Dario Vučić najmlađi direktor u historiji Kuće na Obali

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...
Post Reply
supetar

Dario Vučić najmlađi direktor u historiji Kuće na Obali

Post by supetar » 28/06/2011 02:14

Nekako je prilično neopaženo provučena vijest da je dotični postavljen za novog direktora (upravnika) najvažnije kulturne institucije u BiH. Malo me čudi od novinara koji prate ovu oblast da ostaju nijemi na činjenicu da momak, bez imalo zle namjere s moje strane, nema ni dovoljno godina, a još manje referenci da se prihvati jednog od najodgovornijih zadataka u našem društvu. Treba samo pogledati ko je, kroz historiju, obavljao dužnost upravnika- mahom su to bili vrhunski književnici, lingvisti, dramaturzi, o kojima djeca uče u obaveznoj lektiri. A i oni bi se prihvatali te pozicije u poznijim godinama. Što je logično, jer iskustvo, opšte obrazovanje, erudicija bi tu zaista morali biti presudni. Ne mislim da je Grada Gojer bio preblizu tih ideala, ali, porediti i njega s mlađahnim Vučićem bilo bi neumjesno. Šta taj momak s 30 godina, koji je zadnjih pet, šest godina ponegdje dirigovao, i to kao šef hora(sic!), zna o drami i baletu, pa, na kraju krajeva, i o onom za što se školovao, krajnje je upitno. Ipak, ono što zasigurno znam je da je uvijek bio pulen socijaldemokrata, te stoga i podoban za funkcije koje je do sada obavljao. Iako je Gojer bio SBiH-ovac, pa je nekako i logično da ostane bez podrške, jer je kod nas odavno pripadnost stranci kriterij za sve, pa i za kulturu, ne mogu se načuditi da SDP nije imao nikoga kompetentnijeg postaviti na tu, ponavljam, odgovornu poziciju. Još jednom, bez zle namjere, možda je Vučić zaista genijalac, novi Mocart ili Betoven, ali bih volio da čujem neki jak argument ako je to zaista tako.

Black swan

Re: Dario Vučić najmlađi direktor u historiji Kuće na Obali

Post by Black swan » 28/06/2011 09:14

zar on nije bio na listi stranke za bih :D nekad davno prije 3-4 god?

Post Reply