Cudan zvuk prilikom okretanja volana

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
pesimist
Posts: 187
Joined: 20/03/2013 12:58

#1 Cudan zvuk prilikom okretanja volana

Post by pesimist »

Poz raja vozim passat b7 i nenornalno me u zadnje vrijeme nervira nekakav zvuk kad okrecem volan lijevo desno koji se prenosi imam osjecaj na zadnje tockove ili samo zadnji desni po mom osjecaju.Npr kad parkiram cuje se prilikom okretanja volana servo pumpa standardno nista posebno al pozadi mi proizvodi neki zvuk koji me iritira kao zujanje.Ne lupka ne udara metal od metal i sl nego samo proizvodi zujanje u zadnjem djelu a sto se tice volana kad stojim vrtim tamo ovamo volan cuje se rad servo pumpe sto je mozda i ok nije iritantno toliko al to zujanje me nervira koje se prenosi pozadi.U voznji se nista ne cuje znaci to je samo prva brzina stajanje i slicno

Jel neko imao iakustva sa ovakvim slucajem svakako cu ixi majstoru al danasnji majstori su takvi da im moras reci kvar inace im je uvijek sve ok ili da sacekam dok ne pocne lupat bas
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2 Re: Cudan zvuk prilikom okretanja volana

Post by condy »

Otvori posudu od servo ulja ispod haube i provjeri na mjeracu da li u posudi ima ulja od serva. Zujanje moze proizvoditi servo pumpa kad fali servo ulja u sistemu. Najbolje da otvoris prozor kad se parkiras i da vidis da li zvuk dolazi iz motornog prostora ili iz podvozja ili iz samog volana.

Najbolje da snimis taj zvuk pa da stavis da se cuje to zujanje.
User avatar
pesimist
Posts: 187
Joined: 20/03/2013 12:58

#3 Re: Cudan zvuk prilikom okretanja volana

Post by pesimist »

Probacu sutra snimiti ako se bude culo na snimku al ja imam osjecaj da zujanje dolazi odzada prenosi mi zvuk na zadnji dio auta .Znaci samo kad je prva brzina kad parkiram rikverc i sl.Namotam volan cuje se prilikom okretanja volana zvuk od volana tj servo pumpe a onda kad krenem zvuk se samo prenese na zardnji dio kao da zuji ...Sutra cu provjeriti i nivo ulja
User avatar
pesimist
Posts: 187
Joined: 20/03/2013 12:58

#4 Re: Cudan zvuk prilikom okretanja volana

Post by pesimist »

Meni isto na passat b6 nisam otkrio sta je
Post Reply