Dacia MCV ili Reno Scenic,pitanje

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
senadd

#1 Dacia MCV ili Reno Scenic,pitanje

Post by senadd » 24/05/2007 11:05

Kakva su razmišljanja kad je izbor između MCV novog i Renoa star tri godine(vožen u Italiji).
Molim komentare,od znalaca
Poz

ins

Post by ins » 24/05/2007 12:46

Hmmm, misljenje znalaca neces imati jer su tek krenuli prvi MCV u isporuku ovdje.
Generalno, kada je o Loganu rijec, radi se o pametno osmisljenom autu namjenski napravljenom za Low cost kupovinu. Look&feel nije neki, ali je funkcionalnost izvanredna. Recimo impresionira tisinom ovjesa na losim cestama.
E sad, poenta Logana po meni je da se kupi nov auto sa najslabijim motorom i klimom, i sve to plati neki 14-15000 KM do reg.
A kupovina dobro opremljenog i jace motorizovanog Logana kojeg ces platiti 23-24000 KM je po meni besmislena, jer za te pare definitivno se moze kupiti odlican primjerak nekog godinu-dvije-tri starog zapadnoevropskog auta posljednje generacije, poput spomenutog Scenica. Odlicno opremljenog i odlicno motorizovanog.

Pustinjak1979

Post by Pustinjak1979 » 24/05/2007 13:02

Malo mi je falilo da se uvalim i kupim Daciu MCV, sedmicama sam je cekao da dodje u Sa, na internetu sam sve moguce pregledao sto se pregledati moglo. Ali, dodje MCV i ja trk u Bunju i... odusto sam od Dacie. Bolje receno odusto sam od svega sto Bunjo prodaje. Usluga im je 0. Ja dodjem da vidim i pazarim nesto sto ce mi pojesti dvije godisnje plate, a oni ko da sam doso da prosim. I jos da kupim auto koje nije provjereno, jos veci rizik, i onda sa njima da se gombam. Ne smjedoh.

Generalno, ko ce za 18 000 novo auto, porodicno, MCV nije los. Ima smisla ovo sto Ins govori, modeli sa vise opreme gube smisao. Za 20 i nesto hiljada koliko kosta verzija sa klimom, ili vise od 25 000 koliko bi izasao dizel sa klimom, previse za takvo auto. Moje misljenje.

I tako ja ostadoh sa golfom 2 benzincem do boljih dana.

Sto se mora, nije tesko.

senadd

Post by senadd » 01/06/2007 11:31

Pa je li se neko vozio u toj daciji?Mislim na MCV 5 ILI 7 SJEDIŠTA.
Znate li nekog ko ga ima,kako funkcioniše
Bunjo nabavlja,ali treba ko fol avansirati ili naručiti preko štele.
Zato me interesuje :
jel to slaba prođa,pa nesmije dovuči kontingent?
jesu li to kakve relacije sa ZG pa dovlače na kašičicu (bit će da je to to)
navlakuša?
Oglasi se.

loli

Post by loli » 01/06/2007 11:44

E sad, za to rumunsko cudo neznam, ali znam da vozim Scenica i da sam prezadovoljan njime. Veliki, dovoljno mjesta, bunkerčića za sve i svasta, servis dobar i usluzan (polysistem-bn), cijene dijelova kao i za golfa 4

[email protected]

Post by [email protected] » 01/06/2007 23:38

Ja se ne bi dvoumio niti sekunde, Scenic bez ikakvog razmisljanja, pa makar i sest godina star.

sulesavic

Post by sulesavic » 02/06/2007 12:05

Jedina dilema koju bih ja tu imao jeste - nov ili polovan automobil.

Better Man
Has thanked: 1 time
Been thanked: 39 times

Post by Better Man » 02/06/2007 18:32

Pustinjak1979 wrote:Malo mi je falilo da se uvalim i kupim Daciu MCV, sedmicama sam je cekao da dodje u Sa, na internetu sam sve moguce pregledao sto se pregledati moglo. Ali, dodje MCV i ja trk u Bunju i... odusto sam od Dacie. Bolje receno odusto sam od svega sto Bunjo prodaje. Usluga im je 0. Ja dodjem da vidim i pazarim nesto sto ce mi pojesti dvije godisnje plate, a oni ko da sam doso da prosim. I jos da kupim auto koje nije provjereno, jos veci rizik, i onda sa njima da se gombam. Ne smjedoh.

Generalno, ko ce za 18 000 novo auto, porodicno, MCV nije los. Ima smisla ovo sto Ins govori, modeli sa vise opreme gube smisao. Za 20 i nesto hiljada koliko kosta verzija sa klimom, ili vise od 25 000 koliko bi izasao dizel sa klimom, previse za takvo auto. Moje misljenje.

I tako ja ostadoh sa golfom 2 benzincem do boljih dana.

Sto se mora, nije tesko.
Ne znam na kakvu si neljubaznost naišao kod Bunje! Ja sam uplatio novog Clia, koji mi je stigao i trebao bih iduće sedmice da ga podignem kad završim neke formalnosti. Prema meni su bili maksimalno ljubazni i nemam ni jednu zamjerku na uslugu!

Muratowitz

Post by Muratowitz » 08/06/2007 09:29

Ja sam generalno nezadovoljan postupcima od strane osoblja u lokalnim auto kucama. Imam Fabiju i imam dosta lose iskustvo sa ASA autom. S obzirom da sam sve do prije godinu i po dana zivio u zapadnoj Bosni, imao sam priliku da vozim auto na servise u Zagreb i Karlovac. Moram priznati da cnaju cijeniti musteriju bolje nego nasi servisi i auto kuce. Najgore mi je kad se zaposlenik auto kuce prema meni ponasa kao jaran a hoce da mi uzme pare...

senadd

Post by senadd » 08/06/2007 09:43

ins wrote:Hmmm, misljenje znalaca neces imati jer su tek krenuli prvi MCV u isporuku ovdje.
Generalno, kada je o Loganu rijec, radi se o pametno osmisljenom autu namjenski napravljenom za Low cost kupovinu. Look&feel nije neki, ali je funkcionalnost izvanredna. Recimo impresionira tisinom ovjesa na losim cestama.
E sad, poenta Logana po meni je da se kupi nov auto sa najslabijim motorom i klimom, i sve to plati neki 14-15000 KM do reg.
A kupovina dobro opremljenog i jace motorizovanog Logana kojeg ces platiti 23-24000 KM je po meni besmislena, jer za te pare definitivno se moze kupiti odlican primjerak nekog godinu-dvije-tri starog zapadnoevropskog auta posljednje generacije, poput spomenutog Scenica. Odlicno opremljenog i odlicno motorizovanog.
Evo sam "prihajao" da pročitam razmišljanja i Hvala Vam,može još.
Jučer sam bio kod Bunje -SA i razočarao sam.
Istina je da je momak "kao špricer"-hladan, doduše rekao je "možete uči,pogledati itd..,ali od prijatnosti i sl. nema ništa.
Razmišljam,On je u najmu kod gazde,radi površno jer mu je svejedno za moje pare,neće njemu,a i gazdu vjerovatno zna (neće ga posebno nagraditi,pa nema onog trčanja oko mušterije.
MCV je kao W-kedi,sjedišta neudobna,a prostor nazad-pravi vagon-dobro za vreće.Cijena 17600-nemože se ugraditi klima-nije predviđena zbog snage,
neudobno i odbilo me.
Gledam Scenic ,zmaj,ali me iznenadila silna plastika,znaom sam da je to sada trend,ali vidio sam nekoliko vozila dovućenih na opravku,sve zbog malog udara moraju mijenjati komplet prednje plastike.
Kontam samo polovno 3-5 god star scenic,ali za koje pare...
Diskusija

Post Reply