Dalmacija kupuje kruh u BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Post Reply
dijaliza

Post by dijaliza » 18/05/2007 08:51

17.05.2007 13:10

Prije turističke sezone u Hrvatskoj napravljen dogovor o poslovnoj suradnji s poduzećima iz BiH
Autor ZDENKO JURILJ

SARAJEVO - Ako se ostvare dogovori s gospodarskih susreta Gospodarske komore Sarajevske županije i Hrvatske gospodarske komore - Županijske komore Split, kruh, pecivo i pivo iz BiH moglo bi ovog ljeta završiti u većini turističkih odredišta na Jadranu.

Gospodarstvenici iz Splita i Dubrovnika, kako je priopćeno iz sarajevske Gospodarske komore, tijekom posjeta najvećem bh. proizvođaču kruha i peciva tvrtki Klas izrazili su zanimanje da se njihovi proizvodi u turističkoj sezoni pojave na hrvatskim turističkim odredištima.

S obzirom na to da je u turističkoj špici potražnja za prehrambenom robom i do triput veća od hrvatskih mogućnosti, posve je jasno da će se kruh i pecivo iz BiH pojaviti na tamošnjem tržištu.

Gosti su se zanimali za potencijale i ponudu tih kompanija pa su s menadžmentom Klasa i Sarajevske pivare razgovarali o uspostavljanju suradnje i važnosti poslovnog povezivanja bh. i hrvatskih kompanija. Kemal Grebo, predsjednik Gospodarske komore Sarajevske županije, najavio je ponovni susret izaslanstava Klasa i Sarajevske pivare kako bi se podrobnije razgovaralo o distribuciji proizvoda tih kompanija na dalmatinsko područje.

Hoćemo li to piti Hilmino točeno na rivi?

helo

Post by helo » 18/05/2007 13:50

To me ni malo ne čudi i ne iznenadžuje, znam da Česi Madžari i ostali ... kada idu na more i kada prolaze kroz BiH traže samo Sarajevsko pivo mimo ostalog izbora, kažu da im je to najkvalitetnije pivo i da konzumiraju samo njega kada su na odmoru, ovo govorim jer sam licno cuo kada to govori jedan par turista koji se zaputio na Jadran. Što se tice hrane bio bi i red da i Hrvati od nas hranu uvoze, kao i mi što uvozimo ama baš sve od njih od Dukata, Zbregovog, Kraša, Podravke, i .... ostalog. Ali nece oni samo uvoziti hljeb, peciva i te stvari vjerujem prvenstveno da bi htjeli i naše tradicionalne proizvode: baklave, hrumasice, kadaife, tulumbe, ... i ostale proizvode što nemožeš nigdje drugo naci osim u Bosni i Hercegovini.

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 18/05/2007 14:44

Klasovi proizvodi su zaista kvalitetni, postoji standard proizvodnje, skladistenja i distrubucije gotovih proizvoda. Posjeduju certifikate ISO 9001:2000, HACCP, ISO 14001:2005, i HALAL te stoga ne cudi interesovanje Hrvatske za Klasove proizvode. Da li ce ista biti od ovoga ostaje da se vidi.

Dezze

Post by Dezze » 18/05/2007 20:26

Nadam se da ce ovo biti dobro za odnos uvoz/izvoz. Sve zavisi ustvari od kolicine. Zna li ko da li Cesi jedu puno? :-D Znam da mogu popiti, pogotovo pive.... :D

Post Reply