Deinstalacija Internet Explorera.

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
Alamgir

Deinstalacija Internet Explorera.

Post by Alamgir » 23/09/2015 23:18

Ja bih htio deinstalirati aktuelnu verziju Internet Explorera na mome noteboku i nisam sebi siguran je li to najbolja opcija jer ga ne koristim skoro nikako i imam već Chrome i Firefox i zadovoljan sam sa njima i htio bih sebi uštediti mjesta na laptopu za druge programe koji su isto bitni i htio bih znati šta bi se desilo kad bih to uradio? Hoće li sistem raditi ko do sada ili još bolje ili će doći do problema? Isto sam ovdje
http://windows.microsoft.com/hr-hr/wind ... explorer-9 pročitao da će opet ostati prethodno instalirana verzija preglednika Internet Explorera i je li to pametno imati što aktuelniju na noteboku? Ja koristim Windows 7 i šta se tu treba uraditi?

The One and Only

Re: Deinstalacija Internet Explorera.

Post by The One and Only » 24/09/2015 00:03

Ne znam da li je isto na sedmici ali pretpostavljam da jeste. Ukucaj u kutiju za pretragu naslov "Programs and Features" i klikni na njega kad ti se prikaže. S lijeve strane novootvorenog prozora imaš opciju "Turn Windows features on or of". Klikneš na to i otvoriće ti se prozor sa sadržajima u Windowsu. Nađi Internet Explorer, makni kvakicu pored njega i onda klikni na ok. To će isključiti taj pretraživač i ne moraš ga deinstalirati.

Alamgir

Post by Alamgir » 24/09/2015 14:23

The One and Only wrote:Ne znam da li je isto na sedmici ali pretpostavljam da jeste. Ukucaj u kutiju za pretragu naslov "Programs and Features" i klikni na njega kad ti se prikaže. S lijeve strane novootvorenog prozora imaš opciju "Turn Windows features on or of". Klikneš na to i otvoriće ti se prozor sa sadržajima u Windowsu. Nađi Internet Explorer, makni kvakicu pored njega i onda klikni na ok. To će isključiti taj pretraživač i ne moraš ga deinstalirati.

Šta ću imati od toga(mislim hoće li sistem radi još bolje i hoće li biti više mjesta za druge programe)?

Praetorious

Post by Praetorious » 24/09/2015 17:31

Sumnjam da će ti deinstalacija IE osloboditi toliko mjesta, da ćeš moći utrpati puno nečeg korisnijeg. Ako imaš problem sa korištenjem IE - pređi na zamjene. Ako nemaš dovoljno mjesta na HDD-u ... e pa, zna se lijek: dodatni eksterni diskovi ili kupnja većeg internog. Na uklanjanje IE samo da napraviš više mjesta na HDD-u - zaboravi.
Bolje da počistiš komp od raznog smeća; CCleaner i slični programi i pometi sve beskorisno, počev od starih Restore sesija, preko TMP fajlova, do raznoraznih ĐiĐa koje su Windows i razni programi nabacali na disk...

Alamgir

Post by Alamgir » 25/09/2015 00:17

Praetorious wrote:Sumnjam da će ti deinstalacija IE osloboditi toliko mjesta, da ćeš moći utrpati puno nečeg korisnijeg. Ako imaš problem sa korištenjem IE - pređi na zamjene. Ako nemaš dovoljno mjesta na HDD-u ... e pa, zna se lijek: dodatni eksterni diskovi ili kupnja većeg internog. Na uklanjanje IE samo da napraviš više mjesta na HDD-u - zaboravi.
Bolje da počistiš komp od raznog smeća; CCleaner i slični programi i pometi sve beskorisno, počev od starih Restore sesija, preko TMP fajlova, do raznoraznih ĐiĐa koje su Windows i razni programi nabacali na disk...

Hvala na savjetu i ja redovno već upotrebljavam CCleaner da očistim notebok od raznog smeća.

The One and Only

Post by The One and Only » 25/09/2015 15:22

Dobro ti je napisao Praetorious, od deinstalacije ništa nećeš dobiti, pretraživači zauzimaju malo prostora na disku. I ja sam nekada koristio CCleaner, ali sad ne koristim. Svašta se izlista u njegovim rezultatima pretrage, ponekad i ono što ne bi trebalo da se briše. Ako još njime čistiš registar onda će ti se vremenom pojaviti bar dva - tri problema sigurno.

Post Reply