Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post Reply

Da li smatrate Cedomira Jovanovica za prvog i iskrenog srpskog politickog Willy Branta

Da
82
42%
Ne
24
12%
Cekamo na Iskrenijeg od njega
3
2%
Jos je rano o tome jer je vecinski srpski narod i dalje na istoj velikosrpskoj ideologiji
72
37%
Srpski narod nema potreba za svojim Willy Brantom jer je nevin
13
7%
 
Total votes: 194

User avatar
travnik
Posts: 1863
Joined: 05/02/2008 18:30
Location: multietničarim uzduž i poprijeko

#176 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by travnik »

obratno wrote:
travnik wrote:Nije Čeda Willy iz xy razloga. Međutim, unatoč mnogostruko manjem broju zločina, protjerivanja i drugih nečasnih radnji, i drugi, a ne samo S, trebaju nekog kao Willy Brandt.
Misliš da se poklone u onom selu kraj Kragujevca gdje je HRvatska vojska izvršila genocid nad Srbima?
Nema potrebe za objašnjavanjem. Dobro se zna na što mislim. Na zločine koje su drugi počinili nad Srbima. Nemam potrebe da veličam ili branim S, kada me je vojska koja je ratovala u njihovo - VRS, granatirala godinama i učinila mi život nemogućim u mom gradu, ali isto tako, nad S su počinjeni zločini, u Hrvatskoj, u BiH i na Kosovo. Prema tome, ukoliko se očekuje od Srba da imaju nekog kao Willy Brandt, zašto ne očekivati i od drugih?

U ime S je počinjeno najviše zločina i uzrok rata leži u politici Beograda, ali to neopravdava zločine koje su počinili drugi i nesprječava da se ti isti ispričaju, odaju počast žrtvama i sl.
obratno
Posts: 121
Joined: 02/02/2012 21:29

#177 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by obratno »

travnik wrote:
obratno wrote:
travnik wrote:Nije Čeda Willy iz xy razloga. Međutim, unatoč mnogostruko manjem broju zločina, protjerivanja i drugih nečasnih radnji, i drugi, a ne samo S, trebaju nekog kao Willy Brandt.
Misliš da se poklone u onom selu kraj Kragujevca gdje je HRvatska vojska izvršila genocid nad Srbima?
Nema potrebe za objašnjavanjem. Dobro se zna na što mislim. Na zločine koje su drugi počinili nad Srbima. Nemam potrebe da veličam ili branim S, kada me je vojska koja je ratovala u njihovo - VRS, granatirala godinama i učinila mi život nemogućim u mom gradu, ali isto tako, nad S su počinjeni zločini, u Hrvatskoj, u BiH i na Kosovo. Prema tome, ukoliko se očekuje od Srba da imaju nekog kao Willy Brandt, zašto ne očekivati i od drugih?

U ime S je počinjeno najviše zločina i uzrok rata leži u politici Beograda, ali to neopravdava zločine koje su počinili drugi i nesprječava da se ti isti ispričaju, odaju počast žrtvama i sl.
Iz razloga što ostali nisu bili napadači. Ovo je prestarjela rasprava, tako da nema potrebe nastavljati.
xDenisx
Posts: 485
Joined: 12/07/2010 12:33

#178 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by xDenisx »

Pocinili su i Englezi i Francuzi zlocine nad Nijemcima tokom 2 sv. rata...zar su i oni trebali imati jednog Brandta?
User avatar
travnik
Posts: 1863
Joined: 05/02/2008 18:30
Location: multietničarim uzduž i poprijeko

#179 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by travnik »

xDenisx wrote:Pocinili su i Englezi i Francuzi zlocine nad Nijemcima tokom 2 sv. rata...zar su i oni trebali imati jednog Brandta?
Dakle, ubijanje staraca u Kninu i okolici poslije oluje, ubijanje srpskih civila u Gospiću, Glaveševo iživljavanje u Osijeku, ubijanje civila u Sijekovcu, logor u Čapljini, ubijanje civila u srpskim selima u Bratuncu i Srebrenici je prihvatljivo!? Ako je odgovor da, onda ne treba biti izvinjenja, a ko je odgovor ne, onda....znaš i sam.
xDenisx
Posts: 485
Joined: 12/07/2010 12:33

#180 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by xDenisx »

@travnik: ne patetikuj molim, i ne stavljaj mi rijeci u usta. Samo odgovori na pitanje.
nihoniho
Posts: 1744
Joined: 18/03/2008 19:10
Location: cardak ni na nebu ni na zemlji

#181 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by nihoniho »

rece dodik,
- gdje je bosnjacki srdjan aleksic?-
to je otprilike sustina srpske salonske politike. najgore je sto i naivni kvazi politicki korektni bosanci, pristaju na tu vrstu argumentacije.
nisu zlocini ture pica , pa ja zovno turu, pa sad ti vrati.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#182 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by JThomas »

nema planiranog i sistematskog istrebljenja dojučerašnjih komšija - nema ni srđana aleksića, vrlo jednostavno.
nihoniho
Posts: 1744
Joined: 18/03/2008 19:10
Location: cardak ni na nebu ni na zemlji

#183 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by nihoniho »

JThomas wrote:nema planiranog i sistematskog istrebljenja dojučerašnjih komšija - nema ni srđana aleksića, vrlo jednostavno.
imas logiku politickog snobizma , da ako kazes -svi su cinili zlocine- ,to te, automatski , katapultira u orbitu moralne ispravnosti i i objektivnosti, e ti mediokriteti su zrtve perfidne politike izjednacavanja krivice.
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#184 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by zambaklija »

JThomas wrote:nema planiranog i sistematskog istrebljenja dojučerašnjih komšija - nema ni srđana aleksića, vrlo jednostavno.
:thumbup:
krem banana
Posts: 4
Joined: 03/02/2012 16:17

#185 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by krem banana »

Zrdavo burazeri ;)
Eto ja sam Srbin iz Beograda, hteo sam reci da Jovanovic je kako je, ali covek barem stavi Srbima iz Srbije kao iz RS ispred jedno pitanje, da razmislaju barem malo o sta se uradilo u njihovo ime ...
Drugo hteo sam vam reci da ima mnogo ljudi koji u Srbiju hoce samo normalno ziveti, kao i vi u Bosni, kao nas svi u Bivsoj Yu ...
Znam da kada idem preko celoj bivsoj, kad me neko pita odakle sam, nekako mi je sramota, i ako od moje familije, oni koji su bili u vojsku 91, svi su izbegli, nisu hteli pucati na braca svoja ... Znajte da ima normalnih u Srbiji ne samo nacionatisti i cetnici, kao sto ima i gluposti ... Ali u glavno ima normalni.
Ja nikada necu zaboraviti da sam se rodio Jugosloven, da smo mi braca, i da ja prvi hteo bi se oprostiti od 90tih i sve sto su neki koji se kazu Srbi su vam uradili, u prijedor, u Sarajevo, u Srebrenici, itd ... Sta da se radi sa nekulturni ???
Voleo bi da nam oprostite da se oprastamo svi, i da idemo u napred i da se setimo da smo mi isti u Hrvatsku, BiH, Srbiju i Crnogoru, da pricamo isti jezik, da se smejemo od iste stvari, da placemo za isto, svi smo izgubili, nema pobednika, i ako Cedomir Jovanovic je otvorio jedna vrata, epa bravo Cedo ...

Poz Iz Beograda ;)
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#186 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by zambaklija »

krem banana wrote:Zrdavo burazeri ;)
Eto ja sam Srbin iz Beograda, hteo sam reci da Jovanovic je kako je, ali covek barem stavi Srbima iz Srbije kao iz RS ispred jedno pitanje, da razmislaju barem malo o sta se uradilo u njihovo ime ...
Drugo hteo sam vam reci da ima mnogo ljudi koji u Srbiju hoce samo normalno ziveti, kao i vi u Bosni, kao nas svi u Bivsoj Yu ...
Znam da kada idem preko celoj bivsoj, kad me neko pita odakle sam, nekako mi je sramota, i ako od moje familije, oni koji su bili u vojsku 91, svi su izbegli, nisu hteli pucati na braca svoja ... Znajte da ima normalnih u Srbiji ne samo nacionatisti i cetnici, kao sto ima i gluposti ... Ali u glavno ima normalni.
Ja nikada necu zaboraviti da sam se rodio Jugosloven, da smo mi braca, i da ja prvi hteo bi se oprostiti od 90tih i sve sto su neki koji se kazu Srbi su vam uradili, u prijedor, u Sarajevo, u Srebrenici, itd ... Sta da se radi sa nekulturni ???
Voleo bi da nam oprostite da se oprastamo svi, i da idemo u napred i da se setimo da smo mi isti u Hrvatsku, BiH, Srbiju i Crnogoru, da pricamo isti jezik, da se smejemo od iste stvari, da placemo za isto, svi smo izgubili, nema pobednika, i ako Cedomir Jovanovic je otvorio jedna vrata, epa bravo Cedo ...

Poz Iz Beograda ;)
:thumbup: ako je iskreno BRAVO,ali neš drugo...jes da je moj pravopis u guzi al' 32 god..švabije...jesili ti u Srbiji ili negdje drugo...glede kako pišeš jedva te skonta :D
krem banana
Posts: 4
Joined: 03/02/2012 16:17

#187 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by krem banana »

zambaklija wrote:
krem banana wrote:Zrdavo burazeri ;)
Eto ja sam Srbin iz Beograda, hteo sam reci da Jovanovic je kako je, ali covek barem stavi Srbima iz Srbije kao iz RS ispred jedno pitanje, da razmislaju barem malo o sta se uradilo u njihovo ime ...
Drugo hteo sam vam reci da ima mnogo ljudi koji u Srbiju hoce samo normalno ziveti, kao i vi u Bosni, kao nas svi u Bivsoj Yu ...
Znam da kada idem preko celoj bivsoj, kad me neko pita odakle sam, nekako mi je sramota, i ako od moje familije, oni koji su bili u vojsku 91, svi su izbegli, nisu hteli pucati na braca svoja ... Znajte da ima normalnih u Srbiji ne samo nacionatisti i cetnici, kao sto ima i gluposti ... Ali u glavno ima normalni.
Ja nikada necu zaboraviti da sam se rodio Jugosloven, da smo mi braca, i da ja prvi hteo bi se oprostiti od 90tih i sve sto su neki koji se kazu Srbi su vam uradili, u prijedor, u Sarajevo, u Srebrenici, itd ... Sta da se radi sa nekulturni ???
Voleo bi da nam oprostite da se oprastamo svi, i da idemo u napred i da se setimo da smo mi isti u Hrvatsku, BiH, Srbiju i Crnogoru, da pricamo isti jezik, da se smejemo od iste stvari, da placemo za isto, svi smo izgubili, nema pobednika, i ako Cedomir Jovanovic je otvorio jedna vrata, epa bravo Cedo ...

Poz Iz Beograda ;)
:thumbup: ako je iskreno BRAVO,ali neš drugo...jes da je moj pravopis u guzi al' 32 god..švabije...jesili ti u Srbiji ili negdje drugo...glede kako pišeš jedva te skonta :D
Jeste iskreno, zašto bi došao na forumu ako ne ;) Bitno mi je, mnogo bitno da se razumemo (razumjemo;) ), da ne ostanemo kao danas, ili u mržnju, ili da ne prićamo ...
Kako jedva skontao ??? Jebeš ekavski :D
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#188 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by zambaklija »

krem banana wrote:
zambaklija wrote:
krem banana wrote:Zrdavo burazeri ;)
Eto ja sam Srbin iz Beograda, hteo sam reci da Jovanovic je kako je, ali covek barem stavi Srbima iz Srbije kao iz RS ispred jedno pitanje, da razmislaju barem malo o sta se uradilo u njihovo ime ...
Drugo hteo sam vam reci da ima mnogo ljudi koji u Srbiju hoce samo normalno ziveti, kao i vi u Bosni, kao nas svi u Bivsoj Yu ...
Znam da kada idem preko celoj bivsoj, kad me neko pita odakle sam, nekako mi je sramota, i ako od moje familije, oni koji su bili u vojsku 91, svi su izbegli, nisu hteli pucati na braca svoja ... Znajte da ima normalnih u Srbiji ne samo nacionatisti i cetnici, kao sto ima i gluposti ... Ali u glavno ima normalni.
Ja nikada necu zaboraviti da sam se rodio Jugosloven, da smo mi braca, i da ja prvi hteo bi se oprostiti od 90tih i sve sto su neki koji se kazu Srbi su vam uradili, u prijedor, u Sarajevo, u Srebrenici, itd ... Sta da se radi sa nekulturni ???
Voleo bi da nam oprostite da se oprastamo svi, i da idemo u napred i da se setimo da smo mi isti u Hrvatsku, BiH, Srbiju i Crnogoru, da pricamo isti jezik, da se smejemo od iste stvari, da placemo za isto, svi smo izgubili, nema pobednika, i ako Cedomir Jovanovic je otvorio jedna vrata, epa bravo Cedo ...

Poz Iz Beograda ;)
:thumbup: ako je iskreno BRAVO,ali neš drugo...jes da je moj pravopis u guzi al' 32 god..švabije...jesili ti u Srbiji ili negdje drugo...glede kako pišeš jedva te skonta :D
Jeste iskreno, zašto bi došao na forumu ako ne ;) Bitno mi je, mnogo bitno da se razumemo (razumjemo;) ), da ne ostanemo kao danas, ili u mržnju, ili da ne prićamo ...
Kako jedva skontao ??? Jebeš ekavski :D
ma nije zbog ekavice bre bolan :mrgreen: već generalno kao da si u švabiji rastao :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
krem banana
Posts: 4
Joined: 03/02/2012 16:17

#189 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by krem banana »

A ja mislio zbog ekavski :-)
Zasto cudno pricam, joj pisem ? Jel to ?
User avatar
Ricken
Posts: 6038
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#190 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by Ricken »

pirmin wrote:
zambaklija wrote:
jeli ovo vjerodostojno???
Nije ali eto, gdje ima dima... :wink:
To da Čeda vrti ogromne količine novca to je istina, kao što je istina da je u doba vladanja sa Džindžićem bio često u kontaktu sa Legijom. Da li je Rom to je potpuno nebitno ostavlja dojam visoko obrazovane osobe. Ono što govori podržavam kao pto podržavaju i mnogi normalni ljudi, ali u isto vrijeme sam vrlo oprezan jer je vrlo upitno za čije interese Čeda 16 godina nakon rata "otvara oči" sunarodnicima i šta stoji iza toga. Sama debata sa Dodikom je bezveze u odnosu na njegov govor na glavnom odboru. Očigledno da Srbijom nešto jače pušu neki novi vjetrovi no da bi ti vjetrovi imali nekog smisla u regionu, ti isti vjetrovi su neophodniji u ostalim ex Yu zemljama. Ono što je mene iskreno iznenadilo je da nisam naišao na neke jake osude iz Srbije nakon debate. Da li je Srbija spremna za novu ulogu na ovim prostorima možda sličnu onoj koju ima Njemačka u Europi i gdje smo mi u tome svemu ostaje da se vidi. Ali da je sama debata imakla za cilj neko osvježenje utabavanje nekih novih puteva komšija sa istoka izgleda da jeste.
Također iz cjelog konteksta ne treba zaboraviti da se svjetski kapital nekako iznenada preselio sa zapada na istok i da su mnoge jače istočne kompanije vrlo intenzivno zainteresirane za jači prodor ka zapadu. Da li je Čeda nekako povezan sa tim dešavanjima nemam pojma ali ne treba u potpunosti odbaciti ove navode iz tabloida jer je lik pun ko brod.

A što se tiče priče o Willy Brantu, Čeda ipak nije prvi koje ovako govorio iz Srbije o događanjima iz perioda 90 ih godina.
Cukan91
Posts: 49
Joined: 08/06/2011 22:36

#191 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by Cukan91 »

Da Ceda ima para... ima.
Da je pun ko brod... NIJE.

Drugo, ne vidim zasto bi on morao da radi za necije interese?? Zar nije moguce samo za trenutak povjerovati da covjek zastupa svoja duboka uvjerenja vezana za postenje, humanost, civilizaciju? Takvih ljudi je bilo oduvijek. Cak je i u Hitlerovoj nacistickoj nemackoj bilo intelektualaca koji su otvoreno govorili protiv nacizma. U Srbiji je za vrijeme 90-tih i raspadanja Juge takodje bilo glasova razuma koji su bili protiv toga - sjetimo se samo Ivana Stambolica npr.

Isto je i sa Cedom. Pa makar smo mi u Srbiji navikli na mentalitet ovdasnjeg naroda, i svaki iole pametan politicar ce prije izbora pricu navijati na podgrijevanje najnizih emocija ljudi, posebno u uslovima ekonomske krize, a nece iznositi ispod tepiha prljav ves koji ostali politicari vjesto guraju pod isti taj tepih, i koji predstavlja rak-ranu narodu. Ceda to bez problema radi...

Naravno, za intervju se covjek nije spremio valjano, ali ja to pripisujem cinjenici da nije znao sa kakvim balvanom razgovara. Pa cim Dodik progovori dvije-tri recenice, prosjecnom coveku sa srednjom skolom je jasno kakvom uporistu u birackom tijelu se on obraca: zadriglom, mrznjom zadojenom nacionalisti, koji je toliko rigidan u razmisljanju i stavovima da za njega postoje samo Bog pa Dodik.
Ceda svoje misli artikulise na urban, gradjanski nacin... nije opterecen podacima i formom, opterecen je sustinom. A sustina je da Dodik zeli da relativizuje zlocine na jedan uzasno nacisticki nacin, pa mu stoga bez imalo moralnih problema na um pada recenica "a kad je neki Bosnjak spasao Srbina"....
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#192 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by Bosnolog »

JThomas wrote:nema planiranog i sistematskog istrebljenja dojučerašnjih komšija - nema ni srđana aleksića, vrlo jednostavno.
:thumbup: :bih:
obratno
Posts: 121
Joined: 02/02/2012 21:29

#193 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by obratno »

Bosnolog wrote:
JThomas wrote:nema planiranog i sistematskog istrebljenja dojučerašnjih komšija - nema ni srđana aleksića, vrlo jednostavno.
:thumbup: :bih:
Aleksić se iskorištava kao pseudoheroj baš kakav novovjekovnoj srpskoj politici treba - "moralna gromada" ali onaj kojeg je on spasavao danas živi u Švedskoj a ne u Trebinju. Znači i osvjetlan obraz i Bošnjak manje u Trebinju. Još samo da se pojavi Čeda J. i otkrije spomenik heroju u "multietničkom Trebinju" i održi govor o RSu kao genocidnoj tvorevini (što jeste) - i dobio si i "katarzu" i etnički čisto Trebinje.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#194 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by Bosnolog »

obratno wrote:
Bosnolog wrote:
JThomas wrote:nema planiranog i sistematskog istrebljenja dojučerašnjih komšija - nema ni srđana aleksića, vrlo jednostavno.
:thumbup: :bih:
Aleksić se iskorištava kao pseudoheroj baš kakav novovjekovnoj srpskoj politici treba - "moralna gromada" ali onaj kojeg je on spasavao danas živi u Švedskoj a ne u Trebinju. Znači i osvjetlan obraz i Bošnjak manje u Trebinju. Još samo da se pojavi Čeda J. i otkrije spomenik heroju u "multietničkom Trebinju" i održi govor o RSu kao genocidnoj tvorevini (što jeste) - i dobio si i "katarzu" i etnički čisto Trebinje.
Taj Trebinjac iz Svedske i njegovi potomci ce moci da kupe trecinu Trebinja za koju godinu,..a za nekoliko decenije u i oko Trbinja ce biti najvise vukova i divljih svinja,jer je iz godine u godinu sve manje Trebinjaca koji su protjerali svoje komsije,..
Image
Dok jos poumre ono starine sto su protjerali svoje komsije, Trebinjac iz Svedske i njegova djeca ce opet stolovati Trebinjem i hoditi Arslanica cuprijom te pecati ribu iz Trebisnjice,ako jos Dodik napravi Aerodrom :D eto Svedana bosanjckih Trebinjca sve cesce u svoje Trebinje,...Srbi iz Trebinja ce shvatiti da su zlom protiv komsije najvise sebi odmogli,.... ;-)

Kava katarza, :-) :-) :-) :roll: Cedo je mozda istinski dobar covjek,ali on je za najveci broj Srba izdajnik i drogeras,....teska je i nezilijeciva bolest VELIKOSRBIZAM,koji ce najvise unistit buducnost samih Srba kako u BiH tako i u Srbiji,......
Last edited by Bosnolog on 05/02/2012 10:01, edited 1 time in total.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#195 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by PipiDugaDevetka »

Ko god bude srpski ili srbijanski Willy Brandt moraće otići do Konjević polja da poljubi cipele nani Fati Orlović i zatraži oprost.
User avatar
Ricken
Posts: 6038
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#196 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by Ricken »

@cukan 91:

Dobro nećemo sad da seciramo Čedino imovno stanje, sve je to ok ako ga je stekao pošteno. Nebih se složio s tobom da se nije spremio za debatu sa čika Miletom, samo nije ulazio u rasprave niskih strasti i na taj način odbio svaku mogučnost da se i za djelić sekunde se spusti na njegov nivo.

Pazi nema nita loše u tome da radi za nečije interese ukoliko sve ostane u sferi fer tržišne ekonomije i minimuma prihvatljvih standarda dobrog poslovanja. Ipak postoji jedna računica vrlo jednostavna, da današnja RS ipak nemože biti ekonomski partner, jer je maksimalno dekintirana i opljačkana, bez obzira kako trenutna vlast predstavlja ekonomsko stanje. Odnos FBiH i RS ekonomske moći se može jednostavno prikazati slijedećim činjenicama, osigurana štednja građana BiH (do 25.000 KM) je trenutno 10. milijardi BAM, od čega je 9. milijardi u FBiH, a 1. milijarda u RS. U FBiH imaš oko 2.400 velikih i srednjih preduzeća, a u RS 900, od čega su strane investicije rapoređene 90% u FBiH, a 10% u RS. Zakonski propisi ostvaljaju više prostora za invenstiranje u FBiH nego u RS.
I kad sve izračunaš, nema ozbiljnog tržišta u RS niti ozbiljnih profita. Zato vjerujem da je prodor nekih istočnih kompanija nemoguć bez ljudi tipa Čede.

Naravno ja mu želim svu sreću na izborima u Srbiji i aposlutnu većinu, ne zbog Bosne, nego jer je to najbolje za Srbiju. Pitanje je samo koliko smo i mi ovde u BiH spremni na najbolji mogući način iskoristiti takve vjetrove iz Srbije, jer i naši političari ruzumiju Čedu jednako koliko i političari tipa Dodik - Tadić. Nisam siguran da BiH trenutno ima šta u tom pogledu da ponudi kao osvježenje u među odnosima. Koliko god svaki od naroda ex Yu imao svoje državne teritorijalne cjeline, toliko se situacija jedne duboko reperkusira na situaciju one druge po principu spojenih posuda, i tu mislim na trio Srbija, BiH i Hrvatska. A činjenica je da smo svi zajedno u ekonomskoj provaliji i djele nas samo sekunde da padnemo u ambis.
User avatar
Ricken
Posts: 6038
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#197 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by Ricken »

obratno wrote:
Bosnolog wrote:
JThomas wrote:nema planiranog i sistematskog istrebljenja dojučerašnjih komšija - nema ni srđana aleksića, vrlo jednostavno.
:thumbup: :bih:
Aleksić se iskorištava kao pseudoheroj baš kakav novovjekovnoj srpskoj politici treba - "moralna gromada" ali onaj kojeg je on spasavao danas živi u Švedskoj a ne u Trebinju. Znači i osvjetlan obraz i Bošnjak manje u Trebinju. Još samo da se pojavi Čeda J. i otkrije spomenik heroju u "multietničkom Trebinju" i održi govor o RSu kao genocidnoj tvorevini (što jeste) - i dobio si i "katarzu" i etnički čisto Trebinje.
Danas etnički čiste teritorije nisu stvar samo "veliko srpske" politike nego dobrim djelom i rezulat "bošnjačke" minder politike i sposobnosti da implementiraš ankes 7.
Djuro
Posts: 148
Joined: 26/04/2009 14:44

#198 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by Djuro »

Da bi Čedomir Jovanović bio srpski Willy Brandt, potrebna je jedna sitnica - treba
postati srpski premijer. A to će se desit - nikada.
Jovanović je izuzetno hrabar tip, svaka mu čast, jer nije lako u Srbiji pričati i boriti se
protiv vladajuće politike, ali je postotak onih koji podržavaju njegovu LS mali i premali

Kada bi se na vagu stavio postotak onih koji podržavaju Jovanovića u odnosu na one koji iskreno misle
da Srbija treba ići Karlovca i Karlobaga, na žalost nema sumnje tko bi prevladao.
Svejedno je velika stvar da Jovanović postoji, jer se njegov glas čuje i možda natjera neke da bar razmisle...
obratno
Posts: 121
Joined: 02/02/2012 21:29

#199 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by obratno »

Ricken wrote:
obratno wrote:
Bosnolog wrote:
Aleksić se iskorištava kao pseudoheroj baš kakav novovjekovnoj srpskoj politici treba - "moralna gromada" ali onaj kojeg je on spasavao danas živi u Švedskoj a ne u Trebinju. Znači i osvjetlan obraz i Bošnjak manje u Trebinju. Još samo da se pojavi Čeda J. i otkrije spomenik heroju u "multietničkom Trebinju" i održi govor o RSu kao genocidnoj tvorevini (što jeste) - i dobio si i "katarzu" i etnički čisto Trebinje.
Danas etnički čiste teritorije nisu stvar samo "veliko srpske" politike nego dobrim djelom i rezulat "bošnjačke" minder politike i sposobnosti da implementiraš ankes 7.
Postoji razlika izmedju nemogućnosti da se implementira dio sporazuma koji govori o povratku i izmedju vršenja etničkog čišćenja.
obratno
Posts: 121
Joined: 02/02/2012 21:29

#200 Re: Da li je Cedomir Jovanovic prvi srpski Willy Brandt ?

Post by obratno »

Ricken wrote:@cukan 91:

Dobro nećemo sad da seciramo Čedino imovno stanje, sve je to ok ako ga je stekao pošteno. Nebih se složio s tobom da se nije spremio za debatu sa čika Miletom, samo nije ulazio u rasprave niskih strasti i na taj način odbio svaku mogučnost da se i za djelić sekunde se spusti na njegov nivo.

Pazi nema nita loše u tome da radi za nečije interese ukoliko sve ostane u sferi fer tržišne ekonomije i minimuma prihvatljvih standarda dobrog poslovanja. Ipak postoji jedna računica vrlo jednostavna, da današnja RS ipak nemože biti ekonomski partner, jer je maksimalno dekintirana i opljačkana, bez obzira kako trenutna vlast predstavlja ekonomsko stanje. Odnos FBiH i RS ekonomske moći se može jednostavno prikazati slijedećim činjenicama, osigurana štednja građana BiH (do 25.000 KM) je trenutno 10. milijardi BAM, od čega je 9. milijardi u FBiH, a 1. milijarda u RS. U FBiH imaš oko 2.400 velikih i srednjih preduzeća, a u RS 900, od čega su strane investicije rapoređene 90% u FBiH, a 10% u RS. Zakonski propisi ostvaljaju više prostora za invenstiranje u FBiH nego u RS.
I kad sve izračunaš, nema ozbiljnog tržišta u RS niti ozbiljnih profita. Zato vjerujem da je prodor nekih istočnih kompanija nemoguć bez ljudi tipa Čede.

Naravno ja mu želim svu sreću na izborima u Srbiji i aposlutnu većinu, ne zbog Bosne, nego jer je to najbolje za Srbiju. Pitanje je samo koliko smo i mi ovde u BiH spremni na najbolji mogući način iskoristiti takve vjetrove iz Srbije, jer i naši političari ruzumiju Čedu jednako koliko i političari tipa Dodik - Tadić. Nisam siguran da BiH trenutno ima šta u tom pogledu da ponudi kao osvježenje u među odnosima. Koliko god svaki od naroda ex Yu imao svoje državne teritorijalne cjeline, toliko se situacija jedne duboko reperkusira na situaciju one druge po principu spojenih posuda, i tu mislim na trio Srbija, BiH i Hrvatska. A činjenica je da smo svi zajedno u ekonomskoj provaliji i djele nas samo sekunde da padnemo u ambis.
Boldirano - 1. Razlog više da ga spriječiš u tome. 2. Hrvatska ulazi u EU 2013, ostali nikada a možda ni tad, u najboljoj opciji negdje oko 2020-25. Kako su te tri "cjeline" onda povezane?
Post Reply