Da li upisati RADIOLOGIJU ?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
kx6

Da li upisati RADIOLOGIJU ?

Post by kx6 » 30/03/2012 11:56

Idem u cetvrti razred i hocu da upisem radiologiju u Sarajevu , zna li iko ista o tome ? Sta , kako ? Je li ko od vas studirao ili zna nekog ko je ?!

Unaprijed hvala Vam ! :)

Miro Spiro

Re: Da li upisati RADIOLOGIJU ?

Post by Miro Spiro » 30/03/2012 21:49

kx6 wrote:Idem u cetvrti razred i hocu da upisem radiologiju u Sarajevu , zna li iko ista o tome ? Sta , kako ? Je li ko od vas studirao ili zna nekog ko je ?!

Radiologija je grana medicine koja se bavi dijagnostickim procedurama u medicini.Da bi "upisao"radiologiju moras zavrsiti medicinski fakultet. Upisati je ne mozes nikako vec je mozes specijalizirati a specijalizacija traje 4 godine nakon završenog medicinskog fakuteta.

Ako zelis da budes inzenjer radiologije onda upisujes fakultet zdravstvenih studija smjer radiološke tehnike nakon srednje skole.Sve informacije su dostupne na web stranici http://www.fzs.unsa.ba/fzs/index.php. Tu budu obavijesti i o upisu i o predmetima koji se polazu za prijemni.Za vise informacija nazoves broj studentske sluzbe sa date web stranice.

Ductus Holedocus

Post by Ductus Holedocus » 30/03/2012 22:25

covjek misli na fakultet zdravstvenih studija,gdje imaju smijer za radiologiju.

Miro Spiro

Post by Miro Spiro » 30/03/2012 22:59

Ductus Holedocus wrote:covjek misli na fakultet zdravstvenih studija,gdje imaju smijer za radiologiju.
Fino sam covjeku napisao web stranicu fzs-a.

P.S

Fali ti jedno "h"

Ductus Holedocus

Post by Ductus Holedocus » 30/03/2012 23:10

Miro Spiro wrote:
Ductus Holedocus wrote:covjek misli na fakultet zdravstvenih studija,gdje imaju smijer za radiologiju.
Fino sam covjeku napisao web stranicu fzs-a.

P.S

Fali ti jedno "h"
"h"?

Miro Spiro

Post by Miro Spiro » 30/03/2012 23:19

ductus holedochus

Ductus Holedocus

Post by Ductus Holedocus » 30/03/2012 23:34

Miro Spiro wrote:ductus holedochus
e moj,pametni nije ni tako"ductus choledochus" je pravilno..Ja sam samo prilagodila prema sebi svoj nadimak
I to nije tema,ako nisi znao.
laku noc

Miro Spiro

Post by Miro Spiro » 30/03/2012 23:41

ductus choledochus seu ductus holedochus zavisi je li srpska ili hrvatska varijanta ,šljivić,perović,krmpotić

a kako si prilagodila to je druga stvar :D

Da sam na tvom mjestu ja bi vidio moze li se ispraviti :D

laku noc

kx6

Post by kx6 » 31/03/2012 00:11

Miro Spiro wrote:
kx6 wrote:Idem u cetvrti razred i hocu da upisem radiologiju u Sarajevu , zna li iko ista o tome ? Sta , kako ? Je li ko od vas studirao ili zna nekog ko je ?!

Radiologija je grana medicine koja se bavi dijagnostickim procedurama u medicini.Da bi "upisao"radiologiju moras zavrsiti medicinski fakultet. Upisati je ne mozes nikako vec je mozes specijalizirati a specijalizacija traje 4 godine nakon završenog medicinskog fakuteta.

Ako zelis da budes inzenjer radiologije onda upisujes fakultet zdravstvenih studija smjer radiološke tehnike nakon srednje skole.Sve informacije su dostupne na web stranici http://www.fzs.unsa.ba/fzs/index.php. Tu budu obavijesti i o upisu i o predmetima koji se polazu za prijemni.Za vise informacija nazoves broj studentske sluzbe sa date web stranice.

Gdje se moze zaposliti sa zavrsenim tim fakultetom ?!

Ja sam ustvari i mislio na ovaj zdravstveni fakultet :)

Miro Spiro

Post by Miro Spiro » 31/03/2012 00:21

Ako trazis nesto samo da bi zavrsio nakon srednje skole onda nemoj.
Mozes se zaposliti "osposobiti" za rad na rendgen aparatu,CT,MRI itd. A zaposljenje u bolnicama radiološkim odjelima itd.
Uglavnom da znas da je doza zracenja povecana u odnosu na normalno zracenje.Moras nositi detektor zracenja da vidis koju si dozu dobio i ako predje granicu dobivas novo radno mjesto na neko vrijeme mada danasnji aparati manje zrace ali opet.

P.S

Pozeljno je da se snalazis sa digitalnim tehnologijama i da si sa racunarom na ti.

Mezopotamija

Post by Mezopotamija » 31/03/2012 00:54

Moj prijatelj, studira na ovom fakultetu, druga je godina doduse vanredno i kaze da super prolazi, ne zali se, dao je sve u roku, valjda ne treba mnogo. Nemoj me uzeti za ozbiljno ovo je rekla-kazala :D

kx6

Post by kx6 » 31/03/2012 01:31

Miro Spiro wrote:Ako trazis nesto samo da bi zavrsio nakon srednje skole onda nemoj.
Mozes se zaposliti "osposobiti" za rad na rendgen aparatu,CT,MRI itd. A zaposljenje u bolnicama radiološkim odjelima itd.
Uglavnom da znas da je doza zracenja povecana u odnosu na normalno zracenje.Moras nositi detektor zracenja da vidis koju si dozu dobio i ako predje granicu dobivas novo radno mjesto na neko vrijeme mada danasnji aparati manje zrace ali opet.

P.S

Pozeljno je da se snalazis sa digitalnim tehnologijama i da si sa racunarom na ti.
Ma ne trazim,to je preporuka roditelja , a i meni se onako svidja jer u tom kadru fali zaposlenika .

A sto se tice kompujtera,koristim ga svakodnevno od malih nogu :)

kx6

Post by kx6 » 31/03/2012 01:32

Mezopotamija wrote:Moj prijatelj, studira na ovom fakultetu, druga je godina doduse vanredno i kaze da super prolazi, ne zali se, dao je sve u roku, valjda ne treba mnogo. Nemoj me uzeti za ozbiljno ovo je rekla-kazala :D

Super,taman mi je neko trebao ko vec ide na taj faks :)

Miro Spiro

Post by Miro Spiro » 31/03/2012 07:40

Uglavnom nazoves ili posjetiš studentsku sluzbu za sve informacije. Veb stranica sto se tice info-a nije update-ovana pa da ne bi imao starih informacija (tamo se nalazi plan i program po starom sistemu ne po bolonji).

Sretno sa upisom.

Post Reply