Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
putokaz1
Posts: 12573
Joined: 31/05/2014 23:56

#251 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by putokaz1 »

Pobjedit će Diana Zelenika
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#252 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by It_is_a_Leclerc »

Capsicum wrote:
shake69 wrote:Nikako da skontam kome to LeClerc vjeruje!? Koji li je taj? :?
Čoviću :thumbup:
Pa to je to.

Ako nisi za još jedan mandat Željka Komšića, odmah si Čovićev. Shvatite samo da ste vi, lijevi nacionalisti ili nacionalni ljevičari, najveća podvala i najveća prepreka građanskoj državi.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#253 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by Capsicum »

Upravo tako, vrlo je jednostavno. Izbor se sveo na Komšić ili Čović. Ti si odabrao Čovića. Tvoj izbor, imaš na to pravo. :bih:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#254 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by Banksy »

argenteus wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Naravno da nije.

Reuf & Emir, svjesni činjenica da je njihov projekat "Građanskog saveza" mrtvorođenče, nakačili su se klinički mrtvoj DF u pokušajima da štogod profitiraju i hajruju od talasa nacionalističke histerije, prijetnji ratom, zveckanje oružja. Ono što dosad nismo imali u političkom životu BiH je ovako flagrantno i jezivo bezobrazno etiketiranje doslovno svakog ko se s njima ne slaže "Čovićevim igračem".

Ono što je bitno reći je da je Željko Komšić karikatura građanske države u BiH i da kao takav, ne samo da ne predstavlja bilo kakav garant opstanka BiH, već predstavlja ozbiljnu prepreku na putu ka njenom ostvarenju. BiH nikad nije i neće nikad zavisiti od jednog čovjeka, a pogotovo ne od profesionalnih političara bez dana staža u realnom sektoru.

Prema tome, građani trebaju hrabro i odgovorno glasati za one čijim programima i obećanjima vjeruju, a ne da potpadaju pod bizarni presing Emira & Reufa.

:bih:
:thumbup:
:thumbup:
User avatar
Leverage
Posts: 9555
Joined: 27/05/2018 16:32

#255 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by Leverage »

:lol:

To je obična Suljagićeva podvala i ucjena na koju niko ozbiljan naravno nije nasjeo.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#256 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by Capsicum »

Vidjet ćemo kad se prebroje glasovi :wink:
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#258 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by tandmand »

Novi momenat.
S Čovićem u građanski ustroj BiH, protiv onih koji postavljaju balvane na putu ostvarenja iste a to su Reuf, Emir i Željko. :shock:

U daljem tekstu: "kočničari" ....
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#259 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by It_is_a_Leclerc »

Capsicum wrote:Upravo tako, vrlo je jednostavno. Izbor se sveo na Komšić ili Čović. Ti si odabrao Čovića. Tvoj izbor, imaš na to pravo. :bih:
To biste vi možda željeli. Ali neće upaliti taktia da nas, građane koji u političkoj olupini Željka Komšića ne vide spas, nazovete "Čovićevim". Ta taktika "ili si naš ili si njihov" će vam odnijeti puno više glasova nego što će donijeti, ali to je već problem Reufa Bajrovića koji ju je smišljao. Uostalom, ovakav kakav je, Komšić jedino i može uzeti mjesto hrvatskog člana predsjedništva, jer mu za to treba ubjedljivo najmanje političke snage. Za sve drugo, on je teško podkapacitiran i slab.

Ili, da ti citiram idejnog vođu i začetnika građanskog saveza, Emira Suljagića:
Ono što sam ja jučer vidio na temelju izjava visokih zvaničnika rukovodilaca, njihovo trenutno djelovanje se svodi na to da zajedničko djelovanje SDP-a BiH i DF-a svodi na to da Željko Komšić ponovo bude kandidat za Predsjedništvo BiH. Mi mislimo da je to loše za BiH, mi mislimo da bi to Draganu Čoviću dalo sve ono čemu nije mogao da se nada da će dobiti. Mi mislimo da treba naći nove ljude, da treba izići s novim ljudima, a da dotada oni ljudi koji imaju iskustva u politici zajedno, GS je otvoren za to, a da se SDP i DF pridruže, da pravimo Vijeće ministara, odnosno Vladu u sjeni koja bi od danas do izbora 2018. proizvoditi propise, prijedloge i nacrte zakona, mjere i korake koji će ukazivati na to sta vlast radi pogrešno i kako bi zapravo trebala da radi.
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... osa-za-bih
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#260 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by It_is_a_Leclerc »

tandmand wrote:Novi momenat.
S Čovićem u građanski ustroj BiH, protiv onih koji postavljaju balvane na putu ostvarenja iste a to su Reuf, Emir i Željko. :shock:

U daljem tekstu: "kočničari" ....
Ne, ne.

Ko će biti hrvatski član Predsjedništva je najmanje moj problem. Meni smeta što ovdje, po logici ovih plaćenika, svi koji glasamo i za koga drugog, po defaultu razvlačimo žicu za novi Heliodrom. To je jedna jeziva isključivost koja vrijeđa inteligenciju i igra na najjadnije i najjeftinije sentimente ovog naroda.

Ni sa Čovićem ni sa Komšićem, od ideje građanske BiH nema ništa. Zato što smo u periodu kad smo mogli napraviti korake prema njoj, imali upravo Komšića koji je uradio sve da se bavi sam sobom, a ne državom, i imali ove male aparatčike tipa Suljagić i Bajrović koji su se uglavljivali gdje su stigli, umjesto da se nešto pozitivno desi u ovoj državi.

Komšić sada jaše talase nacionalističke histerije i paranoidnog straha od rata, traži novi mandat iako je prethodno potraćio. I sve je to ok. I sve ja to poštujem. Ali da neko ljude koji u bilo kojem drugom kandidatu vide bolji izbor, naziva Čovićevim, e to je već težak bezobrazluk koji građani ove države trebaju kazniti.
User avatar
_Reds_
Posts: 9397
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#261 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by _Reds_ »

Glas za onoga iz NS je diretan glas za Dragana Covica.
User avatar
cyprus
Posts: 39285
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#262 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by cyprus »

It_is_a_Leclerc wrote:Ili, da ti citiram idejnog vođu i začetnika građanskog saveza, Emira Suljagića:
Ono što sam ja jučer vidio na temelju izjava visokih zvaničnika rukovodilaca, njihovo trenutno djelovanje se svodi na to da zajedničko djelovanje SDP-a BiH i DF-a svodi na to da Željko Komšić ponovo bude kandidat za Predsjedništvo BiH. Mi mislimo da je to loše za BiH, mi mislimo da bi to Draganu Čoviću dalo sve ono čemu nije mogao da se nada da će dobiti. Mi mislimo da treba naći nove ljude, da treba izići s novim ljudima, a da dotada oni ljudi koji imaju iskustva u politici zajedno, GS je otvoren za to, a da se SDP i DF pridruže, da pravimo Vijeće ministara, odnosno Vladu u sjeni koja bi od danas do izbora 2018. proizvoditi propise, prijedloge i nacrte zakona, mjere i korake koji će ukazivati na to sta vlast radi pogrešno i kako bi zapravo trebala da radi.
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... osa-za-bih
:shock: :shock: :shock:

Znači, prema kriterijima koje je sam u međuvremenu postavio, Emir Suljagić je prije samo godinu dana bio ustaša?

:lol: :lol:

Kakva karikatura od lika jebote...
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#263 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by It_is_a_Leclerc »

_Reds_ wrote:Glas za onoga iz NS je diretan glas za Dragana Covica.
Tom logikom, glas za dr. Dianu Zeleniku je glas za Željka Komšića. :lol:

A nije, naravno. Glas za svakog kandidata je glas samo i isključivo za njega.

Kad je jedino što neko imati ponuditi - "on je fakat loš, a ja sam malo bolji", onda time debelo vrijeđa i potcjenjuje inteligenciju građana ove zemlje.

Uostalom, kad je imao priliku skloniti Čovića za vijek vijekova sa političke scene, kandidaturom Damira Marjanovića za hrvatskog člana Predsjedništva na izborima 2014., Komšić je u dealu s Čovićem kandidirao onog nesretnog Antu Popovića, čisto kako bi bio siguran da će Raguž izgubiti.

:skoljka:
User avatar
Leverage
Posts: 9555
Joined: 27/05/2018 16:32

#264 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by Leverage »

cyprus wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Ili, da ti citiram idejnog vođu i začetnika građanskog saveza, Emira Suljagića:
Ono što sam ja jučer vidio na temelju izjava visokih zvaničnika rukovodilaca, njihovo trenutno djelovanje se svodi na to da zajedničko djelovanje SDP-a BiH i DF-a svodi na to da Željko Komšić ponovo bude kandidat za Predsjedništvo BiH. Mi mislimo da je to loše za BiH, mi mislimo da bi to Draganu Čoviću dalo sve ono čemu nije mogao da se nada da će dobiti. Mi mislimo da treba naći nove ljude, da treba izići s novim ljudima, a da dotada oni ljudi koji imaju iskustva u politici zajedno, GS je otvoren za to, a da se SDP i DF pridruže, da pravimo Vijeće ministara, odnosno Vladu u sjeni koja bi od danas do izbora 2018. proizvoditi propise, prijedloge i nacrte zakona, mjere i korake koji će ukazivati na to sta vlast radi pogrešno i kako bi zapravo trebala da radi.
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... osa-za-bih
:shock: :shock: :shock:

Znači, prema kriterijima koje je sam u međuvremenu postavio, Emir Suljagić je prije samo godinu dana bio ustaša?

:lol: :lol:

Kakva karikatura od lika jebote...
Ih. To je bilo prije nego što su i on i Bajrović i Komšić skontali da od ujedinjenja nema ništa i da se neće ugurati na SDP-ove liste koje bi ih izvjesno lansirale na željene pozicije. Ovako su u jednom momentu shvatili da grozno stoje sa šansama pa su progutali sve ružne riječi jer, ako ćemo pravo, fotelja je fotelja. Ali znali su takođe da i tako zajedno ne mogu puno sa uobičajenom ljevičarskom platformom jer je SDP već imao i plan i vraćao povjerenje birača.

A onda Bajrović ugleda Komšića i pogled mu đavolski zasvijetli.

Par dana kasnije svi simpatizeri SDP-a i NS-a postadoše ustaše.

I sad imamo priliku uživati u labuđem pjevu tri politička mrtvaca.
pemanapemani
Posts: 5398
Joined: 09/09/2008 15:12

#265 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by pemanapemani »

Glas za Falatara je glas za Čovića.
Glas za Zeleniku je glas za Čovića.
Glas za Bečirovića je glas za Čovića.
Glas za Hadžikadića je glas za Čovića.

Jedino glas za Džaferovića nije glas za Čovića.

Da Bog da crkli ako ne glasate za Komšića. :)

To je sva kampanja DF-GS. Programa nema. Komšić prije tri dana govori da on, kao, piše neki plan djelovanja. Znači, čovjek 10 dana prije izbora piše plan na osnovu kojeg bi trebao dobiti izbore. :-)
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#266 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by tandmand »

Neki bi da prave fildžan građansku državu a Bošnjake ispod Ivana ko *ebe ...
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#267 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by baxul »

ŽK je toliko beton kandidat da svaki kandidat koji ima zehru karizme i političke podrške je automatski prijetanja, a sam je prvi gurnuo prst u oko svakom prirodnom savezniku.
bit će zanimljivo ko će prije koga nabit ŽK GSovce ili GSovci ŽKa.
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#268 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by mrgreen »

Zamislite glasa se za jednog predsjednika, izbor izmedju Čovića i Komšića. Ne bih ni glasala, gasi sve, :run:
User avatar
Leverage
Posts: 9555
Joined: 27/05/2018 16:32

#269 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by Leverage »

mrgreen wrote:Zamislite glasa se za jednog predsjednika, izbor izmedju Čovića i Komšića. Ne bih ni glasala, gasi sve, :run:
Da se bira jedan predsjednik Komšić ne bi bio uopšte ozbiljan kandidat niti bi ga iko razmatrao kao varijantu. Vjerovatno ne bi bio ni kandidat.

Njemu pogoduje upravo ovaj etnički koncept, njegova "njihov a naš" politička platforma donijela mu je više nego što je ikad mogao sanjati.
Locked