Dešavanja u Srbiji

Post Reply
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#51

Post by Hantraga »

JA mislim da bi bilo dobro da pobjede radiklai, da vise svijet vidi ustvari ko vlada Srbijom...

Jel ovi tadici, Kostunice su samo paravan za zamejavanje i bacanje prasine svijetu u oci...

Dajte vise Nikolic da pobjedi, da cjeli svijet zna sta je Srbija...
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#52

Post by osa »

Hantraga wrote:JA mislim da bi bilo dobro da pobjede radiklai, da vise svijet vidi ustvari ko vlada Srbijom...

Jel ovi tadici, Kostunice su samo paravan za zamejavanje i bacanje prasine svijetu u oci...

Dajte vise Nikolic da pobjedi, da cjeli svijet zna sta je Srbija...
niko i ništa kao i mnogi drugi na ovim prostorima( mislim u svjetskim okvirima).
IgorB.
Posts: 159
Joined: 16/11/2007 17:28
Location: Beograd

#53

Post by IgorB. »

Iskreno mi nije jasno sto ste se svi digli tako protiv Tadica?? Jel moze nekoliko razloga.. Ne svidja se ni meni sto popusta Kostunici, ali jbg nema bas neki drugi izbor.. Svestan covek sta ce biti ako radikali i socijalisti vladaju uz podrsku 'patriota iz DSS-a'. Vladu formirat jos ne moze sa LDP-om i G-17+.. Ali doce i to vreme za par godina.. DSS je sve slabiji
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#54

Post by Prozor »

IgorB. wrote:Iskreno mi nije jasno sto ste se svi digli tako protiv Tadica?? Jel moze nekoliko razloga.. Ne svidja se ni meni sto popusta Kostunici, ali jbg nema bas neki drugi izbor.. Svestan covek sta ce biti ako radikali i socijalisti vladaju uz podrsku 'patriota iz DSS-a'. Vladu formirat jos ne moze sa LDP-om i G-17+.. Ali doce i to vreme za par godina.. DSS je sve slabiji
Ovo sa Kosovom ce nazalost dati radikalima jos vise vjetra u ledja... Mozda bi bilo najbolje sad odmah staviti Nikolica za predsjednika, pa kad moradne prihvatit odlazak Kosova, neka njega proglase izdajnikom i okrenu se drugim opcijama :D
IgorB.
Posts: 159
Joined: 16/11/2007 17:28
Location: Beograd

#55

Post by IgorB. »

Prozor wrote:
IgorB. wrote:Iskreno mi nije jasno sto ste se svi digli tako protiv Tadica?? Jel moze nekoliko razloga.. Ne svidja se ni meni sto popusta Kostunici, ali jbg nema bas neki drugi izbor.. Svestan covek sta ce biti ako radikali i socijalisti vladaju uz podrsku 'patriota iz DSS-a'. Vladu formirat jos ne moze sa LDP-om i G-17+.. Ali doce i to vreme za par godina.. DSS je sve slabiji
Ovo sa Kosovom ce nazalost dati radikalima jos vise vjetra u ledja... Mozda bi bilo najbolje sad odmah staviti Nikolica za predsjednika, pa kad moradne prihvatit odlazak Kosova, neka njega proglase izdajnikom i okrenu se drugim opcijama :D
Taj covek ce pre zaratovat opet sa celim svetom nego priznat nezavisnost Svetog nebeskog Kosova
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#56

Post by Prozor »

IgorB. wrote:
Prozor wrote:
IgorB. wrote:Iskreno mi nije jasno sto ste se svi digli tako protiv Tadica?? Jel moze nekoliko razloga.. Ne svidja se ni meni sto popusta Kostunici, ali jbg nema bas neki drugi izbor.. Svestan covek sta ce biti ako radikali i socijalisti vladaju uz podrsku 'patriota iz DSS-a'. Vladu formirat jos ne moze sa LDP-om i G-17+.. Ali doce i to vreme za par godina.. DSS je sve slabiji
Ovo sa Kosovom ce nazalost dati radikalima jos vise vjetra u ledja... Mozda bi bilo najbolje sad odmah staviti Nikolica za predsjednika, pa kad moradne prihvatit odlazak Kosova, neka njega proglase izdajnikom i okrenu se drugim opcijama :D
Taj covek ce pre zaratovat opet sa celim svetom nego priznat nezavisnost Svetog nebeskog Kosova
Ma lahko je iz opozicije tvrditi i ovo i ono, ali kad bi vidio sta je Amerika, i sta je, zapravo, Rusija :D , brzo bi kosovska zemlja letjela iz Srbije...
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#57

Post by popajic »

Ko nam kaze !!
Ako cemo u procentima, mi smo ratovali (NAZALOST, da neko ne protumaci
da sam neka chetnichina) sa 50 posto suseda, a vi i sa Srbima i Hrvatima i medjusobno , znaci 150 procentno. I ko je to pa prijatelj Bosnjaka u svetu ?
Prijateljstva u politici nema !!!!!![/quote]


GLAVA BOLI OD GLUPOSTI POJEDINIH PRIPADNIKA ''NEBESKOG NARODA'' -VI NISTE RATOVALI SA SUSJEDIMA,VI STE NAD SUSJEDIMA IZVRSILI AGRESIJU.NISU,MILA MOJA,BOSANCI PRESLI NI U HRVATSKU NI U SRBIJU A BOGAMI NI U SLOVENIJU DA PRAVE VELIKU BOSNU.
SVIMA POZNATE CINJENICE OSIM NACIONALNO TOTALNO ZASLIJEPLJENJIM SPODOBAMA.
BOSANCI SU U SVOJOJ RODJENOJ ZEMLJI POKUSAVALI DA SPASU I SEBE I TU SVOJU NAPATJENU ZEMLJU ZA RAZLIKU OD VAS...AH, STARA PRICA ZA SVE NORMALNE...
KO JE PRIJATELJ BOSANACA( ne samo BOSNJAKA) - PA SVI ONI KOJI OSUDJUJU BILO KAKVU AGRESIJU.ZATO I SJEDE VASE VODJE U HAGU !!!
DUREX
Posts: 516
Joined: 10/05/2006 07:34
Location: Sarajevo - Centar

#58

Post by DUREX »

old.rascia wrote:
zavrzlama wrote:Kosovo je najmanj problem Srbiji i srpskom narodu..glavni problem je kako zaustaviti daljnu losu politiku koja se odnosi na susjedne drzave i narode...Srbija je zaratila sa svima i nema niti jednog prijatelja kako u susjedstvu tako i u svijetu..osim lazne Rusije..to je problem...jer ovakvom politikom,jakim radikalima,Srbija ce sebi sama stvoriti nova Kosova na Sandzaku,Vojvodini itd...Uzmimo srpsku politiku u BIH..oni i 12 godina poslije rata guse svoj narod parolom kako im je BIH nuzno zlo i kako sve trebaju da rade da se odvoje od BIH...a svi znamo da to odvajanje je nemoguce bez rata...Propast Srbije je tek pocela...a zavrsit ce se novim 5. Oktobrom s nadom bez vecih zrtava...

Nightmare je scenario po kome bi se
podijelilio Kosovo izmedju Srbije i Albanaca na Kosovu kojeg prizeljkuju radikali i velikosrbi u BIH...sto bi znacilo novi rat u BIH...
Ko nam kaze !!
Ako cemo u procentima, mi smo ratovali (NAZALOST, da neko ne protumaci
da sam neka chetnichina) sa 50 posto suseda, a vi i sa Srbima i Hrvatima i medjusobno , znaci 150 procentno. I ko je to pa prijatelj Bosnjaka u svetu ?
Prijateljstva u politici nema !!!!!!
Slusaj... sada bi ti jebav'o sve po spisku, bez i jedne normalne rijeci, ali necu , ne zato sto sve to zaista i ne mislim o tebi, nego, cisto iz tehnickih razloga... ne volim kad me banuju radi kojekakvih supaka.

Nisam ja, haveru, uzeo pusku i na kurac nabio 4 dragocjene godine svoje mladost zato sto mi se uzimala puska, nego zato sto su u tvojoj "avliji" prosjecnog seljaka dojili pricama kako mu je sveta zemlja do Trsta, i nisam ja sjedio s flasom loze u ruci, u nekoj od pripizdina pored Beograda i rokao granatama po Terazijama i ubijao ljude u redu za hljeb u Knez Mihajlovoj, nego su TVOJI sunarodnjaci iz sela po Srbiji dolazili vikendima, kao na piknik, da se izivljavaju ubijajuci iz zabave djecu grada, kojeg su do tada vidjeli samo na TV-u... I nije moje dijete odrastalo uz pjesme i velicanje dahija sto vam posjekose knezeve, nego ste se vi vratili u 1389 i poceli da guslate i nosate koscure naokolo, lijececi komplekse iz proslosti.

Tesko je iz rata izaci cist... malo ih je takvih... Ali jedno se dobro zna - NEKO je ratovao jer je morao, a NEKO jer je htio... Neko se BRANIO, a neko NAPADAO... Svi mi dobro znamo ko, kako i zasto.

Prema tome ne seri, matere ti... i ne pravi se lud... i ludom bi bilo jasno sta se ovdje desilo.

Cast izuzecima i rijetkima, zaista rijetkima, koji su uspjeli da progutaju taj gorak zalogaj i da priznaju sta se desilo. Ali takvih je malo... premalo.
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#59

Post by pesak »

Na zalost, sve je isto, samo njega nema...zamenite samo slike Milosevica sa Kostunicom i ekipom i dobicete istu situaciju. Bojim se da ce se sve ponoviti, ovaj put u granicama Srbije.

http://www.youtube.com/watch?v=kkYlNBgY ... re=related

Zato Balasevica nigde nema, niti ga se iko seca...zato pametnih, postenih ljudi nigde nema...da bi se sve ponovilo. Nazalost, sad to bas jasno vidim, posle prisecanja na ovaj spot.
Ovo je nasa buducnost, jer se nismo suocili sa nasom prosloscu.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#60

Post by Fair Life »

pesak wrote:...
Zato Balasevica nigde nema, niti ga se iko seca...zato pametnih, postenih
ljudi nigde nema...da bi se sve ponovilo. Nazalost, sad to bas jasno vidim,
posle prisecanja na ovaj spot.
Ovo je nasa buducnost, jer se nismo suocili sa nasom prosloscu.
Image
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#61

Post by pesak »

Bojim se da je situacija jos gora. DS vise i ne postoji , jer je Tadic, favorit Kostnicin, unistio tu stranku-napravio je od nje frakciju DSSa, Kostunicine stranke. Mislim da ce i radikali doci na vlast, a i ako ne dodju, dovoljan mi je Kostunica, jer je on preuzeo sve. Opasan covek, nije bas cist . :-)
Bojim se da Srbija od dvadeset i nekog januara ulazi u period nasilja....ako ne bas nasilja a ono nestabilnosti. Mislim da ce pobediti radikali na izborima, 20. januara. :shock:
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#62

Post by pesak »

Tipicna Srbija. Cak i na forumu b92.

http://forum.b92.net/index.php?showtopic=37690&st=570

a bio je postavljen ovaj you tube
http://www.youtube.com/watch?v=-eHvKItRQwk&NR=1

Ovakav stav-brisanje teme "Da se ne zaboravi" sa foruma b92 je jedan od razloga zasto ce se istorija ponoviti, zasto ce pobediti radikali i zasto je Kostunica glavni i njegovi cetnici. To je sve zbog slepila tzv. srpskih intelektualaca.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#63

Post by zavrzlama »

Radikali nikad nece dobiti potpunu vlast u Srbiji...Oni su u dogovoru sa salonskim cetnicima ala Kostunjavi..ovi prvi ce drzati i odrzavati cetnicki popkret i ideju velike Srbije( zele da odrzavaju ideju velike srbije i narod zaveden iscekujuci neki po njima povoljan trenutak da vrate Kosovo i zavrse zapoceto u BIH)..a Kostunjavi i Tadic ce prodavat maglu EU i MZ kako je Srbija demokratska i ide ka EU..a R&R mirno hodaju Srbijom i ostali olos... Srbija nema snage da se odrekne cetnistva i ideje o stvaranju velike srbije..to je problem koji ce ostati jos dugo glavni duhovni teret srpskom narodu na ovim Balkanskim prostorima..
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#64

Post by pesak »

Ma zavrzlama, skroz se slazem s tobom. Mene boli sto nekadasnji slobodni b92 nema snage ni za sta. Neka emisija koja vredi, veoma retko i brzo je pokriju kojestarijama, da bi se sto pre zaboravilo...Pescanik se jedva odrzava na radiju b92. Bas je onako-strasno. Stav zaborava je i stav moderatora na forumu b92...ako je takav "slobodni" b 92 , sta ocekivati od drugih ? NISTA !
Nekada smo, pod Milosevicem, slusali radio b92, muziku, vesti, razgovore, sve je imalo znacenje, cak i kad se nije moglo mnogo govoriti...a sad, od kako su demokrati okupirali ovu medijsku kucu, nemamo NISTA.
Sve prekriva zaborav.
Ne znam da li primecujete stepen agresivnosti, nadobudnih takozvanih srpskih "intelektualaca"...
User avatar
pici
Posts: 43594
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#65

Post by pici »

pesak wrote:Tipicna Srbija. Cak i na forumu b92.

http://forum.b92.net/index.php?showtopic=37690&st=570

a bio je postavljen ovaj you tube
http://www.youtube.com/watch?v=-eHvKItRQwk&NR=1

Ovakav stav-brisanje teme "Da se ne zaboravi" sa foruma b92 je jedan od razloga zasto ce se istorija ponoviti, zasto ce pobediti radikali i zasto je Kostunica glavni i njegovi cetnici. To je sve zbog slepila tzv. srpskih intelektualaca.
eeeeeeee moja pesak :D previše je zla i gorčine usađeno u vecini Srpskoga naroda,kroz razne mitologije,Tursko osvajanje,NDH-ustaštstvo itd itd....kad se okrenu Srbi prema buducnosti a ne prošlosti ,onda ce biti i po njih bolje a i po njihove susjede.A Srbijanski intelektualci i politicari samo koriste to što je usađeno u ljudima za svoje licno koristoljublje ....tako ti je to i ovdje kod nas u Bosni.Samo BUDUČNOST ništa više ne trebaju ljudi da drugo misle.
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#66

Post by pesak »

Pici, pa i pricam o buducnosti. Vi, Bosanci ste nase komsije. Kako mislis da mi zivimo zajedno ako postoje tolika i takva neslaganja ? Takvo nerazumevanje, neosetljivost, zatvaranje ociju pred cinjenicama ?
Pa kad se meni okrene stomak, mogu da zamislim kako je vama tamo, koji ste sve to i prozveli.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#67

Post by zavrzlama »

DUREX wrote:
old.rascia wrote:
zavrzlama wrote:Kosovo je najmanj problem Srbiji i srpskom narodu..glavni problem je kako zaustaviti daljnu losu politiku koja se odnosi na susjedne drzave i narode...Srbija je zaratila sa svima i nema niti jednog prijatelja kako u susjedstvu tako i u svijetu..osim lazne Rusije..to je problem...jer ovakvom politikom,jakim radikalima,Srbija ce sebi sama stvoriti nova Kosova na Sandzaku,Vojvodini itd...Uzmimo srpsku politiku u BIH..oni i 12 godina poslije rata guse svoj narod parolom kako im je BIH nuzno zlo i kako sve trebaju da rade da se odvoje od BIH...a svi znamo da to odvajanje je nemoguce bez rata...Propast Srbije je tek pocela...a zavrsit ce se novim 5. Oktobrom s nadom bez vecih zrtava...

Nightmare je scenario po kome bi se
podijelilio Kosovo izmedju Srbije i Albanaca na Kosovu kojeg prizeljkuju radikali i velikosrbi u BIH...sto bi znacilo novi rat u BIH...
Ko nam kaze !!
Ako cemo u procentima, mi smo ratovali (NAZALOST, da neko ne protumaci
da sam neka chetnichina) sa 50 posto suseda, a vi i sa Srbima i Hrvatima i medjusobno , znaci 150 procentno. I ko je to pa prijatelj Bosnjaka u svetu ?
Prijateljstva u politici nema !!!!!!
Slusaj... sada bi ti jebav'o sve po spisku, bez i jedne normalne rijeci, ali necu , ne zato sto sve to zaista i ne mislim o tebi, nego, cisto iz tehnickih razloga... ne volim kad me banuju radi kojekakvih supaka.

Nisam ja, haveru, uzeo pusku i na kurac nabio 4 dragocjene godine svoje mladost zato sto mi se uzimala puska, nego zato sto su u tvojoj "avliji" prosjecnog seljaka dojili pricama kako mu je sveta zemlja do Trsta, i nisam ja sjedio s flasom loze u ruci, u nekoj od pripizdina pored Beograda i rokao granatama po Terazijama i ubijao ljude u redu za hljeb u Knez Mihajlovoj, nego su TVOJI sunarodnjaci iz sela po Srbiji dolazili vikendima, kao na piknik, da se izivljavaju ubijajuci iz zabave djecu grada, kojeg su do tada vidjeli samo na TV-u... I nije moje dijete odrastalo uz pjesme i velicanje dahija sto vam posjekose knezeve, nego ste se vi vratili u 1389 i poceli da guslate i nosate koscure naokolo, lijececi komplekse iz proslosti.

Tesko je iz rata izaci cist... malo ih je takvih... Ali jedno se dobro zna - NEKO je ratovao jer je morao, a NEKO jer je htio... Neko se BRANIO, a neko NAPADAO... Svi mi dobro znamo ko, kako i zasto.

Prema tome ne seri, matere ti... i ne pravi se lud... i ludom bi bilo jasno sta se ovdje desilo.

Cast izuzecima i rijetkima, zaista rijetkima, koji su uspjeli da progutaju taj gorak zalogaj i da priznaju sta se desilo. Ali takvih je malo... premalo.

:thumbup:

Ustedio si mi trud.....
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#68

Post by Prozor »

Jedna stvar je primjetiva, srpski politicari nikada ne vrse propgandu prema svijetu, tj ne okrecu se propagandi usmjerenoj svjetskoj javnosti, nego uvijek usmjeravaju propagandu na vlastiti narod...
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#69

Post by pesak »

Pa briga njih za svet. Stalo im je do Rusije. Bitno im je sta majcica Rusija kaze... :roll: pranje mozga sopstvenom narodu je odlika svih rezima koji su neslobodni. Oni zive na izolaciji. Ne na kontaktima sa svetom, vec u izolaciji od istog. Imace kontakte sa istim takvim zemljama- Rusijom, Kinom...oni su im "prijatelji". Pogledaj ko im je prijatelj, pa ces videti ko su oni...Pogledaj ko je Hrvatskoj "prijatelj". Odmah vidis da krupnim koracima idu ka Evropi, i da imaju buducnost.
Vojislav
Posts: 48
Joined: 06/07/2007 13:45
Location: Beograd

#70

Post by Vojislav »

pesak wrote: Zato Balasevica nigde nema, niti ga se iko seca...zato pametnih, postenih ljudi nigde nema...da bi se sve ponovilo. Nazalost, sad to bas jasno vidim, posle prisecanja na ovaj spot.
Ovo je nasa buducnost, jer se nismo suocili sa nasom prosloscu.
Image
Vojislav
Posts: 48
Joined: 06/07/2007 13:45
Location: Beograd

#71

Post by Vojislav »

Image
Vojislav
Posts: 48
Joined: 06/07/2007 13:45
Location: Beograd

#72

Post by Vojislav »

Image
Vojislav
Posts: 48
Joined: 06/07/2007 13:45
Location: Beograd

#73

Post by Vojislav »

Image
Vojislav
Posts: 48
Joined: 06/07/2007 13:45
Location: Beograd

#74

Post by Vojislav »

Subota, 22. decembar 2007. Novi Sad...
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#75

Post by pesak »

Pa reci, sta je bilo u Novom Sadu >?

Koliko se secam, svake godine je Djole imao koncert u Beogradu pred Novu godinu i to nekoliko koncerata...a sad ga nema,
Post Reply