlo zbog lopte, a Đ.M. je zamahnuo ka nekom od tih lica.
On je tada izgubio ravnotežu i udario glavom o beton. Kada je došao kući ispričao je supruzi da je sam pao nakon čega je dobio epi napad.
https://www.blic.rs/vesti/hronika/uzas- ... ku/t92sr9l
Ček malo

Sam pao, udario o beton, ali je onda bio u stanju otići kući i reći ženi da je imao epileptičiki napad?

I onda je, iako je mogao doći kući i pričati sa ženom, umro od tog napada/pada na beton???
User avatar
Peacean
Posts: 3154
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#64900 Re: Dešavanja u Srbiji

Post by Peacean »

Misteriozni su putevi srpski :D
Post Reply