Da li BIH ima izlaz ili ce se raspasti?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!

BIH ce se raspasti?

Za 5 godina.
21
25%
Za 10 godina.
10
12%
Za 50 godina.
1
1%
Nece nikad.
52
62%

Total votes: 84

SiSaJuMe

Post by SiSaJuMe » 05/07/2007 16:57

Ovakva kakva je nefunkcionise. Ovako stanje nemoze trajat vjecno. Interesuje me da li vi vjerujete da za BIH ima nade ili ce se raspasti.

musketir

Re: Da li BIH ima izlaz ili ce se raspasti?

Post by musketir » 05/07/2007 17:00

SiSaJuMe wrote:Da li BIH ima izlaz ili ce se raspasti?

Ovakva kakva je nefunkcionise. Ovako stanje nemoze trajat vjecno. Interesuje me da li vi vjerujete da za BIH ima nade ili ce se raspasti.

http://pincom.info/bih/opsirnije.asp?ID=48786

sta velis,predigra i zagrijavanje je pocelo,a kraj je tesko predvidjeti.

SiSaJuMe

Re: Da li BIH ima izlaz ili ce se raspasti?

Post by SiSaJuMe » 05/07/2007 17:22

musketir wrote:
SiSaJuMe wrote:Da li BIH ima izlaz ili ce se raspasti?

http://pincom.info/bih/opsirnije.asp?ID=48786

sta velis,predigra i zagrijavanje je pocelo,a kraj je tesko predvidjeti.

Bas tako,. predigra i zagrijavanje,.
Svi se bave sa nama i svi nas razmatraju, kombiniraju, analiziraju. Ocito postajemo ponovo "jednacina sa vise nepoznatih".

jugoistocnjak

Post by jugoistocnjak » 05/07/2007 17:24

Dabogda mu se majka raspala, ko god ovo zelio! (Moze i bez ankete. :D )

musketir

Post by musketir » 05/07/2007 18:02

jugoistocnjak wrote:Dabogda mu se majka raspala, ko god ovo zelio! (Moze i bez ankete. :D )

nije vrijeme za kletve,jer s njima nista ne mozemo postici.ja sam za drugu opciju,u slucaju i ako budemo primorani na to.ali valja se jos dugo,dugo naduravati.

Prpa.ba
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Post by Prpa.ba » 05/07/2007 18:05

Dok su Bosnjaci tu, nece nikad. Strah od nastanka male i nestabilne "muslimanije" u Europi je prevelik. :D

BISCANIN2

Post by BISCANIN2 » 05/07/2007 18:09

Ko Bosna raspast ,pa da se trebala raspasti raspala bi se 92 .
Prebacila je Bosna i veća govna od ovih preko svojih leđa.

cyprus
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Post by cyprus » 05/07/2007 18:12

Pa ako bude pameti Bosna se neće raspast nikad. Al bojim se da pameti nema. :(

jugoistocnjak

Post by jugoistocnjak » 05/07/2007 18:15

Stvaranje federalnih jedinica sa dominantno nacionalnim predznakom je siguran put u nestanak Bosnjaka na ovim prostorima. To je isto tako siguran put u rastakanje Bosne. Imamo priliku vidjeti po Stocu kako izgleda ta federalizacija u malom. Treba sad legalnim putem progurati ono sto nije Mate Boban mogao ratom?!

Nece se Bosna raspasti nego cemo jos svi dugo camiti ovako u .ovnima. Kad kazem svi, naravno da tu ne mislim na politicare. Oni ce svoju djecu poslati vani bez obzira bila Bosna cjelovita ili federalna.

pinkzelena

Post by pinkzelena » 05/07/2007 18:15

Jedina nada i ono sto nas moze ujediniti su novac i ekonomija.

musketir

Post by musketir » 05/07/2007 18:44

Prpa.ba wrote:Dok su Bosnjaci tu, nece nikad. Strah od nastanka male i nestabilne "muslimanije" u Europi je prevelik. :D

narocito su "male muslimanije" opasne za Europu i svijet.

musketir

Post by musketir » 05/07/2007 18:46

pinkzelena wrote:Jedina nada i ono sto nas moze ujediniti su novac i ekonomija.

ako je to ono sto ce okupiti bosanskohercegovacke narode,svaka cast.imali smo i ekonomiju i novac prije petnaestak godina.

zavrzlama
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post by zavrzlama » 05/07/2007 19:01

BIH se nece nikad raspasti,jer snage dezintegracije nemaju vojnu moc da to sprovedu u djelo...a oni koji vole BIH i nemaju rezervcne domovine nemaju druge alternative osim odbrane svog zivotnog prostora...BIH preostaje jos jedna runda odbrane njene cjelovitosti,suzivota i tolerancije koja je odlika medju Bosansko-Hercegovackim narodima....svijetu je manje zlo odbrana BIH od separatista i fasista koji u BIH ne cine neku bitniju vojnu i politicku moc..nego razgradnja BIH,moralni krah i pravljenje nove palestine na tlu Evrope.....Bice BIH ..no sikiriki..nek glavuse razbijaju oni koji bi dijelili i unistavali BIH...

Prpa.ba
Has thanked: 2 times
Been thanked: 14 times

Post by Prpa.ba » 05/07/2007 19:25

musketir wrote:narocito su "male muslimanije" opasne za Europu i svijet.

I ne slutis koliko.

finta

Post by finta » 05/07/2007 21:29

Jedan Jevrej iz Amerike kaze :" Mogu zivjeti izvan Izraela ali bez Izralela ne bi mogao zivjeti " .Sa mnom je ista stvar.Nisam u Bosni i tesko mi je ali bez Bosne ne bi mogao. Ja nisam u svom gradu ali kada putujem iz Sarajeva za Banja Luku ne treba mi ni licna a kamoli pasos .Dakle Bosna je i danas cijela .To niko ne moze poreci .Granice su tamo gdje su i bile .Daljnje rastakanje Bosne se nece sigurno desiti .Bosanski muslimani su odani ideji cjelovite drzave i to je jedini faktor na svijetu koji prijeci bilo kakvui podjelu.
U podiljenoj Bosni , bosanski muslimani bi nestali preko noci .Jedna granica na Stupu a druga u Dobrinji .Bosnu mogu podijeliti srpsko -hrvatske nacionalisticke snage jedino ako pobiju sve bosanske muslimane .Od podjele dakle nema nista .
P.S. One struje u SDA koje su bile spremne na podjelu morace odgovarati .Neko moralno a neko krivicno.

jeza u ledja
Been thanked: 4 times

Post by jeza u ledja » 05/07/2007 22:24

finta wrote:Bosanski muslimani su odani ideji cjelovite drzave i to je jedini faktor na svijetu koji prijeci bilo kakvui podjelu.

Da su 'jedini faktor' Bosna bi se davno raspala.

musketir

Post by musketir » 05/07/2007 22:31

zavrzlama wrote:BIH se nece nikad raspasti,jer snage dezintegracije nemaju vojnu moc da to sprovedu u djelo...a oni koji vole BIH i nemaju rezervcne domovine nemaju druge alternative osim odbrane svog zivotnog prostora...BIH preostaje jos jedna runda odbrane njene cjelovitosti,suzivota i tolerancije koja je odlika medju Bosansko-Hercegovackim narodima....svijetu je manje zlo odbrana BIH od separatista i fasista koji u BIH ne cine neku bitniju vojnu i politicku moc..nego razgradnja BIH,moralni krah i pravljenje nove palestine na tlu Evrope.....Bice BIH ..no sikiriki..nek glavuse razbijaju oni koji bi dijelili i unistavali BIH...

mi smo svoje odbranili,zivimo na trideset posto bosanske zemlje.eto zahvaljujuci SDA i njezinom vodji,to nas je zapalo.

finta

Post by finta » 05/07/2007 23:11

jeza u ledja wrote:
finta wrote:Bosanski muslimani su odani ideji cjelovite drzave i to je jedini faktor na svijetu koji prijeci bilo kakvui podjelu.

Uslovno govoreci to je jedini faktor koji stoji na putu podjele.Na putu prema podjeli takodje stoje neumoljivo medjunarodni zakoni jer je BiH medjunardno priznata drzava i clanica UN i kao takva ( ako nista drugo ) ima svoje vanjske granice koje je Badainterova komsija utvrdila i potvrdila kako svim drzavama ex Yu tako i BiH .To su naravno AVNOJ -ske granice.Ako se te granice mogu mijenjati onda se mogu mijanjati mirne duse i one u Hrvatskoj ili Makedoniji.Kao sto vidis cjelovitu Bosnu i Hercegovinu brane papiri a oni pak nista ne bi vrijedli bez zivih ljudi .Bosanaca i Hercegovaca a medju njima je najvise ( slozices se ) { ubjedljivo } bih muslimana.One islamske zemlje i oni ljudi na zapadu poput Susan Sontag ili Bona ili francuskih filozofa .....nemaju uticaja i njihova se slabo pika.Ili ako hoces ovako / Dok su god BiH muslimani za cjelovitu ona ce to i biti .

cyprus

Post by cyprus » 05/07/2007 23:15

finta wrote:
jeza u ledja wrote:

Uslovno govoreci to je jedini faktor koji stoji na putu podjele.Na putu prema podjeli takodje stoje neumoljivo medjunarodni zakoni jer je BiH medjunardno priznata drzava i clanica UN i kao takva ( ako nista drugo ) ima svoje vanjske granice koje je Badainterova komsija utvrdila i potvrdila kako svim drzavama ex Yu tako i BiH .To su naravno AVNOJ -ske granice.Ako se te granice mogu mijenjati onda se mogu mijanjati mirne duse i one u Hrvatskoj ili Makedoniji.Kao sto vidis cjelovitu Bosnu i Hercegovinu brane papiri a oni pak nista ne bi vrijedli bez zivih ljudi .Bosanaca i Hercegovaca a medju njima je najvise ( slozices se ) { ubjedljivo } bih muslimana.One islamske zemlje i oni ljudi na zapadu poput Susan Sontag ili Bona ili francuskih filozofa .....nemaju uticaja i njihova se slabo pika.Ili ako hoces ovako / Dok su god BiH muslimani za cjelovitu ona ce to i biti .

A moglo bi se reći i vako: dok su bosanski muslimani većinski narod u BiH, dotle će oni i bit za cjelovitu BiH.

Šandor

Post by Šandor » 05/07/2007 23:19

cyprus wrote:A moglo bi se reći i vako: dok su bosanski muslimani većinski narod u BiH, dotle će oni i bit za cjelovitu BiH.

Ne prestaješ lupetati. :D

Prema rezultatima popisa u BiH 1991. godine BiH je većinska kršćanska zemlja.

Karabaja

Post by Karabaja » 05/07/2007 23:23

Šandor wrote:
cyprus wrote:A moglo bi se reći i vako: dok su bosanski muslimani većinski narod u BiH, dotle će oni i bit za cjelovitu BiH.

Pa šta smo radili od 91. pa nadalje nego lupali kršćane :lol: Haj sad prebroj! :lol:

Šandor

Post by Šandor » 05/07/2007 23:30

Karabaja wrote:
Šandor wrote:

Pa šta smo radili od 91. pa nadalje nego lupali kršćane :lol: Haj sad prebroj! :lol:

Zato je u ratu u jednom trenutku 85% teritorije bilo rezervisano isključivo za kršćane. Bez muslimana, bez džamija.... :D

never no

Post by never no » 05/07/2007 23:30

Stvarno me pojedinci iznenadjuju sa glupostima haman svaki dan.Eto sad i ova anketa o "opstanku BiH".
Koja sitnodusnost ,cinizam pa to je za nevjerovati.Zaista me cudi i da se tako sto moze i objaviti kao sto je ova glupa anketa.
Kad je smradovi nisu uspjeli pokoriti,podijeliti,unistiti '92 kako li misle sad.To su samo ocajnicke provokacije prije nezavisnosti Kosova i unistenja sna (zla) zvanog "velika srbija".
Bosna i Hercegovina nije nastala ni postala '92 i nije vjestacka tvorevina kako Mile vrhovac Dodik puni svojim jadnicima glavu da ublazi bol .
Bolje im je da necackaju mecku sto bi se reklo,jer ako hoce i ako treba ima igraca i za drugo poluvrijeme.Samo onda zavrsiti , jednom za sva vremena sa svim neprijateljima BiH.
pozdrav svim patriotama BiH

cyprus

Post by cyprus » 05/07/2007 23:31

Šandor wrote:

Joj, kad sam reko "bosanski muslimani" mislio sam na Bošnjake, a iskoristio sam taj izraz jer sam repliciro "finti" koji je taj izraz upotrijebio. Dakle, nisam mislio na religiju nego na narod.

Jel sad jasnije?

Šandor

Post by Šandor » 05/07/2007 23:36

cyprus wrote:
Šandor wrote:

Joj, kad sam reko "bosanski muslimani" mislio sam na Bošnjake, a iskoristio sam taj izraz jer sam repliciro "finti" koji je taj izraz upotrijebio. Dakle, nisam mislio na religiju nego na narod.

Jel sad jasnije?

Nije. Srbi i Hrvati su '91 bili na 48-49%. od onih 10-tak procenata ostalih bilo je i par procenata kršćana. Kad to dodaš onih 48% dobiješ većinu. Nacionalna odrednica koja nije dovodila u vezu naciju i religiju prije rata bila je Jugosloven.

Tako da i dalje ne kontam kako možeš tvrditi da su Bošnjaci bili većinski narod (ili su još uvijek? - ili su to tek sad postali?).

Ne razumijem. :D

Post Reply