Da li je moguce otkriti FB napasnika?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

neehelp

Da li je moguce otkriti FB napasnika?

Post by neehelp » 17/01/2011 08:46

Imam opakih problema na Fejsu, cak sam i policiji prijavio. Neko me uznemirava bez razloga.
Da li ovi informaticki znalci mogu uci u trag napasniku? To je neki lazni profil.
Ja bih platio te usluge.
Hvala

hakazvaka
Forum administrator

Re: Da li je moguce otkriti FB napasnika?

Post by hakazvaka » 17/01/2011 09:08

Vjerujem da Policija u saradnji sa Facebookom moze dobiti IP adrese sa kojih je pristupano tom korisnickom racunu, a zatim u saradnji sa ISP-om (ili sudskim nalogom) dobiti informacije o korisniku Internet usluga na toj IP adresi (ime, prezime, adresa, br lk. i sl :D :D )

Naravno, ovo je jedna mnooogo idealna situacija, i vjerujem da bi ti se samo dobro nasmijali u nasoj murji da im ovo predlozis, ali daleko je od nemoguceg izvesti ovo ;)

neehelp

Post by neehelp » 17/01/2011 09:17

Znam ja da je to moguce, ali je "problem" sto moj napasnik, u moru uvreda, prijetnji, psovki, nije uputio nijednu prijetnju smrcu :-(
Da jeste, oni bi, po Zakonu, imali pravo da reaguju i otkriju njegov identitet.
Ove ostale bljuvotin koje trpim nisu dostatne da oni aktiviraju svoje stele u urednistvu Fejzbuka ili domacih internet provajdera :-)
Zato, ostaje meni da nadjem nekoga ko to moze.

Black swan

Post by Black swan » 17/01/2011 09:19

blokiraj ga i zdravo

neehelp

Post by neehelp » 17/01/2011 09:21

komi wrote:blokiraj ga i zdravo

Buraz, to sto on radi prelazi granice virtuelnog.
Toliko je ceprkao po mom zivotu da imam zelju da saznam ko moze biti taj monstrum.
Shvati me...

hakazvaka
Forum administrator

Post by hakazvaka » 17/01/2011 09:33

neehelp wrote:Znam ja da je to moguce, ali je "problem" sto moj napasnik, u moru uvreda, prijetnji, psovki, nije uputio nijednu prijetnju smrcu :-(
Da jeste, oni bi, po Zakonu, imali pravo da reaguju i otkriju njegov identitet.
Ove ostale bljuvotin koje trpim nisu dostatne da oni aktiviraju svoje stele u urednistvu Fejzbuka ili domacih internet provajdera :-)
Zato, ostaje meni da nadjem nekoga ko to moze.

E bogme, ako nemas kakvu pravo dobru vezu u murji, mozes zaboraviti da ces ga ikada uhvatiti preko informacione tehnologije, ako me razumijes.
Facebook ti nece dati ni najmanji komadic informacije o tome ko bi to mogao biti.

Jedino sto mozes pokusati je namamiti ga nekako na socijalni nacin... dakle da se i ti lazno predstavis njemu? Sa drugog nekog profila? Ali kada prodje ta frka, jer sada bi mozda i posumnjao... Tesko da ce ti neki informaticar pomoci :-D

Bušman

Post by Bušman » 17/01/2011 09:40

Prijavis policiji i cekas. Hvatali su oni i Schumachere sa youtubea i pokretace raznih fasistickih grupa, tako da ce vrlo lagano uhvatit i tog lika.

Bilo sta drugo (ovo sto ti trazis) je ilegalno.

sinus

Post by sinus » 17/01/2011 09:41

Jebi ga ljudi stavite što više slika iz svog života, informacija o sebi što više, informacije gdje hodate, s kime hodate, koliko imate djece, amidža, daidža, tetki...slikajte sve nekretnine što imate i fino napišite gdje se nalaze, vozila, cuke, mace, djecu sve stavite na internet, saberite milion "prijatelja" i onda će da bude sve 5.

E sad u vezi tvog problema...Klin se klinom izbija.

*ebi mu majku bez trunke pardona i suzdržavanja ( ali moraš da budeš uporan ne popuštaj). Ako ti kaže neko npr. *ebavo sam ti mamu! Ti mu kažeš npr. znam rekla mi je, ali nisi bio nešto dobar. I onda mu postaviš pitanje: A je li tvoja mama išta za mene govorila? U glavnom fazon je da manijaku potvrđuješ šta god da ti kaže, a sa druge strane ga provociraš njegovom igrom kao što sam ti primjer naveo, a to će njega ispizditi vjeruj mi. Jedino što moraš je biti uporan i ne popuštati.

Ili napravi lažni profil da si osoba suprotnog spola i lagano iskopaj sve informacije o njemu ko je i šta je. Kada sve to saznaš onda fino znaš šta ti je dalje činiti...

P.s.
Hvala bogu pa nisam zaražen facebookitisom :run:

Mustang1
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post by Mustang1 » 17/01/2011 10:03

Nekako uspostavis kontakt sa njim na msn.u ... onda imas googlaj kako saznat ip adresu onog sa kime chatas na msn.u ...onda saznas koji je operater..onda odes tom operateru malo podmazes i dobijes info ..ako je toliko zapelo :D

neehelp

Post by neehelp » 17/01/2011 10:12

Bubalo1 wrote:Nekako uspostavis kontakt sa njim na msn.u ... onda imas googlaj kako saznat ip adresu onog sa kime chatas na msn.u ...onda saznas koji je operater..onda odes tom operateru malo podmazes i dobijes info ..ako je toliko zapelo :D

Ovo nisam znao! Cestitam! Kontaktiracu te da mi objasnis kako da nadjem IP adresu. Hvala i tebi i svima koji mi pomazu.

defender46

Post by defender46 » 17/01/2011 10:16

kad nadjes ip tu trazi za operatera i za informacije :

http://www.ripe.net/

imas ovdje nesto kako naci ip:

http://www.hacker9.com/how-do-i-find-so ... -chat.html

pa probaj :)

visocicaguy

Post by visocicaguy » 17/01/2011 10:26

ako si na windowsu... posalji mu neki fajl (malo veci) preko MSN-a naprimjer.... ukucas u command prompt "netstat -n" i dumpaj te IP adrese... neka je od tih...

koristi sto manje drugih servisa na internetu tokom te operacije..

Mustang1

Post by Mustang1 » 17/01/2011 12:17

Mislim da cak i ne mora slati nista ..Tek kad upalis komp odmah kucaj to sto ti je visocica reko ..i onda upalis msn i pricas sa tim i uradis to isto i vidis imal razlike u rezultatima ..ako ima ta razlika je njegov IP..ako nema razlike onda ces mu morati poslat ne sjecam se davno sam to radio :D ..Ali nemoj pricat jos sa nekim drugim i nemoj ni otvarat mozillu da se ne bi zbunio u podatcima ...

Mustang1

Post by Mustang1 » 17/01/2011 12:17

defender46 wrote:kad nadjes ip tu trazi za operatera i za informacije :

http://www.ripe.net/

imas ovdje nesto kako naci ip:

http://www.hacker9.com/how-do-i-find-so ... -chat.html

pa probaj :)

A evo imas i ovdje objasnjeno isto samo pise tu da ne moras na msn mozes i preko fb chata ..pa probaj

shibonja

Post by shibonja » 17/01/2011 12:40

neehelp wrote:Imam opakih problema na Fejsu, cak sam i policiji prijavio. Neko me uznemirava bez razloga.
Da li ovi informaticki znalci mogu uci u trag napasniku? To je neki lazni profil.
Ja bih platio te usluge.
Hvala

Posto sam ja fan teorija zavjere , ja mislim da si ti taj koji uznemirava nekoga i sad kada ti taj neko opasno sjedi na repu trazis pomoc na forumu i rijeci utjehe :D

karanana
Been thanked: 5 times

Post by karanana » 17/01/2011 12:47

koji mu je facebook profil?

hakazvaka
Forum administrator

Post by hakazvaka » 17/01/2011 14:03

visocicaguy wrote:ako si na windowsu... posalji mu neki fajl (malo veci) preko MSN-a naprimjer.... ukucas u command prompt "netstat -n" i dumpaj te IP adrese... neka je od tih...

koristi sto manje drugih servisa na internetu tokom te operacije..

ima extenzija za msnPlus, koja prati IP tacno od onoga s kim pricas :D

ili evo ti nesto tri puta jednostavnije :D
posaljes mu ovaj link:
http://url.ba/i99i
UPOZORENJE
--- Otvaranjem ovog linka tvoj trenutni IP ce biti zabiljezen i dostupan javno svima! ---

i njegov IP ostaje zabiljezen u sistem...
(poslao sam ti pp)

btw, 99% stranica koje posjecujete online zabiljezavaju vas IP, za razne svrhe...
Last edited by hakazvaka on 17/01/2011 17:29, edited 1 time in total.

nellington

Post by nellington » 17/01/2011 14:07

Kad nađe IP adresu, onda treba smisliti šta uopće s njom može učiniti :D

hakazvaka
Forum administrator

Post by hakazvaka » 17/01/2011 14:12

nellington wrote:Kad nađe IP adresu, onda treba smisliti šta uopće s njom može učiniti :D

:lol: nista? :D
al' eto, ako misli da moze, sretno :-D

treba mu neka mnooooogo dobra stela u ISP :D
(a da ne spominjemo da je to kazneni prekrsaj :D )

nellington

Post by nellington » 17/01/2011 14:14

Šta ako ovaj napasnik još svemu živom pristupa preko proxyja, tad avantura tek počinje :D

hedonism

Post by hedonism » 17/01/2011 14:23

nellington wrote:Šta ako ovaj napasnik još svemu živom pristupa preko proxyja, tad avantura tek počinje :D

Da, mozda mu Penelope Garcia (op.a. Criminal Minds) salje poruke. :lol:

Mustang1

Post by Mustang1 » 17/01/2011 14:32

nellington wrote:Kad nađe IP adresu, onda treba smisliti šta uopće s njom može učiniti :D

Nista u 99 % slucajeva :D Ali eto postoji mogucnost kakva takva :oops: Ali ako mu je stalo toliko da otkrije ko je moci ce ako dobro podmaze i ako to ne bude telekom .. oni su debili..oni nisu dali podatke ni ono kad su bili ukradeni passwordi ..nisu davali osobama od kojih su koristeni passwordi da saznaju ko je koristio :D

nellington

Post by nellington » 17/01/2011 14:34

Bubalo1 wrote:

Nista u 99 % slucajeva :D Ali eto postoji mogucnost kakva takva :oops: Ali ako mu je stalo toliko da otkrije ko je moci ce ako dobro podmaze i ako to ne bude telekom .. oni su debili..oni nisu dali podatke ni ono kad su bili ukradeni passwordi ..nisu davali osobama od kojih su koristeni passwordi da saznaju ko je koristio :D

Naravno da neće dati, možda smo daleko od pravne države, ali ima zakona pa da je k'o miš :D

Ma.Le.Na

Post by Ma.Le.Na » 17/01/2011 14:43

kontaktiraj mu sve prijatelje na tom profilu...bas sve..objasni situaciju i vidi dokle ce to ici...i hoce li neko od njih nesto izletiti :D

ili mozda da malo pocnes maltretirati njegove prijatelje...naravno stalno njega spominjuci..pa prijatelji izvrse pritisak na njega da te popusti

nellington

Post by nellington » 17/01/2011 14:46

Ma.Le.Na wrote:kontaktiraj mu sve prijatelje na tom profilu...bas sve..objasni situaciju i vidi dokle ce to ici...i hoce li neko od njih nesto izletiti :D

ili mozda da malo pocnes maltretirati njegove prijatelje...naravno stalno njega spominjuci..pa prijatelji izvrse pritisak na njega da te popusti

Koliko ja shvatih, nije primarni cilj otvarača teme da maltretiranje prestane - to nije problem, to može i preko facebook administracije da se sredi - nego da otkrije ko stoji iza tog bullyjinga.

Post Reply