Davanje izjave u policiji, sta? kako?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
FastRide1

Davanje izjave u policiji, sta? kako?

Post by FastRide1 » 06/09/2015 16:15

Kolega mi je pozvan da da izjavu u policiji. Zanima me kako to ide? koliko traje? Sve u vezi toga. Koji je proces? Ako ima neko da zna da mi odgovori. Hvala unaprijed

spreca

Re: Davanje izjave u policiji, sta? kako?

Post by spreca » 06/09/2015 16:18

FastRide1 wrote:Kolega mi je pozvan da da izjavu u policiji. Zanima me kako to ide? koliko traje? Sve u vezi toga. Koji je proces? Ako ima neko da zna da mi odgovori. Hvala unaprijed

kolega :mrgreen:

kakavdanakneiskustvu

Post by kakavdanakneiskustvu » 06/09/2015 16:19

FastRide1 wrote:Kolega mi je pozvan da da izjavu u policiji. Zanima me kako to ide? koliko traje? Sve u vezi toga. Koji je proces? Ako ima neko da zna da mi odgovori. Hvala unaprijed

kolega :mrgreen:

ode u policiju,na prijavnicu,kaze taj sam i taj,trebam dati izjavu o tome i tome,tesko je reci koliko traje,zavisi sta je u pitanju

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 06/09/2015 16:23

Zavisi da li u svojstvu svjedoka, osumljičenog...

FastRide1

Post by FastRide1 » 06/09/2015 16:24

U svojstvu je osumljicenog zbog nekog nesporazuma izmedju njega i jos jednog momka oko sitnog novca. Zanima me kako ide taj citav proces, kada se tamo prijavi da je dosao zbog tog i tog. Postavljaju mu se pitanja, objasni mu se zasto je dosao ili sta dalje,kako?

radiša

Post by radiša » 06/09/2015 16:27

Postavljaju mu pitanja ko i ti ovde sto postavljas da bi dosli do nekog zakljucka.

SpecialOffer

Post by SpecialOffer » 06/09/2015 16:29

.

FastRide1

Post by FastRide1 » 06/09/2015 16:32

I kad zavrse sa tim ispitivanjem, potpise i slobodan je da ide? Taj njegov problem se radi o tome da je on za jednog momka narucio dio za racunar preko neke stranice i ovaj mu je uplatio, medjutim taj dio nije stigao i ovaj momak nije htio da ceka i blokirao ga i prijavio policiji za to, ovaj nema dokaz da je narucio ( ali obojica znaju da jest ) jer se radilo o tome da ce mu biti poslano na adresu, nakon sto je uplatio preko westerna nekom šnj licu kojem ne zna ni ime sad i cekao je tu posiljku, u pitanju su 2 ram memorije i iznos je oko 90ak KM. Kolega je htio da mu vrati novac, ali izgubio je kontakt sa tim momkom koji ga je prijavio, al i dalje zeli da mu vrati novac. E sad je problem sto on konta da ce da izgubi posao zbog toga ili nesto slicno..

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 06/09/2015 16:48

FastRide1 wrote:I kad zavrse sa tim ispitivanjem, potpise i slobodan je da ide? Taj njegov problem se radi o tome da je on za jednog momka narucio dio za racunar preko neke stranice i ovaj mu je uplatio, medjutim taj dio nije stigao i ovaj momak nije htio da ceka i blokirao ga i prijavio policiji za to, ovaj nema dokaz da je narucio ( ali obojica znaju da jest ) jer se radilo o tome da ce mu biti poslano na adresu, nakon sto je uplatio preko westerna nekom šnj licu kojem ne zna ni ime sad i cekao je tu posiljku, u pitanju su 2 ram memorije i iznos je oko 90ak KM. Kolega je htio da mu vrati novac, ali izgubio je kontakt sa tim momkom koji ga je prijavio, al i dalje zeli da mu vrati novac. E sad je problem sto on konta da ce da izgubi posao zbog toga ili nesto slicno..

Pa eto neka kaže da mu može vratiti novac ako ovaj želi ili da sačeka da dio stigne...ako je naručen. Mislim ko će mu vjerovati da je dio naručen ako nema dokaza. Zar preko te stranice nema neki account pa da isprinta tu narudžbu, datum, artikal i iznos? Sve u svemu ja da sam policajac meni bi to bilo pravo šuhveli...zbog 90KM doveo se u takvu situaciju...bezzee. Da su u pitanju milioni Eura pa bih još i razumio. :oops:

Cherry-Cherry

Post by Cherry-Cherry » 06/09/2015 16:51

Ja sam jednom išla kao svjedok. Došla na portirnicu, rekla kod kojeg inspektora trebam, teta s portirnice zovnula tog inspektora, on sišao dole i onda sam s njim otišla u njegovu kancelariju. Prvo ide ono standardno, ime, prezime, lična karta itd...i onda mi rekao da ispričam šta se desilo, šta sam tačno vidjela, postavio nekoliko pitanja i to je to. Ostala sam možda desetak minuta. E ne znam, kako je kad si nešto kriv, kad te sumnjiče za nešto, onda te valjda duže ostave i ispituju.

sunceKOtepsija

Post by sunceKOtepsija » 06/09/2015 16:55

FastRide1 wrote:I kad zavrse sa tim ispitivanjem, potpise i slobodan je da ide?

zavisi

FastRide1

Post by FastRide1 » 06/09/2015 17:17

sunceKOtepsija wrote:

zavisi

Sta zavisi?

dezurni_ucenik

Post by dezurni_ucenik » 06/09/2015 17:18

FastRide1 wrote:
sunceKOtepsija wrote:

zavisi

Sta zavisi?

Pa nisi napisao sto je pozvan. Svjedok, akter, saucesnik, sta je vec uradio?

FastRide1

Post by FastRide1 » 06/09/2015 17:20

Sta zavisi?[/quote]

Pa nisi napisao sto je pozvan. Svjedok, akter, saucesnik, sta je vec uradio?[/quote]

Evo jesam :
aj njegov problem se radi o tome da je on za jednog momka narucio dio za racunar preko neke stranice i ovaj mu je uplatio, medjutim taj dio nije stigao i ovaj momak nije htio da ceka i blokirao ga i prijavio policiji za to, ovaj nema dokaz da je narucio ( ali obojica znaju da jest ) jer se radilo o tome da ce mu biti poslano na adresu, nakon sto je uplatio preko westerna nekom šnj licu kojem ne zna ni ime sad i cekao je tu posiljku, u pitanju su 2 ram memorije i iznos je oko 90ak KM. Kolega je htio da mu vrati novac, ali izgubio je kontakt sa tim momkom koji ga je prijavio, al i dalje zeli da mu vrati novac. E sad je problem sto on konta da ce da izgubi posao zbog toga ili nesto slicno..

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

Post by KatarinaKosaca » 06/09/2015 17:21

I ja sam jednom bila. Dala izjavu, potpisala, ali mi nisu dali primjerak. Kasnije na sudu su sasvim drugačije interpretirali i moju izjavu i ostalo. Kako mi nije bilo plaho bitno, nisam se peglala sa njima, a zaslužili su tužbu. Prvo što su odbili da mi daju primjerak izjave, a onda što su sve na svoj način interpretirali za sud.

dezurni_ucenik

Post by dezurni_ucenik » 06/09/2015 17:24

FastRide1 wrote:Sta zavisi?

Pa nisi napisao sto je pozvan. Svjedok, akter, saucesnik, sta je vec uradio?[/quote]

Evo jesam :
aj njegov problem se radi o tome da je on za jednog momka narucio dio za racunar preko neke stranice i ovaj mu je uplatio, medjutim taj dio nije stigao i ovaj momak nije htio da ceka i blokirao ga i prijavio policiji za to, ovaj nema dokaz da je narucio ( ali obojica znaju da jest ) jer se radilo o tome da ce mu biti poslano na adresu, nakon sto je uplatio preko westerna nekom šnj licu kojem ne zna ni ime sad i cekao je tu posiljku, u pitanju su 2 ram memorije i iznos je oko 90ak KM. Kolega je htio da mu vrati novac, ali izgubio je kontakt sa tim momkom koji ga je prijavio, al i dalje zeli da mu vrati novac. E sad je problem sto on konta da ce da izgubi posao zbog toga ili nesto slicno..[/quote]

Pa ako je tako, nek se spremi za KP dom nicaZe i nek pazi da mu sapun ne ispadne. :D

Sala mala :-) . Nece sigurno zaglaviti u corku zbog te situacije. Ako hoce da vrati momku 100 maraka, a ovaj dize neke tuzbe, taj lje fakat debil onda. I ne vjerujem da ce ostati bez posla.

Cherry-Cherry

Post by Cherry-Cherry » 06/09/2015 17:35

Ni ja nisam dobila jedan primjerak svoje izjave, a dva puta sam pitala. Kaže ne daje se izjava :|

sunceKOtepsija

Post by sunceKOtepsija » 06/09/2015 22:53

KatarinaKosaca wrote:I ja sam jednom bila. Dala izjavu, potpisala, ali mi nisu dali primjerak. Kasnije na sudu su sasvim drugačije interpretirali i moju izjavu i ostalo. Kako mi nije bilo plaho bitno, nisam se peglala sa njima, a zaslužili su tužbu. Prvo što su odbili da mi daju primjerak izjave, a onda što su sve na svoj način interpretirali za sud.

a optuzenom?
masa ljudi u americi lezi 20-30 godina zbog nepotpunih svjedocenja

bhnapoleon1

Post by bhnapoleon1 » 06/09/2015 22:58

Moze li kod nas ko na filmovima ono da odmah trazis advokata po sluzbenoj duznosti :D

karanana

Post by karanana » 06/09/2015 23:03

you have a right to remain silent.

odmah omchu zvati i zavrsiti s tim shitom i izjavama. kakvo je to sranje? cuj izjavu davati pa everything you say can and will be used against you in the court of justice. to je sranje. pa nismo u istocnoj njemackoj da te pozivaju na informativne razgovore. i onda jos izvrnu i ono sto kazes.

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

Post by KatarinaKosaca » 07/09/2015 09:58

sunceKOtepsija wrote:
KatarinaKosaca wrote:I ja sam jednom bila. Dala izjavu, potpisala, ali mi nisu dali primjerak. Kasnije na sudu su sasvim drugačije interpretirali i moju izjavu i ostalo. Kako mi nije bilo plaho bitno, nisam se peglala sa njima, a zaslužili su tužbu. Prvo što su odbili da mi daju primjerak izjave, a onda što su sve na svoj način interpretirali za sud.

a optuzenom?
masa ljudi u americi lezi 20-30 godina zbog nepotpunih svjedocenja

Gdje sam napisala da sam dala izjavu kao svjedok? :roll: Pišeš da bi pisao, repliciraš da bi replicirao bez da pročitaš, ne daj Bože mućeš šta glavom. I još valjda kontaš da si tako zanimiv i zajeban :-) :-) :-)

Post Reply