Da sam ja ne(T)ko...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

bpsang

Da sam ja ne(T)ko...

Post by bpsang » 25/05/2007 22:56

inace dio pjesmice nasega Davorina Popovica.

Molim vas, da ne bude zabune,samo iskrene odgovore .
Buducnost svih nas zavisi upravo od nas samih, po vasem misljenju sta bi trebalo uraditi da Bosna i Hercegovina postane ono sto jeste ,Drzava svih naroda i narodnosti koji zive u njoj ili nesto drugo.
ps:
ako moderator misli da bi tema odgovarala politici nemam nista protiv da se premjesti
Hvala

mostarac

Post by mostarac » 25/05/2007 23:04

zavrsice na krizevima u stocu i posebnom statusu srebrenice - GARANT
eventualno na Zlatku Lagumdziji krivcu za sve nase probleme, pa i one porodicne

Sogan

Post by Sogan » 25/05/2007 23:12

mostarac wrote:zavrsice na krizevima u stocu i posebnom statusu srebrenice - GARANT
eventualno na Zlatku Lagumdziji krivcu za sve nase probleme, pa i one porodicne

Zlatka treba razapeti na kriz u Stocu a onda citavu instalaciju premjestiti u Srebrenicu na dan proglasenja posebnog statusa.

E sad nastavite...

zmijaIzmaj

Post by zmijaIzmaj » 25/05/2007 23:14

jesi to ljut sog :x :D

forUMASH

Post by forUMASH » 25/05/2007 23:15

....da sam ja neko....privatizovao bi Energopetrol i jamio bar 90% vlasnistva.... :D

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 25/05/2007 23:33

Prvo i osnovno: potrebno je vratiti međusobno povjerenje građana, srušiti zidove mržnje, predrasuda i generalizacije. Omogućiti ljudima da se druže i razgovaraju. Omogućiti mladim ljudima različitih imena da ponovo zajedno sjednu u školske klupe.

Mislim da ovo i nije neostvarivo, ali postoje snage koje to spriječavaju. To su: dio političara, dio vjerskih službenika i dio novinara. Generalno ove tri grupe imaju spasonosni ključ, ako to žele, da pomognu ljudima da sruše umjetne zidove predrasuda.

Kada se to desi, građani BiH će vidjeti da su i "oni drugi" isto ljudi sa svakodnevnim ljudskim problemima.

Poslije toga, i ona najteža pitanja društveno političkog ustroja neće biti nerješiva a kantonalne, entitetske granice će se izbrisati same od sebe, a nacionalne stranke izgubiti smisao svog postojanja.

Drugog načina nema - svi ovi politički potezi, pregovori, ustavni aranžmani reforme su pokušaj pravljenja naše zajedničke kuće od krova umjesto temelja.

Kada bih bio u prilici kao podršku ponovnog uspostavljanja međusobnog povjerenja ja bih donio Zakon kojim se spriječava djelovanje organizacija i pojedinaca, koji promovišu ,mržnju netoleranciju, fašizam i druge mračne ideologije.

BiH može opstati samo kao multietnička država, ali vodeći računa na njezine specifičnosti odnosno da je većini njezinih građana veoma bitna vjerska i nacionalna pripadnost, ali isto tako ravnopravnosti svih onih koji se iz raznih razloga žele osjećati samo kao građani.

BiH kao država na temeljima ZAVNOBIHA i plemenitog Titovog djela - jedine dvije ideje na kojima se može izgraditi platforma koja će okupiti većinu stanovnika naše države je jedini ispravan put..

Drugi put je onaj koji sada idemo: put nacionalšovinizma, vjerske i nacionalne isključivosti koja je više ili manje prisutna na cijeloj teritoriji BiH, bijede, siromaštva, zaraznih bolesti, kontejnera i javnih kuhinja.

Prozor

Post by Prozor » 26/05/2007 01:38

Ukinuti i ponistiti rezultate agresije i genocida tj Republiku Srpsku. Onda automatski i ukinuti i FBIH.

Onda stvoriti centralizovanu drzavu podjeljenu na regije BEZ NACIONALNOG KLJUCA i koje ce PRECI ENTITETSKE LINIJE sa manjom samo-upravom i zatim opcinama kao najnizim nivoima vlasti.

Jedna vojska, policija, zastava, himna i sve ostalo onda... I zabranjivanje svakog nacionalisticko-fasistickog djelovanja sa bilo koje strane.

Edukacija i edukacija o tome sto se desilo da se ne zaboravi a da oni sa one strane uvide istinu i suoce se konacno sa njom kosto su Nijemci. A ako nece opet BiH ili ako su cak ponosni na genocid onda mogu komotno tamo gdje se to dozvoljava.

Glavna ljudska mahana je neznanje, znam djecaka iz RS koji je kad je dos´o prvi put u Sarajevo sa jedno 7-8 godina rek´o "mama ovi muslimancici izgledaju isto k´o mi!" sto samo dokazuje kakva je grehota drzati ovo karantinsko uredjenje gdje djeca odrastaju samo sa istom nacijom razvijajuci koji-kakve fantazije o "drugima"....

bpsang

Post by bpsang » 27/05/2007 01:03

Evo da i ja prozborim koju...
Da sam ja neTko...
prvo sto bi uradio izgradio sto vise kazneno popravnih ustanova Zatvora, da se strpa sav ovaj olos koji vlada od 1992 pa na ovamo, zatim bi obnovio industriju, sto znaci vratio fabrike radnicima a direktore i kojekakve upravne odbore strpao u zatvore,na edukaciju znanja i sposobnosti vodjenja posla,
zatim bi uveo besplatno zdravstvo za sve gradjane Bosne i Hercegovine,
Uveo bi zakon , o postovanju licnosti bez obzira ko je u pitanju, promjenio u potpunosti zakon o skolstvu, uveo kompjuterizovano skolsko edukovanje na nivou BiH bez nacionalnih podijela medju djecom razlicitih konfesija,uveo red u policiskoj sluzbi i dao ovlasti policajcima da rade svoj posao po zakonu i pod zakletvom koji su polozili pred stupanje u sluzbu, potpuno odvojio Sudstvo od politike u suprotnom slijede sankcije i zatvorske kazne.
Da bi narod bio poslusan ili ti pristojan u setnji gradom, svako bacanje otpadaka van odredjenih mjesta sankcionisao visokim kaznama pljuvanje i hrakanje pojedinaca dvostruko kaznjavao,
otvorio nekoliko javnih wc-a da se pojedini ne bi ponasali ko psi.
Uveo bi posebnu skolu ili kurs u trajanju od nekoliko sedmica o ponasanju i kulturi u saobracaju.
P tek onda pristupio izvodjenju nastave za polaganje vozackih ispita.
Da bi se sve ove moje zelje ostvarile , a vjerovatno ih ima jos koje nisam naveo,trebalo bi BiH vratiti u pocetni polozaj tj.
ZABRANITI VLADAVINU SVIH NACIONALNIH STRANAKA,UVESTI NOVI ZAKON ILI GA NAMETNUTI OD STRANE INOSTRANIH POLITICARA KOJI OVO SVE I KROJE DA BI BILO OVAKO KAKO JEST.
OSNOVATI JEDINSTVENU POLICIJU KOJA CE BITI POD INGIRENCIJOM DRZAVE
SUDSTVO I POLICIJA NE MOGU JEDNO BEZ DRUGIH ALI MOGU BEZ POLITIKE.
NAMETNUTI RIJESENJE JEDNOG PREDSJEDNIKA DRZAVE JEDNE VLADE I SMANJITI BROJ KOJEKAKVIH ZAMJENIKA ZA OVO ILI ONO.
IZ BUDJETA FINANSIRATI ZDRAVSTVO I SKOLSTVO, A NE NA KOJEKAKVE REPREZENTACIJE I TROSENJE U NENAMJENSKE SVRHE ,IZ BUDJETA IZDVAJATI
ZA SOCIJALNO UGROZENE.
PREISPITATI IMOVINU DOSADASNJIH VLADAJUCIH STRUKTURA I SVE NE ZARADJENO ODUZETI I PODIJELITI ILI IZGRADITI KUCE ZA ONE KOJI NEMAJU.

Da bi BiH bila ono sto svi zelimo mora biti JEDNA I KAO DRZAVA PRIZNATA
OD STRANE SJETSKIH SILA, A TO JE JEDNA DRZAVA JEDAN PREDSJEDNIK JEDAN MANDATAR VLADE,
U SLUCAJU DA SE NE MOZE NACI OSOBA KOJA NIJE POGODNA ZA IZVRSAVANJE TE DUZNOSTI UVESTI PROTEKTORAT KAO JEDINU SOLUCIJU I NAMETNUTI SVE ZAKONE KOJI VLADAJU U VELIKOM DIJELU EVROPE

danas

Post by danas » 27/05/2007 01:05

sve bih banovala... trajno... :oops:

Leonid Breznjev

Post by Leonid Breznjev » 27/05/2007 01:49

Da sam ja netko?

Namah bih vaz sve kaznio!
Kazna bi bila ogromna i vatrena! :evil:

Kaznio bih vas ljubavlju, samopostivanjem i postovanjem!
Unistio bih svaku laz, ma koliko vam ona draga bila! Nestala bi vasa zavist, mrznja, oholost, a na njihovo mijesto bi dosle samilost, dragost i umijerenost!

Vasa sreca pa ja nisam netko, tj. ostajem samo nitko pa kaznjavam samo samog sebe..

BugsBunny

Post by BugsBunny » 27/05/2007 15:54

Arslan wrote:Da sam ja netko?

Namah bih vaz sve kaznio!
Kazna bi bila ogromna i vatrena! :evil:

Kaznio bih vas ljubavlju, samopostivanjem i postovanjem!
Unistio bih svaku laz, ma koliko vam ona draga bila! Nestala bi vasa zavist, mrznja, oholost, a na njihovo mijesto bi dosle samilost, dragost i umijerenost!

Vasa sreca pa ja nisam netko, tj. ostajem samo nitko pa kaznjavam samo samog sebe..

:D :D Ti si ipak netko... poseban

seln

Post by seln » 29/05/2007 10:24

Da sam ja neko.....
vozio bih luksuzna kola, jeo u skupim restoranima,
jebavo fotomodele, putovao po svijetu i pricao
o humanosti ljubavi medju ljudima.

malamaca

Post by malamaca » 29/05/2007 11:02

Objavila bih rat Svicarskoj, a odmah potom potpisala kapitulaciju :D

- iskopala sebi tunel u basci, da se nadje za sljedeceg rata, jbg najsigurniji nacin da jednom budes ugledni bizMismen je da prethodno budes ratni profiter
- napravila pet-šest veeelikih zatvora
- u njih potrpala sve one kojima je tamo mjesto, krenuvsi od glave
- maknula sve kokuze daleeeko od politike
- uzela svima koji zive u BiH sve pasose koje imaju osim onog bh.
- uzela im i bh. pasose da ne mogu bjezat'
- uvela "dobrovoljne" radne akcije
- uvela "samodoprinose"
- smanjila poreze i carine
- poostrila kazne iz iste oblasti
- dovela svoje ljude na vazna mjesta, obrazovane, ambiciozne, postene, s kurazom

Ne daj mi Boze kak'e vlasti, **bali ste jeza u ledja... :D

zena21

Post by zena21 » 29/05/2007 11:03

seln wrote:Da sam ja neko.....
vozio bih luksuzna kola, jeo u skupim restoranima,
jebavo fotomodele, putovao po svijetu i pricao
o humanosti ljubavi medju ljudima.

jedini iskren odgovor :lol: :lol: :lol:

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 29/05/2007 11:15

Prvo stole svaka čast na temi, pjesma ta je jedna od mojih omiljenih...

A mnogi bi se trebali bojati da sam ja neko, svi lopovi, ratni profiteri, ratni zločinci, teroristi koji napadaju povratnike,
Slažem se sa svima koji su rekli da bi na sva mjesta stavili obrazovane i kompetentne, pored toga stimulisao bih dijasporu da se vraća u državu..., a kontam da bi stradala i neka manekenka il neka pravnica...

I to je to ukratko....

bpsang

Post by bpsang » 29/05/2007 15:32

uvjek dobar gost wrote:Prvo stole svaka čast na temi, pjesma ta je jedna od mojih omiljenih...

A mnogi bi se trebali bojati da sam ja neko, svi lopovi, ratni profiteri, ratni zločinci, teroristi koji napadaju povratnike,
Slažem se sa svima koji su rekli da bi na sva mjesta stavili obrazovane i kompetentne, pored toga stimulisao bih dijasporu da se vraća u državu..., a kontam da bi stradala i neka manekenka il neka pravnica...

I to je to ukratko....

UZ DUZNO POSTOVANJE gost-u

Ocekivao sam burno reagovanje bas tebe jer ti dlake na jeziku nemas,
treba govoriti istini u oci i probuditi ovaj narod iz sna,sanjati je lako ali kad se probudis opet si u istim G...... , kao i juce...

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 29/05/2007 16:05

Moj stole, kako te ne bih razočarao sad ću da počnem....

Prvo, poništavanje sporazuma u Deyton-u, tu prvenstveno mislim na uređenje države, da se ja pitam ja bih državu organizovao u pet ekonomsko-geografskih regija, sa visokom lokalnom samoupravom. simboli regija bi bili toponimi(planine, rijeke, jezera....), znamenite biljke, životinje... ili čak i građevine, vratio bih (samim tim) građane u ustav, vjeru kućama.... , a ovim narodima zbog kojih nemamo države bih dohakao.... i naravno vjersko opredjeljenje bi bila privatna stvar... svakok pojedinca...

Poslije toga spustio bih plate političarima, odnosno državnim činovnicima i rasprodao bih 98% onih skupocjenij automobila, jer sem recimo ministarstva spoljnih poslova kome to treba audi... po ovim dunđer putevima...

Nakon toga oformio bih specijalni sud koji bi sudio ratnim profiterima i poratnim mafijašima i mešetarima... ujedno proglasio bih rato-profiterstvo kao ratni zločin....
Nakon toga veliku pažnju usmjerio bih selu, jer bez jakog i stbilnog sela nema ni gradova.... to bi značilo masovan povratak i zapošljavanje... radno mjesto u poljoprivredi i recimo u turizmu manje košta nego radno mjesto u fabrikama....a donosi multiplikativan učinak na cijelu privredu....

Dao bih šansu mladim i perspektivnim ljudima tako što bih penzionisao prinudno ako treba sve ove potrošene likve koji se muhaju svuda i svakuda....a nisu ni kompetentni... već su samo podobni...

Nakon toga stimulisao bih povratak i ulaganje dijaspore u našu zemlju... na taj način u roku dvije godine osjetili bi se značajni rezultati...

Sistem obrazovanja i lječenja... izmjenio iz korjena... kao i policiju i tužilaštva... u svim tim institucijama (nivoima vlasti) dao bih priliku mladim i hrabrim ljudima...

Veliku pažnju bih posvetio prirodnom i kulturno-istorijskom naslijeđu naše zemlje... tu mislim na kazne za smeće i njegovo bacanje svuda oko nas.... kao i na osnivanje prirodnih parkova... i akcija bi slovila nekako kao upoznajmo svoju zemlju da bi je više voljeli...

Naravno poništio bih privatizaciju i preispitao umješanost međunarodne zajednice u istu, kad spomenuh strance .... preispitao bih njihovu ulogu u agresiji .....

Naravno prije svega uložio bih novac u zatvore jer imamo toliko kriminalaca da to nije normalno....

Što se tiče vjere, vjerskih službenika i njihove uloge tokom rata i tokom ovog kvazi mira...... osnovao bih komisiju kaja bi ako treba po završenom poslu sudila pojedinim vjerskim službenicima....

Vjerske objekte koji su napravljeni bespravno i na tuđoj zemlji bih preselio na druge lokacije.....

Ovo su samo nabacane teze imam još ideja ......

bpsang

Post by bpsang » 29/05/2007 17:30

IDEMO DALJE HVALA

IMA NAS JOS DAJTE SE RAZBUDITE

kekec

Post by kekec » 29/05/2007 17:54

Za pocetak:
vratiti
Image

i podijeliti im metalic pendreke. :D

prleitihi

Post by prleitihi » 29/05/2007 18:00

nagradno pitanje: na koji podforum staviti ovu temu? :D

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 31/05/2007 09:00

..... ...DA sam ja neko... netko.... Vrelo Bosne ne bi bilo nako kakvim sam ga ja jučer vidio...
Na pomenutom područiju labudovi se ne bi hranili pitom i ćevapima.... ne bi se pive i sokovi prodavali iz škafova, na improviziranim pultovima se ne bi igrala tombola za marku, a pored njih ne bi se prodavali ezan satovi ...... ne bi se prodavali piratski CD-i sa turbo-folk sadržajem... smeća ne bi bilo u samoj rijeci ..... auta sigurno nr bi ometala šetnju i uživanje, stare mostove bi zamjenio novim..... pored svega toga sigurno bi dao koncesiju il dozvolu za građenje nekog objekta koji bi se uklopio u pomenuti prostor.....
Definitivno bi Vrelom patrorilala ekološka policija... ako treba i zamaskirana da stane u kraj kojekakvim likovima koji kvare ovaj na svijetu jedinstven prostor....
Sad malo zađmirite i zamislite kako bi vi organizovali Vrelo Bosne..... siguran sam da bi svako od Vas il nas mogao i htio bolje nego što je sad.... na momente se sjetim svega toga prije agresije..... nemože se porediti...,a još namjerno nisam spomenuo Stojčevac.... i ono jezerce....

...Dao bi im igračke i pustio ih da se cjeli dan... igraju i jure......

Da sam ja netko.....

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 05/06/2007 10:42

Pozvao bih ljude da djeluju, da izvode male diverzije na službenim vozilima vlada, ministara, na njihovim objektima da se pišu parole..... da uvečer izlazimo na ulice i šaramo po zidovima, da se uvezujemo i djelujemo....

Da krenemo sa borbom protiv ovog sistema koji nas siše....., a mi se kao pravimo cool, kao nije to naš problem-.... mi smo mladi.... mi smo In... a Vi koji mislite da to nije vaša gema saberite cifre... koje Vam trebaju da kupite stan, auto... cifre koje Vam fale jer radimo svi za minimalac... ili kad ću ja u penziju kad sa 30. godina imam godinu radnog staža.....

Da sam ja neko ne bih papcima davao pardona, na svakom koraku bi im palio klempe.... počevši od istresanja pepeljare na raskrsnici pa dalje....

Vrijeme je da se krene !!!!

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 07/06/2007 10:37

Sad se pitam jesu li jedino rješenje male skupine ljudi koje djeluju na svoju ruku, koje su sastavljene isključivo od Hercegovaca i Bosanaca... koje će generisati energiju i bar malo ubrzati cijeli ovaj mučni proces.....

Jeli to jedino što nam je ostalo, osnivanje komuna po napuštenim sselima širom države.... i pokazivanje na sopstvenom primjeru da je moguće živjeti od rada svoga i normalno, da je moguće hodati ovom zemljom bez oraha u džepovima.... pokazati svima da je moguće....

Padaju mi na pamet sela oko Vareša, Višegrada, Foče, Bugojna, Jajica, Bihaća, Ključa, Mrkonjić Grada...... pada mi na pamet svašta... da tamo živimo rahat... bez filovanja dnevno-političkim nebulozama... u miru i od svog rada.... pa zar to je toliko teško nama... Bosancima i Hercegovcima....??'?

BihYankee

Post by BihYankee » 07/06/2007 12:15

Evo neko razmišljanje na temu: Na žalost(moju) i oni istresači pepeljara na raskrsnicama uz turbo folk JESU ili su bosanci i hercegovci. Problem je ko će koga asimilirati. Da ne bude utopija- svi će se u nekoj budućnosti urbanizirati jer od mene rokera nikad nećeš napraviti turbaša ali se od turbaša da napraviti onaj što sluša pop-folk i šlagere, pa pomalo na tradicionalni folk pa... na kraju, kade mene ne bude više, oni će preći na ljepšu stranu. Kako ne bih morao umrijeti da se to desi - javljam se na forume u nadi da cu uspjeti formirati "kritičnu masu " potrebnu za građansku revoluciju....Na prvom mjestu obrazovanje( reći onom što sluša CECU da postoji Nada Mamula ) na drugom mjestu motivacija nas sa ovakvih foruma(koji smo za sada utopisti) da nastavimo i intenziviramo aktivnosti (lakse mi je kad sam postao svjestan da ima uvjek dobrih gostiju)
Dakle sve što trebamo je da se upoznamo, saberemo i dogovorimo djelovanje protiv primitivizma. Nadam se da neću završiti kao Oven, Furije ili SenSimon..

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 07/06/2007 15:34

U potpunosti se slažem, potpisujem rečeno... i dajem jednu malu ideju za razmišljanje.----
Internet nam svima daje priliku da se organizujemo, da se upoznamo, razmjenimo ideje... da se uvežemo i da se ... sve u svemo organizujemo jer nas ima...

Ja ne bježim od susreta sa ljudima sa foruma, već sam imao priliku upoznati par ljudi sa ovog i sa drugih foruma...može kafa, može plato ispred skupštine.. može gdje može....

Ja samo govorim da je situacija katastrofa i da ljudi sa idejama ,vizijama i dobrim namjerama moraju udružiti snage.... i to pod hitno !

Post Reply