Dan sjecanja na holokaust, 27 januar

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#26

Post by Svemirski_Jebach »

Svako ko pokusava holokaust, taj strasni, najstrasniji zlocin, dovesti u bilo koju ravan sa izraelom i politikom te drzave je kompletan idiot s kojim se ja ne zelim ni okrznuti u tramvaju.

Nema mjesta ni komentarima (krajnje djetinjastim i smijesnim) o tome kako ne treba obviljezavati dan holokausta dok se Izrael (opet izrael) ne sjeti Srebrenice. Takvi komentari nisu nista vise od obicnog izmeta - ekskrementa. Kakve veze imaju oni koji su ubijeni u Ausvicu, Treblinki, Bergen Belsenu, Sobiboru, Mathauzenu i drugim logorima smrti sa Izraelom koji nije ni postojao?

Ili kakve veze ti isti ljudi imaju za zlocinom u Srebrenici? Kakve veze izrael ima sa svim tim, sa ljudskom solidarnoscu i sjecanjem na ubijene?

Kako vas nije stid?
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#27

Post by babanovac »

Nirnberski proces je organizovan upravo radi stvari koje ti iznosis,tj. negiranja holokausta,organizovan je da bi se ljudi koji su organizovali holokaust susreli sa svjedocima i dokazima o 6 miliona jevreja,milionima i milionim ostalih...
Istu ulogu ima i Haski tribinal.Kada on ustanovi da se u BiH desio genocid,osporavanje svake suse bilo sad,bilo kroz 50 godina,pada u vodu.
Koliko je jevreja stradalo u 2. svjetskom ratu i na osnovu cega znas tu drugu cifru?Hajde naucnice,prosvijetli nas.
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#28

Post by tempora »

Ne moze covjek, sa zdravim razumom, citati ovakve postove i ostati ravnodusan. :(
Obiljezavanje holokausta je dio nase istorije, dio naseg stradanja, koji vidim opet i iznova pokusavamo negirati, omalovaziti.
Holokaust je bio i ostao fabrika smrti, pokretna traka, cija silina i zlodjelo, ne moze i nece jenjavati dok postoji ova planeta.
Ja se uzgred, izvinjavam svim Jevrejima, u ime svojih sugradjana, koji smatraju da je obiljezavanje ove nase tragedije hipokrizam.
Izvinjavam se i molim za oprost, jer postoji cinjenica, koja moze ublaziti ovu pojavu negiranja, a ta je da mi sami, nemamo postovanja ni prema zrtvama koje su nedavno pale kao zrtve genocida.
Mi bi smo da negiramo holokaust, jer smatramo da nam se cini nepravda, a niko nam tu nepravdu ne cini kao mi sami.
Dovoljno je da se pogleda, sta cinimo i koliko cinimo da se obiljeze nasa stradanja, da se digne glas protiv negiranja genocida u Srebrenici, da odamo pocast u danima stradanja.
Silni pogresno napisani raporti sirom svijeta, o stradanjima naroda u Trnopolju ili nekim drugim logorima sirom Bosne, nikada nisu naisli na otpor BiH naroda.
Mi smo svoju proslost a i buducnost prepustili drugima a svoj glas dizemo samo na koncertima u kojima mozemo sprati svoju bol, nesrecu ili zivot.
Stoga nije ni cudo sto ne postujemo ovakav jedan dan jer mi ne postujemo ni sebe. :oops:
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#29

Post by patrius »

Holokaust je fakat,i besmisleno je,odnosno iracionalno je negirati ga.Medjutim,da je najeksponiraniji od svih zlocina,u to nema sumnje.Nista manje strasno nije ni Conquistadorsko divljanje kao ni kolonizatorsko istrebljenje crvenokozaca-domorodaca u U.S.A. Ti bi to "Spacey",trebao znati.Ali koga sta boli-boli.O holokaustu se "pizdi" kao da ni prije ni poslije nije bilo istih takvih,ako ne i monstruoznijih zlocina,ako je nesto gore od toga moguce.
Danko_Bananko
Posts: 862
Joined: 23/01/2007 20:34

#30

Post by Danko_Bananko »

Svako ko pokusava holokaust, taj strasni, najstrasniji zlocin, dovesti u bilo koju ravan sa izraelom i politikom te drzave je kompletan idiot s kojim se ja ne zelim ni okrznuti u tramvaju.
Pa onaj koji ne smatra da je holokaust nesto strasno bi se svakako mogao nazvati idiotom. Onaj koji nece osuditi taj grozni period, i zaliti za zidovskim zrtvama iz tog vakta je takodjer na istoj razini.

Ali sto se tice ovog dijela tvog posta, on je smijesno naivan i nerealistican.
Holokaust je bio, i bit ce glavno oruzje drzave Izraela kojim masu i prijete kad god neko digne glas protiv njihovog barbarstva koje se , samo umanjem broju zrtava, razlikuje od barbarstva kojeg poznamo kao holokaust.

I nije ovo nikakvo poricanje Holokausta, niti genocida nad zidovima u 2. svjetskom ratu, to je samo bijes koji normalan insan osjeti kad slusa Fincija i njem,u slicne papke koji neki dan konstantno ponavljaju : " Nakon Drugog svj. rata svijet se obavezao da se vise nece nikad dogoditi holokaust, a onda se dogodila Bosna, dogodila se Ruanda ! "

Naravno smradovi pokvareni nisu rekli - dogodila se Palestina, dogodila se Sabra i Shatilla, dogodio se Irak.
I upravo zbog takvih smradova, kao i zbog zlocinacke i genocidne politike drzave Izrael, koja holokaust konstantno koristi u dnevnoj politici,a radi iste ili slicne zlocine u manjem volumenu, nemoj se cuditi sto ljudi vezu holokaust uz Izrael, a pogotovo me ne nazivaj idiotom zbog toga.

A zaboli me je li se zelis susresti sa mnom u tramvaju ili ne.
Post Reply