Deblokada Sarajeva???

invincible1921

#8001 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by invincible1921 » 31/03/2020 01:01

TheCitizen wrote:
30/03/2020 21:36
zateznistub wrote:
30/03/2020 20:57
Hajmo biti trun pošteni prema nama samima.
Ni juka ni čelo ni bilo koje drugo zvučno ime uključujući i vikica samog nije taj koji je odbranio Sarajevo. Ne pada mi na pamet mjeriti koliko je ko dao obola za istu. I juka i čelo i slični su bili samo zvučna imena početka rata. Svu muku i teret su podnijela raja sa pafinskih dijelova grada koji su prvi (kupujuci oružje od svojih para od sda kriminalca (sjeme im se svima do jednog) i stali u odbranu grada. Bilo je i haustorcadi koja se pridružila na samom početku. Sto se Sarajeva tice, od tih zvučnih iz uzimam jedino onu dvojicu rahmetlija sa žući. Svi ostali su samo za reklame.
Ne mogu se sloziti sa svim. Za oruzje da. SDA lihvari su na tome klepili junacki. Ali za mnoga ta imena se ne mogu sloziti jer sam ih licno gledano na raznim linijama prvih mjeseci rata. I Juku i Ismeta i Omerovica i Krusku i Pusku i Jeza i Topu itd.
Cinjenica jeste da je to bilo samo u pocetku i da su vec krajem maja svi nestali s linija.
Ali za uspostavljanje i kasniju odbranu mnogih linija je opet najvise dala Vikiceva specijalna. O aprilu i maju i svim akcijama koje su bas oni predvodili i koje se ne bi ni desile da njih nije biloe ne treba ni pricati.
Pa kad su vidjeli sta je rat i kolike mogucnosti nudi, povukli se u ilegalu :D Da to nije samo paradiranje, slikavanje i slava :D

Po meni bezveze napadate @PM72 ja sam sto puta imo drugacije misljenje i sukobljene stavove sa njim, ali zaista po meni jedan od najrealnijih i najboljih forumasa na ratnim temama. :D

Nekako s proljeća

#8002 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Nekako s proljeća » 31/03/2020 07:14

Emiremir33 wrote:
30/03/2020 21:34
Nekako s proljeća wrote:
30/03/2020 21:17
Jedino šta mi pametno pada na pamet jeste činjenica, da rat nije stao 1993. , za neke jeste. Bilo da su ranjeni do tada , bilo da su se ispalili, bilo da ...ali nije još narednie tri. Cijela i najteža '93, 94 i haman cijela 1995. Ove zadnje godine su daleka prošlost lica koja su izašla na ulicu kada je malo ko smio.
Rijetko kada revoluciju završe oni koji je povedu, takvi se vremenom istroše i potroše, a daljnje vođenje i privođenje kraju obave oni koji im je preotmu.
1993 daleko najteza godina za grad
Vjeruj da je za državu R BiH, pisao sam o tim fazama scenarija koji su bili u igri po evropskim metropolama, nisam o zadnjoj sa kvislingom Fikretom Abdićem (nije 2 maj samo 2 maj... operacija Pauk ) jer je to već za teme o V korpusu. Mi 1993. pamtimo kao zabijanje noža u leđa ekstremnog dijela HVO-a , nestašicu mnogo čega ...ali i odbranu Žuči, probijanje tunela Dobrinja -Butmir , odbranu Igmana i reorganizaciju Armije R BiH do te mjere da može izvoditi operacije, najsloženiji oblik borbenih dejstava. A za to treba znanje, vojničko znanje tj struka.
A njega nisu ni blizu posjedovali naši saborci ''od prvog dana'' 8-) , oni su imali samo srce i ideju zajedništva raje protiv ....teletabisa.
Image

Post Reply