Da li je ovo prihvatljivo

domacin

#1 Da li je ovo prihvatljivo

Post by domacin » 29/09/2007 11:47

Nova Himna Republike Srpske

http://www.youtube.com/watch?v=PuYhJv6HQ5Q

Da li bi vam ovako nešto bilo prihvatljivo?

Celicna_saka

#2 Re: Da li je ovo prihvatljivo

Post by Celicna_saka » 29/09/2007 11:50

domacin wrote:Nova Himna Republike Srpske

-

Kad pokrenete inicijativu da se slican tekst himne usvoji i za BH-a himnu.

Mx

Post by Mx » 29/09/2007 12:03

Ta himna nemoze biti drzavna himna drzave BIH. Ona moze biti jedino lokalna himna regije srpske unutar drzave BiH.

klixober

Post by klixober » 29/09/2007 12:17

Ponudio sam tekst za bh himnu,pa evo da pokusam i za RS:

Etnicko ciscenje,genocid
Rusili smo,ubijali klali
Mnogo tudje krvi smo prolili
Da bismo republiku sumsku imali

Sidi Rasho sa planine
Pogledaj nam domovine
Nemas se sta kriti
Tebe svaki cetnik stiti

Najplodnija zemlja na svetu
Najbolje oranice
Preoralo se
Dok smo premjestali masovne grobnice

Noz,zica,metak,bager
Rasho,Mladic,Plavsic,Dodik
Simboli su nase sumske
Republike svete srpske

domacin

Post by domacin » 29/09/2007 12:29

Celicna_saka wrote:

-

Kad pokrenete inicijativu da se slican tekst himne usvoji i za BH-a himnu.
Što se mene tiče nije nikakav problem da se usvoji neki teks za himnu BIH na ovaj fazon.

Mx wrote:Ta himna nemoze biti drzavna himna drzave BIH. Ona moze biti jedino lokalna himna regije srpske unutar drzave BiH.
Pa ko je rekao da je ovo himna BIH.
Ovo je prijedlog za himnu RS, a RS je trenutno entitet unutar države BIH.
To niko ne osporava. U budućnosti će možda biti kanton ili regija sa svojim nadležnostima al to i nije naročito bitno za himnu.

seln

Post by seln » 29/09/2007 12:37

Impresioniran sam. Podmladak SNSD se zbilja potrudio. Lijep video, ali fali mu par detalja: masovne grobnice, mezarje u Potocarima... ima malo previse napadne cirilice, ali boze moj...za to smo se valjda borili. Osim toga, ne vidjeh ni jedno obiljezje drugih naroda, cija bi domovina RS po Dodi trebala biti.
Na kraju: u Yu federalne jedinice nisu imale himne, a RS je kvazi jos manje od federalne jedinice.

Šandor

Post by Šandor » 29/09/2007 15:05

seln wrote:Impresioniran sam. Podmladak SNSD se zbilja potrudio. Lijep video, ali fali mu par detalja: masovne grobnice, mezarje u Potocarima... ima malo previse napadne cirilice, ali boze moj...za to smo se valjda borili. Osim toga, ne vidjeh ni jedno obiljezje drugih naroda, cija bi domovina RS po Dodi trebala biti.
Na kraju: u Yu federalne jedinice nisu imale himne, a RS je kvazi jos manje od federalne jedinice.
Razmisli malo hladne glave. Ako je to uopšte moguće. RS je mnogo više od federalne jedinice u bivšoj Jugoslaviji. BiH je zajednica nezavisnih država.

Jugoslavija se u značajnoj mjeri mogla petljati u federalne jedinice. A BiH ne može maltene ništa. Može entitet FBiH malo zagrebati po Herceg-Bosni. Ali nivo BiH ne može u RS-u ništa. Sve što je preneseno na državni nivo dugoročno nema nikakvu svrhu jer RS faktički ostaje država sa svim mehanizmima zaštite koje ima svaka nezavisna zemlja.

Ali kako stvari stoje....većina ljudi to neće shvatiti dok se RS i formalno ne otcijepi.
Hrvati se neće otcijepiti. Oni to ne mogu bez rata ili pregovora. A Srbi imaju sve što im treba. Njima novi rat ne bi odgovarao. Osim ako uđu u NATO (a Srbi u BiH uspiju zadržati BiH izvan NATO-a i EU. Što im je možda i konačni cilj. Srbi znaju šta rade.

seln

Post by seln » 29/09/2007 15:49

Šandor wrote:
seln wrote:Impresioniran sam. Podmladak SNSD se zbilja potrudio. Lijep video, ali fali mu par detalja: masovne grobnice, mezarje u Potocarima... ima malo previse napadne cirilice, ali boze moj...za to smo se valjda borili. Osim toga, ne vidjeh ni jedno obiljezje drugih naroda, cija bi domovina RS po Dodi trebala biti.
Razmisli malo hladne glave. Ako je to uopšte moguće. RS je mnogo više od federalne jedinice u bivšoj Jugoslaviji. BiH je zajednica nezavisnih država.

Jugoslavija se u značajnoj mjeri mogla petljati u federalne jedinice. A BiH ne može maltene ništa. Može entitet FBiH malo zagrebati po Herceg-Bosni. Ali nivo BiH ne može u RS-u ništa. Sve što je preneseno na državni nivo dugoročno nema nikakvu svrhu jer RS faktički ostaje država sa svim mehanizmima zaštite koje ima svaka nezavisna zemlja.

Ali kako stvari stoje....većina ljudi to neće shvatiti dok se RS i formalno ne otcijepi.
Hrvati se neće otcijepiti. Oni to ne mogu bez rata ili pregovora. A Srbi imaju sve što im treba. Njima novi rat ne bi odgovarao. Osim ako uđu u NATO (a Srbi u BiH uspiju zadržati BiH izvan NATO-a i EU. Što im je možda i konačni cilj. Srbi znaju šta rade.
Nije moguce...ali zato imamo tebe.

Šandor

Post by Šandor » 29/09/2007 16:01

Nisam mislio ništa loše. :-) Al fakat je da većina ljudi misle da će formalni prijenos nadležnosti donijeti nešto značajno. A u biti sve ostaje isto. Tako je bilo s ustavnim promjenama, vojskom....a sad i s policijom. Nema tu suštinskih promjena. Paralelno....Srbi blokiraju sve što mogu. Tako da nemamo nikakvih šansi a u bliskoj budućnosti uđemo EU i NATO. Što će dodatno otežati poziciju nas koji nemamo rezervnu domovinu. Jer ako Srbija i Hrvatska uđu u EU i NATO tek tad ćemo zaglaviti ono pravo.

Zato ja mislim da je trebalo ići na konačnu podjelu jer ovako neće ići.

NATO je bitan jer ako Srbija uđe u NATO niko ih više neće bombardovati šta god da učine. A ako mi ostanemo izvan toga....

fantom slobode

Post by fantom slobode » 29/09/2007 17:00

Šandor wrote:Nisam mislio ništa loše. :-) Al fakat je da većina ljudi misle da će formalni prijenos nadležnosti donijeti nešto značajno. A u biti sve ostaje isto. Tako je bilo s ustavnim promjenama, vojskom....a sad i s policijom. Nema tu suštinskih promjena. Paralelno....Srbi blokiraju sve što mogu. Tako da nemamo nikakvih šansi a u bliskoj budućnosti uđemo EU i NATO. Što će dodatno otežati poziciju nas koji nemamo rezervnu domovinu. Jer ako Srbija i Hrvatska uđu u EU i NATO tek tad ćemo zaglaviti ono pravo.

Zato ja mislim da je trebalo ići na konačnu podjelu jer ovako neće ići.

NATO je bitan jer ako Srbija uđe u NATO niko ih više neće bombardovati šta god da učine. A ako mi ostanemo izvan toga....
Je li ti stvarno mislis da Srbija zeli da udje u NATO?Uprati li ti lijepe razgovore Kostunicinih ministara?A neulazak u NATO vuce i to da od EU do tada nema nista.Nije uslov, ali nema drzave da udje u EU, a da nije usla u NATO.Osim toga , to ti mislis da ce Srbija i da sve dobro ide prije neke 2015 u EU?
Sto se tice odvajanja RS, to je prica za malu djecu.Gdje su, tu i ostaju.Sto se tice vojske BiH, ne znam da li si primjetio, ali Dodo nam se nedavno puno bunio, jer ne moze da postavlja svoje generale, to ga inace puno sekira(nemoj sada reci da nije promjena na bolje).Znas da se covjek zalagao za demilitarizaciju BiH, da mi je samo znati zasto?(da nije zato sto ima kontrolu na vojskom, pa hajde da je izgubi, eto pacifista).
Zelje za konacnom podjelom su karakteristika vecinom snaga iz RS(dirigovanih iz poznatog grada rezervne domovine i poznatih informativnih sluzbi).
Sto se tice naseg ulaska u NATO, da si malo vise pratio tu smo vise nego dobri do sada.Korak smo ispred Crne Gore i Srbije, za to se ne moras sekirati.A za NATO bih bas volio da vidim kako ce ga Banja Luka blokirati:-)
Rezervna domovina nam ne treba, odbranili smo se jednom, odbranicemo se i svaki put poslije toga, situacija ne moze biti gora nego kakva je bila 1992.Imas pravo na pesimizam, no toliki je stvarno prevelik ali on nije nista u odnosu na budjenje koje ce dozivjeti neki koji su snivali neki drugi san vec 30 godina.Prva etapa budjenja dolazi uskoro pred Novu Godinu.

fantom slobode

Post by fantom slobode » 29/09/2007 17:04

A za himnu, malo je bezveze kasnije u pjesmi mijenjati naziv, malo je previse iskljuciv za ovu Bosnu i Hercegovinu, previse je drugih naroda:-).Prema tome, bolje pricekati sa pjesmicom, preuranjena je.Ostavite melodiju, instrumental verzija moze za internu upotrebu.

zagrepčanec

Post by zagrepčanec » 29/09/2007 17:32

Definitivno neprihvatljivo!

artzy

#13 Re: Da li je ovo prihvatljivo

Post by artzy » 29/09/2007 17:52

Ne treba.

Eshek

Post by Eshek » 29/09/2007 17:54

Ma jebe mi se više...I njima polako dolazi iz guzice u glavu...U Srijedu mi se jedan doskorašnji velikosrbin u Banjoj Luci uvlačio u šupak do te mjere, da su mu samo još pertle sa cipela virile.. Zašto? Da ga ne bih istjerao iz SVOJE kuće. Helem, grunt je grunt. Samo treba kupovati zemlju i udarati ih ZK izvodima po potiljku, ništa drugo.

Šandor

Post by Šandor » 29/09/2007 18:47

Fantom slobode, upratio sam da trenutno odbijaju članstvo u NATO-u. Al nikad se ne zna s njima. Evropa ih malo previše mazi. Ako ostanu pri svom stavu o neulasku u NATO to bi bilo idealno za nas. Ali ako uđu u NATO imat ćemo veliki problem.

Srbi mogu blokirati sve. A već odavno nije nametnuto nešto značajno.

Ako fakat odbiju NATO više neće biti razloga za pesimizam.

Vadikali, juviš!!! :-D

Posten covjek

Post by Posten covjek » 29/09/2007 22:58

Impresioniran sam. Podmladak SNSD se zbilja potrudio.
Lijep prikaz zaista. E sda je pitanje da oni nisu poodmakli previse? Ili kada ce korumpirani sloj iz Federacie napraviti tako "divan prikaz"?

seln

Post by seln » 29/09/2007 23:31

Posten covjek wrote:
Impresioniran sam. Podmladak SNSD se zbilja potrudio.
Lijep prikaz zaista. E sda je pitanje da oni nisu poodmakli previse? Ili kada ce korumpirani sloj iz Federacie napraviti tako "divan prikaz"?
Leni Riefenstahl je za Hitlera pravila jos bolje.

Dado dijasporitus

#18 Re: Da li je ovo prihvatljivo

Post by Dado dijasporitus » 30/09/2007 07:23

Ne

Mozda za evroviziju :D

Nosferatu
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

Post by Nosferatu » 30/09/2007 08:00

Kakvu crnu Euroviziju, pa HTV je imao - prije 14 godina - LJepa nasa Hrvatska - slican fazon, barem sto se spota tice, doduse imali su himnu ali - mene samo interesuje ta svijest - koja u BiH govori - " za ljepsu Srpsku, za ljepsi svijet, republiko Srpska volim te....".

Kakav ljepsi svijet, stvoren s RS?

Sto ne mogu EPP materijala iz kuhinje zna se vrlo dobro koga/cije, iste one koja posla nepismeni narod da ide ubijati da sam nebi bio "ubijen" - kao to su jedine dvije opcije, pa nam je danas ljepsi svijet, Republiko Srpska hvala ti super uho... i tebi i tvom emotivnom apelu.

A sto se tice himne - ko da mi je to bitno. Nama je simbolika drzave bitnija od nje same, i nije sama drzava takva, svi ljudi u i oko nje, su jednako izvjestaceni i izvitopereni, zalosno je to - da propagandom udaraju po emocijama ljudi, a onda - gurni u rov ili masovnu grobnicu, i na kraju zaokruzis i kazes - ljepsi svijet. Pa meni bi - kosa odpala, s glave, da gluposti takve pricam i takvim se poltronskim pricama sluzim, da ljude zavoidm i na kraju zavadim. Zato najbolje suti niz ulicu, i pjevaj sta ti srcu drago iza dva put zakljucanih vrata. Do tad, mir svakom gradjaninu, mir svakom seljaku. Nije ovo "ona" Juga' da se je imalo i cemu, zapjevati. Ovo je ova tuga. I pjesma je ne napravi ni boljom, ni losijom. Samo - dosta je vise natezanja i naprezanja. Srbin iz Bih - da je u Ameriku otisao 1992 - do sada pjeva Old' Glory i Star Spangled Banner, a ovamo Srbi u Bosni, stotine godina, ne mogu preko usta prevaliti Bosna, BiH, ovo i ono, eto to je - najveci problem, u zivotu necijem, daj prodji me se covjece, ili ako neces, nemoj mene vuci nazad u 13 stoljece, postedi drugog svoje kazne i bremena.

artzy

Post by artzy » 30/09/2007 09:15

Nije tesko:

Drma mi se, drma mi se
Na subari cvece
Ubicemo, zaklacemo
Ko sa nama nece

(pa onda ubacis 12x:)

Lepa, lepa, srpska, srpska

Ili jos improvizacije:

Lepo moje srpsko selo,
lepo moje srpsko nebo
srpski grade, srpska sumo
sve je srpsko bog te jebo

(dodas malo disonantnih truba... ubacis jos rijeci poput lebensraum, krv i tlo, i poneku rijec o zlim Turcima, ustasama, pomenes Tutu Bugarina, srpski Vardar, Triglav i Trst...

I tu otprilike stanes pa prokontas: A za koji ce mi qurac himna za entitet?, odes uzmes flasu sljive, legnes pod sljivu i pjevas "Bosno moja, divna mila, lijepa, gizdavaaaa, aaaaaj, u tebi je Banja Luka UZdah momakaaaa.."

.....skontas da su sve najljepse i najznacajnije pjesme vec otpjevane...

elSaik

Post by elSaik » 30/09/2007 11:36

artzy wrote: I tu otprilike stanes pa prokontas: A za koji ce mi qurac himna za entitet?, odes uzmes flasu sljive, legnes pod sljivu i pjevas "Bosno moja, divna mila, lijepa, gizdavaaaa, aaaaaj, u tebi je Banja Luka UZdah momakaaaa.."

.....skontas da su sve najljepse i najznacajnije pjesme vec otpjevane...
8-) potpis

brdo

Post by brdo » 30/09/2007 12:53

komeba wrote:Ponudio sam tekst za bh himnu,pa evo da pokusam i za RS:

Etnicko ciscenje,genocid
Rusili smo,ubijali klali
Mnogo tudje krvi smo prolili
Da bismo republiku sumsku imali

Sidi Rasho sa planine
Pogledaj nam domovine
Nemas se sta kriti
Tebe svaki cetnik stiti

Najplodnija zemlja na svetu
Najbolje oranice
Preoralo se
Dok smo premjestali masovne grobnice

Noz,zica,metak,bager
Rasho,Mladic,Plavsic,Dodik
Simboli su nase sumske
Republike svete srpske
svaka cast dobro si to sastavio to im bas dostojno pokazuje koja su djubrad

kao novi

Post by kao novi » 30/09/2007 13:00

ne zanima me himna ni sudbina rs, al moderator tebi su ok ove pjesmice na "građanskom" forumu? smijesno u sta se pretvorio sa-x. Glavne teme su ukidanje rs, to je vec klasik nad klasicima, zatim slike iftara, hahaha, ova mi je favorit!

bas se raspravlja ono nezavisno, građanski.. ma extra...

fantom slobode

Post by fantom slobode » 30/09/2007 13:23

kao novi wrote:ne zanima me himna ni sudbina rs, al moderator tebi su ok ove pjesmice na "građanskom" forumu? smijesno u sta se pretvorio sa-x. Glavne teme su ukidanje rs, to je vec klasik nad klasicima, zatim slike iftara, hahaha, ova mi je favorit!

Bas me interesuje kakav je gradjanski odgovor moguc na ovakav tekst propagandne pjesmice?Ignorisanje, jedino, nista mi drugo ne pade na pamet.ili komentar tipa "bjazi".
A temu "u sta se pretvorio sa-x" slobodno otvori.
S obzirom na broj komentara, ne znam koliko dugo pratis forum.Za sebe licno ne mislim da mogu da komentarisem stanje prije i sada.
Svakako ti se seli, ne gubi vrijeme po forumima, nego se prihvati posla da sto prije odes iz drzave koja ti se ne svidja.Nadam se da ce ti to uspjeti, vjerujem da te ista uopste ne interesuje kao i sudbina RS-a.
To bi poredjenja radi bilo kao da ja komentarisem stanje u Bugarskoj na bugarskom forumu.Nemam nikakvog razloga za takve akciju.
Ako ne dijelis moje misljenje, slobodno me demantiraj.

kao novi

Post by kao novi » 30/09/2007 13:43

fantom slobode wrote:
kao novi wrote:ne zanima me himna ni sudbina rs, al moderator tebi su ok ove pjesmice na "građanskom" forumu? smijesno u sta se pretvorio sa-x. Glavne teme su ukidanje rs, to je vec klasik nad klasicima, zatim slike iftara, hahaha, ova mi je favorit!

Bas me interesuje kakav je gradjanski odgovor moguc na ovakav tekst propagandne pjesmice?Ignorisanje, jedino, nista mi drugo ne pade na pamet.ili komentar tipa "bjazi".
A temu "u sta se pretvorio sa-x" slobodno otvori.
S obzirom na broj komentara, ne znam koliko dugo pratis forum.Za sebe licno ne mislim da mogu da komentarisem stanje prije i sada.
Svakako ti se seli, ne gubi vrijeme po forumima, nego se prihvati posla da sto prije odes iz drzave koja ti se ne svidja.Nadam se da ce ti to uspjeti, vjerujem da te ista uopste ne interesuje kao i sudbina RS-a.
To bi poredjenja radi bilo kao da ja komentarisem stanje u Bugarskoj na bugarskom forumu.Nemam nikakvog razloga za takve akciju.
Ako ne dijelis moje misljenje, slobodno me demantiraj.
broj mojih komentara ne govori nista jer mi je ovo ko zna koji nik... banovali su me vise puta premda nisam rekao nista slicno ovome gore... necu da otvaram nikakve teme u sta se pretvorio sa-x, nema potrebe. o tome nek razmisle ovi djecacici sto ga vode.

a da odem iz drzave? vjerujes da me ne interesuje kao ni rs? to si potpuno u pravu, i da, otici cu najvjerovatnije, i da, uspjece mi pa te necu demantirati. tog posla sam se prihvatio davno.. kako god, pricacu sta zelim i dok zelim... jer kad moze tolika nepismena gamad sto ne bih mogao i ja?!

Post Reply