Del Ponte optužila VATIKAN!

Thanatos
Posts: 228
Joined: 12/08/2005 04:20
Location: Zagreb
Contact:

#1 Del Ponte optužila VATIKAN!

Post by Thanatos »

"JEDNOG od najtraženijih ratnih zločinaca štiti Rimokatolička crkca i vatikanska hierarhija, rekla je glavna tužiteljica međunarodnog suda za ratne zločine Carla del Ponte, piše Daily Telegraph.

Rimokatolička crkva i vatikanska hijerarhija mogli bi "u nekoliko dana" utvrditi točnu lokaciju na kojoj se skriva haški bjegunac Ante Gotovina, budući da se on nalazi u franjevačkom samostanu u Hrvatskoj, ali ne žele to učiniti, kazala je glavna haška tužiteljica Carla Del Ponte u intervjuu spomenutom listu objavljenom u utorak na Internet izdanju tog dnevnika.

"Imam informaciju da se (Gotovina) skriva u franjevačkom samostanu, dakle štiti ga katolička crkva. O tome sam izvijestila Vatikan i Vatikan u potpunosti odbija s nama surađivati" - prenosi Daily Telegraph.

"Vatikan bi vjerojatno mogao za nekoliko dana točno odrediti koji od 80-ak hrvatskih samostana ga skriva." - ustvrdila je del Ponte.

Frustrirana zidom šutnje na koji je naišla u Vatikanu, nakon višemjesečnih bezuspješnih poziva, s kojima nije željela izlaziti u javnost, upućenih vodećim vatikanskim dužnosnicima, uključujući i papu Benedikta XVI., Del Ponte je odlučila o tome javno progovoriti, piše list.

Haška tužiteljica u srpnju je posjetila Rim kako bi podijelila svoje informacije s vatikanskim ministrom vanjskih poslova nadbiskupom Giovannijem Lajolom. On je, piše list, odbio pomoći, rekavši joj da Vatikan nije država ( :? ) te stoga nema "nikakve međunarodne obveze" da pomogne UN-u u lovu na ratne zločince. :shock:

Image

"Oni kažu da nemaju obavještajne službe a ja u to ne vjerujem. Mislim da katolička crkva ima najrazvijeniju obavještajnu službu", kazala je Del Ponte.

"Gospodin Lajolo mi je rekao: Recite mi u kojem se samostanu Gotovina skriva. Rekla sam, da znam, ne bih bila ovdje u Rimu".

Del Ponte je konačno pisala Papi izravno, ali nekoliko tjedana kasnije još uvijek nije primila odgovor.

U Vatikanu, msgr. Maurizio Bravi, privatni tajnik nadbiskupa Lajola, potvrdio je da je do sastanka došlo, ali je rekao: "Ne mogu vam o tome dati nikakvu informaciju".

Na pitanje smatra li da je šutnja Vatikana motivirana povijesnim vezana uz hrvatsko nacionalno pitanje, Del Ponte nije željela spekulirati ali je kazala: "Moje je razočaranje veliko".

(index.hr)



:lol: :lol: :lol: Znam ja odavno da je Vatikan država s najvećim udjelom masona u stanovništvu (88%). :lol: :lol:
Mislim da katolička crkva ima najrazvijeniju obavještajnu službu
:lol: :D :lol: :-)
Pmusa
Posts: 22
Joined: 22/01/2005 23:09

#2

Post by Pmusa »

...
Davy Crockett
Posts: 465
Joined: 07/09/2005 15:44

#3

Post by Davy Crockett »

Ne znam šta ti je u ovome smešno. Katolička crkva je jedna veoma moćna organizacija. Što ne bi imala razvijenu obaveštajnu delatnost?
fix tha thing
Posts: 94
Joined: 20/05/2005 23:43

#4

Post by fix tha thing »

ja znam gdje je gotovina!!!!!!!
gotovina je sakriven u skrivenom cumezu iza papine hale gdje se jos krije i sveti gral i cuvaju ga kralj arthur i vitezovi okruglog stola!!! :D :D :D :D
FIKUS2
Posts: 105
Joined: 23/02/2005 13:24

#5 kfb

Post by FIKUS2 »

..
love
Posts: 384
Joined: 26/06/2005 00:07

#6

Post by love »

love
Molim te da se pridrzavas pravila foruma.
Moderator
MBA
Posts: 296
Joined: 18/03/2005 01:53

#7

Post by MBA »

Moderator, molim da se ova diskusija zavrsi jer ne doprinosi nikakvom konstruktivnom dijalogu. Ovdje isijava mrznja, neznanje, i neinteligencija.
User avatar
Saian
Posts: 15383
Joined: 08/04/2004 21:50

#8

Post by Saian »

MBA wrote:Moderator, molim da se ova diskusija zavrsi jer ne doprinosi nikakvom konstruktivnom dijalogu. Ovdje isijava mrznja, neznanje, i neinteligencija.
ovo ne kontam ako kritizirash papu (chovjeka od krvi i mesa, sklonog pogreshkama kao i svaki zivi chovjek) automatski se uzima da kritizirash osnovne principe chitave katolichke vjere, notorna idiotarija.
Pitanje za MBA mozhe li meni papa Benedikt ichi na jetra zbog ovakvog poteza (ako je ovo istina), a da sutra chista srca odem komshiji na uskrs? ?
User avatar
Saian
Posts: 15383
Joined: 08/04/2004 21:50

#9

Post by Saian »

p.s. eki "neinteligencija" to je tvoja kovanica ili ? :D :D :D :D :D :D
beer
Posts: 33
Joined: 29/09/2004 01:19

#10

Post by beer »

=Pmusa
List
Posts: 865
Joined: 27/06/2005 02:51

#11

Post by List »

Rimokatolicka Crkva je i nakon drugog svjetskog rata stitila Hrvate koji su bili u ustaskim vojnim formacijama.
Moji rodjaci Hrvati koji danas zive u Argentini uspjeli su otici zahvaljujuci Rimokatolickoj Crkvi u bivsoj Jugoslavili ali i izvan nje.

Da su ostali ovdje vjerovatno bi zavrsili u zatvoru. Jer onaj rat je imao....uslovno receno....pobjednika.....a ne kao ovaj.... :wink:......

Zahvaljujuci crkvi djelovale su i ustaske organizacije u Argentini, Kanadi i Australiji. Dobrim dijelom zahvaljujuci njima danas imamo ovakvo stanje.

Alojzije Stepinac kojeg je pokojni Papa Ivan Pavao II proglasio blazenim pomagao je iseljavanje ustasa.....ukljucujuci i moje rodjake.

Naravno, ne treba zaboraviti ni cetnicku dijasporu. :wink:
Thanatos
Posts: 228
Joined: 12/08/2005 04:20
Location: Zagreb
Contact:

#12

Post by Thanatos »

love wrote:Treba ukinuti Vatikan
Samo Sveti Otac (The Great Mason Master) ima te ovlasti.
Love: ...
Molim moderatora da pobriše ovakve izljeve mržnje.

Komentar uklonjen. Moderator
MBA: Moderator, molim da se ova diskusija zavrsi jer ne doprinosi nikakvom konstruktivnom dijalogu. Ovdje isijava mrznja, neznanje, i neinteligencija.
Kao pokretač teme podržavam, u slučaju da ne bude normalne rasprave.
No_Comment
Posts: 835
Joined: 17/06/2005 22:43

#13

Post by No_Comment »

List wrote:Rimokatolicka Crkva je i nakon drugog svjetskog rata stitila Hrvate koji su bili u ustaskim vojnim formacijama.
Moji rodjaci Hrvati koji danas zive u Argentini uspjeli su otici zahvaljujuci Rimokatolickoj Crkvi u bivsoj Jugoslavili ali i izvan nje.

Da su ostali ovdje vjerovatno bi zavrsili u zatvoru. Jer onaj rat je imao....uslovno receno....pobjednika.....a ne kao ovaj.... :wink:......

Zahvaljujuci crkvi djelovale su i ustaske organizacije u Argentini, Kanadi i Australiji. Dobrim dijelom zahvaljujuci njima danas imamo ovakvo stanje.

Alojzije Stepinac kojeg je pokojni Papa Ivan Pavao II proglasio blazenim pomagao je iseljavanje ustasa.....ukljucujuci i moje rodjake.

Naravno, ne treba zaboraviti ni cetnicku dijasporu. :wink:
Ti tvoji rodjaci su bili tzv. Hrvati islamske vjere ili... :roll: :-?
Last edited by No_Comment on 20/09/2005 21:02, edited 1 time in total.
Thanatos
Posts: 228
Joined: 12/08/2005 04:20
Location: Zagreb
Contact:

#14

Post by Thanatos »

List wrote:
Naravno, ne treba zaboraviti ni cetnicku dijasporu. :wink:
Kao ni "Bošnjački Front"-aše i ostale fašiste.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#15

Post by danas »

Thanatos wrote:
MBA: Moderator, molim da se ova diskusija zavrsi jer ne doprinosi nikakvom konstruktivnom dijalogu. Ovdje isijava mrznja, neznanje, i neinteligencija.
Kao pokretač teme podržavam, u slučaju da ne bude normalne rasprave.
sta je problem? ne smije se reci da postoji osnovana sumnja da vatikan potpomaze ratne zlocince? kao da im je prvi put?
i kao da SPC ima monopol na to? :roll:
Last edited by danas on 20/09/2005 21:04, edited 1 time in total.
No_Comment
Posts: 835
Joined: 17/06/2005 22:43

#16

Post by No_Comment »

Thanatos wrote:
List wrote:
Naravno, ne treba zaboraviti ni cetnicku dijasporu. :wink:
Kao ni "Bošnjački Front"-aše i ostale fašiste.
Obrazlozi tu kvalifikaciju koju si dao za ljude sa Boshnjackog fronta...
Thanatos
Posts: 228
Joined: 12/08/2005 04:20
Location: Zagreb
Contact:

#17

Post by Thanatos »

danas wrote:
Thanatos wrote:
MBA: Moderator, molim da se ova diskusija zavrsi jer ne doprinosi nikakvom konstruktivnom dijalogu. Ovdje isijava mrznja, neznanje, i neinteligencija.
Kao pokretač teme podržavam, u slučaju da ne bude normalne rasprave.
sta je problem? ne smije se reci da postoji osnovana sumnja da vatikan potpomaze ratne zlocince? kao da im je prvi put?
i kao da SPC ima monopol na to? :roll:
Nije stvar u vatikanu već u načinu rasprave. :-D
Thanatos
Posts: 228
Joined: 12/08/2005 04:20
Location: Zagreb
Contact:

#18

Post by Thanatos »

No_Comment wrote:
Thanatos wrote:
List wrote:
Naravno, ne treba zaboraviti ni cetnicku dijasporu. :wink:
Kao ni "Bošnjački Front"-aše i ostale fašiste.
Obrazlozi tu kvalifikaciju koju si dao za ljude sa Boshnjackog fronta...
Ili je to zemljabosna.com i slične stvari. Više se ne sjećam.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#19

Post by danas »

Thanatos wrote:
danas wrote:
Thanatos wrote: Kao pokretač teme podržavam, u slučaju da ne bude normalne rasprave.
sta je problem? ne smije se reci da postoji osnovana sumnja da vatikan potpomaze ratne zlocince? kao da im je prvi put?
i kao da SPC ima monopol na to? :roll:
Nije stvar u vatikanu već u načinu rasprave. :-D
pa od par popaljenih ne mozes bolje ni ocekivati...

a od mene -- ja svakako vjerujem da je ovo istina, a i ne iznenadjuje me nimalo. eto. :roll:
Thanatos
Posts: 228
Joined: 12/08/2005 04:20
Location: Zagreb
Contact:

#20

Post by Thanatos »

danas wrote:
Thanatos wrote:
danas wrote: sta je problem? ne smije se reci da postoji osnovana sumnja da vatikan potpomaze ratne zlocince? kao da im je prvi put?
i kao da SPC ima monopol na to? :roll:
Nije stvar u vatikanu već u načinu rasprave. :-D
pa od par popaljenih ne mozes bolje ni ocekivati...

a od mene -- ja svakako vjerujem da je ovo istina, a i ne iznenadjuje me nimalo. eto. :roll:
Pa i ja mislim sa tu ima istine. Inače ne bi otvorio temu.
No_Comment
Posts: 835
Joined: 17/06/2005 22:43

#21

Post by No_Comment »

Thanatos wrote:
No_Comment wrote:
Thanatos wrote: Kao ni "Bošnjački Front"-aše i ostale fašiste.
Obrazlozi tu kvalifikaciju koju si dao za ljude sa Boshnjackog fronta...
Ili je to zemljabosna.com i slične stvari. Više se ne sjećam.
Cuj na svakoj stranici mozesh naci par extrema...ali okvalifikovati sve ljude kao fashiste to je vec malo teze...
Tajna_Služba
Posts: 1
Joined: 20/09/2005 21:14

#22 Re: Del Ponte optužila VATIKAN!

Post by Tajna_Služba »

Thanatos wrote: :lol: :lol: :lol: Znam ja odavno da je Vatikan država s najvećim udjelom masona u stanovništvu (88%). :lol: :lol:
Mislim da katolička crkva ima najrazvijeniju obavještajnu službu
:lol: :D :lol: :-)
Nisam mogao a da se ne umijesam.
Staljin je davno nekada pitao svoju agente: "od koje nam zemlje najvise prijeti opasnost?" Odgovorili su mu od Vatikana! Pa kako od Vatikana kada nema niti jedan tenk?-pitao je staljin. Tako sto ima najjacu obavjestajnu sluzbu u svijetu, imaju agente gdje god ima crkva i svecenici, u svakom gradu i selu na ovom svijetu. U stanju su ako zele pokrenuti citav svijet protiv nas! - odgovorili su agenti..

eto pa se ti sada tu kesi
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#23

Post by zlata »

Moram dodati da se na ovom forumu tesko more pisnut' protiv pape, popa, Vatikana...a mores lajat' protiv muslimana, Cerica i slicnih, kol'ko hoces.
Kad je umr'o Ivan Pavao...moji komentari su brisani. Za mene nije bio svetinja....nego co'j'k....isto k'o i Ceric i Alija. Nikad mi jos nije obrisan nit'ijedan komentar o Bosnjacima, muslimanima, Ceticu, hodzama, hafizima, SDA. A svi znadu kol'ko su mi simpa. :x

Nakon papine smrti....i brisanja komentara....imala sam utisak da zivim u bivsoj YU. Ne'smi's pisnut' da nebi "uvrijedio" neciju religiju. Kol'ko znam...BiH nije teokracija, nego troglava "demokratska" etnokracija. Znaci...valjda bi trebali imati pravo raspravljati i komentirati, i o Kat. Crkvi. U Vatikanu su ljudi....a ne bozje svetinje.
HRVojeVukcicHRVATinic
Posts: 76
Joined: 30/12/2004 23:00

#24

Post by HRVojeVukcicHRVATinic »

Prvi post i odmah uvrede!!
Moderator
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#25

Post by The_Fluid »

Sve je pocelo ovako:

Del Ponte: Papa skriva Gotovinu

Image

Odbjeglog hrvatskog generala Antu Gotovinu čuvaju rimo-katolička crkva i Vatikan, rekla je haška tužiteljica Carla del Ponte u intervjuu za britanski Daily Telegraph. Del Ponte smatra kako se Gotovina skriva u jednom od franjevačkih samostana u Hrvatskoj, a del Ponte smatra kako bi Vatikan za nekoliko dana mogao uperiti prstom u jedan od 80 ovih samostana u kojem se skriva general, samo kad bi htio. No, "ekstremno je razočarana" tišinom iz Vatikana, a nakon mjeseci bezuspješnih poziva Vatikanu, uključujući i izravan poziv Papi Benediktu XVI, odlučila je progovoriti o ovome. U srpnju je bila otputovala u Vatikan gdje je razgovarala s tamošnjim ministrom vanjskih poslova, nadbiskupom Giovannijem Lajolom koji joj je rekao da Vatikan nije država i da stoga nema međunarodne obaveze pomoći UN-u u hvatanju optuženika za ratne zločine. Objasnili su joj u Vatikanu i da nemaju obavještajne službe, no ona to ne vjeruje i smatra da "Katolička crkva ima najnapredniju obavještajnu službu".

==========

Odgovor je brzo stigao:

Hrvatska biskupska konferencija: Carla del Ponte frustrirana

Tiskovni ured Hrvatske biskupske konferencije optužbe glavne haaške tužiteljice Carle Del Ponte na račun Svete Stolice i Katoličke crkve u Hrvatskoj danas je u potpunosti odbacio i smatra da je u njima iznesen cijeli niz neprihvatljivih teza, neuobičajenih i za kolokvijalne razgovore, a kamoli za tako visoku instanciju koju ona zastupa. Predstojnik Tiskovnoga ureda HBK don Anton Šuljić izjavio je kako vodstvo Katoličke crkve u Hrvatskoj nema nikakvih saznanja niti indikacija gdje bi se mogao nalaziti odbjegli general Gotovina. Šuljić napominje kako im je jasno da je glavna haška tužiteljica iz tko zna kakvih sve razloga frustrirana, pa bi se dio njezinih kvalifikacija mogao pripisati takvu raspoloženju, no posve je neuobičajeno da se na takav način, i još k tome putem medija neutemeljeno i paušalno prozivaju najviši predstavnici Svete Stolice, uključivo i papu Benedikta XVI. i katolički episkopat u Hrvatskoj. Pozvali su međunarodnu zajednicu da objasni njene izjave.
Post Reply