Demonstracije u Mostaru ???

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
uvjek dobar gost

#1 Demonstracije u Mostaru ???

Post by uvjek dobar gost » 11/03/2008 09:34

Ima li šanse... ako uzmemo u obzir sve kroz šta je Mostar prošao, ali i sve kroz šta trenutno prolazi...
Razloga ima milion od narodnog pozorišta, odvoza smeća, podijele grada... stanja onako u kantonalnim institucijama... položaja mladih.... ma sve je šlos... da sad ne nabrajam ....

Ima li šanse da "Abrašević" (ili bilo ko drugi) okupi ekipu koja je spremna da malo prodrma raju i da se krene sa evolucijom uma pojedinca...

U glavi mi je rečenica jednog mod dorbog prijatelja mostarca... vratili su nas 1000 godina u rikverc.. sveli su nas na nivo selendre bez kina, pozorišta.. bez kulturnih sadržaja... mislim da je ovo samo jedan od razloga da se "građani" grada Mostara oglase....

montag

Post by montag » 11/03/2008 10:50

nema sanse?...nemas kriticnu grupu, ili jednostavno nemas nikakvu zainteresovanu grupu?
imas pozoriste, narodno i kosacu, trenuto je festival "liska 2008".
bice i kino ubrzo...prikazivali su onomad filmove u biosferi, ulaz dzaba, i, bilo prazno...
bas me zanima kako ce (za)zivjet kino zvijezda
prica mi prijatelj...dosao mu rodjak iz svedske, ljetos, usao u tabhanu i vidio istog tipa od prije 5 godina, sjedi na istom mjestu, pije isto pice...

da nema kulturnih sadrzaja..ima, samo nije dovoljno popraceno...u centru za kulturu budu promocije knjiga, kao i na bunuru, doduse ne tako cesto...nedavno su apsolventi tetra mladih imali predstavu, imas izlozbe u BKC-u, spomenuo si i abrasevic...uglavnom, uvijek imas nesto.

i treba nabrajati šlosove, odnekud treba krenuti, inace rEvolucija ne-zagarantovana.

mostar nije na nivou selendre, ljudi su na tom, i nizem nivou...a sve proporcionalno visem nivou...globalne apatije

abrasevic ima sanse, samo treba PAMETNO djelovati

Black swan

Post by Black swan » 11/03/2008 11:00

montag wrote:prica mi prijatelj...dosao mu rodjak iz svedske, ljetos, usao u tabhanu i vidio istog tipa od prije 5 godina, sjedi na istom mjestu, pije isto pice...
tako ja pozdravljam "one koji odlaze" iz BiH bilo privremeno ili za stalno

ne moraš me zvati... dođi nedjeljom u taj kafić
subotom u taj kafić i bit ću tu

:( :( :( :(

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 11/03/2008 11:12

montag wrote:nema sanse?...nemas kriticnu grupu, ili jednostavno nemas nikakvu zainteresovanu grupu?
bice i kino ubrzo...prikazivali su onomad filmove u biosferi, ulaz dzaba, i, bilo prazno...
prica mi prijatelj...dosao mu rodjak iz svedske, ljetos, usao u tabhanu i vidio istog tipa od prije 5 godina, sjedi na istom mjestu, pije isto pice...

da nema kulturnih sadrzaja..ima, samo nije dovoljno popraceno...u centru za kulturu budu promocije knjiga, kao i na bunuru, doduse ne tako cesto...nedavno su apsolventi tetra mladih imali predstavu, imas izlozbe u BKC-u, spomenuo si i abrasevic...uglavnom, uvijek imas nesto.

i treba nabrajati šlosove, odnekud treba krenuti, inace rEvolucija ne-zagarantovana.

mostar nije na nivou selendre, ljudi su na tom, i nizem nivou...a sve proporcionalno visem nivou...globalne apatije

OK, ja sam i pitao jer nisam na licu mmjesta.. slažem se generalno i mislim da bi trebalo nekako afirmisati ideju protesta u svim djelovima BiH.. a pogotovo afirmisati pojam i pravo značenje građana...kojih sad nema na mapi...

suncandan

Post by suncandan » 11/03/2008 12:44

Ma nema ti od toga nista, ali dobra ideja! :D :D

Ovamo ti je sve uspavano i pasivno. Bosna je ipak drugo po tom pitanju, malo ste aktivniji.

Bila sam na protestima u Sarajevu. A mi ovamo ocigledno dopustamo da nas gaze. :D :D :D :D

Ako neko drugacije misli neka to i dokaze!

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

suncandan

Post by suncandan » 11/03/2008 12:54

montag wrote:nema sanse?...nemas kriticnu grupu, ili jednostavno nemas nikakvu zainteresovanu grupu?

Nisi u pravu! Ja sam Mostarka, jedna od rijetkih, i mogu slobodno reci da nam prave od grada kasabu! Svakim danom sve vecu!
Nama su bas i potrebne promjene, odnosno revolucija.

Dijaspore je nama Mostarcima preko glave! Prespavam ljeto kada su oni tu!

:sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep:

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 11/03/2008 19:47

Izvještaj CCI-a kaže da je u HNK najgora vlada, sastali se četri puta u godini i donijeli osam zakona... a jedan od njih je da povise sebi plate... nema stimulacije za porodilje.. nema stanogradnje za mlade...

Zar ovo ne bi trebao biti razlog.. barem jedan od mnogih....

suncandan

Post by suncandan » 11/03/2008 21:22

Ma najgori smo odavno. Politika unisti grad... :x :x :x :x :x

Mostarci pa gdje ste? Zasto dopustamo ovo, da nas gaze? :shock: :shock:

Vlada je radila jedva 4 dana prosle godine, a jedino sto su uradili da sebi povecaju place.

Ima li iko ko zeli bolje nasem gradu, ljudima!?

Vidite da ne misle na obicne ljude, ni one najugrozenije! Nista nisu uradili za socijalno ugrozene, populaciju kojoj je najteze! :x :x :x :x :x

Hajdemo organizovati proteste!

wifiuser

Post by wifiuser » 11/03/2008 22:16

Ma nije samo Mostar "najgori". Cijela BiH je "najgora".
Podjela po svakom osnovu je jedino ono sto nam je zajednicko.
Svi mi zelimo bolje i gradu i drzavi ali jednostavno smo toliko losi da bi mogli praviti promjene sa protestima. Protesti su za drustva u kojima se vec odredjeni standardi i vrijednosti.
U ovakvoj situaciji jedino sto se protestima moze postici je da Policija i komunalci dobiju malo vise "prekovremenog" koji ce opteretiti i onako oguljen budzet a zavisno od atmosfere mozda bi i "Hitna" imala posla.
Sutra bi se sve vratilo na isto: ispijanje kafa.

paratrooper

Post by paratrooper » 11/03/2008 22:27

suncandan wrote: Ja sam Mostarka, jedna od rijetkih, i mogu slobodno reci da nam prave od grada kasabu! Svakim danom sve vecu!
Revolucija :-) , prva bi ti odletila prvim konvojem za njemacku ili ameriku.

wifiuser

Post by wifiuser » 11/03/2008 22:35

Salu na stranu, Mostar je stvarno "dno dna".
U Sarajevu se bar nesto desava, moze se naci i neki posao.

Ali sta mozemo, kazu: ko je blize munari i ezan mu se bolje cuje.

kicky

Post by kicky » 11/03/2008 23:06

mostar je letargija živa...svi nešto roncaju, što je dio mentaliteta, a ne bi niko prstom maknuo. Ali kad im se dirne u kobiva nacionalne ineterse onda skaču ko mačke....Joj mostara i tuge, dragog ti karađozbega!!!

JEDRILICA

Post by JEDRILICA » 11/03/2008 23:21

suncandan wrote:

Nisi u pravu! Ja sam Mostarka, jedna od rijetkih, i mogu slobodno reci da nam prave od grada kasabu! Svakim danom sve vecu!

Dijaspore je nama Mostarcima preko glave! Prespavam ljeto kada su oni tu!

:sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep:
Mislim da si svjesna samo da spavas ljeti. Ostalo si nesvjesna!

P.S.
zivjela dijaspora :D

mema mo

Post by mema mo » 11/03/2008 23:22

dobro je nedavno neko od javnih licnosti rekao za mostar "grad smrtovnica i kladionica" :roll:

nacho_

Post by nacho_ » 11/03/2008 23:47

.
Last edited by nacho_ on 02/09/2010 19:41, edited 1 time in total.

suncandan

Post by suncandan » 11/03/2008 23:58

Vidim javlja se nasa dijaspora, pa ko bi drugi? Pa svakako i nisu ovdje vec dodju da nama sole pamet! Gdje ste vi bili sve ove godine, po Havajima, Karibima!?

Briga vas za nase probleme, pa niste vi na dnu dna, ali jeste u svojoj glavi!

Znate kako vas zovemo- VANZEMALJCI!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Svaka cast Sarajevu, nadam se da ce i kod nas biti protesti za bolje sutra!

suncandan

Post by suncandan » 12/03/2008 00:10

paratrooper wrote:
suncandan wrote: Ja sam Mostarka, jedna od rijetkih, i mogu slobodno reci da nam prave od grada kasabu! Svakim danom sve vecu!
Revolucija :-) , prva bi ti odletila prvim konvojem za njemacku ili ameriku.

Neletimo svi kao ti, odnosno bjezimo, vec ostajemo u ovome gradu!
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

JEDRILICA

Post by JEDRILICA » 12/03/2008 00:17

suncandan wrote:Vidim javlja se nasa dijaspora, pa ko bi drugi? Pa svakako i nisu ovdje vec dodju da nama sole pamet! Gdje ste vi bili sve ove godine, po Havajima, Karibima!?

Briga vas za nase probleme, pa niste vi na dnu dna, ali jeste u svojoj glavi!

Znate kako vas zovemo- VANZEMALJCI!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Svaka cast Sarajevu, nadam se da ce i kod nas biti protesti za bolje sutra!
Ovo me podsjeca na balkon. Evo da ti razjasnim 'ZEMALJAC'! :D
Prvo, nije bitno gdje je ko bio, nego sta je naucio.
Odgovori mi na pitanje, kako to da sva dijaspora isto misli u vezi nekih promjena? (dijasporu cine i ljudi koji su ratovali, eto samo da te obavjestim)

Odgovoricu ti ja da se ne bi mucila. Misle isto zato sto su malo vise vidjeli od santiceve i fejiceve! Izasli su sa balkona! Vidjeli kako se to negdje drugo radi.

Na dnu si dna zato sto si upravo takva KO ZEMLJA!

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 12/03/2008 03:17

OKC Abrasevicu proslijedjene informacije :D od srca se nadam da ce nesto biti pokrenuto :D puno se vise trese kad se trese sirom drzave :D

a voljela bih da mi ovi "pravi mostarci" daju tacnu definiciju po cemu se prepozna jedan "pravi mostarac" :? je l to ono koliko ti je generacija babine i majkine loze rodjeno i odraslo na podrucju mostara? :D

jer za nas neke malo starije mostarac je uvijek bio svako ko boravi, zivi, dise u Mostaru i cije srce kuca za taj grad, onaj ko mu je ikad ista poklonio, ko je u njemu ostavio djelic sebe,, ko za njega stvara ili je stvarao nesto lijepo, makar se to stvaranje odnosilo na humor :D

Black swan

Post by Black swan » 12/03/2008 09:37

budući da umostaru živi moja rodbina... crno se piše tom gradu :D

nema nade :roll:

montag

Post by montag » 12/03/2008 10:51

komi, da nisi crnac? :D

Black swan

Post by Black swan » 12/03/2008 10:57

montag wrote:komi, da nisi crnac? :D
jesam
u gaćama :D

suncandan

Post by suncandan » 12/03/2008 12:00

JEDRILICA wrote:Ovo me podsjeca na balkon. Evo da ti razjasnim 'ZEMALJAC'! :D
Prvo, nije bitno gdje je ko bio, nego sta je naucio.
Odgovori mi na pitanje, kako to da sva dijaspora isto misli u vezi nekih promjena? (dijasporu cine i ljudi koji su ratovali, eto samo da te obavjestim)

Odgovoricu ti ja da se ne bi mucila. Misle isto zato sto su malo vise vidjeli od santiceve i fejiceve! Izasli su sa balkona! Vidjeli kako se to negdje drugo radi.

Na dnu si dna zato sto si upravo takva KO ZEMLJA!

Hajde nemoj biti iskompleksiran! Mislis da svi patimo da se izlezavamo po svijetu kao ti? Pa sta bi ti kada bi mi protestovali, ne bi mogao setuckati po Mostaru! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bila sam veliki sportista , ako znas za nas klub " Partizan" - sportska gimnastika! Vidjela sam vise nego ti, a ti si tada negdje camio, Bog zna gdje! Da nisi pobjegao vani , ne bi ti nista ni vidio! :-) :-) :-) :-) :-)

A ova drzava mi je dala diplomu Akademskog gradjanina , sumnjam da si ti ista postigao u zivotu!

Zato suplje ostavi za strance - VANZEMALJAC! :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

uvjek dobar gost

#24 Re: Demonstracije u Mostaru ???

Post by uvjek dobar gost » 14/03/2008 18:50

Objavljeno 14.03.2008. u 12:59
Mostar: Otvoreno pismo OKC-a "Abrašević" gradonačelniku i vjećnicima

Poštovani gradonačelniče, dame i gospodo, vijećnice i vijećnici, gospođo ravnateljice Gimnazije Mosta, Da li vam je stalo do ovoga grada? Da li vam je stalo da ovaj grad bude grad za sve njegove građane i građanke, za one koji su ovdje preživjeli teški rat i one koji za Mostarom, za njegovim baštama i ulicama tuguju i maštaju u dalekom svijetu?, stoji na početku otvorenoga pisma gore navedenoj gospodi koje je upućeno iz OKC-a "Abrašević", a potpisao ga je Huseina Oručevića, urednik abrasmedia.info.

"Vi ste očito umislili da ste jedini i posljednji stanovnici i vladari Mostara, da Mostar nije živio i gradio se prije vas i vaše poražavajuće vladavine posljednjih godina istorije Mostara.

Vi ne volite ovaj grad, ne volite njegove ulice i njegove trgove, ne volite sjećanje na prelijepe ulice i zgrade Mostara, divnu arhitekturu i javno dobro.

Dakle, vi mrzite sve što je urbano i građansko.

Ne bez razloga, gospodo, obraćamo vam se pismom ovakvog sadržaja jer ono što činite u posljednjih šest mjeseci podsjeća na najkatastrofalniji film, apokalipsu urbanosti i nastavak urbicida pred očima sviju nas, uz šutnju većine. Prodajete sve što vam je pod rukom, mešetarite objektima i zgradama, dakle, sjećanjem i pamćenjem Mostaraca i Mostarki. Mijenjate mu lice i naličje jer ga mrzite, jer njegovu dušu i urbanost ne podnosite. Mrzite ideju kosmpolitizma grada, mrzite različitost i otvorenost jer ste navikli da živite u svojim stadima i torovima, tamo gdje vam zasigurno vaš izmet ne smrdi.

Preimenovane ulice, planirana ili provedena privatizacija objekata i zgrada u centru grada, degradirana mjesta okupljanja građana i građanki Mostara zarasla u korov ili pak pretvorena u smetljišta, kulturne ustanove uglavnom jednonacionalnog - torovskog karaktera, kao i politika koju vodite, rezultati su kojih bi se postidio i desetogodišnjak, a vi se dičite time da ste tobože pokrenuli grad i investicije s mrtve tačke. Ponašate se kao poslovođa i biznismen koji mešetari nekretninama Mostara, a oni su prostori sviju nas Mostaraca i Mostarki.

Ekonomski prosperitet, gradonačelniče, ne gradi se na uštrb javnih prostora. To je javno dobro i nije na prodaju. To je naš život, naše pamćenje, to su prostori koji nas vežu za prošlost, svoju prošlost bez koje nećemo moći krenuti u svoju budućnost.

Šta će se desiti kada prodate sve objekte? Šta će Vam onda puniti budžet Grada, pitaju se autori ovoga pisma.

Umjesto ulaganja u objekte za obrazovanje, Vi u centru grada od školskog objekta, bez obzira na ogromnu potrebu za školskim prostorom, pravite Gradsku vijećnicu. Objekte koji su u Vašem vlasništvu, za smještaj gradske administracije, koje posjedujete 'duboko u teritorijama jednog od dva naciona podjeljenog grada' ne želite obnavljati, pa ste posegnuli za objektom koji je prepoznatljiv u Mostaru kao Treća osnovna škola. Opet gasite sjećanja i pamćenje na grad, isiče se u pismu.

"Nakon višegodišnjih mučenja i političkih skandala u kojima ste od Gimnazije, jedne od najstarijih i najuglednijih obrazovnih ustanova u regionu, načinili 'slučaj', nakon što ste na njoj sproveli sramni koncept aparthejda u obrazovanju, i nakon što ste joj iz imena besramno protjerali časnog patrona - pjesnika Aleksu Šantića, po kome je ovaj grad prepoznatljiv, vidimo da ste odlučili da nam od očiju sklonite na nekoliko mjeseci i samu zgradu Gimnazije te da nam umjesto poveza oko očiju postavite velike reklame telekomunikacijskog operatera.

Ko to može odlučiti da ljepotu pogleda na prelijepo zdanje Gimnazije Mostar skloni od Mostaraca i Mostarki?

Ako kojim slučajem odlučite ući u zgradu Gimnazije, postat će vam jasno da ni svjetlo dana nije više svjetlo sunca i plavetnilo neba, nego prostor obojen u ciklama marketinšku boju naših novih 'dobročinitelja' kojima je 'Svaki korisnik važan'.

Djeca će mjesecima živjeti i učiti u svjetlu i 'sjaju' velikih, i nažalost, već sada očito neizbježnih reklama kojima se još jednom poručuje da Grad nije naš, građana i građanki, nego vlasništvo naciona i profita koji ne poznaje granice gluposti i izrabljivanja. Vidljivo je da se nacionalne političke opcije lako dogovaraju sa isto tako nacionalno kreiranom i podijeljenom, kao ratni plijen uzetom, ekonomskom scenom. Lako su pronašli zajedničke interese i zajednički cilj - uništavanje i ono malo preostalog građanskog tkiva koje je im se još opire. 'Upakovana' u boje ciklame Gimnazija je samo nastavak bezdušnog čerečenja javnog dobra, a samim time i Grada i gradskog duha Mostara, navodi se u pismu.

"Gradonačelniče, vijećnici i vijećnice, gospođo ravnateljice Gimnazije Mostar, pozivamo vas da pojasnite javnosti zašto i pored dobijenih donacija i izdvajanja novca iz javnih budžeta prekrivate zgradu Gimnazije reklamama? Koliko se to novca dobija od firmi koje svoje reklame postavljaju na javne objekte ili je to neki običan/neobičan dogovor koji kroji buduće putove neraskidivih tokova novca, pozicija, moći i prestiža koji kreira neodgovorna politika i još neodgovornija ekonomija ove zemlje? Sve ovo, gospodo, svjedoči o onome na početku spomenutom - umislili ste da ste vladari Grada i vlasnici njegovih ulica i objekata. Neće moći, gospodo, ulice, parkovi, zgrade, škole naše su, pripadaju građanima i građankama Mostara i nećemo vam dopustiti da ih na ovako bezdušan način rasprodajete i pakujete u boje vaših vizija.

Neka ovo bude poziv medijima u Mostaru i BiH da osiguraju prostor u svojim programima za tematske emisije koje će progovoriti na ovu temu.

Mi iz Abraševića ovom prilikom pozivamo sve odgovorne za ovakvo stanje da nađu vremena da se obrate javnosti, da povedu dijalog s nama, građanima i građankama, o tome što mi mislimo i kako bismo mi htjeli da se vlasti ponašaju prema našem zajedničkom vlasništvu, vlasništvu grada, stoji na kraju pisma.

(FENA)

AAAAA?????
:thumbup: :bih:

uvjek dobar gost

#25 Re: Demonstracije u Mostaru ???

Post by uvjek dobar gost » 03/04/2008 11:29

“TUZLO, PROBUDI SE!!!”

protestno okupljanje građana Tuzle – mirne demonstracije nezadovoljstva trenutnom socijalno-ekonomskom i sigurnosnom situacijom u Bosni i Hercegovini

Omladinski pokret REVOLT i Urbana kultura Foruma građana Tuzla organizuju u subotu, 5. aprila, u 11:55, u Tuzli mirno protestno okupljanje građana povodom loše socijalno-ekonomske i sigurnosne situacije u Bosni i Hercegovini, te neodgovornosti i nespremnosti kantonalnih, entitetskih i državnih vlasti za rješavanje ključnih problema građana ove zemlje.

Napominjemo javnost da je aktuelna vlast prema analizama brojnih nezavisnih organizacija i agencija ocijenjena kao najgora u posljednjih desetak godina. Njihova neodgovornost prema građanima koji su im dali mandat dosegla je vrhunac posljednjim povećanjima plata i penzija poslanicima u državnom parlamentu. Uživajući privilegije svojih visokih plata i udobnih fotelja, stvarajući atmosferu straha i nepovjerenja, tjerajući ljude u etničke i vjerske torove, vladajuće strukture u Bosni i Hercegovini već godinama sistematski guše aktivno javno mnijenje koje će se suprostaviti njihovom kriminalu i neodgovornosti.

Protestnim okupljanjem želimo ukazati na ozbiljne probleme sa kojima se suočava naše društvo, a to su prije svih:

nezaposlenost i nizak životni standard
Postotak nezaposlenosti u Bosni i Hercegovini je preko 45%, te kao takav predstavlja jedan od najviših u Evropi. Posječne plate i penzije mnogo su manje od potrošačke korpe koja bi obezbijedila životni standard dostojan čovjeka.

korupcija
Prema izvještajima Transparency Internationala, Bosna i Hercegovina spada u red “zarobljenih država” kada je u pitanju korupcija, što označava visok nivo zloupotrebe ovlasti državnih službenika. Analize su pokazale apsolutno razočarenje i nepovjerenje građana u institucije ove zemlje, a kao najkorumpiraniji segmenti sistema ocijenjene su političke partije, zakonodavni organi i pravosuđe.

loša sigurnosna situacija
Posljednjih godina, a naročito posljednjih nekoliko mjeseci evidentan je porast nasilja u Bosni i Hercegovini, pa tako i u Tuzlanskom kantonu. Naročit problem predstavlja maloljetnička delikvencija za koju vladajuće strukture nemaju adekvatan odgovor. Odgovornost za ovakvu situaciju leži u lancu institucija – policijskih struktura, pravosuđa do zakonodavnih i izvršnih organa koji nemaju jasnu strategiju koja bi dovela do poboljšanja sigurnosne situacije. Posebno ukazujemo na nepostojanje ustanova za smještaj maloljetnih delikvenata.

loš i nekvalitetan obrazovni sistem
Iako je nedavno usvojen Zakon o visokom obrazovanju, Bosna i Hercegovina kasni za zemljama regiona kada je u pitanju modernizacija obrazovnog sistema, te implementacija Bolonjske deklaracije. Potrebna su veća ulaganje u obrazovni sistemi kako bi se uslovi školovanja podigli na veći nivo. Bosna i Hercegovina je među zemljama koje izdvajaju najmanje novca iz svojih budžetskih sredstava za razvoj nauke i tehnologije. Ulaganje u nauku, tehnologiju i obrazovanje ne treba shvatati kao potrošnju, nego kao investiciju.

neadekvatne i nejednako dostupne zdravstvene usluge
Primarna i sekundarna zdravstvena zaštita nije jednako dostupna svim građanima, s obzirom da ne postoje adekvatni socijalni programi koji bi osigurali pomoć pri kupovini lijekova i adekvatnoj zdravstvenoj zaštiti ugroženih kategorija stanovništva (uglavnom penzionera i neosiguranih radnika u privatnom sektoru). Veliki problem predstavlja korupcija u zdravsvenom sistemu koja se u najvećem broju slučajeva zasniva na principu “plati, pa se liječi”

Pozivamo sve građanke i građane da svojim prisustvom iskažu nezadovoljstvo aktuelnom socijalnom, ekonomskom i političkom situacijom u zemlji, te na taj način upozore vladajuće strukture da imaju barem minimum odgovornosti prema građanima koji su ih izabrali. Samo pasivno građanstvo dopušta vlastima da rade šta hoće.

PROTESTNO OKUPLJANJE započeti će u subotu, 5. aprila 2008. godine u 11:55 u Tuzli na novom trgu ispred bivšeg Kina Centar uz FMJam. Odatle će se mirnom šetnjom krenuti prema zgradi Vlade Tuzlanskog kantona gdje će na platou ispred zgrade kredama ispisati svoje poruke i zahtjeve vladajućim strukturama. Sa protestnog skupa aktivisti Omladinskog pokreta REVOLT i Urbane kulture će najiskrenije podržati građane/ke Kantona Sarajevo koji će 6. aprila na ulicama Sarajeva zahtijevati ostavke gradonačelnice i premijera Kantona.

PRESS KONFERENCIJA povodom protesta biće održana u petak, 4. aprila 2008. godine u 12:30, u Tuzli na novom trgu ispred bivšeg Kina Centar (u slučaju lošeg vremena – u prostorijama Foruma građana Tuzla, ul. Hadžibakirbega Tuzlića br.1), u okviru ulične akcije kojom će aktivisti REVOLTa i Urbane kulture najaviti protest.

Omladinski poret REVOLT i URBANA KULTURA Foruma građana Tuzla

Tuzla se oglasila..... čeka se Mostar.... izađimo na ulice..... naših gradova i stavimo im do znanja... da smo se konačno probudili iz zimskog sna.... sna uzrokovanog post ratnim stresom i šokom ...

Vrijeme je da se krene !!!!

Post Reply