Damir Hadzic vol.2

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Post Reply
JBT

#1 Damir Hadzic vol.2

Post by JBT » 17/09/2006 22:43

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... sc&start=0

Malo o porijeklu imovine.

Po zavrsetku rata D. Hadzic je bio go kokuz.
Sada je vlasnik luksuzno namjestenog stana u Sarajevu od 90 kvadrata, zena mu vozi novi dzip a on predzadnji model Pasata, vlasnik je i vikendice na planini i stana u Makarskoj.
U medjuvremenu nije naslijedio nikakvo bogatstvo.
I ovo je samo ono sto se vidi.
Na drugoj strani, 95% stanovnika opstine u kojoj je Damir nacelnik, biljezi i dalje padanje sopstvenog standarda.
Ovo nije predizborna kampanja. I sam naginjem u lijevo.
Najbolje za SDP je da se ogradi od ljudi koji su skloni brzom bogacenju putem uzimanja mita.

davis.ba

Post by davis.ba » 17/09/2006 22:50

Malo je glupo napadati nekoga što ima auto samo zato što ima auto. Razumiješ. Šta ti znaš čime se on bavi? Ima li kakav biznis? Ima li mu žena kakav biznis?

To što ne znaš nije odmah dokaz da je ukrao nešto?

Nevin je dok se ne dokaže krivim. A to što voza Pasata nije nikakav dokaz.
Na drugoj strani, 95% stanovnika opstine u kojoj je Damir nacelnik, biljezi i dalje padanje sopstvenog standarda.
Koje istraživanje je ovo zaključilo? I ne kontam kako jedan načelnik može uticati na ekonomsku situaciju općine.

Teufik iz Los Angelesa

Post by Teufik iz Los Angelesa » 17/09/2006 22:57

damir hadzic je u prvom mandatu bio izvrstan nacelnik. sjecal se ko vec bivsih parkova na alipasinom? sda vlast prije njega je namjeravala izdati dozvole za gradnju na tom prostoru, cak je i gradiliste bilo ogradjeno, ali kada je damir dosao na vlast odlucio je da je ipak bitniji djeciji prostor za igru.

no, kad vlast ponese, nakon sto je izabran drugi put, zna da ne moze bit i treci put, tako je odlucio iskoristiti sto se moze iskoristiti. i tako su se na toj lokaciji otvorila gradilista odvratnih poslovnih zgrada :-? :sad:

davis.ba

Post by davis.ba » 17/09/2006 22:58

Teufik iz Los Angelesa wrote: no, kad vlast ponese, nakon sto je izabran drugi put, zna da ne moze bit i treci put, tako je odlucio iskoristiti sto se moze iskoristiti. i tako su se na toj lokaciji otvorila gradilista odvratnih poslovnih zgrada :-? :sad:
Šta je on iskoristio iz ovoga? Ako već navodiš onda to argumentuj.

Teufik iz Los Angelesa

Post by Teufik iz Los Angelesa » 17/09/2006 23:07

uzeo je mito za gradjevinsku dozvolu, jasno kao dan. :-x

davis.ba

Post by davis.ba » 17/09/2006 23:08

Teufik iz Los Angelesa wrote:uzeo je mito za gradjevinsku dozvolu, jasno kao dan. :-x
Dobar argument pravo. Čuj jasno ko dan.

Teufik iz Los Angelesa

Post by Teufik iz Los Angelesa » 17/09/2006 23:13

zao mi je sam te razocarao :oops:

JBT

Post by JBT » 17/09/2006 23:22

Ti si Davise i slijep i gluh i naviknut na nelogicnosti.

Lijepo ti rekoh, njegovo imovinsko stanje se popravilo par stotina puta tokom obavljanja duznosti nacelnika opstine dok se zitelji te iste opstine guse u sve vecoj neimastini. Jos uz to se predstavlja socijaldemokratom.
Ako i ima neki legalni biznis sa strane onda treba dati ostavku na mjesto nacelnika jer nacelnik opstine Novi grad ima toliko posla da uradi da bi trebao raditi 16 sati dnevno i to da ne dize glavu.A mozda ni tad ne bi stigao na sve.
Ono sto je on stekao za ovih par godina (i to samo ono sto se vidi) nije mogao steci postenim radom, dabogdragikaze.
Bit ce da je istina ono sto Teufik kaze. Korupcija i mito.

davis.ba

Post by davis.ba » 17/09/2006 23:23

Ma ja, slažem se, budući da je sve jasno ko dan. :-D

Šandor

Post by Šandor » 17/09/2006 23:29

Teufik iz Los Angelesa wrote:uzeo je mito za gradjevinsku dozvolu, jasno kao dan. :-x
Nema razloga da se čudiš. Rijetke su zemlje u kojima se zbog takvih postupaka ide u zatvor.

Kad smo ga izabrali, 2000. godine, nije imao ništa. S platom koju prima kao načelnik nije mogao steći gore pobrojanu imovinu.

Na pošten način je mogao samo ukoliko ima neku firmu. A pošto nema....ne može biti ništa drugo do mito. :wink:

Ali opet ponavljam, rijetke su zemlje u kojima privilegovani odgovaraju pred zakonom.
A kad bi se običan građanin pojavio sa 200 000 KM (u novcu ili imovini) došla bi finansijska policija na kućni prag. :wink:

JBT

Post by JBT » 17/09/2006 23:31

Ma ja, slažem se, budući da je sve jasno ko dan.
Nekom jeste, a nekom nije.
Nazalost, to je taj momenat koji BiH socijaldemokratiju dovodi na nivo da bude svrha samoj sebi, kao sto je slucaj sa nacionalnim strankama u BiH.
Tome u prilog govori i to da ce Lagumdzija izgleda biti predsjednik SDP-a dozivotno.
Steta, jer socijaldemokratija ima takvu ideologiju koja bi je mogla dovesti u vodecu ulogu u BiH a i koja bi mogla postaviti samu BiH na stabilne noge.

Šandor

Post by Šandor » 17/09/2006 23:32

Privilegovani najčešće odgovaraju samo kad dođe do borbe između njih. Podmetnu najvećem levatu. :wink: :D

davis.ba

Post by davis.ba » 17/09/2006 23:38

Ja još me zanima kako i ko je došao do podataka da ima stan u Makarskoj i vikendicu? I naravno da mu je stan luksuzno namješten?

Valjda mu ljudi bili u stanu pa vidjeli jel?

JBT

Post by JBT » 17/09/2006 23:48

Ja još me zanima kako i ko je došao do podataka da ima stan u Makarskoj i vikendicu? I naravno da mu je stan luksuzno namješten?

U stanu su mu bili novinari jednog casopisa i mogli su sve lijepo vidjeti iz prilozenih fotografija.
Podatci o vikendici (kuci), stanu u Makarskoj i autima su takodje lako dostupni. Nije Sarajevo Pariz.
Zasto to tebi zvuci tako nevjerovatno?

Inace, ne vjerujem da mu je biracko tijelo dalo mandat za licno bogacenje i to jos nelegalnim putevima.

davis.ba

Post by davis.ba » 17/09/2006 23:53

JBT wrote:

U stanu su mu bili novinari jednog casopisa i mogli su sve lijepo vidjeti iz prilozenih fotografija.
Podatci o vikendici (kuci) i stanu u Makarskoj su takodje lako dostupni. Nije Sarajevo Pariz.
Zasto to tebi zvuci tako nevjerovatno?
Ne zvuči mi nevjerovatno ali kada već neko otvara ovakvu temu i navodi ove stvari kao činjenice onda se sve to može fino argumentovati. "Nije Sarajevo Pariz "nije nikakav argument. Ja sve što hoću da kažem je da sve ovo izgleda kao obična mahalska priča.

Prvo se navede kako ima stan u Makarskoj, vikendicu i kada pitam odakle vam ovo, argument je: Nije Sarajevo Pariz.

Navede se da je uzeo mito za neke građevinske dozvole, ja pitam za argument, dobivam: jasno je ko dan.

Kada pitam da li znate ima li možda neki biznis dobivam odgovor: kao ne zna se ali i da ima onda nema vremena za posao načelnika. Valjda i to ljudi znaju koliko se bavi biznisom ako se uopšte bavi pa na osnovu toga zaključuje da radi loš posao.

Mahalska priča dakle.

JBT

Post by JBT » 18/09/2006 00:06

Ma jah. Svaki kriminalac koji se obogatio u BiH ima isti argument: "sve su to mahalske price."
I Ceric ima taj argument i Gasi i razne Cele....... Svi.
Jarane, ja ti rekoh i stojim iza toga. Uz to nemam razloga da nesto lazem jer Damira i ne poznajem licno a i ne konkurise mi u bilo cemu, a i nije mi ni do provaljivanja po nekim javnim forumima, ne citam zutu stampu i nemam vremena za mahalanje.
Jednostavno, covjek posjeduje to sto posjeduje, prije par godina je bio kokuz, nije vlasnik neke korporacije a i da jeste onda ne bi bio nacelnik opstine iz vec navedenih razloga, nije nista nasljedio, standard stanovnika opstine Novi grad se nije extremno poboljsao (dapace), zelene povrsine u opstini Novi grad su svedene na decimalne procente......
Zakljucak je jasan. Ako ti treba jos argumenata da se zapitas onda bih dalju diskusiju sa tobom smatrao gubljenjem vremena jer bi mi bilo lakse da nagovorim Jeku da promjeni vjeru.

faer

Post by faer » 18/09/2006 00:10

Bas mi je drago da je ovako zestoko pocela kampanja i na ovom forumu.

Drago mi je da su stranke pocele shvatati i internet forume ozbiljno.

Meni samo nije jasno da ovi iz stranke protiv BiH mogu da ovako pricaju o korupciji kao sdp-a?

Pa vi ste stranka koja je ukrala i krala i krala i krala i krala i krala.

Ne znam odakle da pocnem sa vasim kriminalom.

I sda vam je jako slican, ali je makar bio za ustavne promjene i neki napredak. S druge strane, vi ste zrtvovali napredak drzave zbog vaseg manijakalno ambicioznog lidera koji zeli da bude presjednik, ni manje ni vise.

Kreten i treba sve uraditi da on ne bude izabran, a kako stvari stoje nece ni biti jer vam je fahro okrenuo ledja kad je skonto da vam se ta inicijalna prednost topi.

ovi vasi su dobro obavijesteni i znaju da je prema prekjucerasnjim ispitivanjima javnog mnjenja koja sprovode ameri svakih 4 dana hare pao zestoko. Onda ste pustili onu pateticnu reklamu sa isjeccima iz ratnog jada i cemera. Ma fuj.

Ali je interesanto da ne spominjete da je spavo dan kad je srebernica padala jer ga je bolila glava i nije htio da se javi na telefon ovima iz srebrenice, nego im je reko da idu kod UN-a? I to ima snimljeno, i to znate, stoga ne serite i neka vam halid pjeva sto posto sta god hoce jer je i on ocigledno kreten koji nema rijec.

I onog nespretnog komsica ono napada kao problem za hrvate itd. A fol se borite za gradjansku? Plus vam najjaci skupovi idu preko IZ-a, i post-dzuma period vam je najdrazi za sastajanje sa narodom.

Vrijeme vam je da se povucete u opoziciju i da vam pocnu tuzioci oko kancelarija kruzit da malo se to sve ispita retroaktivno.

I bolje vam je da ne pisete vise gluposti po ovom forumu jer vise svi znaju da ste placeni mladi momci koji sjede u nekim kanc da pisu gluposti.

davis.ba

Post by davis.ba » 18/09/2006 00:10

JBT wrote: Zakljucak je jasan. Ako ti treba jos argumenata da se zapitas onda bih dalju diskusiju sa tobom smatrao gubljenjem vremena jer bi mi bilo lakse da nagovorim Jeku da promjeni vjeru.
Vidi meni nije cilj da nekoga branim samo su mi dosadile teme ovakvog tipa. Kažeš ako mi treba još argumenata? Pa ja niti jedan još nisam vidio.
Jednostavno, covjek posjeduje to sto posjeduje, prije par godina je bio kokuz,
Ovo nije argument. Ovo bi trebala biti činjenica potkovana argumentom. Ja argument ne vidim. Dakle odakle tačno informacije da ima "to što ima" kako ti kažeš? To je sve što sam pitao.

Teufik iz Los Angelesa

Post by Teufik iz Los Angelesa » 18/09/2006 00:26

@faer

ti si fulio thread totalno jarane....

@davis

jel po tebi Gashi castan i posten gradjanin?

JBT

Post by JBT » 18/09/2006 00:27

Ne iznenadjuje me da ne vidis argumente. Navikao sam se da pricam sa sljepcima.

Ja ti navedoh:

1. Luxuzno opremljen stan od 90 kvadrata (argument)
2. On vozi pretposljednji model pasata zena vozi novi dzip
3. Ima kucu tj. vikendicu u okolini Sarajeva
4. Ima stan u Makarskoj
5. Prije dolaska na mjesto nacelnika nije imao nista od gore navedenog
6. Opstina u kojoj je nacelnik biljezi stalni pad standarda kod 95% zitelja iste
7. Zelene povrsine u opstini Novi grad su smanjene u velikom obimu

To je dio argumenata. Ako mislis da neki od gore navedenih argumenata nije tacan onda mi daj argumente koji ce to objasniti.

davis.ba

Post by davis.ba » 18/09/2006 00:28

Teufik iz Los Angelesa wrote:@davis

jel po tebi Gashi castan i posten gradjanin?
Ne znam ga, kako raja priča on je mafija. Sad ako ćeš njega porediti sa Damirom onda ne znam...

davis.ba

Post by davis.ba » 18/09/2006 00:34

JBT wrote:Ne iznenadjuje me da ne vidis argumente. Navikao sam se da pricam sa sljepcima.

Ja ti navedoh:

1. Luxuzno opremljen stan od 90 kvadrata (argument)
2. On vozi pretposljednji model pasata zena vozi novi dzip
3. Ima kucu tj. vikendicu u okolini Sarajeva
4. Ima stan u Makarskoj
5. Prije dolaska na mjesto nacelnika nije imao nista od gore navedenog
6. Opstina u kojoj je nacelnik biljezi stalni pad standarda kod 95% zitelja iste
7. Zelene povrsine u opstini Novi grad su smanjene u velikom obimu

To je dio argumenata. Ako mislis da neki od gore navedenih argumenata nije tacan onda mi daj argumente koji ce to objasniti.
Ja sam samo tražio info oko toga gdje ste sve ovo našli. Dakle luksuzno opremljen stan, spominjete neke slike. Hajd i nekako. Pasat, hajd dobro, reći ćemo da ga je neko vidio. Kuća, vikendica, odakle vam ovo? Gdje ste ovo saznali? To je sve što me zanima. Stan u Makarskoj? Isto, samo me zanima gdje ste saznali ovo. I ja mogu reći ima ovaj svašta nešto ali ako ne navedem gdje sam to saznao, dakle neki dokaz ili nešto onda to ne predstavlja ništa.

Pad standarda 95% ljudi? Koje istraživanje je ovo zaključilo?

Opet kažem, ne želim nikoga braniti ali ovo što vi prezentirate izgleda kao obična predizobrna kampanja većinom zasnovana na rekla-kazala. Ja ne namjeravam više diskutovati na ovu temu jer sam već jasno rekao šta mislim a vi se možete nastaviti vrtiti u krug.

JBT

Post by JBT » 18/09/2006 00:49

Kuća, vikendica, odakle vam ovo? Gdje ste ovo saznali? To je sve što me zanima. Stan u Makarskoj? Isto, samo me zanima gdje ste saznali ovo.
Nije bitno odakle je podatak dosao, bitno je je li tacno ili nije. Ponavljam ti, podatci su tacni.
Ali, hajmo ovako. Kad se ispostavi javno da on to sve posjeduje, hoces li ga smatrati korumpiranim smecem koji je iznevjerio svoje birace, socijaldemokratiju i BiH kojoj je kao socijaldemokrata trebao pomoci da postane dovoljno jaka i da omladina i mozgovi ne bjeze iz iste?
Ili ces to smatrati normalnim i dalje propagirati socijaldemokratiju kao do sada ili ces se boriti za neku cistiju socijaldemokratiju a time i BiH?

JBT

Post by JBT » 18/09/2006 00:52

Pad standarda 95% ljudi? Koje istraživanje je ovo zaključilo?
Pardon, 94%.
Hajde da cujemo tvoju procjenu po ovom pitanju.

dashing

#25 damir hadzic - pulen krnjeg SDP-a

Post by dashing » 18/09/2006 01:41

ne mogu tvrditi sta je uzeo, a sta nije. damira licno poznajem iz vremena kada je vodio kantonalni forum mladih u kojem sam i sama bila clan.

covjek je fokusiran na svoju karijeru 100%, dosta arogantan i ne drzi puno bas do neistomisljanika. mislim da je to preduslov za uspjeh u novom u krnjem sdp-u. mislim da ce njegove sanse u sdp-u biti manje nakon odlaska lagumdzije, jer je cinjenica da ga on gura. socijaldemokrata sam 100%, ALI ZA OVAKAV SDP GLASATI NE MOGU! valjda ce nakon drugog izbornog kraha konacno podnijeti ostavku, te ova jedina bh politicka sansa (sdp) konacno moze krenuti naprijed.

Post Reply