Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: Euridika, _BataZiv_0809

zenicaone

#301 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by zenicaone » 21/06/2009 01:44

volim se vala u svasta petljat al nisam bio ozenjen pa ti nemogu nista zaozbiljno reci - al ako hoces kako ja mislim da cu biti u braku tu je kraj svega sto se tice ganjanja - akazu da kurve vise ganjaju ozenjene pa ako to shvatis skontaces da ti ona salje neke podsvjesne ili svjesne poruke samo zato sto si ozenjen pa da je kresnes a svakako se ne smijes fali (njoj dobro - mlatnila se - a nece se saznat - posto ti to svakako zbog braka ne smijes pricat). a brak ako ti ne stima rijesi neovisno o njoj a ne zbog nje - ide sve kako treba - ostani u braku . ako ne stima do bola , ah j....ga bolje se razic ko ljudi. zabranjeno voce moze u momentu bit slatko al gorcina u ustima duuuugooo ostane. ovo je ipak samo moje skromno misljenje , jer nemam bracnog iskustva , pa i nisam bas kompetentan:)

JThomas

#302 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by JThomas » 21/06/2009 09:48

Toffee karamela wrote:
Lesli Eldridž wrote:E ako ste prije dva dana gledali Žuži Jelinek, Ćiru Blaževića i nekog sexologa prf.dr. XY u emisiji "Otvoreno" na HRT 1, onda vam je sve jasno. Carica Žuži savjetuje ženama da ne prave aferu zbog preljube. Kaže:"Ako je to on uradio, ne pravite aferu. On je to morao uraditi, to svi muški rade. Ne znači da on ne voli vas i djecu. Vratit će se on, bit će on dobar muž i otac i dalje, ali u prorodi svakog muškarca je da radi i "ono" sa strane." :D Ćiro se složio sa njom, a prof. nije. I ja se slažem sa gopođom Žuži Jelinek. :D Carica je Tita mi :D
Žuži je simpatična bakica, raritet iz doba Franca Jozefa i ako ju čovjek ne shvata ozbiljno može biti strašno simpatična. Međutim, ko zbilja povjeruje da je ona našla Sveti gral muško-ženskih odnosa taj (po mojem mišljenju) nema ni dvije zdrave fosne u glavi.

Žuži priča samo iz svog iskustva, kod nje je "ja,ja i ja"...OK, dobro je čuti svačije mišljenje, ali ne možeš ti pretendirat da nekog savjetuješ po magazinima ili medijima (i to decenijama), ne uzimajući u obzir ništa osim svog iskustva (pa taman da je tako bogato kao kod nje ili Liz Taylor)....njena maksima bi bila "žene širite noge kad se to god zahtijeva od vas i ne žalite se na glavobolju". E jbg Žuži :shock:

A može li se voljeti dvaput? Može, i te kako. Druga je stvar što neko ne bude te sreće pa da po drugi put nađe nekoga u koga će se zaljubiti. Ona prva ljubav mu ostaje idealizirana do smrti i onda samo ponavlja "samo jednom se voli". Opet zavisi od osobe do osobe.

Neko ne voli nijednom (ima ih koji i ne vjeruju da ljubav postoji).

Neko voli i više od dva puta.

Casanova je tvrdio u svojim memoarima da je svaku ženu s kojom je spavao i volio. Zamislite samo to!
bravo :thumbup:

različiti smo, sve se na to svodi. njoj je možda bilo super i sjajno u njenih 6 brakova, ili liz taylor u njenih 9, možda je to za njih funkcionisalo, možda su one svakog od tih muškaraca stvarno voljele. (a možda i nisu, mi to ne možemo znati)

ali to ne znači da neko drugi to tako može i treba, čak štaviše, mislim da za veliku većinu ljudi nije 6 brakova :lol: sve zavisi gdje su ti prioriteti u životu :lol: i ovo za casanovu sam i ja čitao, tvrdio je da je prema svakoj od četverocifrenog broja žena s kojim je spavao osjećao bar nešto...pa sad, pošto kupio, po to i prodao, meni to ipak zvuči malo šuhveli, ali ima nas svakakvih :lol:

Lesli Eldridž

#303 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by Lesli Eldridž » 21/06/2009 11:30

JThomas wrote:
Toffee karamela wrote:
Lesli Eldridž wrote:E ako ste prije dva dana gledali Žuži Jelinek, Ćiru Blaževića i nekog sexologa prf.dr. XY u emisiji "Otvoreno" na HRT 1, onda vam je sve jasno. Carica Žuži savjetuje ženama da ne prave aferu zbog preljube. Kaže:"Ako je to on uradio, ne pravite aferu. On je to morao uraditi, to svi muški rade. Ne znači da on ne voli vas i djecu. Vratit će se on, bit će on dobar muž i otac i dalje, ali u prorodi svakog muškarca je da radi i "ono" sa strane." :D Ćiro se složio sa njom, a prof. nije. I ja se slažem sa gopođom Žuži Jelinek. :D Carica je Tita mi :D
Žuži je simpatična bakica, raritet iz doba Franca Jozefa i ako ju čovjek ne shvata ozbiljno može biti strašno simpatična. Međutim, ko zbilja povjeruje da je ona našla Sveti gral muško-ženskih odnosa taj (po mojem mišljenju) nema ni dvije zdrave fosne u glavi.

Žuži priča samo iz svog iskustva, kod nje je "ja,ja i ja"...OK, dobro je čuti svačije mišljenje, ali ne možeš ti pretendirat da nekog savjetuješ po magazinima ili medijima (i to decenijama), ne uzimajući u obzir ništa osim svog iskustva (pa taman da je tako bogato kao kod nje ili Liz Taylor)....njena maksima bi bila "žene širite noge kad se to god zahtijeva od vas i ne žalite se na glavobolju". E jbg Žuži :shock:

A može li se voljeti dvaput? Može, i te kako. Druga je stvar što neko ne bude te sreće pa da po drugi put nađe nekoga u koga će se zaljubiti. Ona prva ljubav mu ostaje idealizirana do smrti i onda samo ponavlja "samo jednom se voli". Opet zavisi od osobe do osobe.

Neko ne voli nijednom (ima ih koji i ne vjeruju da ljubav postoji).

Neko voli i više od dva puta.

Casanova je tvrdio u svojim memoarima da je svaku ženu s kojom je spavao i volio. Zamislite samo to!
bravo :thumbup:

različiti smo, sve se na to svodi. njoj je možda bilo super i sjajno u njenih 6 brakova, ili liz taylor u njenih 9, možda je to za njih funkcionisalo, možda su one svakog od tih muškaraca stvarno voljele. (a možda i nisu, mi to ne možemo znati)

ali to ne znači da neko drugi to tako može i treba, čak štaviše, mislim da za veliku većinu ljudi nije 6 brakova :lol: sve zavisi gdje su ti prioriteti u životu :lol: i ovo za casanovu sam i ja čitao, tvrdio je da je prema svakoj od četverocifrenog broja žena s kojim je spavao osjećao bar nešto...pa sad, pošto kupio, po to i prodao, meni to ipak zvuči malo šuhveli, ali ima nas svakakvih :lol:
Pitala je Dijana Čuljak Šelebaj svoju gošću Žuži koliko se puta udavala. Ova je rekla 4 puta, i to dva puta iz ljubavi i dva puta iz interesa. Kaže carica da je kao 17 godišnjakinja živjela u dvorcu Coco Chanel. Ona je tada imala već
70 godina i rekla joj je da se obavezno čim prije uda, jer djeca su radost. Rekla je da ima neopisivo bogatstvo i svi joj dolaze zbog novaca, ali da joj nedjeljom niko ne dolazi na ručak, jer nema djece. Istina je to što je rekla, a Žuži to prenosi. I Žuži kaže da su joj njena djeca najveće bogatstvo, jer nije sama... 8-)

JThomas

#304 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by JThomas » 21/06/2009 11:38

ne znam otkud meni 6, al nije ni bitno, samo hoću da kažem da ono što funkcioniše za nekoga, za nekog drugog ne mora. svako ima svoj put.

BISCANIN2

#305 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by BISCANIN2 » 22/06/2009 08:45

Brak mi je više nego dobar , i nema niti jedan procenat razloga da ga razorim .
U tome jest problem što mi se ovo događa iz čista razloga ,volim ženu i stalo mi je do braka , a ovamo misli mi lete i gubim kontrolu .Ponašam se kao pubertetlija .
D a je samo kresanje nebi bilo problema .
Idem dalje nek vrijeme svoje donese .

zelenashica

#306 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by zelenashica » 22/06/2009 09:22

BISCANIN2 wrote:Brak mi je više nego dobar , i nema niti jedan procenat razloga da ga razorim .
U tome jest problem što mi se ovo događa iz čista razloga ,volim ženu i stalo mi je do braka , a ovamo misli mi lete i gubim kontrolu .Ponašam se kao pubertetlija .
sad te potpuno trebam sjesti pa skontati....nisi mi baš jasan....čuj "voliš"ženu...... :roll: bišćane,kad se voli tad se ne dolazi u iskušenja,kad se voli onda je druga samo niko,neprimijetna...a ne uzrok da letiš i gubiš kontrolu....jedino u šta mogu da vjerujem je da ti je stalo do braka,...ali sad je za diskusiju zbog kojeg razloga ti je stalo....saberi se malo,sjedi i protabiri sam sa sobom,....u tvom braku nema ljubavi,ljubav očito miješaš sa poštovanjem,navikom,obavezom...još djeca :-) ......fkt onaj ko voli ne misli o nekoj drugoj....

ponosni

#307 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by ponosni » 22/06/2009 12:34

Kada covjeku ide dobro, a on trazi nesto vise, pa sve zabrlja. Znam markantnog mladog covjeka kojemu vise nije cilj seks, nego osvajanje. Tako on lijeci neke svoje komplekse manje vrijednosti. Draga mu je vlast i moc. Kad jednom ostvari "kontrolu" i konacno seks, onda trazi novi cilj. Inace je "sretno ozenjen" i ima 2 djece. Prije sam ga osudjivao. radi problema u braku, koji je poceo idealno i ja sam zamalo ostavio zenu. Ostao sam u braku radi djece, shvativsi koliko sam im bas ja potreban. I onda sam mislio ostati u losem braku i imati pouzdanu ljubavnicu, cisto radi potrebe i gimnastike. To je strasno. Shvatio sam da cu unesreciti jos jednu osobu, jer u odnosu ljubavnika, uvijek neko vise daje, neko nesto ocekuje. Neko najebe. Na vrijeme sam rijesio situaciju, povukao se i rekao zeni da mi je svega dosta i da se pretvaram u monstruma. I da zelim srediti nase odnose. Ja sam se grozno protresao i nesto sam naucio. Poceo sam prihvacati stvari koje su mi prije smetale jer sam prihvatio zenu takvom kakva je. Malo je ogranicena tu i tu. Onda sam vidio i svoje mane. I ja sam ogranicen. Zamislite, nisam ni ja idealan. I shvatio da je obitelj kao timski rad. Nadju se polusposobni ljudi, "invalidi" u glave i noge i pokusavaju zajedno podici idealno potomstvo... I tome sluzi timski rad. Sad znam da je moja zena u nekim stvarima super i tu je maksimalno podrzavam. U nekoma sam ja dobar. Tamo gdje zena zapinje, pomazem joj i znam da ona ne moze bolje. Ako i nece, nece jer je tako odgojena i gotovo. Tesko je nekoga nauciti. Trazi se primjer, a ne rijeci. I meni je potrebno vise seksa, nije prirodno imati jednu zenu i to zaposlenu... Ali, manje zena - manje briga. Kad dodju brige, kome je do seksa?

Katy

#308 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by Katy » 22/06/2009 13:04

BISCANIN2 wrote:Brak mi je više nego dobar , i nema niti jedan procenat razloga da ga razorim .
Meni isto nije jasno sad ovo tvoje ,,volim zenu''.
Razumijem da ti je stalo do braka.
Voljeti se moze i prijatelj ili prijateljica bez strasti i sa razumjevanjem.
Tebe ustvari frka svega sto moze da se desi (svega sto ces izgubiti)ali ne mozes da se kontrolises po pitanju te druge zene.
Samo ovo sto kazes ,,idem dalje'' i nek' vrijeme donese svoje?!
Ja mislim da ti tu drugu zenu ,kao covjeka ,vec poznajes bolje i volis je.I totalno si nesiguran sta ona u stvari osjeca.
Inace bi ti to sve vec odavno uradio.Sticem takav utisak,mozda grijesim.
A sta kazes da ti sve to malo ,,stavis na led'' ,vrijeme nekad donese i sto zelis i sto ne zelis.
Nije se igrati ,ako ti vec vrijeme donese nesto,bilo bi bolje da ti donese ono sto zelis stvarno.

Katy

#309 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by Katy » 22/06/2009 14:05

ponosni wrote:Kada covjeku ide dobro, a on trazi nesto vise, pa sve zabrlja. Znam markantnog mladog covjeka kojemu vise nije cilj seks, nego osvajanje. Tako on lijeci neke svoje komplekse manje vrijednosti. Draga mu je vlast i moc. Kad jednom ostvari "kontrolu" i konacno seks, onda trazi novi cilj. Inace je "sretno ozenjen" i ima 2 djece. Prije sam ga osudjivao. radi problema u braku, koji je poceo idealno i ja sam zamalo ostavio zenu. Ostao sam u braku radi djece, shvativsi koliko sam im bas ja potreban. I onda sam mislio ostati u losem braku i imati pouzdanu ljubavnicu, cisto radi potrebe i gimnastike. To je strasno. Shvatio sam da cu unesreciti jos jednu osobu, jer u odnosu ljubavnika, uvijek neko vise daje, neko nesto ocekuje. Neko najebe. Na vrijeme sam rijesio situaciju, povukao se i rekao zeni da mi je svega dosta i da se pretvaram u monstruma. I da zelim srediti nase odnose. Ja sam se grozno protresao i nesto sam naucio. Poceo sam prihvacati stvari koje su mi prije smetale jer sam prihvatio zenu takvom kakva je. Malo je ogranicena tu i tu. Onda sam vidio i svoje mane. I ja sam ogranicen. Zamislite, nisam ni ja idealan. I shvatio da je obitelj kao timski rad. Nadju se polusposobni ljudi, "invalidi" u glave i noge i pokusavaju zajedno podici idealno potomstvo... I tome sluzi timski rad. Sad znam da je moja zena u nekim stvarima super i tu je maksimalno podrzavam. U nekoma sam ja dobar. Tamo gdje zena zapinje, pomazem joj i znam da ona ne moze bolje. Ako i nece, nece jer je tako odgojena i gotovo. Tesko je nekoga nauciti. Trazi se primjer, a ne rijeci. I meni je potrebno vise seksa, nije prirodno imati jednu zenu i to zaposlenu... Ali, manje zena - manje briga. Kad dodju brige, kome je do seksa?
Nema niko iste predstave o sretnom braku i kako bi to sve trebalo izgledati.
Ocekivanja su potpuno drugacija.
Bio si fer ako si zeni sve priznao i zatrazio jos jedan novi pocetak.
Ako je sve uspjelo , ti si zadovoljan i ona na sve pristala ,sve je uredu.
Nije lako jednoj zeni u toj kozi kad muz misli da je u timskom radu i vidi na njoj mane
i kaze da je ogranicena u mnogim stvarima.
Cak mu se (predpostavljam iz tvojih rijeci) ni nacin na koji je vaspitana ne dopada.
Sto se tice vise sexa :D To je bio uvijek najbolji nacin da se provede vrijeme poslije posla,
ujutro,da se pomiris poslije svadje itd.Tako da ako je cesto sa migrenama i umorna ,nezainteresovana
zapitaj se je li mozda oprostila tvoje ,,izlete'' ali ne i zaboravila,ostavila te pored sebe iz razloga sto je
tako vaspitana pa misli da se brak po svaku cijenu odrzati mora,zbog dijece ,a kraj tebe je mozda nesretna.
Da sam ja na mijestu jedne takve zene i djeca mi odrastu malo gledala bi samo sebe pa bi ti vidio
kakav sve timski rad moze da bude kad zensko shvati da od zivota hoce mnogo vise nego da
pere,kuha,pegla nekom.A mozda bi pokusala i da pronadjem nekog kome cu biti to sto zeli
,to sto voli i nekog ko ce biti stvarno sretan da se probudi ujutro pored mene :D
Sa srecom tebi i njoj.
Nemoj me pogresno shvatiti

BISCANIN2

#310 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by BISCANIN2 » 23/06/2009 08:38

Tebe ustvari frka svega sto moze da se desi (svega sto ces izgubiti)ali ne mozes da se kontrolises po pitanju te druge zene.
Ja mislim da ti tu drugu zenu ,kao covjeka ,vec poznajes bolje i volis je.I totalno si nesiguran sta ona u stvari osjeca.
A sta kazes da ti sve to malo ,,stavis na led'' ,vrijeme nekad donese i sto zelis i sto ne zelis.
Nije se igrati ,ako ti vec vrijeme donese nesto,bilo bi bolje da ti donese ono sto zelis stvarno.Katy

Uglavnom to je to .
Već je na ledu ,led je zakon .

zelenashica

#311 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by zelenashica » 23/06/2009 12:38

BISCANIN2 wrote:
Nije se igrati ,ako ti vec vrijeme donese nesto,bilo bi bolje da ti donese ono sto zelis stvarno.Katy

Uglavnom to je to .
Već je na ledu ,led je zakon .
dok se ne istopi :oops:

PalaSa Marsa

#312 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by PalaSa Marsa » 23/06/2009 14:29

I ovo sve nesta tuzno :roll:

zelenashica

#313 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by zelenashica » 23/06/2009 15:09

PalaSa Marsa wrote:I ovo sve nesta tuzno :roll:
nije tužno draga......tužno je ne voljeti nikoga,a voljeti nekoga pa makar o bila i nemoguća ljubav je ipak na neki način sreća :thumbup:

burek_in_space

#314 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by burek_in_space » 23/06/2009 15:55

zelenashica wrote:
nije tužno draga......tužno je ne voljeti nikoga,a voljeti nekoga pa makar o bila i nemoguća ljubav je ipak na neki način sreća :thumbup:
Sjoooo shuplje :zzzz: :oops: :mrgreen:

radiostar

#315 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by radiostar » 23/06/2009 15:57

burek_in_space wrote:
zelenashica wrote: nije tužno draga......tužno je ne voljeti nikoga,a voljeti nekoga pa makar o bila i nemoguća ljubav je ipak na neki način sreća :thumbup:

:thumbup:

zelenashica

#316 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by zelenashica » 23/06/2009 16:13

burek_in_space wrote:
zelenashica wrote:
khm...pitac :x

burek_in_space

#317 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by burek_in_space » 23/06/2009 16:15

zelenashica wrote: khm...pitac :x
Reci SDA-ovka?! :oops:

zelenashica

#318 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by zelenashica » 23/06/2009 16:16

burek_in_space wrote:
zelenashica wrote: khm...pitac :x
Reci SDA-ovka?! :oops:
nisam SDA-ovka...ja sam dupljak :lol: :lol: :lol:

ma de bolan...šta je loše voljeti iz daleka :?

burek_in_space

#319 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by burek_in_space » 23/06/2009 16:18

zelenashica wrote: nisam SDA-ovka...ja sam dupljak :lol: :lol: :lol:

Ista stvar kao i biti malo trudan... :oops:

zelenashica

#320 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by zelenashica » 23/06/2009 16:23

burek_in_space wrote:

:lol: :lol: :lol: jao al si me nasmijao :lol: :lol: :lol: pa dobro ja samo kazah da je bolje voljeti nego nikad ne voljeti :D zar nisam upravu :thumbup:

burek_in_space

#321 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by burek_in_space » 23/06/2009 16:24

zelenashica wrote: :lol: :lol: :lol: jao al si me nasmijao :lol: :lol: :lol: pa dobro ja samo kazah da je bolje voljeti nego nikad ne voljeti :D zar nisam upravu :thumbup:
O ovome bi se dalo vec razgovarati,jer postoje brojne varijacije na zadatu temu... :oops:

zelenashica

#322 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by zelenashica » 23/06/2009 16:25

burek_in_space wrote:
zelenashica wrote: :lol: :lol: :lol: jao al si me nasmijao :lol: :lol: :lol: pa dobro ja samo kazah da je bolje voljeti nego nikad ne voljeti :D zar nisam upravu :thumbup:
O ovome bi se dalo vec razgovarati,jer postoje brojne varijacije na zadatu temu... :oops:
e pa imamo jednu varijaciju.................samo voljeti....u biti čak i nesretno završena ljubav je bolja od nikakve :-D

zenicaone

#323 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by zenicaone » 23/06/2009 16:27

burek_in_space wrote:

:D :D :D :D :thumbup: il volim izbliza il nikako :D :D

BISCANIN2

#324 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by BISCANIN2 » 30/06/2009 09:27

moze biti da se ti tako boris protiF midlifekrajsis
Vjerovatno.

stella 72

#325 Re: Dali jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by stella 72 » 01/07/2009 13:00

Ashrafieh wrote:Poznajem tipa koji se dva puta ženio istom ženom ... dva puta se i razvodio od iste :D
daj malo vise o tome tipu to je nesto sto mene muci u zadnje vrijeme
moze malo vise o tome kako to da je se dva puta zenio istom
to mi zaista treba

Post Reply