Da li je vrijeme za Dodikovu smijenu?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!

Da li Milorada Ronhila Dodika treba odstraniti iz politickog zivota BIH?

DA
24
62%
NE
15
38%

Total votes: 39

Unjustice

#1 Da li je vrijeme za Dodikovu smijenu?

Post by Unjustice » 12/05/2007 01:47

Dodik: Bošnjaci se ponašaju arogantno (prema Hrvatima)
Mrcina iz Laktasa nastoji na sve moguce izazvati rat izmedju Bosnjaka i Hrvata. Ovakve izjave su protiv-daytonske i trebaju biti sankcionisane uklanjanjem Milorada Ronhila Dodika iz politickog i javnog zivota Bosne i Hercegovine. Sta ceka vise visoki i uspavani Njemac? Muzicku zelju od Marlene Dietrich? Zar za to ima vecu mjesecnu platu od Merkel?

Eshek

Post by Eshek » 12/05/2007 02:02

Ma kakav god bio i koliko god ga mrzili, dobar je Mile. Samo onakav tip može razdrmati i Federaciju, i BiH. Radi njega su se mnogi "zaštitnici" Bošnjaka i Hrvata po prvi put poslije rata uplašili za svoje fotelje i budućnost.

Nekad i ološ može na neke načine pozitivno djelovati...

kekec

Post by kekec » 12/05/2007 03:16

A koga bi ti na njegovo mjesto? :roll:

Stvarno sramota od njega da zavadja Hrvate i Bosnjake. :D

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 12/05/2007 04:32

Isti sljedbenik politike Miloseviceve i Karadjiceve, samo oni i niko drugi.
Jedini je narod njegov ispastao te ni zasta nisu krivi :roll:
Sjedi u fotelji jer bodri svoj "herojski" narod dok omalovazava neduzne ljude
koji leze sad pod zemljom zbog politike koja je njemu prebacena s koljena na
koljeno :x
Ne podnosim uopste njegovu facu jer cim zine il' ce slagati il' ce nastojati da
zahuska isto onako kako su huskali pa se zavrsilo tenkovima po brdima,
logorima, i svasta jos po njemu veoma ponosito :x

Bosanski_Amerikanac

Post by Bosanski_Amerikanac » 12/05/2007 08:02

Ne treba njega smjenjivat. On je pas koji laje a ne ujeda. Mene brinu oni sto sute a mute. Dodik ima svoju cijenu. Sjetite se prije par godina kada se uvlacio Medjunarodnoj Zajednici u paksu. Radio je sve sto su mu rekli. A sad se malo osilio ima podrsku naroda pa mislim da je nedodirljiv.

Ali on zaboravlja kakav su srbi narod. Danas te dizu u heroje a sutra ti auto dizu u zrak i namjestaju atentate. Doce vrijeme kada ce se Dodik ponovo spustiti na zemlju.

Samo neka gori ne dodje.

_BosanaC

Post by _BosanaC » 12/05/2007 08:03

Ja glasah NE :D Nit' je u mojoj izbornoj jedinici, nit' sam ga ja birao... Ali narod je trazio - sad gledajte naredne cetiri godine. U stvari nije cetiri, jos tri i pol :D 8-) Neka narod otrpi posljedice vlastite gluposti... Dosta je vise hvatanja za skute MZ svaki put kada skontamo da smo ispali konji :oops:

Unjustice

Post by Unjustice » 12/05/2007 08:13

Pegasus317 wrote:Ma kakav god bio i koliko god ga mrzili, dobar je Mile. Samo onakav tip može razdrmati i Federaciju, i BiH. Radi njega su se mnogi "zaštitnici" Bošnjaka i Hrvata po prvi put poslije rata uplašili za svoje fotelje i budućnost.

Svakako? Ja ne mrzim svercera iz Laktasa, nego prezirem one koji promoviraju nazadno, sumadijsko i cetnicko.

Samo me iskreno zanima sto mu je dopusteno da radi sta hoce i s kim hoce, ne samo u entitetu nastalom na krvi Bosnjaka, nego itekako i Hrvata i u Federaciji BiH? Zasto se njegovi brabonjci mogu vidjeti po Federalnim medijima?

Kako sam citao nista bolje Hrvati u Bluci nisu prolazili od Bosnjaka. Jeste da je Tudjman zaprijetio da ce ako u Bluci budu letjele crkve to isto biti i sirom Hrvatske i da je masovno rusenje crkava izostalo dok je ista prijetnja izostala od strane Izetbegovica, medjutim sretao sam poslije rata Hrvate koji su prezivjeli sve strave i uzase na svojoj kozi cetnickih logora nastaloj na ideologiji koju danas umjesto deviza ispred Boske prodaje Mile svercer.

Samo me jos nesto zanima u svemu ovom? Gdje Sarajevo, mislim vecinsko sarajevsko misljenje stremi? Da li se opet javlja ono slijepilo sto se tice cetnika koje je vladalo prije rata. Dragi moji trgnite se, prosli put vas je slijepilo i kalkulanstvo dosta kostalo, ne zbog mene, nego vas samih.

vryzas
Been thanked: 5 times

#8 Re: Da li je vrijeme za Dodikovu smijenu?

Post by vryzas » 12/05/2007 09:44

Unjustice wrote:
Dodik: Bošnjaci se ponašaju arogantno (prema Hrvatima)
Mrcina iz Laktasa nastoji na sve moguce izazvati rat izmedju Bosnjaka i Hrvata. Ovakve izjave su protiv-daytonske i trebaju biti sankcionisane uklanjanjem Milorada Ronhila Dodika iz politickog i javnog zivota Bosne i Hercegovine. Sta ceka vise visoki i uspavani Njemac? Muzicku zelju od Marlene Dietrich? Zar za to ima vecu mjesecnu platu od Merkel?

sjedi jedan :zzzz:

cyprus
Has thanked: 22 times
Been thanked: 98 times

Post by cyprus » 12/05/2007 10:03

Aj, molim vas (posebno ti Unjustice) odgovorite mi: koga bi to vi umjesto Dodika na čelo RS-a?

erised traeh

Post by erised traeh » 12/05/2007 12:32

cyprus wrote:Aj, molim vas (posebno ti Unjustice) odgovorite mi: koga bi to vi umjesto Dodika na čelo RS-a?
Ja se sječam dobrih starih vremena kad je Bukejlović bio premijer........

Eshek

Post by Eshek » 12/05/2007 13:58

Ja i ne rekoh da je Dodik pozitivan lik, nego da je u svemu ovome dobro što je malo uzdrmao fotelje i doveo do nekih pomaka. A bolje i negativan pomak, nego nikakav.

Lično mislim da je Dodik spreman i preko leševa gaziti za lovu, i da ga politika najmanje zanima. Ako uzmemo u obzir da je već rasprodao strateške resurse vrijedne milijarde, a da je provizija ispod stola za takve poslove 5-10 %, lahko je skontati da je Dodik već veoma, veoma bogat lik i da će tim parama moći još dugo finansirati svoju stranku da ostane u vrhu.

Dodik je opasan zato što će rasprodati pola ove zemlje, a ne zbog dugog jezika.

kucuk

Post by kucuk » 12/05/2007 14:12

Dodik izvrsava volju svojih biraca i nije ni gori ni bolji od svojih prethodnika. Jeste radikalniji ali ce time mozda da natjra, domace a i strane politicare da traze neko odrzivo rjesenje sa ovu zemlju. Njegova smjena ne bi bas nista promijenila.

niskoprofilni

Post by niskoprofilni » 12/05/2007 14:48

Smjena :D

dugacki

Post by dugacki » 12/05/2007 15:00

Ma nece ga smijeniti nego ce odletiti u zrak zajedno sa svojim autom dok se malo vise zamjeri srpskim mafiozima i udje u njihovu zonu interesa

erised traeh

Post by erised traeh » 12/05/2007 16:33

bukejlović! bukejlović! bukejlović! :bih:

chuchumbamayumbe
Been thanked: 1 time

Post by chuchumbamayumbe » 12/05/2007 17:27

Unjustice wrote:
Pegasus317 wrote:Ma kakav god bio i koliko god ga mrzili, dobar je Mile. Samo onakav tip može razdrmati i Federaciju, i BiH. Radi njega su se mnogi "zaštitnici" Bošnjaka i Hrvata po prvi put poslije rata uplašili za svoje fotelje i budućnost.

Svakako? Ja ne mrzim svercera iz Laktasa, nego prezirem one koji promoviraju nazadno, sumadijsko i cetnicko.

Samo me iskreno zanima sto mu je dopusteno da radi sta hoce i s kim hoce, ne samo u entitetu nastalom na krvi Bosnjaka, nego itekako i Hrvata i u Federaciji BiH? Zasto se njegovi brabonjci mogu vidjeti po Federalnim medijima?

Kako sam citao nista bolje Hrvati u Bluci nisu prolazili od Bosnjaka. Jeste da je Tudjman zaprijetio da ce ako u Bluci budu letjele crkve to isto biti i sirom Hrvatske i da je masovno rusenje crkava izostalo dok je ista prijetnja izostala od strane Izetbegovica, medjutim sretao sam poslije rata Hrvate koji su prezivjeli sve strave i uzase na svojoj kozi cetnickih logora nastaloj na ideologiji koju danas umjesto deviza ispred Boske prodaje Mile svercer.

Samo me jos nesto zanima u svemu ovom? Gdje Sarajevo, mislim vecinsko sarajevsko misljenje stremi? Da li se opet javlja ono slijepilo sto se tice cetnika koje je vladalo prije rata. Dragi moji trgnite se, prosli put vas je slijepilo i kalkulanstvo dosta kostalo, ne zbog mene, nego vas samih.
Pa jarane, sta ti predlazes?
Mozda Desnicu Radivojevica kao premijera RS-a? On je Srbin, ali je dokazano SDA kadar, mozda bi on provodio politiku kako odgovara nekim sarajevskim krugovima?
Nemoj me pogresno shvatiti, nisam ni ja za Dodika, daleko od toga, ali njega je narod birao, i to vecinom i to odrazava trenutno stanje u BiH, ili bar u njenom manjem entitetu.
Sta predlazes, da mi navalimo i pokoljemo njih prije nego oni napadnu na nas, nesto ala preventivni napad?
Pokusavam da te skontam, ali ne uspijevam...

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 12/05/2007 17:29

Pegasus317 wrote:Ja i ne rekoh da je Dodik pozitivan lik, nego da je u svemu ovome dobro što je malo uzdrmao fotelje i doveo do nekih pomaka. A bolje i negativan pomak, nego nikakav.

Lično mislim da je Dodik spreman i preko leševa gaziti za lovu, i da ga politika najmanje zanima. Ako uzmemo u obzir da je već rasprodao strateške resurse vrijedne milijarde, a da je provizija ispod stola za takve poslove 5-10 %, lahko je skontati da je Dodik već veoma, veoma bogat lik i da će tim parama moći još dugo finansirati svoju stranku da ostane u vrhu.

A sto se tice toga, Dodik ce rasprodati jednu polovinu zemlje, a Brankovic drugu i to je to.
Meni je Brankovic ljigaviji i mrzi od Dodika, 100x!
Dodik bar uglavnom kaze sta misli, sakom u glavu, svidjalo se to kome ili ne, a onaj ljigavac, sve nesto zakukuljeno, zamumuljeno, a prodade i majku rodjenu!

brdo

Post by brdo » 12/05/2007 18:35

jednostavno treba izbrisati rs i on ce sam u cuzu mamlaz

Eshek

Post by Eshek » 12/05/2007 18:36

chuchumbamayumbe wrote:
Pegasus317 wrote:Ja i ne rekoh da je Dodik pozitivan lik, nego da je u svemu ovome dobro što je malo uzdrmao fotelje i doveo do nekih pomaka. A bolje i negativan pomak, nego nikakav.

A sto se tice toga, Dodik ce rasprodati jednu polovinu zemlje, a Brankovic drugu i to je to.
Dodik bar uglavnom kaze sta misli, sakom u glavu, svidjalo se to kome ili ne, a onaj ljigavac, sve nesto zakukuljeno, zamumuljeno, a prodade i majku rodjenu!
Tema je o Dodiku, ne o Brankoviću. Mogu biti i 2 loša

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 12/05/2007 18:47

Pegasus317 wrote:
chuchumbamayumbe wrote:

Tema je o Dodiku, ne o Brankoviću. Mogu biti i 2 loša
Izvinjavam se!
Vidjeh gore spominjanje Bosnjaka, Hrvata, cetnika, pa reko da i ja nekoga spomenem i dodam. Vidim da se spominje prodaja pola zemlje. Ali ako je o Dodiku, onda je o Dodiku i to je to. Problem sto Dodik proda pola zemlje, a ne moze se spomenuti sta uradise ovi drugi sa drugom polovinom?
Nije da mijesam jabuke i kruske, ali je u neku ruku pretenciozno i nerealno iznositi neciji prljavi ves i rabote, i govoriti da je tema o Dodiku. Ne mozes posmatrati njega odvojeno od okruzenja, ljudi sa kojima radi u saradjuje (jedan od njih je i Brankovic).
Haj dobro, nastavite o Dodiku, a ja cu negdje drugo o drugima slicnim njemu.

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 12/05/2007 18:49

brdo wrote:jednostavno treba izbrisati rs i on ce sam u cuzu mamlaz
Izgleda da to nece biti bas jednostavno, slazes li se? Budimo realni. Ja bih volio da RS-a danas nestane, ali nece tako lako doci do toga, nazalost.
Ne vidim ko i kako to moze uraditi?
Samo mi ne spominji ratne opcije...

Eshek

Post by Eshek » 12/05/2007 18:52

chuchumbamayumbe wrote:Izvinjavam se!
Vidjeh gore spominjanje Bosnjaka, Hrvata, cetnika, pa reko da i ja nekoga spomenem i dodam. Vidim da se spominje prodaja pola zemlje. Ali ako je o Dodiku, onda je o Dodiku i to je to. Problem sto Dodik proda pola zemlje, a ne moze se spomenuti sta uradise ovi drugi sa drugom polovinom?
Nije da mijesam jabuke i kruske, ali je u neku ruku pretenciozno i nerealno iznositi neciji prljavi ves i rabote, i govoriti da je tema o Dodiku. Ne mozes posmatrati njega odvojeno od okruzenja, ljudi sa kojima radi u saradjuje (jedan od njih je i Brankovic).
Kao prvo, ja upravo želim skrenuti pažnju da je Dodik ekonomski daleko štetniji, nego politički, i da je svejedno je li balija, ustaša ili četnik, nego da je bitna činjenica da rasprodaje ključne državne resurse i da o tome treba brinuti.

Naravno treba obratiti pažnju i na Brankovića, iako lično mislim da on Dodiku ni papuče ne može okrenuti

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 12/05/2007 18:58

Pegasus317 wrote:
chuchumbamayumbe wrote:Izvinjavam se!
Kao prvo, ja upravo želim skrenuti pažnju da je Dodik ekonomski daleko štetniji, nego politički, i da je svejedno je li balija, ustaša ili četnik, nego da je bitna činjenica da rasprodaje ključne državne resurse i da o tome treba brinuti.

Naravno treba obratiti pažnju i na Brankovića, iako lično mislim da on Dodiku ni papuče ne može okrenuti
SLAZEM SE!

zavrzlama
Has thanked: 22 times
Been thanked: 75 times

Post by zavrzlama » 12/05/2007 20:01

Nije jos vrijeme.....Dok se Kosovo slegne.....samo nebi bilo lose da smjena bude udopunjena sa federalnim Dodicima :D

erised traeh

Post by erised traeh » 12/05/2007 20:25

chuchumbamayumbe wrote:
brdo wrote:jednostavno treba izbrisati rs i on ce sam u cuzu mamlaz
Izgleda da to nece biti bas jednostavno, slazes li se? Budimo realni. Ja bih volio da RS-a danas nestane, ali nece tako lako doci do toga, nazalost.
Ne vidim ko i kako to moze uraditi?
Samo mi ne spominji ratne opcije...
PLAN BRISANJA RS:

1. "unitarizacija" Federacije tj. smanjenje broja kantona i njegovih ovlasti
2. ekonomsko jačanje FBiH, smanjenje nezaposlenosti, veći standard, veće plate i penzije
3. ekonomsko slabljenje RS-a (odgovornost svaliti na SNSD,SRS,SDS i sve nacionalističke i profašističke stranke)
4. formiranje stranke (npr. "Nova RS") koja će svoje djelovanje usmjeriti na ekonomsko jačanje RS-a, a na slabljenje njenih institucija (kontraobavještajna služba :D )
5. kada ljudi (čitaj:srbi nacionalisti) budu morali birati između RS i zaposlenja, hrane, školovanja i boljeg života, znamo šta će izabrati (ipak su to Slaveni, a ne Albanci - ne mislim da je tako 100%, ali je većinom). Pomenuta stranka dobiva većinu u NSRS i Parlamentu BiH iz RS
6. Ta straka polahko prenosi institucije entiteta na nivo države, te pojačava ravnopranost svih naroda u svim dijelovima BiH, posebno RS
7. Ovlasti RS-a se na kraju svode na današnje ovlasti kantona

Post Reply