Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!

Ima li sličnosti u vladavini Nikolaja i Elene Čaušesku i Bakira i Sebije-Seke Izetbegović?

Da-
101
78%
Ne-
29
22%

Total votes: 130

It_is_a_Leclerc

Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by It_is_a_Leclerc » 10/01/2016 19:19

Crvene_brigade wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Izvjestaj koji je na Nadzornom odboru OB podnio menadzment ove ustanove, pokazuje da su dugovi ustanove smanjeni za oko 2 miliona maraka te sad iznose nesto malo manje od 1 milion km.

SDP-ovi "levicari" na aparatima - a i njih ce uskoro premjestiti na KCUS.
Građanke i građani Sarajeva su odlučno rekli NE-kršenju zakona, nepotizmu i banditizmu u režiji ratno-profiterskih skorojevića iz privatne stranke Bakira i Sebije Izetbegović-Čaušesku.

U anketi FACE TV u subotnjem izdanju Centralnog dnevnika sa Senadom Hadžifejzovićem postavljeno je pitanje: Da li ste za spajanje Opće bolnice i Kliničkog centra?, piše bh. novinska agencija Patria.

Za odgovor DA glasalo je 4%, a za odgovor NE 96% građana.

Protiv spajanja ove dvije bolnice je i više od 6.900 potpisnika online peticije koji u brojnim komentarima izražavaju ogorčenost i nezadovoljstvo što se ta ideja već počela sprovoditi u djelo iako za to ne postoje formalno-pravni uslovi niti su osnivači u ovom slučaju Skupština KS i Vlada FBiH i Parlament FBiH donijeli bilo kakvu odluku. No, samovolju bivše direktorice Opće bolnice Sebije Izetbegović, a sadašnje direktorice UKCS-a koja je izabrana dok je još bila direktorica Opće bolnice niko ne želi, neće ili ne smije spriječiti.

- Sramota... Kako pojedinci sebi daju za pravo da uništavaju državnu imovinu.

- Nisam iz Sarajeva, ali vidim koliko ova bolnica znači građanima Sarajeva. Mislim da je dvadeset godina nečije samovolje i previše.

- Krajnje je vrijeme da se kaže STOP!!!

- Čovjek na ovakvu vijest ostaje bez komentara, umjesto da otvore još jednu bolnicu oni zatvaraju i ovu.
Nebitno.

Vlast radi ono sto smatra da je najkvalitetnije i najbolje.

and

Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by and » 10/01/2016 19:28

It_is_a_Leclerc wrote:Izvjestaj koji je na Nadzornom odboru OB podnio menadzment ove ustanove, pokazuje da su dugovi ustanove smanjeni za oko 2 miliona maraka te sad iznose nesto malo manje od 1 milion km.

hahhahaa
to ona stručnost kad su i troškove muzeja par godina sveli na 0.
bizMismeni svaka čast :thumbup:

HM 2011

Post by HM 2011 » 10/01/2016 19:29

Crvene_brigade wrote:Edin Zubčević: Operacija Laufer i druge priče

Da je neko ili nešto ugrozilo opstanak bolnice u periodu '92-'95, da je došlo da zatvori bolnicu, odvede osoblje i odnese opremu, izginuli bi mnogi braneći je, a danas nijemo gledamo, kao mutavi

Kada padne bolnica pao je grad. Nijedan grad nije preživio pad gradske bolnice. Kao što, mimo rata, niko nigdje nikad ne zatvara bolnice, naročito ne ako su najbolje, a pogotovo ne ako imaju simboličku vrijednost za građane. Naša je bolnica preživjela sve, na ponos građana; u Bolnici su nekada radili Heroji u bijelom. Danas su ostali samo ljudi u bijelom, već sutra više neće biti ni ljudi u bijelom. Bolnica je preživjela svjetske ratove, okupaciju, opsadu, granatiranje i rad praktično na liniji fronta. Sve je preživjela, ali neće preživjeti SDA.

Ne zanima me ko je direktor Kliničkog centra na Koševu! Prošli direktor je, naprimjer, zapravo bivši ministar zdravstva koji je sam sebe imenovao na poziciju direktora. SDP "stručnjak" čija je stručnost završila u vicu još prije rata. Pa, šta? Ništa.

Ne zanima me šta slavi Dodik danas - šta god da slavi treba to činiti 21. novembra. Ne zanima me Dodik jer on ne zatvara Bolnicu. Dodik slavi. Bolnicu zatvara SDA, nepreciznije, moćni Bošnjaci, da oslobode zgradu za svoje potrebe i ambicije. To je operacija Laufer. Dugo pripremana složena operacija otimanja kompleksa Opće bolnice, promjena namjene iste, i usputni preustroj moći i odnosa snaga u segmentu zdravstva u carstvu Bošnjaka.

Da li će uspjeti suludo drzak plan gašenja jedne od potrebnih i rijetkih ustanova koje uopšte funkcioniraju u našem društvu, ne ostaje da se vidi - to je gotova stvar. Sve je "završeno" prije nego je i "počelo", iza leđa, serijom praznika, uspavane javnosti. Da li će i ovo proći kao i sve ostalo? Ostaje da se uskoro vidi.

Svaki put kada političari pobijede - postaju jači, svaki put kada političari pobijede - građani postaju slabiji. Nesrazmjer snaga je sve veći i uskoro više možda nećemo moći učiniti ništa da pomognemo sami sebi. Iako možda mislimo da ionako već odavno možemo samo posmatrati, potpisivati jalove peticije, objavljivati statuse.

Da je neko ili nešto ugrozilo opstanak bolnice u periodu '92-'95, da je došlo da zatvori bolnicu, odvede osoblje i odnese opremu, izginuli bi mnogi braneći je, a danas nijemo gledamo, kao mutavi.

Posljednji pacijent koji će preminuti u slavnoj Bolnici je Sarajevo koje sam volio i izgleda uglavnom samo sanjao. Kad je moje Sarajevo postalo njihovo, lijepo sarajevsko lice moje mladosti postalo je ružna, groteskna, grimasa. Kao i lice društva u kojem živimo. Kada zatvore Bolnicu tada će biti izvjesno da u Sarajevu više nema nikoga da se bori za ono što je ispravno, protiv nepravde i loše uprave.

SDA je tihi i strpljivi ubica Bosne i Hercegovine. Mi, ostali, preostali, nekonstitutivni ili ne, izvan političkih halki i spirala, svi smo svjedoci. Svjedoci silovanja društva, zajednice kojoj i sami pripadamo. Shizofreno smo i svjedoci i žrtve, a i počinioci nečineći, jer puštamo druge da čine šta i kako hoće a mi ne činimo ništa.

Teško je shvatiti zašto je tako teško nekome shvatiti zašto je važna Opća bolnica. Teško je prihvatiti da moćnim Bošnjacima ništa nije sveto. Čak ni vlastita nedavna i davna istorija. Ni živi ni mrtvi. Ni bolesni. Ni oni koji će se tek razboljeti. Djecu moćnih Bošnjaka ionako neće liječiti bilo ko, već Neko. A djecu nemoćnih Bošnjaka neće liječiti niko. Ipak, nemoćni Bošnjaci vole moćne Bošnjake, više vole njihovu djecu nego svoju vlastitu. Moćni Bošnjaci možda ne jedu svinjetinu, ali zato jedu žive, mrtve i bolesne Bošnjake. Najveća je zabluda Bošnjaka da je SDA garant opstanka Bosne. Od kada SDA daje tu vrstu garancija, od tada ništa nije zagarantovano.

Čini se da se Bosna ipak neće probuditi iz kome, možda je vrijeme da isključimo aparate.

koje aparate ? Koja koma ? Ko koga jede ? Vi crveni ste detaljno pokazali ko ste i sta ste.....

Samo SDA na svim nivoima - pokazi odgovornost - trazi odgovornost -

U jedinstvu je snaga crveni....

Banksy
Has thanked: 20 times
Been thanked: 64 times

Post by Banksy » 10/01/2016 19:30

It_is_a_Leclerc wrote:
SDP-ovi "levicari" na aparatima
Šta znači ovo "levicari", ne razumijem?

and

Post by and » 10/01/2016 19:30

It_is_a_Leclerc wrote:
Crvene_brigade wrote:

Građanke i građani Sarajeva su odlučno rekli NE-kršenju zakona, nepotizmu i banditizmu u režiji ratno-profiterskih skorojevića iz privatne stranke Bakira i Sebije Izetbegović-Čaušesku.

U anketi FACE TV u subotnjem izdanju Centralnog dnevnika sa Senadom Hadžifejzovićem postavljeno je pitanje: Da li ste za spajanje Opće bolnice i Kliničkog centra?, piše bh. novinska agencija Patria.

Za odgovor DA glasalo je 4%, a za odgovor NE 96% građana.

Protiv spajanja ove dvije bolnice je i više od 6.900 potpisnika online peticije koji u brojnim komentarima izražavaju ogorčenost i nezadovoljstvo što se ta ideja već počela sprovoditi u djelo iako za to ne postoje formalno-pravni uslovi niti su osnivači u ovom slučaju Skupština KS i Vlada FBiH i Parlament FBiH donijeli bilo kakvu odluku. No, samovolju bivše direktorice Opće bolnice Sebije Izetbegović, a sadašnje direktorice UKCS-a koja je izabrana dok je još bila direktorica Opće bolnice niko ne želi, neće ili ne smije spriječiti.

- Sramota... Kako pojedinci sebi daju za pravo da uništavaju državnu imovinu.

- Nisam iz Sarajeva, ali vidim koliko ova bolnica znači građanima Sarajeva. Mislim da je dvadeset godina nečije samovolje i previše.

- Čovjek na ovakvu vijest ostaje bez komentara, umjesto da otvore još jednu bolnicu oni zatvaraju i ovu.
Nebitno.

Vlast radi ono sto smatra da je najkvalitetnije i najbolje.
koja vlast?
skupština kantona,federacije?
ko je donio odluku?

Crvene_brigade

Post by Crvene_brigade » 10/01/2016 19:35

Banksy wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
SDP-ovi "levicari" na aparatima
Šta znači ovo "levicari", ne razumijem?
To je taj krajnje primitivni i nacionalistički diskurs kojim se koriste pripadnici militantne i profiterske SDA-Sekuritateje u odbrani bošnjačke Elene-Sebije.

Aludira se da smo svi mi koji opravdano kritikujemo banditizam Izetbegovića nekakvi prljavi likovi sa drugačijim, neodgovarajućim krvnim zrncima.

Ja, kao i mnogi drugi ovdje smo branili tu bolnicu, dok je bošnjačka Elena-Sebija kao pobjegulja završavala (kupljenu) specijalizaciju u Hrvatskoj i Turskoj.

It_is_a_Leclerc

Post by It_is_a_Leclerc » 10/01/2016 19:50

Levicari - zastitnici srpskih NACIONALNIH interesa u FBiH. To je bar jasno. ;-)

A ovo divljacko, primitivno vrijedjanje osoba samo zato sto su se usudile udati za nekog ili specijalizirati bez dozvole etickog odbora Partije je samo dokaz da mi i nemamo pravu ljevicu vec "levicu" ( konglomerat komunjara koji zive od etno biznisa u parlamentima )

Rekoh, dr. Izetbegovic ima dobre rezultate kao direktor OB i ja vjerujem i nadam se da ce iste imati i na celu KCUS-a. Nacelno sam protiv ovog brzog i naprasnog ukidanja OB, ali i to je pravo menadzmenta iste, kao i njenog formalnog vlasnika - kantonalne skupstine.

Crvene_brigade

Post by Crvene_brigade » 10/01/2016 19:57

It_is_a_Leclerc wrote:Levicari - zastitnici srpskih NACIONALNIH interesa u FBiH. To je bar jasno. ;-)

A ovo divljacko, primitivno vrijedjanje osoba samo zato sto su se usudile udati za nekog ili specijalizirati bez dozvole etickog odbora Partije je samo dokaz da mi i nemamo pravu ljevicu vec "levicu" ( konglomerat komunjara koji zive od etno biznisa u parlamentima )

Rekoh, dr. Izetbegovic ima dobre rezultate kao direktor OB i ja vjerujem i nadam se da ce iste imati i na celu KCUS-a. Nacelno sam protiv ovog brzog i naprasnog ukidanja OB, ali i to je pravo menadzmenta iste, kao i njenog formalnog vlasnika - kantonalne skupstine.
Zapravo si pokazao svoje pravo nacionalističko lice koje uz uhljebljenje od strane lopovske SDA dovede do ovako odvratnog razmišljanja i napisanog komentara.

Bolnica je bila i ostat će vlasništvo gradjana Sarajeva, a ne ratno-profiterske klike okupljene oko Izetbegovića, a koja je, svima nam je poznato, podijelila, opljačkala i uništila zemlju.

Banksy
Has thanked: 20 times
Been thanked: 64 times

Post by Banksy » 10/01/2016 19:59

It_is_a_Leclerc wrote:
SDP Levicari - zastitnici srpskih NACIONALNIH interesa u FBiH. To je bar jasno. ;-)
Jel' kao ovaj, što je cijeli rat u Vojnoj bolnici krpio raskomadane, ranjen na Treskavici, s postratnim infarktom zbog svega što je prošao, ratni ''heroj u bijelom'', a sve dok je nova šefica odmarala stražnjicu u Zagrebu?

Imaš li bar mrvu mozga, mrvu, ako već nemaš stida?

RtrnOfSalisbury

Post by RtrnOfSalisbury » 10/01/2016 20:00

nije, oni su samo sposobni :shock:

Crvene_brigade

Post by Crvene_brigade » 10/01/2016 20:04

Građani se organizirali: Svakodnevne dežure za spas Opće bolnice!

Građani Sarajeva organizirali su se i danas su došli pred zgradu Opće bolniice "Prim. dr. Abdulah Nakaš" kako bi izrazili svoj bunt protiv nasilnog preseljenja na UKCS i sve izglednijem zatvaranju ove bolnice čija je tradicija duga 150 godina, piše bh. novinska agencija Patria.

Na Facebook grupi Ne damo našu bolnicu najvljene su svakodnevne dežure koje počinju 11. januara od 11 do 13 i od 16 do 18 sati.

- Donesite poruke podrške! Pisma! Medicinari i pacijenti nas trebaju, oni su sada unutra! Bolnica je naša - pozivaju iz ove grupe.

- Za mene koji sam u ratu oslobađao tu istu bolnicu od snajperista potom u njoj operiran itd. Jednako je ratnom zločinu

SDA ako ovo uradi uz prešutnu suglasnost koalicionih partnera neprijatelj je BiH i njenih građana - kazao je jedan Zvonimir.

GeeTnT

Post by GeeTnT » 10/01/2016 20:15

Crvene_brigade wrote:

:mrgreen:

Better Man
Been thanked: 1 time

Post by Better Man » 10/01/2016 20:20

It_is_a_Leclerc wrote:Levicari - zastitnici srpskih NACIONALNIH interesa u FBiH. To je bar jasno. ;-)

Ti ako stojiš iza ovog što tvrdiš, onda si lud i poremečen ili si dobro plaćen od strane porodice Izetbegović da ih štitiš. Ona nema nikakve reference. Zna se da je u ratu kupila specijalizaciju, tačnije Asim Kurjak joj sredio i sve svoje naučne refernce je stekla ne zakonito. Njoj je mjesto u zatvoru zajedno sa mužem ratnim profiterom. Sistem valadvine koji promovira mafijaška obitelj Izetbegović treba srušiti do temleja i takve ljude protjerati i pozatvarati i konačno uspostaviti vladavinu prava, stručnih i sposobnih.

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 10/01/2016 20:24

Koje rezultate? To što se udala za Izetbegovića? :mrgreen:

Chisum

Post by Chisum » 10/01/2016 20:43

Zar ovu rasprodanu dileju iko uzima za ozbiljno?
It_is_a_Leclerc wrote:
- Birači u BiH su mahom nepismeni i primitivni. Govorimo o ljudima koji su izabrali Radeljaša, Bahtića, Izetbegovića.

- Meni i poslije 12. ni iz džepa, ni u džep, za razliku od nekih koji anksiozno iščekuju da li će anadolski ćevapojedi pobijediti, ne bi ih, takve kakvi jesu, uvalili na budžet. :)

- To nepismeno stanovništvo možete kupiti ćevapima, Erdoganom i poslom u Vodovodu. A kako ćete vi nekom polupismenom, golobradom stranačkom jurišniku objasniti bilo šta o javnom, vanjskom dugu, o ustavu, o evroatlantskim integracijama. Oni znaju samo viknuti - "SDA, S kao sudba moja, d kao duša moja, A kao Alija" i pitati imaš li ćevap da im daš.

- Ja zapravo želim da Bošnjaci izaberu SDA. Bošnjaci i SDA se međusobno apsolutno zaslužuju. Kakav narod, takva mu i vlast.

Da biste naučili kakav smo narod mi Bošnjaci (većinom), dovoljno je samo da bacite pogled na, zvanično, najsiromašniju, najjadniju i najneprosperitetniju zemlju u Evropi.

- Što SDA nije od USK napravila Eldorado ?! Jesu Bošnjaci većina ? Jesu ! Je li SDA na vlasti ?! Navijeke. Pa zašto je onda USK sredina sa najmanje zaposlenih u cijeloj BiH, sa najmanje firmi i fabrika, sa najmanje obrazovanim stanovništvom, sa najvećim brojem propalih i zatvorenih fabrika ?!
A zašto su Vitez i Široki Brijeg primjeri poduzetničkog uspjeha ?! Jer tamo nema SDA.

- Uistinu je BiH mala država, koliki su SDA-ovci izdajnici.

Maharadza
Been thanked: 3 times

Post by Maharadza » 10/01/2016 20:44

fosna2014 wrote:Vidim da su se svi pomirili sa cinjenicom da ce bakreni i njegova hrdja vladati jos bar 10 godina. O cemu onda ovdje raspravljamo?
Možda o visini stepena mazohisma kod prosječnog Bošnje?! :oops: :mrgreen:

XXS

Post by XXS » 10/01/2016 20:45

Narod koji nije uspio iznjedriti nista bolje od Izedbegovica da ih brani od srpsko-hrvatske agresije i narod koji nije uspio iznjedriti nista bolje od Zlatka Lagumdzije da ih brani od Izetbegovicevskog nepotizma, kriminala, lopovluka i ne zasluzuje nista bolje od ovoga sto trenutno ima.

Ratni profiter iz trezora banke i njegova pobjeguljsko - falsifikatorska hanuma, koja nije ostala u SA da lijeci svoje sugradjane, ruse simbol odbrane Sarajeva i niko nista konkretno.

Pa vala neka ga i ruse. Izgleda da je svak' ko valja u ovome gradu ili poginuo ili otisao.

GeeTnT

Post by GeeTnT » 10/01/2016 21:02

Better Man wrote:

Ti ako stojiš iza ovog što tvrdiš, onda si lud i poremečen ili si dobro plaćen od strane porodice Izetbegović da ih štitiš. Ona nema nikakve reference. Zna se da je u ratu kupila specijalizaciju, tačnije Asim Kurjak joj sredio i sve svoje naučne refernce je stekla ne zakonito. Njoj je mjesto u zatvoru zajedno sa mužem ratnim profiterom. Sistem valadvine koji promovira mafijaška obitelj Izetbegović treba srušiti do temleja i takve ljude protjerati i pozatvarati i konačno uspostaviti vladavinu prava, stručnih i sposobnih.
Ovo sto pises imislim da je laz, jer da je tako, te stvari bi isplivale na povrsinu mnogo ranije i da nije i radnom odnosu...neki novinarcic bi garant izbacio neki faximil ili dokument...tonski zapis.. Time bi zadao tezak udarac Bakiru, a i sda-u...

Nisi ti ni svjestan toga..

Mislim da ces ti zbog svoje hronicne mrznje trebati bas medicinsku pomoc..

kamberovica polje
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Post by kamberovica polje » 10/01/2016 21:10

Kada bi svi bili kritični prema SDA i prema desnici (u BiH fiktivnoj) koliko su prema SDP i ljevici (opet izmišljenoj kod nas) ovo bi bila dobra država, ali jebiga treba ti veća doza pameti i samostalnog razmišljanja da se odrekneš "svoje stranke" nego što prosječan glasač SDA može uopće zamisliti a kamoli imati. Da Bake izađe pred BBI i žrtvuje 10 beba u ime Lucifera, opet bi imao bi fiksnih 100 000 glasova samo zato što je Alijin sin, jebiga s takvim mentalitetom moramo živjeti zajedno.
Last edited by kamberovica polje on 10/01/2016 21:19, edited 2 times in total.

muha_sa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 31 times

Post by muha_sa » 10/01/2016 21:11

što ste ba ljubomorni na sposobne ljude :-)

nemampojma0

Post by nemampojma0 » 10/01/2016 21:11

@GeeTnT, samo da pitam kako kod vas u dijaspori rade bolnice?
Hajd da branis onu nekadasnju SDA shvatio bih, ipak ti je valjala, al kakav dug imas prema danasnjoj SDA...pih...ili je samo do mentaliteta?

karanana
Been thanked: 6 times

Post by karanana » 10/01/2016 21:15

ja koliko znam, za casuseskua se nije glasalo na slobodnim demokratskim i otvorenim izborima.
dali ste izetbegovicima i drugim begovicima glas, dajte im i sansu da pokazu sta znaju ili ne znaju. imaju legitimitet i glasove vecine ljudi koji im vjeruju.

Sarajmen

Post by Sarajmen » 10/01/2016 21:19

Image

Nikolaj i Elena Čaušesku.

Crvene_brigade

Post by Crvene_brigade » 10/01/2016 21:28

karanana wrote:ja koliko znam, za casuseskua se nije glasalo na slobodnim demokratskim i otvorenim izborima.
dali ste izetbegovicima i drugim begovicima glas, dajte im i sansu da pokazu sta znaju ili ne znaju. imaju legitimitet i glasove vecine ljudi koji im vjeruju.
I mnogi drugi svjetski zlikovci, lopovi i korumpirani skotovi imali su nekakav legitimitet,ali su se ponašali onako kako im je volja. Bez poštovanja zakona, ogrezlosti u nepotizmu i teškoj korupciji.

Ovdje se radi o najgorem obliku samovolje, neizmjernoj bahatosti i nevidjenoj aroganciji. Nema poštovanja više zakona, procedura i svih ostalih načela koji se moraju ispoštovati u demokratskoj državi.
Last edited by Crvene_brigade on 10/01/2016 21:32, edited 1 time in total.

Ajatolah_
Been thanked: 3 times

Post by Ajatolah_ » 10/01/2016 21:31

Naprosto je nevjerovatan disparitet onog što čuješ od naroda kad se spomenu neki konkretni političari i onog što se desi na izborima.
No svejedno, nije svakodnevna kuknjava legitimni demokratski izraz naroda kojim se određuje sudbina u sljedećih četiri godine, nego ovo drugo, tako da...

Post Reply