Crveni nacisti

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
nedim_uk

#1 Crveni nacisti

Post by nedim_uk » 25/04/2007 03:38

Molim vas da li mi neko moze objasniti ovu pojavu na fotografijama.Nije mi jasno kako se nesto ovakvo desiti u zemlji koja je zgazila naciste.Znam da ima mnogo pristalica nacizma u ukrajini ali ovo je fotografisano u Moskvi.Cudi me kako su im uopste dozvolili i nije mi jasno kako moze jedan rus biti nacista kada su SS jedinice imale jasnu naredbu da se svi rusi ubijaju jer ih mali brkati djavo nije smatrao ljudima.

Image

Image

Ovi su mi vec poznati..

Image

Ovo je vec bolesno....

Image

Odgovor na bolesno....
Image

Maksim

Post by Maksim » 25/04/2007 03:49

Nije to bas neka nova pojava. Pogotovo u Rusiji, Ukrajini i Poljskoj. Ljudska glupost nema granica, pa tako izgleda ni oni nisu skontali sto je brko planirao.

Fair Life
Been thanked: 1 time

Post by Fair Life » 25/04/2007 04:26

Maksim wrote:Nije to bas neka nova pojava. Pogotovo u Rusiji, Ukrajini i Poljskoj. Ljudska glupost nema granica, pa tako izgleda ni oni nisu skontali sto je brko planirao.
Nismo li mi (na prostorima ex-Yu) doskora (a i sad u povelikoj mjeri) imali nasu verziju fasitickih obiljezja??

Ni priblizno nismo pocistili, a istezemo vratove preko nase zivice u tudje avlije...

StLouis

Post by StLouis » 25/04/2007 05:02

Fair Life wrote:
Maksim wrote:Nije to bas neka nova pojava. Pogotovo u Rusiji, Ukrajini i Poljskoj. Ljudska glupost nema granica, pa tako izgleda ni oni nisu skontali sto je brko planirao.
Nismo li mi (na prostorima ex-Yu) doskora (a i sad u povelikoj mjeri) imali nasu verziju fasitickih obiljezja??

Ni priblizno nismo pocistili, a istezemo vratove preko nase zivice u tudje avlije...
svi smo mi potencijalni nacisti, ovo je sve besposlica i zivotarenje na rubu egzistencije donijelo, nazalost. ako mi se ista vise na svijetu gadi to je svakako nazzi ideologija i propaganda.

Cuxhaven, Sjeverna Njemacka, ljeto, 1998, u gradskom autobusu. Vozim se za Dunne, turisticki kompleks na Sjevernom Moru. Sjedam do jedne starice kojoj je odoka 80 godina, vitalna, ledena dama. Ja ne govorim nista, samo klimam i pozdravljam glavom. obucen sam u nekom nazzi stilu kojeg sam nesvjesnou to vrijeme furao. U autobus ulazi tip sumnjivih korijena za staricu, naravno - Bliski Istok. Tip gleda okolo, zvace zvaku, zagleda se u oci svakom putniku(valjda je to normalno u njihovoj kulturi) kosa puna biljnog extrakta :D , baca pogled tamo-vamo i bez pitanja sjeda u sjediste iza nas, pritom je nekog gurnuo laktom(naravno, nije se izvinuo gurnutom.) Starica ga prijekorno posmatra. Na drugoj stanici tip izlazi, i opet nenamjerno gura laktom istu osobu, koja po belaju stoji kao kip i kao da provocira. Kad smo krenuli prema stanici broj 3, ta fina gospodja mi se okrene i u lice kaze; Da je furer danas ziv(ovdje je svakako mislila na hitlera, nije valjda na kinkela), ovakve stvari se nebi dogadjale, nikad.

Vozimo se... :zzzz:

ztluhcs
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.

#5 Re: Crveni nacisti

Post by ztluhcs » 25/04/2007 07:13

nedim_uk wrote:Molim vas da li mi neko moze objasniti ovu pojavu na fotografijama.Nije mi jasno kako se nesto ovakvo desiti u zemlji koja je zgazila naciste.Znam da ima mnogo pristalica nacizma u ukrajini ali ovo je fotografisano u Moskvi.Cudi me kako su im uopste dozvolili i nije mi jasno kako moze jedan rus biti nacista kada su SS jedinice imale jasnu naredbu da se svi rusi ubijaju jer ih mali brkati djavo nije smatrao ljudima.
Ljudi se pronalaze u ideologijama i njihovim postavkama, ne u eksponentima te ideologije. Isto tako, Rusi se nisu borili protiv nacizma po definiciji, veæ branili svoju zemlju od agresora. Nijemci nisu napali Rusiju jer Rusi nisu ljudi nego iz jednostavnog razloga - trebale su im sirovine za vojnu industriju a mase je nekako trebalo zapaliti. Manji ti je motiv boriti se za naftna polja nego kad misli¹ da si uebermensch u borbi za vi¹e ciljeve... Da nisu ove budale napale veselo bi oni ¾ivjeli jedni pored drugih i podijelili kolaè meðusobno...

DobroJutroKolumbo

#6 Re: Crveni nacisti

Post by DobroJutroKolumbo » 25/04/2007 08:20

ztluhcs wrote:
nedim_uk wrote:Molim vas da li mi neko moze objasniti ovu pojavu na fotografijama.Nije mi jasno kako se nesto ovakvo desiti u zemlji koja je zgazila naciste.Znam da ima mnogo pristalica nacizma u ukrajini ali ovo je fotografisano u Moskvi.Cudi me kako su im uopste dozvolili i nije mi jasno kako moze jedan rus biti nacista kada su SS jedinice imale jasnu naredbu da se svi rusi ubijaju jer ih mali brkati djavo nije smatrao ljudima.
Ljudi se pronalaze u ideologijama i njihovim postavkama, ne u eksponentima te ideologije. Isto tako, Rusi se nisu borili protiv nacizma po definiciji, već branili svoju zemlju od agresora. Nijemci nisu napali Rusiju jer Rusi nisu ljudi nego iz jednostavnog razloga - trebale su im sirovine za vojnu industriju a mase je nekako trebalo zapaliti. Manji ti je motiv boriti se za naftna polja nego kad misliš da si uebermensch u borbi za više ciljeve... Da nisu ove budale napale veselo bi oni živjeli jedni pored drugih i podijelili kolač međusobno...
Moj Schultz cim se ti bavis na sabahu...popij kafu prvo pa onda o nacistima...Dobro jutro! :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D

ztluhcs

#7 Re: Crveni nacisti

Post by ztluhcs » 25/04/2007 08:28

DobroJutroKolumbo wrote:
ztluhcs wrote:
Ljudi se pronalaze u ideologijama i njihovim postavkama, ne u eksponentima te ideologije. Isto tako, Rusi se nisu borili protiv nacizma po definiciji, veæ branili svoju zemlju od agresora. Nijemci nisu napali Rusiju jer Rusi nisu ljudi nego iz jednostavnog razloga - trebale su im sirovine za vojnu industriju a mase je nekako trebalo zapaliti. Manji ti je motiv boriti se za naftna polja nego kad misli¹ da si uebermensch u borbi za vi¹e ciljeve... Da nisu ove budale napale veselo bi oni ¾ivjeli jedni pored drugih i podijelili kolaè meðusobno...
Moj Schultz cim se ti bavis na sabahu...popij kafu prvo pa onda o nacistima...Dobro jutro! :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D
:D Pil sem kahua dok sam ovo pisao... :D

DobroJutroKolumbo

#8 Re: Crveni nacisti

Post by DobroJutroKolumbo » 25/04/2007 09:26

ztluhcs wrote:
DobroJutroKolumbo wrote:
ztluhcs wrote: Ljudi se pronalaze u ideologijama i njihovim postavkama, ne u eksponentima te ideologije. Isto tako, Rusi se nisu borili protiv nacizma po definiciji, već branili svoju zemlju od agresora. Nijemci nisu napali Rusiju jer Rusi nisu ljudi nego iz jednostavnog razloga - trebale su im sirovine za vojnu industriju a mase je nekako trebalo zapaliti. Manji ti je motiv boriti se za naftna polja nego kad misliš da si uebermensch u borbi za više ciljeve... Da nisu ove budale napale veselo bi oni živjeli jedni pored drugih i podijelili kolač međusobno...
Mora da si pio neku "naci" kahua... "Naci-schmeckt" :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D

ztluhcs

#9 Re: Crveni nacisti

Post by ztluhcs » 25/04/2007 09:33

DobroJutroKolumbo wrote:
ztluhcs wrote:
DobroJutroKolumbo wrote: Moj Schultz cim se ti bavis na sabahu...popij kafu prvo pa onda o nacistima...Dobro jutro! :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D
Mora da si pio neku "naci" kahua... "Naci-schmeckt" :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D
E ba, ovo ¹to radi¹ se zove "iMputiranje"...

Ovim putem se ograðujem od bilo kakvih nacistièkih te(N)kovina, ideologija i postupaka...

:D

Seronjo... :lol:

dr.iver

Post by dr.iver » 25/04/2007 09:34

pogresna tema :roll: :oops:
Last edited by dr.iver on 25/04/2007 09:42, edited 1 time in total.

ztluhcs

Post by ztluhcs » 25/04/2007 09:41

©ta tebi bi? :?

DobroJutroKolumbo

#12 Re: Crveni nacisti

Post by DobroJutroKolumbo » 25/04/2007 10:01

ztluhcs wrote:
DobroJutroKolumbo wrote:
ztluhcs wrote: :D Pil sem kahua dok sam ovo pisao... :D
E ba, ovo što radiš se zove "iMputiranje"...

Ovim putem se ograđujem od bilo kakvih nacističkih te(N)kovina, ideologija i postupaka...

:D

Seronjo... :lol:
Mozes se ti ogradjivati ali nek ljudi znaju da si SCHULTZ... Nemoj bre biti pesak ides mi u oci..! :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D

ztluhcs

Post by ztluhcs » 25/04/2007 10:09

Ali to ne znaèi da sam nazi schwein :D :D :D

Koji si ti belajsuz...

DobroJutroKolumbo

Post by DobroJutroKolumbo » 25/04/2007 10:16

ztluhcs wrote:Ali to ne znači da sam nazi schwein :D :D :D

Koji si ti belajsuz...
nisi, ti si samo .... :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol:

_BosanaC

Post by _BosanaC » 25/04/2007 10:49

ztluhcs wrote:Ali to ne znači da sam nazi schwein :D :D :D

Koji si ti belajsuz...
Bar nisi islamofob :oops: :D

Dezidijat

Post by Dezidijat » 25/04/2007 11:32

Nacizam je zaraza, kao i ljudska glupost. Koliko sam puta cuo po Bosni i hercegovini - Eh , da onaj Tito i njegovi partizani nisu sjebali svabe sad bi i mi ko' njemci bili!!>. :? Nidje veze

prleitihi

Post by prleitihi » 25/04/2007 11:53

neki dan neko na forumu napisa: "Hitler je bio ludjak,ali istovremeno jedan od najgenijalnijih mozgova 20. vijeka.".......šta je onda čudno kad neko u fran. ili njem. kaže nešto slično za karadžića ili mladića?!

ja71
Has thanked: 83 times
Been thanked: 32 times

Post by ja71 » 25/04/2007 13:41

na foru da je "moja rasa bolja nego ostale rase" najpodlozniji su ljudi koji imaju kompleks nize vrijednosti.

na stranu sto su zidovi, rusi i nijemci iste rase a japanci koji su ratovali sa kinezima druge.

interesantno je i to da se hitlerov nacizam oslanja na nekakve filozofe i njihove filozofije koji su zivjeli u engleskoj. mozda tu treba traziti razloge zasto je onaj princ na nekom slavlju obukao naci-odijelo.
a navodno i kraljicina mama se povremeno oglasavala sa "tolerantnim" biserima o crncima

StLouis

Post by StLouis » 25/04/2007 13:51

Dezidijat wrote:Nacizam je zaraza, kao i ljudska glupost. Koliko sam puta cuo po Bosni i hercegovini - Eh , da onaj Tito i njegovi partizani nisu sjebali svabe sad bi i mi ko' njemci bili!!>. :? Nidje veze
bosanski biseri, to sam cuo puno puta

nedim_uk

Post by nedim_uk » 25/04/2007 14:14

Fair Life wrote:

Tacno ali kod nas ne marsiraju po ulicama,doduse kako je krenulo i to je za ocekivat.

Kako bi ste reagovali da npr u Sarajevu naprave mars glavnom ulicom?

StLouis

Post by StLouis » 25/04/2007 14:18

nedim_uk wrote:
Fair Life wrote:

Tacno ali kod nas ne marsiraju po ulicama,doduse kako je krenulo i to je za ocekivat.

Kako bi ste reagovali da npr u Sarajevu naprave mars glavnom ulicom?
bolje bi posli nego gay i lezbe, oni se ipak razmnozavaju, jel tako... :oops:

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 25/04/2007 14:20

StLouis wrote:
Dezidijat wrote:Nacizam je zaraza, kao i ljudska glupost. Koliko sam puta cuo po Bosni i hercegovini - Eh , da onaj Tito i njegovi partizani nisu sjebali svabe sad bi i mi ko' njemci bili!!>. :? Nidje veze
i ja sam puno puta cuo bljuvotine o nacistima od strane bosanaca...u stilu " kako bi bilo bolje da je uspio u namjerama" i slicne gadosti.

Nema mi nista mrze na svijetu od nacista i nacizma...iako duboko cijenim njemacki narod zbog svoje radisnosti i svega sto su stvorili, nacizam je ljaga koju nikad nece skinuti sa svog imena.

StLouis

Post by StLouis » 25/04/2007 14:30

Svemirski_Jebach wrote:
StLouis wrote:
i ja sam puno puta cuo bljuvotine o nacistima od strane bosanaca...u stilu " kako bi bilo bolje da je uspio u namjerama" i slicne gadosti.

Nema mi nista mrze na svijetu od nacista i nacizma...iako duboko cijenim njemacki narod zbog svoje radisnosti i svega sto su stvorili, nacizam je ljaga koju nikad nece skinuti sa svog imena.
proveo sam tri godine u njemackoj u njemacko-francusko zidovskoj familiji. boljih i radinijih ljudi ne upoznah, niti cu ih ikad upoznati. o njemcima sve najbolje, iako ih jos ima velika brojka koji se zaklinju u hitlera, uglavnom su to mladi, besposleni ljudi iz ex DDR. najomrazeniji su mi ovaj ruski, ukrajinski, francuski, norvaski, ili sljam s nasih prostora. zasigurno dobiju crkavicu od naci udruga i dizu desnicu u visoko u zrak. ja bih zabranio njihovo djelovanje i za svaki naci istp slao u zatvor, po kratkom postupku.

prleitihi

Post by prleitihi » 25/04/2007 14:43

ZAGREB - Pustite priče, ugovor je potpisan jučer i koncert će se održati u dvorani Zetra u 20 sati, izjavio je za Glas Dalmacije Marko Perković Thompson koji je tako otklonio sve sumnje hoće li 10. svibnja pjevati u Sarajevu.

Podsjetimo, najava Thomsponova koncerta u glavnom bosanskohercegovačkom gradu u povodu obilježavanja 10. obljetnice dolaska pape Ivana Pavla II. u Sarajevo prouzročila je prosvjede brojnih tamošnjih udruga i institucija.

Prva je reagirala Židovska zajednica Bosne i Hercegovine, nedugo potom uslijedili su i prosvjedi i upozorenja Saveza antifašista i boraca narodnooslobodilačkog rata 1941.-1945., Saveza logoraša BiH, mostarskog muftije Seida ef. Smajkića, a priopćenjem se oglasila i vlada Kantona Sarajevo.

- Organizator nisam ja nego Hrvatsko katoličko društvo. Koncert ima dobrotvorni karakter jer su sredstva namijenjena gradnji Hrvatskog katoličkog doma. Ima otpora raznoraznih udruga, no držim da stvaranje tenzija nikome ne treba. Koncert se održava u povodu desete godišnjice dolaska pape Ivana Pavla II. u Sarajevo i čudi me što se podiglo toliko prašine zbog mog nastupa. Želja mi je da sve prođe u pozitivnom ozračju - rekao je hrvatski pjevač za Glas Dalmacije. (D. A.)

jesam fulio temu?..

ma kakvi.. :oops:

ja71
Has thanked: 83 times
Been thanked: 32 times

Post by ja71 » 25/04/2007 15:04

StLouis wrote: ja bih zabranio njihovo djelovanje i za svaki naci istp slao u zatvor, po kratkom postupku.
i odma bi im dao ulogu zrtve sto bi iz njihove pozicije opravdavalo njihovu borbu.

treba takve stvari izbiti iz glave.
naravno argumentima.

slicno je i sa ostalim ekstremnim pokretima/partijama/idejama

Post Reply