da li bi otisli ???

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderator: Euridika

Post Reply

da li bi ostavili voljenu osobu i napustili ovu zemlju da vam se ukaze prilika ???

Poll ended at 03/08/2011 00:41

DA
33
40%
NE
49
60%

Total votes: 82

swemiracxx

da li bi otisli ???

Post by swemiracxx » 03/07/2011 00:22

zanima me...
npr. imate savrsenu osobu kraj sebe...
i trenutno vam je sve divno i krasno...
ali...
ukaze vam se prilika da odete u ameriku da radite u svojoj struci
plata super
ugovor minimum na 3 godine i sve, sve , sve...
ali da li bi mogli da ostavite ovde ljubav i da odete...
msm, zivot nije bajka ni americki film i daljina, tolika daljina
i velika vremenska razdvojenost u velikom broju slucajeva uradi svoje...
Last edited by swemiracxx on 04/07/2011 00:45, edited 2 times in total.

zelenashica

Re: da li bi otisli ???

Post by zelenashica » 03/07/2011 00:28

Ne bih.

dječak sa šibicama
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Post by dječak sa šibicama » 03/07/2011 00:36

Da si pitao prije nekoliko godina, rekao bih ne, nikako.

swemiracxx

Post by swemiracxx » 03/07/2011 00:52

zelenashica wrote:Ne bih.

i ja sam oducio tako ...i nekajem se !!! :)

swemiracxx

Post by swemiracxx » 03/07/2011 00:58

sanabe wrote:
swemiracxx wrote:
zelenashica wrote:Ne bih.

Pa sta nas pitas ako si vec odlucio i ne kajes se? :zoka:

griznja savjesti ...neki mi vrag neda mira ... nije jednostavno odbiti sve zbog nista * zar ne ??

Mr. Brightside

Post by Mr. Brightside » 03/07/2011 00:59

swemiracxx wrote:zanima me...
ali...
plata super

trebas biti kreten i traziti bolje od tog :oops: :roll:

swemiracxx

Post by swemiracxx » 03/07/2011 01:01

armin.i.am wrote:
swemiracxx wrote:zanima me...
ali...
plata super

trebas biti kreten i traziti bolje od tog :oops: :roll:

dilema je materijalno ili emotivno ...moras da biras ...sta bi ti birao ???

Mr. Brightside

Post by Mr. Brightside » 03/07/2011 01:02

swemiracxx wrote:dilema je materijalno ili emotivno ...moras da biras ...sta bi ti birao ???

sta ja znam jos mi se tijelo razvija :roll: :lol:

anthraxQ
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

Post by anthraxQ » 03/07/2011 01:05

najgluplje mi je kada kažu Sreća nije u novcu.

to su garant neki bogatuni nekad davno platili nekim pjesnicima da to napišu kako bi romantičarski ubjedili malu raju da ta ista mala raja ne bi talasala.

brate, sretan si kada možeš kupiti najbolju hranu, najbolju odjeću, najbolji lijek za neku bolest, putovati, istraživati...a i suprotan spol će se garantovano u svemu tome i zalijepiti negdje pa će se i zavoljeti...ne mora biti prva ali zavoljeti će se neka.

zelenashica

Post by zelenashica » 03/07/2011 01:08

swemiracxx wrote:
sanabe wrote:
swemiracxx wrote:

Pa sta nas pitas ako si vec odlucio i ne kajes se? :zoka:

griznja savjesti ...neki mi vrag neda mira ... nije jednostavno odbiti sve zbog nista * zar ne ??

Ono u uvodnom postu nije "ništa"! :thumbup:

zelenashica

Post by zelenashica » 03/07/2011 01:13

anthraxQ wrote:najgluplje mi je kada kažu Sreća nije u novcu.

to su garant neki bogatuni nekad davno platili nekim pjesnicima da to napišu kako bi romantičarski ubjedili malu raju da ta ista mala raja ne bi talasala.

brate, sretan si kada možeš kupiti najbolju hranu, najbolju odjeću, najbolji lijek za neku bolest, putovati, istraživati...a i suprotan spol će se garantovano u svemu tome i zalijepiti negdje pa će se i zavoljeti...ne mora biti prva ali zavoljeti će se neka.

Sa neke druge teme....
Nekada u Bagdadu, Kerim je volio ljepoticu po imenu Lejla. Čista ljubav i prepoznatljivi bili u cijelom gradu po toj ljubavi.Jedne veceri kopajući u bašći sa prijeteljem, nađoše ćup prepun zlatnika.Izvadiše ga, oči im zasijaše od sreće. Tada Kerim reće prijatelju:" Ja uzimam svoju polovicu i večeras idem iz Bagdada. Napokon sam sretan."Prijatelj ga u čudu pogleda, pa mu reće: " A, Lejla, pa valjda nju vodiš sa sobom?" "Ne, idem sam, ti joj nešto reci, utješi je idem sam i napokon imam bogatsvo i imaću sreću"To izgovoriše i razđiše se.Sutradan čekajući na uobičajenm mjestu svoga Kerima, Lejlu je obuzeo čudan nemir, neka nedefinisana slutnja. Mjesto Kerima ona uglada njegovog prijatelja.Očiju zažarenih od ljubavi, ali i brige upita:"Gdje je Kerim, Gdje je duša moja? Da mu se nije šta dogodilo? "I to je izgovorila takvim glasom, da je prijatelj ostao skamenjen i do srca rastužen ljubavlju i brigom u njenom glasu. I tada on odlući da joj kaže istinu. Isprića joj sve i prenese razgovor sa Kerimom u cjelosti.Lejla je čutala i slušala. Kada je završio, kriknu i poče plakati, jecaji su joj podrhtavali tijelom. Prijatelj je pokuša tješiti.. ( Ma vratiće se on, ne brini, voli te, proći će ga ludost)...Lejla ga pogleda mrtvim očima u kojima je nestalo sjaja i ljubavi, drhtavim bolnim glasom odgovori:" PRIJATELJU DOBRI, NE PLAČEM JA ŠTO JE KERIM OTIŠAO, NEGO NAD SOBOM ŠTO SAM IŠLA SA TAKVIM MOMKOM, KOJI JE ZARAD ZLATNIKA IZGUBIO DRAGULJ..."

Prijatelj ništa ne progovori, pridiže Lejlu, i pomisli:KADA BI KERIM ZNAO KAKVU JE ŽENU I LJUBAV IZGUBIO, NE BI PLAKAO I JECAO, NEGO BI URLIKAO I ZAVIJAO KAO STEPSKI VUK...

swemiracxx

Post by swemiracxx » 03/07/2011 01:18

...i sta jedno jedno jutro kad se probudis palis cigaretu sa 50 evra i uradio sve sto si nabrojao ...a prazan svi te vole zbog novca ..vasa ladacki poslusaj nekad ;-)

swemiracxx

Post by swemiracxx » 03/07/2011 01:19

Sa neke druge teme....
Nekada u Bagdadu, Kerim je volio ljepoticu po imenu Lejla. Čista ljubav i prepoznatljivi bili u cijelom gradu po toj ljubavi.Jedne veceri kopajući u bašći sa prijeteljem, nađoše ćup prepun zlatnika.Izvadiše ga, oči im zasijaše od sreće. Tada Kerim reće prijatelju:" Ja uzimam svoju polovicu i večeras idem iz Bagdada. Napokon sam sretan."Prijatelj ga u čudu pogleda, pa mu reće: " A, Lejla, pa valjda nju vodiš sa sobom?" "Ne, idem sam, ti joj nešto reci, utješi je idem sam i napokon imam bogatsvo i imaću sreću"To izgovoriše i razđiše se.Sutradan čekajući na uobičajenm mjestu svoga Kerima, Lejlu je obuzeo čudan nemir, neka nedefinisana slutnja. Mjesto Kerima ona uglada njegovog prijatelja.Očiju zažarenih od ljubavi, ali i brige upita:"Gdje je Kerim, Gdje je duša moja? Da mu se nije šta dogodilo? "I to je izgovorila takvim glasom, da je prijatelj ostao skamenjen i do srca rastužen ljubavlju i brigom u njenom glasu. I tada on odlući da joj kaže istinu. Isprića joj sve i prenese razgovor sa Kerimom u cjelosti.Lejla je čutala i slušala. Kada je završio, kriknu i poče plakati, jecaji su joj podrhtavali tijelom. Prijatelj je pokuša tješiti.. ( Ma vratiće se on, ne brini, voli te, proći će ga ludost)...Lejla ga pogleda mrtvim očima u kojima je nestalo sjaja i ljubavi, drhtavim bolnim glasom odgovori:" PRIJATELJU DOBRI, NE PLAČEM JA ŠTO JE KERIM OTIŠAO, NEGO NAD SOBOM ŠTO SAM IŠLA SA TAKVIM MOMKOM, KOJI JE ZARAD ZLATNIKA IZGUBIO DRAGULJ..."

Prijatelj ništa ne progovori, pridiže Lejlu, i pomisli:KADA BI KERIM ZNAO KAKVU JE ŽENU I LJUBAV IZGUBIO, NE BI PLAKAO I JECAO, NEGO BI URLIKAO I ZAVIJAO KAO STEPSKI VUK...
[/quote]

:thumbup:

anthraxQ
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

Post by anthraxQ » 03/07/2011 01:25

swemiracxx wrote:

...i sta jedno jedno jutro kad se probudis palis cigaretu sa 50 evra i uradio sve sto si nabrojao ...a prazan svi te vole zbog novca ..vasa ladacki poslusaj nekad ;-)

ne pušim. i ne govorim o novcu u smislu miliona. vec kao taj koji bi kao otisao u SAD.

i da, nikad se ne može sve uraditi, svijet je dovoljno širok i dug da se uvijek ima nešto novo uraditi...

a ko kaže da oni koji imaju novca nemaju ljubavi? daj stipu tih "mala raja" mudrosti.

zelenashica

Post by zelenashica » 03/07/2011 01:29

anthraxQ wrote:
a ko kaže da oni koji imaju novca nemaju ljubavi? daj stipu tih "mala raja" mudrosti.

Ljubav se ne može vagati.
Ljubavi ili ima ili nema.....ali koliko shvatih tema je u suštini odabir:novac ili ljubav koju imamo?!

swemiracxx

Post by swemiracxx » 03/07/2011 01:33

zelenashica wrote:
anthraxQ wrote:

Ljubavi ili ima ili nema.....ali koliko shvatih tema je u suštini odabir:novac ili ljubav koju imamo?!

dobro si shvatila ...pucala si ispravno ... :) i ja nadam se :D

anthraxQ

Post by anthraxQ » 03/07/2011 01:34

zelenashica wrote:
anthraxQ wrote:

znaš, mene mnoge osobe ne vole zato što mi je u odgovru uvijek sadrzano Zavisi.

i da, sve u zivotu zavisi. od osobe, situacije, mjesta, zrelosti, ambicija. vecina osoba vise poznaje druge nego sebe.

nema čovjek dvije emocije u sebi, pa da može izabrati samo "crno - bijelo". nije to bas tako prosto, "ili, ili".

ja lično ne znam sta bi uradio.

swemiracxx

Post by swemiracxx » 03/07/2011 01:37

anthraxQ wrote:
zelenashica wrote:
anthraxQ wrote:

znaš, mene mnoge osobe ne vole zato što mi je u odgovru uvijek sadrzano Zavisi.

i da, sve u zivotu zavisi. od osobe, situacije, mjesta, zrelosti, ambicija. vecina osoba vise poznaje druge nego sebe.

nema čovjek dvije emocije u sebi, pa da može izabrati samo "crno - bijelo". nije to bas tako prosto, "ili, ili".

ja lično ne znam sta bi uradio.[/quote]

cijenim ovo ...al ti ne razlikujes dogadaj i dozivljaj ...ja pokusavam da se skontam jesam uradio ispravno i to je sve ...

Mr. Brightside

Post by Mr. Brightside » 03/07/2011 01:39

ma ti si drug lose postavio uvodno pitanje, i time pokvario citavu diskusiju :roll:

anthraxQ

Post by anthraxQ » 03/07/2011 01:40

pišem o temi. ne o tebi :-) . ti si uradio sto jesi. šta god da je tvoja stvar na kraju krajeva.

anthraxQ

Post by anthraxQ » 03/07/2011 01:41

ti si sutvari ovu temu otvorio da bi se ubjedio da si uradio ispravno.

zar to ne znas kada zagrliš "nju"?

swemiracxx

Post by swemiracxx » 03/07/2011 01:42

armin.i.am wrote:ma ti si drug lose postavio uvodno pitanje, i time pokvario citavu diskusiju :roll:

drug to me pitanje dugo mucilo ...mozda budes jedan dan u toj situaciji pa ga i ti sebi postavis .... ;-)

Delirium

Post by Delirium » 03/07/2011 01:43

spakovao bih kofere i pravac SAD :roll:

jos bih se i udao tamo za neku bogatu gospodju :roll:

swemiracxx

Post by swemiracxx » 03/07/2011 01:45

anthraxQ wrote:ti si sutvari ovu temu otvorio da bi se ubjedio da si uradio ispravno.

zar to ne znas kada zagrliš "nju"?

znam ...al mrzim da se ponavljam ...neki crv mi veceras neda mira ...tu sam da suprostavimo misljenja na ovu temu a ne da pricam o sebi ... :)

anthraxQ

Post by anthraxQ » 03/07/2011 01:47

zasto si recimo tu ti jedini zrtvu podnio? ostao si. ne valja raditi takve stvari. uradio si "sve", sta si njoj dopusti da uradi po tome pitanju? nista.

moglo je tu biti i braka mozda? ne odmah, ali ubrzo nakon odlaska.

Post Reply