cure,sta mislite o BRAZILSKOJ depilaciji:)????

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

KeepItSimplE

#1 cure,sta mislite o BRAZILSKOJ depilaciji:)????

Post by KeepItSimplE » 03/06/2007 01:58

Zene,cure, evo posto sam pretresla sve ove teme (a vjerujem i vi)..nokti,kosa,lice..moda itd i prikupila novih recepata,koje cu isprobati :D ,ostalo je nesto sto me zanima :) i trebaju mi vasi odgovori,a
mozda i savjeti.
Ovako.. radi se o depilaciji! Sta preferirate:

a) depiliranje voskom kuci ili u salonu?? (pitanje za one koje se depiliraju voskom)
b) brijac
c) krema za depilaciju
d) trake za depilaciju
e) ako ima neka sretnica da koristi samo pincetu.. :)

glavno pitanje:

sta mislite o brazilskoj depilaciji i da li ju prakticirate :D ?

Kod mene je slucaj takav da je nemoguce da se depiliram nicim osim voskom i to u salonu :( ,da vam sad ne detaljisem,valjda cete me skontati.
Za mene su opcije b i c rezultirale katastrofom,ostala je opcija a,koja
me jednako kostala dok kupim sav potrebni "materijal" (jer sam probala sama) i onda da se ne patim i ne nerviram odvajam svaki mjesec za
depliranje u salonu.Problem je sto pocesto "fushere",a ipak to nije tako
ni jeftino,da bi priustili sebi nezadovoljstvo tek tako.
Zanima me da li neka od vas dijeli slican problem i da li imate da mi
preporucite neki dobar salon ovdje u Sa (za koji ne znam,a nema gdje nisam bila),ili neki drugi recept..a da je dugotrajan.
Nevjerovatno,ali depilacija mi cesto diktira sta cu obuci,npr kad je ljeto..
ako je uspjesna,moze suknja,ako nije.. opcija..farmerke,hlace ovakve-onakve i to je to.
Eto,nadam se da ova tema nije bila dosad i zanima me vase misljenje :D

kekec

Post by kekec » 03/06/2007 02:04

Sto zene znaju sebi naci problem, to je cudo jedno. :-)
Nadjes bona kakvog djuvegiju koji ce te voliti, maziti i paziti
takvu kakva i jesi, bez da se maltretiras tim inkvizicijskim
metodama i ne izlazes troskovima. ;-)

KeepItSimplE

Post by KeepItSimplE » 03/06/2007 02:12

kekec wrote:Sto zene znaju sebi naci problem, to je cudo jedno. :-)
Nadjes bona kakvog djuvegiju koji ce te voliti, maziti i paziti
takvu kakva i jesi, bez da se maltretiras tim inkvizicijskim
metodama i ne izlazes troskovima. ;-)
ma imam ja djuvegiju,koji me voli,mazi,pazi i koji smatra da su ovo
gluposti,al to je zato sto je on musko,pa ne moze ni shvatiti
"zenske stvari" :D.Stavise i njega sam opteretila ovim,pa se poceo
raspitivati koliko kosta da se trajno ukloni i voljan je da
sam finansira,samo po cijenu da vise ne slusa o ovome :D :)
Problem je sto ni ne sluti koliko kosta... :D
Jel ovo prvo pa musko.. prvi komentar i to s muske strane,ili sam se
prevarila :) ?

Bumbar

#4 Re: cure,sta mislite o BRAZILSKOJ depilaciji:)????

Post by Bumbar » 03/06/2007 02:28

KeepItSimplE wrote:
a) depiliranje voskom kuci ili u salonu?? (pitanje za one koje se depiliraju voskom)
b) brijac
c) krema za depilaciju
d) trake za depilaciju
a) kanim se da odem :D...u salon...pa taman tema dobro dosla :D :thumbup:

b) najcesce...iako je krema bolja :D

e) to bi ti bila moja stara :roll: :roll: ...nazalost, nisam se dala na nju :(

KeepItSimplE

#5 Re: cure,sta mislite o BRAZILSKOJ depilaciji:)????

Post by KeepItSimplE » 03/06/2007 02:34

Bumbar wrote:
KeepItSimplE wrote:
b) brijac
c) krema za depilaciju
d) trake za depilaciju
a) kanim se da odem :D...u salon...pa taman tema dobro dosla :D :thumbup:

b) najcesce...iako je krema bolja :D

e) to bi ti bila moja stara :roll: :roll: ...nazalost, nisam se dala na nju :([/quote]

blago njoj :),da zna kako je sretna.. :( ..moze suknju obuc kad god hoce :D ,a sto se tice depilacije..kazes kanis se,jel to znaci da ides prvi
put,ili se kanis da odes jer si vec bila i ranije?Ako je ovo prvo,detalji na PM :D ,a ako je drugo..koji salon je u pitanju ako nije tajna,imas li neki
za preporucit?

kekec

Post by kekec » 03/06/2007 02:40

Stavise i njega sam opteretila ovim,pa se poceo
sam finansira,samo po cijenu da vise ne slusa o ovome Very Happy Smile
Problem je sto ni ne sluti koliko kosta..
Jadnik. :sad:
Na kraju uvijek muski popuste, ali ovdje ne vazi ona:
"pametniji popusta". :-D

KeepItSimplE

Post by KeepItSimplE » 03/06/2007 02:51

kekec wrote:
Stavise i njega sam opteretila ovim,pa se poceo
sam finansira,samo po cijenu da vise ne slusa o ovome Very Happy Smile
Problem je sto ni ne sluti koliko kosta..
Jadnik. :sad:
Na kraju uvijek muski popuste, ali ovdje ne vazi ona:
"pametniji popusta". :-D
Ma ne sekiraj se ti,nije on jadnik;),naprotiv...
ako se ne depiliras i nemas savjet,ili recept po tom pitanju,bjezi s teme,pusti nas zenske :D
Last edited by KeepItSimplE on 03/06/2007 02:55, edited 1 time in total.

surajaa

Post by surajaa » 03/06/2007 02:54

Naravno, uvijek sam za brazilku :D :D

I mene su mucila pitanja, gdje uraditi depilaciju, koji salon, kakva je kvaliteta, ljubaznost tete koja cupka i slicno...no onda sam se odvazila i sama preuzela posao cupacice...ah, moram naglasiti, uz zlatne ruke mog dragog...s dodatnih 10 prstiju je ipak sve mnogo lakse i njeznije...bol se lijeci kurama poljubaca... :P

Ja koristim depilacijske trake na kojima dodje vec priljepljeni hladni vosak (najcesce Veet ili Lycia)...ukoliko neces imati pomoc sa strane, uzmi veliko ogledalo, postavi ga ispred svog medjunozja, uzmi traku, izrezi je na manje dijelove, zalijepi na dio s kojeg zelis ukloniti dlacice...stisni zube i povuci brzim pokretom ruke, s tim da trzaj ruke vrsis iz lakta, ne iz sake...u prvom trenutku boli kao ludo, ali nakon nekoliko tretmana dlacice su zagarantovano rjedje i ne tako cvrste kao prije...

Na brijac i depilacijske kreme sam vec odavno zaboravila...one svojim (ne)djelovanjem samo hrane i potpomazu rast dlaka...odvratno

KeepItSimplE

Post by KeepItSimplE » 03/06/2007 02:59

surajaa wrote:Naravno, uvijek sam za brazilku :D :D

I mene su mucila pitanja, gdje uraditi depilaciju, koji salon, kakva je kvaliteta, ljubaznost tete koja cupka i slicno...no onda sam se odvazila i sama preuzela posao cupacice...ah, moram naglasiti, uz zlatne ruke mog dragog...s dodatnih 10 prstiju je ipak sve mnogo lakse i njeznije...bol se lijeci kurama poljubaca... :P

Ja koristim depilacijske trake na kojima dodje vec priljepljeni hladni vosak (najcesce Veet ili Lycia)...ukoliko neces imati pomoc sa strane, uzmi veliko ogledalo, postavi ga ispred svog medjunozja, uzmi traku, izrezi je na manje dijelove, zalijepi na dio s kojeg zelis ukloniti dlacice...stisni zube i povuci brzim pokretom ruke, s tim da trzaj ruke vrsis iz lakta, ne iz sake...u prvom trenutku boli kao ludo, ali nakon nekoliko tretmana dlacice su zagarantovano rjedje i ne tako cvrste kao prije...

Na brijac i depilacijske kreme sam vec odavno zaboravila...one svojim (ne)djelovanjem samo hrane i potpomazu rast dlaka...odvratno
sta bi mi da nam nije njih.. :) :)..btw probala sam i lycia i veet,bolje su veet one od aloje zelene :D..uvijek kad se sama depiliram,jedva docekam da dodjem do one maramice :)

A BRAZILKA NEIZOSTAVNA :D..kakve brazilke,kako se ja ogulim :lol:

kekec

Post by kekec » 03/06/2007 03:16

:shock: :run:

KeepItSimplE

Post by KeepItSimplE » 03/06/2007 14:03

brazilku moras probat obavezno,samo stisni zube :D

Zhaba

Post by Zhaba » 03/06/2007 14:28

mlada i zelena wrote:ja jos nisam probala Brazilsku al' ovo ljeto sigurno hocu..
hey nesto cudno..none depiliram onim aparaticem, imam Braun silk epil, ali depilacija voskom mi je pravo zabavnna...ono kad povucem traku, pa onaj bol..super :D
i primjetila sam da su Lycia trake bolje od Veetovih..
veet su bezveze i ja inace koristim aparatic za depilaciju

KeepItSimplE

Post by KeepItSimplE » 03/06/2007 14:42

Zhaba wrote:
mlada i zelena wrote:ja jos nisam probala Brazilsku al' ovo ljeto sigurno hocu..
hey nesto cudno..none depiliram onim aparaticem, imam Braun silk epil, ali depilacija voskom mi je pravo zabavnna...ono kad povucem traku, pa onaj bol..super :D
veet su bezveze i ja inace koristim aparatic za depilaciju[/quote]

meni od njega urastaju,doduse ovaj moj je i star i sve mi suze na oci,
kad ga koristim :(

Zhaba

Post by Zhaba » 03/06/2007 14:54

KeepItSimplE wrote:
Zhaba wrote:
veet su bezveze i ja inace koristim aparatic za depilaciju[/quote]

meni od njega urastaju,doduse ovaj moj je i star i sve mi suze na oci,
kad ga koristim :(
to je normalno zato moras peeling koristiti ili sto je jos bolje onu spuzvu za kozu

Anka

Post by Anka » 03/06/2007 15:11

Ja se depiliram od oktobra do juna a tokom letnjih meseci koristim brijač, za noge, jer mi dlake brzo niknu i onda stanu, i to traje po mesec dana, nikle i ni makac dalje.... nikako da porastu za depilaciju. a zna se, leto je za suknjice, šortseve,... Inače, nakon par neprijatnih iskustava u salonu, počela sam sama da se depiliram...prvo sam se maltretirala sa kojekavim tračicama i malim pakovanjima voska....pa sam onda počela da kupujem u voskari velike komade, na meru, 400grama je sasvim dovoljno.
Žrtvovala sam jednu šerpicu, cediljku,...u početku sam bila smotana, sva bi se ulepila...ali, sada, sve obavim veoma brzo. Sećam se, poslednji put, pre neke 4 godine, ženska me skroz ispekla, vosak bio vreo, pa mi je posle mazala jekoderm na noge, i još je imala obraza da mi to šurenje naplati. :x
Drugi put, odem da sredim prepone, u drugi salon, cura je stvarno bila super, ali, meni je bilo veoma neprijatno...jedna noga ovamo, druga onamo, nebu pod oblake, ajd ovako, ajd onako...pocrveneh od stida....ipak je to intimna stvar....i zato, sama to radim, uspešno. jest da je haos da sam sebi nanosiš bol, ali, stisneš zube, cim, i gotovo.
:)

KeepItSimplE

Post by KeepItSimplE » 03/06/2007 15:33

Anka wrote:Ja se depiliram od oktobra do juna a tokom letnjih meseci koristim brijač, za noge, jer mi dlake brzo niknu i onda stanu, i to traje po mesec dana, nikle i ni makac dalje.... nikako da porastu za depilaciju. a zna se, leto je za suknjice, šortseve,... Inače, nakon par neprijatnih iskustava u salonu, počela sam sama da se depiliram...prvo sam se maltretirala sa kojekavim tračicama i malim pakovanjima voska....pa sam onda počela da kupujem u voskari velike komade, na meru, 400grama je sasvim dovoljno.
Žrtvovala sam jednu šerpicu, cediljku,...u početku sam bila smotana, sva bi se ulepila...ali, sada, sve obavim veoma brzo. Sećam se, poslednji put, pre neke 4 godine, ženska me skroz ispekla, vosak bio vreo, pa mi je posle mazala jekoderm na noge, i još je imala obraza da mi to šurenje naplati. :x
Drugi put, odem da sredim prepone, u drugi salon, cura je stvarno bila super, ali, meni je bilo veoma neprijatno...jedna noga ovamo, druga onamo, nebu pod oblake, ajd ovako, ajd onako...pocrveneh od stida....ipak je to intimna stvar....i zato, sama to radim, uspešno. jest da je haos da sam sebi nanosiš bol, ali, stisneš zube, cim, i gotovo.
:)
Meni je isto bilo neprijatno prije,a posto idem vec godinama u isti salon,vec me znaju,pa sam se vremenom opustila.. stavise,zovu me akrobat :).
Nekad sam super zadovoljna,nekad nisam..al meni je nekako lakse otici,
platiti,pa kako god na kraju ispadne..da znam da je zavrseno,samo da se
kuci ne patim.

semmy

Post by semmy » 03/06/2007 18:40

preporuka svim djevojkama i zenama.............

dijana, radi u kuci, i odlicno depilira...jos je i super cijena... komplet depililacija 15 km..

Lace

Post by Lace » 03/06/2007 21:36

KeepItSimplE

Post by KeepItSimplE » 03/06/2007 23:40

semmy wrote:preporuka svim djevojkama i zenama.............

dijana, radi u kuci, i odlicno depilira...jos je i super cijena... komplet depililacija 15 km..
isla sam i kod nje :D,super depilira,ali salon je salon brate,bar znam da nema ispod mene peskira,na kojem je prethodno lezalo Boga pitaj koliko njih--jedini razlog zbog kojeg sam prestala ici je sto je malo nehigijenski,al to je doduse bilo prije par godina,ne znam kako je sad..mozda je sriktala
"ordinaciju" :D

dalmatinka

Post by dalmatinka » 03/06/2007 23:58

Izgleda mi kao bolna tema. Ja se ne depiliram iz prostog razloga što nemam što depilirati. I zbog toga me mrze sve žene. :roll: :D Sorry, morala sam se pohvaliti 8-)

Lace

Post by Lace » 04/06/2007 00:00

dalmatinka wrote:Izgleda mi kao bolna tema. Ja se ne depiliram iz prostog razloga što nemam što depilirati. I zbog toga me mrze sve žene. :roll: :D Sorry, morala sam se pohvaliti 8-)
znaci celava ti mala? :shock: jesi ti sigurna da imas hormona...bilo muskih ili zenskih...koji izazivaju sekundarne spolne odlike a koje nastaju odmah po pubertetu?

:D

KeepItSimplE

Post by KeepItSimplE » 04/06/2007 00:00

dalmatinka wrote:Izgleda mi kao bolna tema. Ja se ne depiliram iz prostog razloga što nemam što depilirati. I zbog toga me mrze sve žene. :roll: :D Sorry, morala sam se pohvaliti 8-)
BLAGO TEBI,mrzim te :D (salim se,blago tebi)

zzzzz

Post by zzzzz » 04/06/2007 00:01

Pa jel' nemas BAS nista depilirati :shock: cak ni brazilskom depilacijom :-? onda si fenomen ali ne vjerujem u to....bez dokaza :D

dalmatinka

Post by dalmatinka » 04/06/2007 00:03

Lace wrote:
znaci celava ti mala? :shock: jesi ti sigurna da imas hormona...bilo muskih ili zenskih...koji izazivaju sekundarne spolne odlike a koje nastaju odmah po pubertetu?

:D
Ne sasvim, ali stane u izrez kupaćeg kostima ( pa bio to i tanga) a to je dovoljno da ne moram ništa dirati, a tema je proširena koliko sam primjetila na svu depilaciju :D

KeepItSimplE

Post by KeepItSimplE » 04/06/2007 00:17

Dalmatinko,bjezi.. postacemo ljubomorne :D

Post Reply