Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#26 Re: Danasnji "feminizam"

Post by insomnia78 »

taki sam kaki sam wrote:
Stoner wrote:
taki sam kaki sam wrote:Ja bi ziogu te feministice
[img]
https://xsplat.files.wordpress.com/2013 ... inist5.jpg[/img]
Nemam ti ja kriterija druskane .... ova je jos dobra sta sam sve guzio
:lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#27 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

SaraFina wrote:
S4mpion wrote:
Danas feminizam uvjerava žene kako je odgajanje sopstvene djece ponižavajuće. Mnogo toga se promijenilo ha? :mrgreen:

U kojem si to prirucniku pročitao? :D

Jesu ti poznate prilike koje vladaju u pčelinjem svijetu? E Feminizam ti je nastao na tim temeljima. Najblize rečeno :D

Dakle, beskorisni trutovi u odredjenom periodu budu selektirani. Jednostavno zakon prirode!

To je feminizam :D
Jesi li možda primjetila da se napisano odnosilo na današnji feminizam? :pusi: To ti je ova velika riječ, pročitaj je. :mrgreen:
User avatar
Stoner
Posts: 1537
Joined: 16/05/2010 17:00
Location: Sarajevo

#28 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Stoner »

SaraFina wrote:

Withi, znamo se jelte godinama :D

Muškarac je bio stub društva, kad je zbog fizičke nadmoći dovlačio lovinu u zajedničku pećinu a zena lozila vatru i gajila djecu.

Od tad su se uloge u mnogome promijenile :)
Muškarac je stub društva od kada društvo postoji, pa to je historijska činjenica i nema se tu šta raspravljati. Kada kažem stub društva onda konkretno mislim na minornu ulogu koju je ženski rod odigrao na svjetskoj pozornici u odnosu na muškarce. Tako je i danas, 90% najutjecajnijih preduzetnika i političara čine muškarci.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#29 Re: Danasnji "feminizam"

Post by animals »

Stoner wrote:
SaraFina wrote:

Withi, znamo se jelte godinama :D

Muškarac je bio stub društva, kad je zbog fizičke nadmoći dovlačio lovinu u zajedničku pećinu a zena lozila vatru i gajila djecu.

Od tad su se uloge u mnogome promijenile :)
Muškarac je stub društva od kada društvo postoji, pa to je historijska činjenica i nema se tu šta raspravljati. Kada kažem stub društva onda konkretno mislim na minornu ulogu koju je ženski rod odigrao na svjetskoj pozornici u odnosu na muškarce. Tako je i danas, 90% najutjecajnijih preduzetnika i političara čine muškarci.
Vidjeces ti ako se ikad ozenis :D
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#30 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Muhamed Đakmić »

hrastov žižak wrote:
S4mpion wrote:
Danas feminizam uvjerava žene kako je odgajanje sopstvene djece ponižavajuće. Mnogo toga se promijenilo ha? :mrgreen:

Papak, samo su se čekali tvoji znalački komentari. Kip goin'. :run:
Još samo jednom i nećeš više moći, a ti izvoli probati.
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#31 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

weca89 wrote:Ne valja ni u čemu bit radikalan. Tako je i sa feminizmom. Neki liberalni feminizam je sasvim ok. Ali on je ostvario svoje ciljeve u demokratskim društvima i tako izgubio svoju svrhu. Zato je danas na snazi taj neki radikalni feminizam koji je glupost neviđena. Nebuloza.
:thumbup:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#32 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

SaraFina wrote:Biću kratka :D


" Lično sam curica " već DVA puta naglašavaš na dvije različite teme.

Jednom prilikom lajkanja polušovinjarskog muškog upisa, drugi put kad si pokrenula ovu temu :D


Mislim da ne idem dalje u analizu.

Preferiraš furke Srna ranjena i muškarci kao stub društva bez kojih je zivot ne( moguć) a zene koje imaju drugačije stavove " feministice", polumuškobanjaste i sl :skoljka:

Dalje nisam ni čitala, ne sumnjam da će se zastitnički orjentirani oglasiti. :-D

Zato umjerenosti, nije na odmet. Prijateljski.
Mogul citirati tebe?
SaraFina wrote: :roll: Ozbiljno? Jesam ja tema?
Last edited by Niemand on 21/04/2015 18:25, edited 1 time in total.
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#33 Re: Danasnji "feminizam"

Post by walter kurtz »

Niemand wrote:. Ako zena osamari muskarca, ona je samouvjerena, ona drzi do sebe, pa nece nju niko praviti budalom..; :roll:
Sta ako muskarca pali samaranje :zoka:
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#34 Re: Danasnji "feminizam"

Post by walter kurtz »

@Sarafina :thumbup: potreba za feminizmom nikad nije bila veca
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#35 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hAZNADAR »

Feminizam u zapadnoj hemisferi u zemljama koje smatramo najrazvijenijim i fenimizam kod nas su dva razlicita pojma.

Feminizam u svijetu je umro, ne postoji vise,.. to je bio pokret kada je bilo vrijeme za to - danas nema vise potrebe. Prava zena ne samo da su izjednacena sa muskarcima - vec ima i odredjenih prednosti poput starateljstva nad djecom u slucaju razvoda koje po defaultu ide u zeninu korist. Onda postoje i programi, budzeti, stambeni prostori za zene koje odluce da napuste muza - dok se muskarac mora snazalizit sam. A da ne govorim o muzevom kapitalu gdje ga sistem odere bez obzira sto je sam zaradio. Razlika postoji samo u platama gdje statistika pokazuje da i dalje muski zaradjuju malo vise i tu se jedino jos vodi borba. Na trzistu zene jednostavno svojom voljom i svojim izborom izabiraju uglavnom poslove pedagogije, administracije, njege,... malo koja zeli da vozi viljuskar, ili programira, radi u fabrici kao cnc operater,...

Zene na zapadu su uglavnom prihvatile muskarce kakvi jesu i ne nastoje od njih napraviti nesto drugo. Isto kao sto su muskarci prihvatili mnogo toga kod zena sto im je totalno nerazumljivo i nelogicno. :D Moderna zena danas ima slobodu a dozvoljava je i svom partneru. Rado prihvata ulogu domacice i da vise vremena i paznje posvecuje djeci - bez ikakvih predrasuda, stidova,.. i sl. Ja licno znam visokoobrazovanih zena koje su imale periode od vise godina gdje su odgajale djecu kod kuce i ispijale kafe sa jaranicama, isle na tecaje jezika, keramike,.. - stvar izbora u drustvu gdje ne postoje standardi naseg tipa.

E kod nas prava zena nisu na istom nivou kao na zapadu - ali nije iskreno receno ni prevelika razlika. Feminizam je postao tek jedan malogradjanski atavizam proslog sistema. Otuda i stereotipi kako je domacica glupa, zaostala, ugnjetavana, slabog samopouzdanja i ponosa,.... i domace fenimistinje najcesce pod krinkom jednakosti izmedju polova i istih prava - ustvari traze privilegije i da se tretiraju kao mala djeca. Eto da im se oprosti mnogo toga sto se muskima nebi ni u snu oprostilo. Do te mjere ide taj glupi stareotip da muski moraju lagati o sitnicama koju hranu vole, koje filmove, koje sportove(ako mogu uopce).. i 24 sata na dan paziti na ne ispadnu papci. :D To je vjerovatno kompleks sredine gdje su odrasle pa i najemancipovaniji muskarac padne na testu za sitnicu poput pive u ruci uz utakmicu, ceskanja po guzi, komentara na ovo ili ono koje mozda zvuci previse nedajboze balkanski. :D

Zato domace feminiskinje - malo se spustite na zemlju i ako vec tezite necemu - imate samo dvije stvari a to su nasilje u porodici gdje je drzava odgovorna da takvim zenama pomogne i prosjecna plata. A demone ne nalazite gdje ih nema.
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#36 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Stjui »

prva slika koja mi padne na pamet kad se pomenu feministice(feministkinje?):

Image

:D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#37 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

Niemand wrote:
SaraFina wrote:Biću kratka :D


" Lično sam curica " već DVA puta naglašavaš na dvije različite teme.

Jednom prilikom lajkanja polušovinjarskog muškog upisa, drugi put kad si pokrenula ovu temu :D


Mislim da ne idem dalje u analizu.

Preferiraš furke Srna ranjena i muškarci kao stub društva bez kojih je zivot ne( moguć) a zene koje imaju drugačije stavove " feministice", polumuškobanjaste i sl :skoljka:

Dalje nisam ni čitala, ne sumnjam da će se zastitnički orjentirani oglasiti. :-D

Zato umjerenosti, nije na odmet. Prijateljski.
Mogul citirati tebe?
SaraFina wrote::roll: Ozbiljno? Jesam ja tema?

Pa ako hoćeš da budem brutalno iskrena preferirati riječi / misli " ja sam curica" ne ostavlja previše prostora za diskusiju. " Curica" od koliko ljeta? :D
Čak i figurativno to mi je upitno, na dvije teme forsirati. Rekoh ti i zašto.. lajk na polušovinistički post i ovdje.
Ako odrasla zenska osoba sebe naziva curicom, meni takve klasifikacije su pomalo ( blago rečeno ) djetinjaste/ čudne ( da ne budem gruba)

Imam dobrog prijatelja muškarca tridesetih godina, situiranog i obrazovanog koji tvrdi da samosvjesni muškarci osjećaju i odredjenu dozu straha kad su posrijedi slučajevi vječnih djevojčica.
Znači to umanjivanje i svjesno stvaranje hendikepa koje odrasle zene preferiraju za iznudjivanje nekih povlastica u ozbiljnim zivotnim situacijama moze biti smorno.
I suprotnost takvoj praksi u zivotu nije Feminizam. Dakle da razgranicimo pojmove.

Feminizam ima svoje definicije i dobre i loše strane. Ali svjesno " henidekepiranje" u manipulativne svrhe je gore od svakog oblika feminizma. Vjeruj..
Gabrielo
Posts: 1172
Joined: 18/03/2015 13:28

#38 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Gabrielo »

Stoner wrote: Feminizam je danas tu samo da debele i ružne žene imaju izgovor.
Tacno tako. Ne treba se nista vise reci.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#39 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Vitezanin »

Mislim da pokretač/ica teme kao i dobar dio onih koji pišu nemaju pojma o feminizmu, odnosno doživljavaju ga kroz prizmu kako se od tradicionalne Balkanke/Balknaca i očekuje: kao nešto "nastrano", "protiv tradicije", "ono što uništava obitelj" itd. Ne kažem da je fantastično dobar, ali definitivno nije loš. Ukratko, od nas se očekuje da bilo koji oblik promjena u društvu odbacujemo i da po automatizmu mislimo da su promjene loše. To je zato jer smo konzervativni pa nije ni čudno onda kakve stavove imamo, između ostalog, i o feminizmu. A i volimo generalizirati.

Ukratko, feminizam kao i sve ostalo doživljavamo onako kako nam nametne nedostatak znanja i informacija kao i kronični otpor nas Balkanaca da informacije o nečemu o čemu klepećemo dobijemo kako i treba. Inače, i ova tema kao i ostale će biti samo kao: "ona/onaj meni rek'o, ja sam čula/čuo od tog da je to nešto takvo". I to nazivamo znanje o nečemu i onda se usuđujemo o tom nečemu pisati i raspravljati?!

:roll:
Last edited by Vitezanin on 21/04/2015 18:57, edited 1 time in total.
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#40 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hrastov žižak »

Pri tome većini nije jasno da ne postoji feminizam, vego feminizmi.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#41 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Vitezanin »

Stoner wrote:
SaraFina wrote:

Withi, znamo se jelte godinama :D

Muškarac je bio stub društva, kad je zbog fizičke nadmoći dovlačio lovinu u zajedničku pećinu a zena lozila vatru i gajila djecu.

Od tad su se uloge u mnogome promijenile :)
Muškarac je stub društva od kada društvo postoji, pa to je historijska činjenica i nema se tu šta raspravljati. Kada kažem stub društva onda konkretno mislim na minornu ulogu koju je ženski rod odigrao na svjetskoj pozornici u odnosu na muškarce. Tako je i danas, 90% najutjecajnijih preduzetnika i političara čine muškarci.

Upravo ovaj post treba uzeti kao dokaz zašto je neki od oblika feminizma potreban društvu više nego ikad prije.
Gabrielo
Posts: 1172
Joined: 18/03/2015 13:28

#42 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Gabrielo »

SaraFina wrote: Muškarac je bio stub društva, kad je zbog fizičke nadmoći dovlačio lovinu u zajedničku pećinu a zena lozila vatru i gajila djecu.

Od tad su se uloge u mnogome promijenile :)
Nisu se uloge promijenile. I danas sto je muskarac fizicki dominantniji, to ce imati vise uspjeha sa zenama.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#43 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

Stoner wrote:
SaraFina wrote:

Withi, znamo se jelte godinama :D

Muškarac je bio stub društva, kad je zbog fizičke nadmoći dovlačio lovinu u zajedničku pećinu a zena lozila vatru i gajila djecu.

Od tad su se uloge u mnogome promijenile :)
Muškarac je stub društva od kada društvo postoji, pa to je historijska činjenica i nema se tu šta raspravljati. Kada kažem stub društva onda konkretno mislim na minornu ulogu koju je ženski rod odigrao na svjetskoj pozornici u odnosu na muškarce. Tako je i danas, 90% najutjecajnijih preduzetnika i političara čine muškarci.

Ti jednostavno miješaš svjesno neke stvari.

Ravnopravnost koju zene nisu uspjele izboriti u prošlosti zeliš okarakterizirati kao zensku slabost. Totalno pogrešno dakle..

Zene zbog muške dominacije u prošlosti imaju minornu ulogu, a takodje to je slučaj i kad je poslovni svijet u pitanju.

Najmoćnija Drzavnica Evrope je upravo zena na čelu Njemačke.
Ako Hilari, stane na čelo USA a ima punu Obaminu podršku i mnogih, tvoji argumenti će se istopiti :D
I to u blizoj povijesti!
Last edited by SaraFina on 21/04/2015 18:50, edited 1 time in total.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#44 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Njanjavi »

Sve bi ja to na naftne busotine, nek se tamo femkaju do sabaha :izet:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#45 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

Gabrielo wrote:
SaraFina wrote: Muškarac je bio stub društva, kad je zbog fizičke nadmoći dovlačio lovinu u zajedničku pećinu a zena lozila vatru i gajila djecu.

Od tad su se uloge u mnogome promijenile :)
Nisu se uloge promijenile. I danas sto je muskarac fizicki dominantniji, to ce imati vise uspjeha sa zenama.

Mozda postoje i takve zene, ali meni lično ne imponira fizička snaga.
Odavno jelte ne lovite :D
Tako da su mi neki drugi čimbenici vazniji :)
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#46 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Vitezanin »

Gabrielo wrote:
SaraFina wrote: Muškarac je bio stub društva, kad je zbog fizičke nadmoći dovlačio lovinu u zajedničku pećinu a zena lozila vatru i gajila djecu.

Od tad su se uloge u mnogome promijenile :)
Nisu se uloge promijenile. I danas sto je muskarac fizicki dominantniji, to ce imati vise uspjeha sa zenama.
:shock:

Ja sam možda poremećen, ali meni je ovo napisano šokantno. Mislim, ne mogu vjerovati da ovo neko može tvrditi i da neko može misliti da je ovo ok.

Ali eto, možda nisam ni ja normalan.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#47 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

Mnogo se forsira to da muškarci shvate šta je feminizam, a u suštini, žene uglavnom, kroz feminizam, pokušavaju progurati neke svoje nakaradne ideje, koje štete društvu i koje veze nemaju s početnom idejom feminizma. Zato je bolje da feminizam nikako ne postoji nego da se nakaradno koristi.

Ljudima se negdje mora stati u kraj, jer ljudi ne poznaju granice.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#48 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SaraFina »

S4mpion wrote:Mnogo se forsira to da muškarci shvate šta je feminizam, a u suštini, žene uglavnom, kroz feminizam, pokušavaju progurati neke svoje ideje, koje štete društvu i koje veze nemaju s početnom idejom feminizma. Zato je bolje da feminizam nikako ne postoji nego da se nakaradno koristi.

Ljudima se negdje mora stati u kraj, jer ljudi ne poznaju granice.

Misliš zenama? :D

Kako otvoreno i multikulturalno promišljanje :D
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#49 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

SaraFina wrote:
Pa ako hoćeš da budem brutalno iskrena preferirati riječi / misli " ja sam curica" ne ostavlja previše prostora za diskusiju. " Curica" od koliko ljeta? :D
Čak i figurativno to mi je upitno, na dvije teme forsirati. Rekoh ti i zašto.. lajk na polušovinistički post i ovdje.
Ako odrasla zenska osoba sebe naziva curicom, meni takve klasifikacije su pomalo ( blago rečeno ) djetinjaste/ čudne ( da ne budem gruba)

Imam dobrog prijatelja muškarca tridesetih godina, situiranog i obrazovanog koji tvrdi da samosvjesni muškarci osjećaju i odredjenu dozu straha kad su posrijedi slučajevi vječnih djevojčica.
Znači to umanjivanje i svjesno stvaranje hendikepa koje odrasle zene preferiraju za iznudjivanje nekih povlastica u ozbiljnim zivotnim situacijama moze biti smorno.
I suprotnost takvoj praksi u zivotu nije Feminizam. Dakle da razgranicimo pojmove.

Feminizam ima svoje definicije i dobre i loše strane. Ali svjesno " henidekepiranje" u manipulativne svrhe je gore od svakog oblika feminizma. Vjeruj..
Opet cu ponoviti
SaraFina wrote::roll: Ozbiljno? Jesam ja tema?
Ne razumijem sta ocekujes da ti kazem. Ne slazes sa mojim misljenjem, preostaje mi samo da ti se zahvalim za komplimente "hendikepirana manipultorka", "vjecna djevojcica koja strasi srednovjecne muskarce" (ovdje bi jos samo dodala-nadam se da je tako i fala Bogu da jes tako); ali da se raspravljam o SEBI, il da se branim na nacin da i ja tebe izvrijedjam, izvini, nije moj stil. Nije nikad ni bio.

Ljudi imaju drugacija misljenja jedni od drugih, na ovoj kao i na svakoj drugoj temi. Ja ih postujem, svidjali se oni meni il ne, moje da ih postujem.

Peace :kakoste:
Gabrielo
Posts: 1172
Joined: 18/03/2015 13:28

#50 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Gabrielo »

Vitezanin wrote:
Gabrielo wrote:
SaraFina wrote: Muškarac je bio stub društva, kad je zbog fizičke nadmoći dovlačio lovinu u zajedničku pećinu a zena lozila vatru i gajila djecu.

Od tad su se uloge u mnogome promijenile :)
Nisu se uloge promijenile. I danas sto je muskarac fizicki dominantniji, to ce imati vise uspjeha sa zenama.
:shock:

Ja sam možda poremećen, ali meni je ovo napisano šokantno. Mislim, ne mogu vjerovati da ovo neko može tvrditi i da neko može misliti da je ovo ok.

Ali eto, možda nisam ni ja normalan.
A sta ti je tacno sokantno u ovom napisanom?
Post Reply