Danas sam prestao citati Slobodnu Bosnu

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
davor.d

Post by davor.d » 13/10/2006 18:25

Na ovo me je nagnao prilicno glup i beznacajan clanak (ako se moze i nazvati clankom) koji mi je pokazao sta u SB misle o svojim citateljima. A misle da su im citatelji potpuni idioti. Naime u clanku u kojem se navode duznici vodovoda a medju njima i neke poznate face navodi se da izvjesna gospodja ima dug od 226 KM dok se u prilozenom dokumentu fino vidi da pise 22.6. Preko toga se jos i moze preci. Medjutim na tom dokumentu na kojem se nalaze duznici za vodu jednog sarajevskog haustora jedno ime je prekrizeno. Ime pored kojeg se nalazi koliko je moguce vidjeti dug od preko 200 KM. Medjutim voljom urednistva SB to ime nije naslo put do ociju javnosti. I eto, toliko o nezavisnoj informativnoj reviji.

BimmerX

Post by BimmerX » 13/10/2006 18:44

SB glavni urednik Senad Avdic je najveci "petokolonas" kojeg znam.......!!!

dr.iver

Post by dr.iver » 13/10/2006 18:48

Naravno, samo zbog toga senad avdic ce vjecno goriti u paklu....

zato ljudi citajmo avaz, tamo su novinari pismeni, nepristrasni, kriticni, nezavisni, bore se protiv kriminala i korupcije, predlazem radoncic fahra za novog bosanskog mesiju.

Teufik iz Los Angelesa

Post by Teufik iz Los Angelesa » 13/10/2006 18:54

dr.iver wrote:Naravno, samo zbog toga senad avdic ce vjecno goriti u paklu....

zato ljudi citajmo avaz, tamo su novinari pismeni, nepristrasni, kriticni, nezavisni, bore se protiv kriminala i korupcije, predlazem radoncic fahrA za novog bosanskog mesiju.

prihvaceno :D

shin

Post by shin » 13/10/2006 19:03

zato ljudi citajmo avaz, tamo su novinari pismeni, nepristrasni, kriticni, nezavisni, bore se protiv kriminala i korupcije, predlazem radoncic fahra za novog bosanskog mesiju.

Ma bravo!

Procitaj tri puta tekst i vidi spominje li se avaz. Znaci ako ti ne odgovara SB odmah po defaultu citas havaz?

dr.iver

Post by dr.iver » 13/10/2006 19:06

shin wrote:

Ma bravo!

Procitaj tri puta tekst i vidi spominje li se avaz. Znaci ako ti ne odgovara SB odmah po defaultu citas havaz?

zasto tri puta? kao tri prsta? ili kao tri poljupca?
zasto mi nameces tri, jel to ti ugrozavas mene i moj narod, naravno da citam havaz to mi je u dnk-a zapisano, srbe, hrvate i komuniste iz sl.bosne bi najradije objesio na javnom mjestu, ali dodje sad ova demokratija....

dr.iver

Post by dr.iver » 13/10/2006 19:09

Da ne bi bilo slucajno zabune, moji odgovori su cinicni, svakome se moze desiti "omaska", pa i senadu a.:)
Mislim totalno je glupo prozivati bosnu zbog sitnice, kao da su ostali bolji, a tu pogotovo mislim na avaz koji je glasilo bosnjackih nacionalista.
Svakoj drzavi trebaju novine koje kritikuju vlast, to je demokratija jebiga :D

shin

Post by shin » 13/10/2006 19:17

dr.iver wrote:
shin wrote:

Ma bravo!

zasto tri puta? kao tri prsta? ili kao tri poljupca?
zasto mi nameces tri, jel to ti ugrozavas mene i moj narod, naravno da citam havaz to mi je u dnk-a zapisano, srbe, hrvate i komuniste iz sl.bosne bi najradije objesio na javnom mjestu, ali dodje sad ova demokratija....

Smeta trica?

Nista od trica i zakucavanja, da probamo sa dvicom, ali onda ces golfa dvicu povezat. Hajde sam izaberi broj.

ClonedAgain

Post by ClonedAgain » 13/10/2006 19:21

SB je sponzoraška novina...njima čitatelji ne trebaju...

dr.iver

Post by dr.iver » 13/10/2006 19:39

Naravno, i sb i dani. amerika ih placa da bi imali privid demokratije. :)
super, zar ne? :-)

davor.d

Post by davor.d » 13/10/2006 19:41

dr.iver wrote:Da ne bi bilo slucajno zabune, moji odgovori su cinicni, svakome se moze desiti "omaska", pa i senadu a.:)
Mislim totalno je glupo prozivati bosnu zbog sitnice, kao da su ostali bolji, a tu pogotovo mislim na avaz koji je glasilo bosnjackih nacionalista.
Svakoj drzavi trebaju novine koje kritikuju vlast, to je demokratija jebiga :D

istina da se svakome moze desiti omaska, samo sto se Senadu to cesto desava... dugo citam SB i dugo sam pronalazio opravdanja za neke njihove tekstove ali pretjerase ga... tako da sada ostajem samo na Danima, dok i oni ne zaseru :)

horns&drums
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

Post by horns&drums » 13/10/2006 20:08

dr.iver wrote:zato ljudi citajmo avaz, tamo su novinari pismeni, nepristrasni, kriticni, nezavisni, bore se protiv kriminala i korupcije, predlazem radoncic fahra za novog bosanskog mesiju.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 13/10/2006 20:14

horns&drums wrote:
dr.iver wrote:zato ljudi citajmo avaz, tamo su novinari pismeni, nepristrasni, kriticni, nezavisni, bore se protiv kriminala i korupcije, predlazem radoncic fahra za novog bosanskog mesiju.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ja fakat ne razumijem ove naucene floskule. Pa zar nemate fakat nista svoje autenticno u glavi da donesete sud, nego morate ko papagaji ponavljati sto neki 70-godisnji komunist kaze na nekom partijskom sijelu, pa se to kao prosiri, pa vamo, pa tamo, i na kraju postane floskula.

Avaz je dnevna novina obojena u zuto, a ne politicki magazin. To je kao da poredis plivanje sa karateom. Ne ide. :-) :-) :-) :-) :-)

horns&drums
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

Post by horns&drums » 13/10/2006 20:17

pa i plivanje je sport, isto kao i kara te :D:D:D

kub lajkan

Re: Danas sam prestao citati Slobodnu Bosnu

Post by kub lajkan » 13/10/2006 20:36

davor.d wrote:Na ovo me je nagnao prilicno glup i beznacajan clanak (ako se moze i nazvati clankom) koji mi je pokazao sta u SB misle o svojim citateljima. A misle da su im citatelji potpuni idioti. Naime u clanku u kojem se navode duznici vodovoda a medju njima i neke poznate face navodi se da izvjesna gospodja ima dug od 226 KM dok se u prilozenom dokumentu fino vidi da pise 22.6. Preko toga se jos i moze preci. Medjutim na tom dokumentu na kojem se nalaze duznici za vodu jednog sarajevskog haustora jedno ime je prekrizeno. Ime pored kojeg se nalazi koliko je moguce vidjeti dug od preko 200 KM. Medjutim voljom urednistva SB to ime nije naslo put do ociju javnosti. I eto, toliko o nezavisnoj informativnoj reviji.

Strava i uzas... :D

danas

Post by danas » 13/10/2006 20:40

kub lajkan wrote:
davor.d wrote:Na ovo me je nagnao prilicno glup i beznacajan clanak (ako se moze i nazvati clankom) koji mi je pokazao sta u SB misle o svojim citateljima. A misle da su im citatelji potpuni idioti. Naime u clanku u kojem se navode duznici vodovoda a medju njima i neke poznate face navodi se da izvjesna gospodja ima dug od 226 KM dok se u prilozenom dokumentu fino vidi da pise 22.6. Preko toga se jos i moze preci. Medjutim na tom dokumentu na kojem se nalaze duznici za vodu jednog sarajevskog haustora jedno ime je prekrizeno. Ime pored kojeg se nalazi koliko je moguce vidjeti dug od preko 200 KM. Medjutim voljom urednistva SB to ime nije naslo put do ociju javnosti. I eto, toliko o nezavisnoj informativnoj reviji.

jes' vidio moj ti :D :D :D

kub lajkan

Post by kub lajkan » 13/10/2006 20:42

danas wrote:
kub lajkan wrote:

jes' vidio moj ti :D :D :D

Digla mi se kosa na glavi i vas :D sam se najezio sta se sve radi kod nas... :D

Helem

Post by Helem » 13/10/2006 21:37

...i Dane, i Dane...
i Oslobodjenje..i Oslobodjenje....
ne citaj.......misli.

Salko sto je u vodu skako

Post by Salko sto je u vodu skako » 13/10/2006 21:42

puno ces propustiti u zivotu!!!!!
citaj i dalju tu fucking SB ali nemoj kupovat!!!!!

Helem

Post by Helem » 13/10/2006 21:56

ne dajte im pare...

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 14/10/2006 10:08

Druže Davore,

Ja sam Dane htio prestati čitati nakon blamaže od intervjua sa Vukom Hamovićem, u kojem se S.P. ulizuje jednom od najvećih bandita na Balkanu i šire... Eto, nisam.

Mogu se u tih 226 KM opkladiti da je pocvrljan neki guzonja iz SDP. A možemo se igrati istraživača pa saznati i koji. Ipak je to manje važno od toga, da sedmično pokupiš DOSTUPNE informacije iz oba polunezavisna izvora.

A treba i Avaz čitati. Što ne znači da mu treba vjerovati. Kupiti u poneko jutro i Politiku, tek da znaš šta se iza brda valja....

Pozdrav!

Goran_35

Post by Goran_35 » 14/10/2006 10:24

davor.d wrote:A misle da su im citatelji potpuni idioti.

slazem se u potpunosti :oops: :D

Haqqani

Post by Haqqani » 14/10/2006 12:07

Image

8-) :lol: :D

mala-i

Post by mala-i » 14/10/2006 12:11

Jimmy_The_Saint wrote:Druže Davore,

Ja sam Dane htio prestati čitati nakon blamaže od intervjua sa Vukom Hamovićem, u kojem se S.P. ulizuje jednom od najvećih bandita na Balkanu i šire... Eto, nisam.

Mogu se u tih 226 KM opkladiti da je pocvrljan neki guzonja iz SDP. A možemo se igrati istraživača pa saznati i koji. Ipak je to manje važno od toga, da sedmično pokupiš DOSTUPNE informacije iz oba polunezavisna izvora.

A treba i Avaz čitati. Što ne znači da mu treba vjerovati. Kupiti u poneko jutro i Politiku, tek da znaš šta se iza brda valja....

Pozdrav!

upravo tako.nije poenta priče šta se čita,poenta je kako se onom pročitanom pristupa.

Jimmy_The_Saint

Post by Jimmy_The_Saint » 14/10/2006 17:59

Na koncu, sasvim je moguće da je pocvrljani upravo hairlija koji je za SB "izofir'o" komšije. TO se u novinarstvu zove "zaštita izvora". Malo vjerovatno, ali moguće.

Post Reply