Da li treba zabraniti Slobodnu Bosnu?

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
spongebob

#1 Da li treba zabraniti Slobodnu Bosnu?

Post by spongebob » 30/06/2006 02:23

UTORAK, 27. JUNI
Knjizevna pometina MARKO VESOVIC (pometina je ona delikatna tvar koju
krava nakon teljenja danima nosa i nikako da se oslobodi) usporedi me u nekoj paskvili sa Borgesom. I bi mi drago, bez obzira (to ovaj profesor knjizevnosti ne umije razlikovati laz od maste i (to vjeruje da su Borgesove “Mastarije” stvar koju treba poligrafom desifrirati. Profesor Vesovic, rodjen u nekoj crnogorskoj pizdi materinoj, valjda Papama, nadam se, dobit ce adekvatnu diplomatsku sinekuru u crnogorskoj novoj drzavi. Recimo, Marko Vesovic - Papljanski denuncij!

Dojucerasnji saradnik SB-a sigurno nije zasluzio ovakav tretman...Nije ovo prvi put da SB bukvalno PLJUJE po svojim bivsim saradnicima...Ali SB je inace novina u kojoj se dosta bez razloga pljuje, psuje, vrijedja i kudi...
Shvatam da nema alternative ovoj novini ali ja imam osjecaj da su ljudi koji rade u toj novini toga itekako svjesni..SB je postala PLAYGROUND za izzivljavanje komplekasa njenog glavnog i odgovornog urednika koji uopste nema mjeru. Boli me kurac za to da li on Paravca, Jovica, Tihica, Silajdzica, Cerica, Puljica ili cetnika Kacavendu naziva pogrdnim imenima, oni su to zasluzili pa mi ne smeta...Ali nece Lagumdziju kritikovat, on je zlatan...Njegovo pisanje je DNO DNA, ponor profesionalnog zurnalizma i ko njeg smatra najboljim novinarom u BIH po meni ima opasnih problema...

Zadig

Post by Zadig » 30/06/2006 02:27

jok, kad moze havaz da hara, ne vidim jos razloga zasto nemre i SB...
nebi bilo znas...demokratski

:D

spongebob

Post by spongebob » 30/06/2006 02:35

Zadig wrote:jok, kad moze havaz da hara, ne vidim jos razloga zasto nemre i SB...

kontam i ja to ali zasto po postenim ljudima i zasto pljuvanje bez potrebe?

Zadig

Post by Zadig » 30/06/2006 02:37

E moj druze zasto...zasto sto etika generalno (pogotovo novinarska) "u nas" vise ne stanuje....

Image

spongebob

Post by spongebob » 30/06/2006 02:43

pa zar onda druze nije legitimno da pozivam na zabranu iste novine?

Zadig

Post by Zadig » 30/06/2006 02:53

spongebob wrote:pa zar onda druze nije legitimno da pozivam na zabranu iste novine?
jeste druze, vrlo legitimno i normalno, u demokratski razvijenom drustvu, gdje konstantno treba prstom upirati u sve institucije koje se vode nemoralnim principima koji se krse sa osnovnim etickim pravilima njihovog postojanja i djelovanja.

:( ali bih nije demokratski razvijeno drustvo... i ovakvi normalni protesti (ako mogu tako da ih nazovem) prerastaju u juris na vetrenjace...

to ti je ono...kada je guma toliko uzbusena da je nemoguce zkrpit..treba nova!

spongebob

Post by spongebob » 30/06/2006 02:59

rekoh ja, drago mi je da postoji ovakva novina ali kad postane playground za izzivljavanje Senada Avdica nad svim i svakim ko mu ide na kurac onda mi se pocinje gaditi. On je upropastio tu novinu svojim mahalaskim podjebavanjem i meni se SB zbog tog zgadila

Zadig

Post by Zadig » 30/06/2006 03:08

nisi jedini druze, mislim steta...fino su bili poceli na neki nacin sam ih rado i citao

davor.d

Post by davor.d » 30/06/2006 20:05

kao prvo nije SB samo Senad Avdic... tu su jos i Nedim Hasic, Adisa Ceco, Dino Bajramovic, Adnan Buturovic i mnogi drugi, da ih ne nabrajm sve sada...
kao drugo, pored SB redovno citam i Dane i Start pa tako da mogu primjetiti da ni Vesovic ne ostaje duzan Avdicu i Filipovicu i koliko sam ja primjetio Marko je prvi i poceo te prepiske...
kao trece, tuzno je da se ono jebu po novinama kada bi trebali, a u stvari i jesu, da budu na istoj strani...
kao cetvrto, jedina novina koju bi u ovoj drzavi trebalo zabraniti je Dnevni avaz ali to se nece desiti jer nazalost zivimo u nekakvoj demokratiji...

El-Vedex

Post by El-Vedex » 02/07/2006 14:58

NE treba zabraniti.
Kao sto ne treba zabraniti ni Avaz.

Josh uvijek se pravim glup pa ne kontam zasto uvijek mjesamo kruske i jabuke. Ako se dobro sjecam SB je magazin koji izlazi svakih "petnes" dana. A Avaz je dnevni list od kojeg se ne ocekuje nista drugo nego da ima informaciju o tome Koji predsjednik je bio u posjeti kojem predsjedniku, NA kojoj berzi je cijena nafte pala, tv program, sportske vijesti i horoskop za domacice. To je dnevni list naravno neko cita i kolumne friskih novinara. I to je to.
SB je magazin gdje imas odmah na startu rijec urednika. Odmah ti se soli pamet. I ako ti je pamet u razvoju i bice ti posoljena.
"Jope" kazem to su takvi tipovi Novina i jebi ga sad sta ces LOL.

Ja sam shvatio otprilke sliedece. Mozes ti biti neurotican koliko hoces sto neki novinar blati svog dojucerasnjeg kolegu , ali moras da znas da se talasati mora ako hoces da te ljudi cuju i kupe. Zar ne primjecujes kako jedni drugima nabijaju na nos tiraz.
Tiraz prije svega znaci novac. A novac zaradjujes tako sto te ljudi kupuju. Znaci zaradjujes a ne krades.
Eh sad , valja natjerati da te ljudi kupuju... PA onda pametan covjek skonta jebi ga da je i u novinarstvu zakon trzista neminovan.
Izvinjavam se :) ako mislis :) da i novinari nisu podlozni konformizmu. PA ja mislim da je i S. Avdicu dosadilo gledati kako Radoncic maMi lijepu zgradu ovo ono. I jos plus Sandzaklija... a Senad ako malo vise popije, fali za kiriju. Tezak je ovaj kapitalizam. Okrutan brate , ne human, moras raditi svasta da bi zaradio a da ne ukrades , prebijes nekom kicmu itd.
Dakle zakon trzista te natjera da skontas kako ce te raja vise kupovati.
Prvo skontas sta prodajes , kome prodajes i kako prodajes.
Ono kome prodajes je najbitnije ako hoces da zaradis.
Drugo skuzish da je BiH zemlja koja ima jako mali procenat pismenosti. Elokventni i uceni ljudi su teska manjina. Prema tome njih krizaj. JEbo te elokventan i pametan taj se tesko razdvaja od marke. I onda samo primjenis recept prodajem ljudima ono sto oni zele. A sta zele ljudi koji su u vecini i to je lako skontat.
Odes kod producenata i izdavaca "zabave". Provjeris koliko je recimo Dubioza Kolektiv prodala "Dubnimite"-a , odes kod drugog i provjeris Cecu , koliko je ona prodala svog "Idealno..." loseg albuma. PRvo te zaboli glava , sjebes se , pitas se kuda ide ovaj svijet , pa cita li iko ista u ovoj jebenoj drzavi. Kako je to moguce.
Ali na kraju skontas i ti sta hoces , hoces brate da furas Audi TT po gradu, da otputujes negdje ... jednom rijecju da uzivas. Ako pak neko od raje "odvrne cep , namirise kivi..." ... eh zajebi druze dogovorili smo se kako zaraditi ali bez kradje , lomljena kichme i podvaljivanja. Zelim biti cist pred zakonom.
Onda lijepo pribjegnesh novinarskoj metodi. Odi u novinare i pisi ali ne da bi te neko citao nego da bi imao sto veci tiraz... a veci tiraz jel' kao sto smo rekli u uvodu znaci i vise para. Vise dobre picke , kavijara, benzina. (Ups ovo se odnosi na New rich guyse, a ja govorim o obrazovanim i pametnim koji vole da imaju novac, zanemari ovo oko picke i benzina).
Plus ne izgubi iz vida zasto na Televiziji imas pestohiljada meksickih (a eeeevo i braca Hrvati i Srbi su skontali fol) sapunica. ILi kako se od milja zovu safunjare hahaha LOL.
Eh posto sam se razvezo do u nedogled da kazem jos i ovo recimo ti spongebob ne vjerujes u Boga itd. Volis logiku.
Rijesi ovu logicku zavrzlamu.
Spongebob ne vjeruje u boga.
Logicno spongebob ne vjeruje ni u "onaj " svjet. kao nagradu za primjereno ponasanje na "ovom" svjijetu.
Sto dalje inplicira da spongebob zeli satisfakciju i lijep zivot na ovom svjetu. Koji je jel kako vidimo jedini postojeci svijet.

Dakle iz ovih par premisa vidimo da Spongebob mora shvatiti zasto je Avdic napao Vesovica. (Ako ga je napao. Ja sam totalno ne informisan, ja citam samo servisne informacije.LOL).
I samim tim ne smije pozivati na zabranu i ukidanje do jucer jedine prave novine. NEmoze to tako. zbog jedne greske i napada ne jednog "mrskog" vlaha. Hahah.
Ovo je sve sala naravno.
Ali iskreno mislim to sto mislim, a to je da Konformizam cini cuda.

Al trazili smo evo nam ga... Kapitalizam nam dolazi. Hahahah...

Na um pade mi metafora Fausta i ugovora sa djavolom.
Al jebo fausta... imam bolju ideju.

Narod je vidio kako iz njemacke dolazi rodjak u mercedesu , casti svakoga pun je love... i onda je narod rekao hocu i ja ovako. A onda je rodjak rekao , sistem vam je kurac mjenjajte ga ... a sistem je stvarno bio kurac i onda smo mi svi onako slozni u "bratstvu i "jedinstvu" kao sto smo milenijumima prije toga zivjeli zazeljeli da imamo jos i kuce i bazene , da furamo po karibima kano onaj Majkl Đekson ili Madona.
Ali jebi ga onaj rodjak nam je zaboravio reci da iza svega toga stoji tezak i naporan rad. Trud i ulaganje. Iza svega toga stoji stoljeca rada i truda prolivenog.
I nama sad krivo sto toga svega jos nema kod nas ovdje. EEEee jebi ga.
Previse smo ponosni valjda da radimo svasta.
Svi bi u drzavne institucije, kaze jebo te privatnik iskoristva, daj ga pokradi....
EEEEE tranzicijska zemljo , koliko cu se ja napatiti ovdje dok se ne obogatim preko tudjih ledja... HAHAHAHHA

To je tako iako ja nisam novinar i vec neko vrijeme ne kupujem nikakve novine osim onih sa servisnim i neobradjenim informacijama.

Znaci novine ne kupujem cak ni da ih citam, a kamoli da motam burek u njih ili nedaj Boze zeljanicu.
Pa znate li vi uopste koliko je tinta kojom se stampa SB losa... za probavu naravno. Avaz moze posluziti cisto u prakticne svrhe , recimo da zamotas vazu od kineskog porcelana kad se selish. HAHAHAHA

Haj u zdravlje.

P.S.
Ne bih ti ja reko ono sto mislim u dvije tri pa da se na glavu na sadish.
A za ideju oko biznisa u novinarstvu zovite+387-033- 444-041 , tu ce vam se javiti jedna baba , a ako je baba slucajno gluha... onda pokusajte nas dobiti na lokalu +387 33 281-356 LOL :) tu sjedi jedan sejfo . Ako je tu onda cete lako dobiti nas savjetnicki ured. Ako nije onda je garant u Oslobodjenu . Prodala se picka. Ovi mu dali vise jebli sebe.

Dosta

Post by Dosta » 02/07/2006 15:10

spongebob wrote:rekoh ja, drago mi je da postoji ovakva novina ali kad postane playground za izzivljavanje Senada Avdica nad svim i svakim ko mu ide na kurac onda mi se pocinje gaditi. On je upropastio tu novinu svojim mahalaskim podjebavanjem i meni se SB zbog tog zgadila
ko je napravio nek je i upropasti ako hoce... shvatite vec jednom da se radi o privatnim novinama, nije to nase, ni drzavno, nego senadovo... samim tim ima pravo da radi sta hoce. kome se ne svidja neka ne kupuje...

dosta vise ovih sranja tipa SB ovo, SB ono... kao sto rece damir nevesinjac "Kome ne valja zna gdje su vrata"!

kub lajkan

Post by kub lajkan » 02/07/2006 15:13

spongebob wrote:
Zadig wrote:jok, kad moze havaz da hara, ne vidim jos razloga zasto nemre i SB...

kontam i ja to ali zasto po postenim ljudima i zasto pljuvanje bez potrebe?
Za razliku od havaza :? :oops: :-?

kub lajkan

Post by kub lajkan » 02/07/2006 15:20

BTW, bljuvotine s kravatom Tunjinog sina u SB su mnooooogo simptomaticnije...

mr__bosnjak

Post by mr__bosnjak » 02/07/2006 16:02

Te novine su sranje koje vec dugo trube o "Al-Qaida u centru Evrope" i price tipa "masovno ubijanje Srba u Sarajevu" kao i "Relacija Bagdad-Butmir-London" i slicna sranja a sad evo i ovako pisu. Ma to treba samo zabranit, Avdic se jedino moze s Avazom poredit kada mu lize noge jer to je sve sto on moze radit tom casnom listu, bar ako se poredi s bljuvotinama SB i ponekad Dana!

kub lajkan

Post by kub lajkan » 02/07/2006 16:22

mr__bosnjak wrote:Te novine su sranje koje vec dugo trube o "Al-Qaida u centru Evrope" i price tipa "masovno ubijanje Srba u Sarajevu" kao i "Relacija Bagdad-Butmir-London" i slicna sranja a sad evo i ovako pisu. Ma to treba samo zabranit, Avdic se jedino moze s Avazom poredit kada mu lize noge jer to je sve sto on moze radit tom casnom listu
Avaz dž.š. :D

El-Vedex

Post by El-Vedex » 02/07/2006 16:25

Dosta wrote:
spongebob wrote:rekoh ja, drago mi je da postoji ovakva novina ali kad postane playground za izzivljavanje Senada Avdica nad svim i svakim ko mu ide na kurac onda mi se pocinje gaditi. On je upropastio tu novinu svojim mahalaskim podjebavanjem i meni se SB zbog tog zgadila
ko je napravio nek je i upropasti ako hoce... shvatite vec jednom da se radi o privatnim novinama, nije to nase, ni drzavno, nego senadovo... samim tim ima pravo da radi sta hoce. kome se ne svidja neka ne kupuje...

dosta vise ovih sranja tipa SB ovo, SB ono... kao sto rece damir nevesinjac "Kome ne valja zna gdje su vrata"!
E ima i ta mjesta... koliko god nekome izgledala malo izkarikirana. Ali okladio bih se u dvije steone krave da je tako.

Evo ja sam prvi prije par godina... bas to uradio.
I nemam vala bas nikakvih problema sa Senadom. Meni je on cak sto vise cool tip... Ono pravi jebivjetar , moze kako hoce. LOL

Dosta

Post by Dosta » 02/07/2006 16:58

mr__bosnjak wrote:Avdic se jedino moze s Avazom poredit kada mu lize noge jer to je sve sto on moze radit tom casnom listu, bar ako se poredi s bljuvotinama SB i ponekad Dana!
prvo sam pomislio da je sala, a onda sam procitao komentare koje si ostavljao na drugim temama... ne mogu da vjerujem da bilo ko sa tobom diskutuje ozbiljno :D

edikamedika

Post by edikamedika » 04/07/2006 16:25

Avaz su jedine dnevne novine na svijetu koje nemaju kulturnu rubriku.

A imaju rubriku "sta kazu u narodu". Rodila ga majka ko sroci tako mocan i nadasve gramaticki ispravan naziv rubrike.

On topic, nisam za zabrane, ali ako mere BHT zabraniti konkurenciju, sto nebi mogao Avaz. Pa da, sto su ovi iz BHT-a bolji od Radoncica.

boric

#19 Re: Da li treba zabraniti Slobodnu Bosnu?

Post by boric » 04/07/2006 16:55

spongebob wrote:UTORAK, 27. JUNI
Knjizevna pometina MARKO VESOVIC (pometina je ona delikatna tvar koju
krava nakon teljenja danima nosa i nikako da se oslobodi) usporedi me u nekoj paskvili sa Borgesom. I bi mi drago, bez obzira (to ovaj profesor knjizevnosti ne umije razlikovati laz od maste i (to vjeruje da su Borgesove “Mastarije” stvar koju treba poligrafom desifrirati. Profesor Vesovic, rodjen u nekoj crnogorskoj pizdi materinoj, valjda Papama, nadam se, dobit ce adekvatnu diplomatsku sinekuru u crnogorskoj novoj drzavi. Recimo, Marko Vesovic - Papljanski denuncij!

Dojucerasnji saradnik SB-a sigurno nije zasluzio ovakav tretman...Nije ovo prvi put da SB bukvalno PLJUJE po svojim bivsim saradnicima...Ali SB je inace novina u kojoj se dosta bez razloga pljuje, psuje, vrijedja i kudi...
Shvatam da nema alternative ovoj novini ali ja imam osjecaj da su ljudi koji rade u toj novini toga itekako svjesni..SB je postala PLAYGROUND za izzivljavanje komplekasa njenog glavnog i odgovornog urednika koji uopste nema mjeru. Boli me kurac za to da li on Paravca, Jovica, Tihica, Silajdzica, Cerica, Puljica ili cetnika Kacavendu naziva pogrdnim imenima, oni su to zasluzili pa mi ne smeta...Ali nece Lagumdziju kritikovat, on je zlatan...Njegovo pisanje je DNO DNA, ponor profesionalnog zurnalizma i ko njeg smatra najboljim novinarom u BIH po meni ima opasnih problema...
jos vise onaj ko stoji iza zastite Ljagumdjije!!!

Vingo

Post by Vingo » 04/07/2006 17:01

Citas li u posljednje vrijeme sta Vesovic pise u Startu?
Vrijedjanje i pljuvanje je obostrano.....a ja sam ga sklonija oprostiti alkoholiziranom novinaru nego univerzitetskom profesoru.
Sta sujeta napravi od ljudi.....

boric

Post by boric » 04/07/2006 17:05

dug je put do demokratije!

sta sve moramo proci do demokratije?

i,da li ona uopste postoji?

demokratijo imas pozdrav od djece zamorcica!

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 04/07/2006 18:12

Ja sam bio redovni citalac SB od prvog broja, koji je izasao u ratu. Sjecam se i sada naslovnice, na kojoj je bila karikatura Alija u zavojima, i jos neki likovi da li Kljujic ili Karadzic nisam siguran, naslonjeni na stake itd.

Nakon toga sam redovno kupovao SB, ali sam shvatio da je to jedno obicno narkomansko sranje, kojeg uredjuje drogeras koji zavisno od kolicine doze vrijedja i zive i mrtve.

Druga stvar je njegova opsesija prema islamistima da ih tako nazovem. Njegovo pisanje je preslo u rasizam prema Arapima, bez obzira voljeli Arape ili ne to je prevrsilo svaku granicu ukusa.

Taj narkoman ne prestaje da vrijedja svakog onog ko mu se suprotstavi, pocevsi od svojih kolega pa do Majki Srebrenice koje je nazvao krezubim babama. Taj narkomanski smrad najmanje ima pravo da govori o necijem izgledu, a pogotovo o zrtvama genocide. Kao da je Srebrenicankama do sminke, te zene ne prestaju da placu od 95. jer su izgubile sve, i najmilije i imovinu, i nadu. Nemaju nista. Dobro su ikako zive, hodaju po grobnicama ne bi li identifikovale nekog od clanova familije. Da je nazvao zrtve Ausvica na taj nacin, bio bi na licu mjesta razapet, medjutim u Bosni nema svetinja, svako svakoga vrijedja.

Zbog toga sam ljut na samog sebe sto sam placao SB redovno i na taj nacin finansirao tu budalu. Nikad vise u moju kucu nece uci SB. :x

edikamedika

Post by edikamedika » 04/07/2006 19:01

Dosljedno, zamjeras mu vrijedjanje a ti ga ispljuva kao najgoreg neprijatelja

:-)

Legendo.

Inace, otidji negdje u neko povratnicko naselje u okolini Srebrenice, gdje ljudi zive po supama i pod satorima, pa ih pitaj sta oni misle o okretanju janjaca i tefericima po podrinjskim livadama u toku ljeta, tefericima koje organizira organizacija Majke Srebrenice.
Koje su sve do jedne lijepo udomljene u tople stanove po Sarajevu i Tuzli, i ne namjeravaju se vratiti pod sator u Potocare ili odakle su vec.

Mozda onda shvatis zasto takav ton upucen toj organizaciji.

Grom iz vedra neba

Post by Grom iz vedra neba » 04/07/2006 19:29

edikamedika wrote:Dosljedno, zamjeras mu vrijedjanje a ti ga ispljuva kao najgoreg neprijatelja

:-)

Legendo.
Pa sta ces. Naucio od njega, kao redovan citalac. Eto i to je dokaz kako lose utice na drustvo :D

Inace, otidji negdje u neko povratnicko naselje u okolini Srebrenice, gdje ljudi zive po supama i pod satorima, pa ih pitaj sta oni misle o okretanju janjaca i tefericima po podrinjskim livadama u toku ljeta, tefericima koje organizira organizacija Majke Srebrenice.
Koje su sve do jedne lijepo udomljene u tople stanove po Sarajevu i Tuzli, i ne namjeravaju se vratiti pod sator u Potocare ili odakle su vec.

Mozda onda shvatis zasto takav ton upucen toj organizaciji.
Ja Srebrenicankama do kraja zivota nikada necu prigovoriti nista, zbog onoga sto su prezivjele. A ta kretencina koja ih vrijedja je svakako sebe deklasirao za sva vremena kao novinar. Zadnju godinu dana citav koncept SB se sastoja u:

1. pljuvanje, psovke, vrijedjanje

2. ekskluzivno, senzacionalno, sokantno

Taj tip je bolesnik. Opet njegov uticaj na mene :D

Stitch__

Post by Stitch__ » 04/07/2006 20:15

edikamedika wrote:Avaz su jedine dnevne novine na svijetu koje nemaju kulturnu rubriku.

A imaju rubriku "sta kazu u narodu". Rodila ga majka ko sroci tako mocan i nadasve gramaticki ispravan naziv rubrike.

On topic, nisam za zabrane, ali ako mere BHT zabraniti konkurenciju, sto nebi mogao Avaz. Pa da, sto su ovi iz BHT-a bolji od Radoncica.
sto ne mogu idiota kad ono prica o necemu a pojma nema o cemu prica :x KAD SI ZADNJI PUT PRELISTAO AVAZ, necu rec procitao jer je to malo naporno za takve :x

Post Reply