Crnogorsko primorje

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

repeater

#1 Crnogorsko primorje

Post by repeater » 26/01/2006 08:34

NYTimes je izabrao Crnogorsko primorje medju najboljim turistickim odredistima za ovu godinu. Ja vec odavno razmisljam da provedem ljeto tamo, ali ne znam gdje da se usidrim. Znam da je Budva epicentar desavanja, ali kako stoji sa ostalim mjestima? Kakve su plaze, smjestaji i sto je najvaznije kakvo je gostoprimstvo? Comments?

flora.sa

Post by flora.sa » 26/01/2006 08:56

ja sam ove godine bila par dana u Budvi...previse bi mi trebalo da sve ispricam, ali ukratko...Prvo cijela Crna Gora (odnosno dio koji sam prosla do Budve-isla preko fuckin" Scepan Polja) je prelijepa...

Predlazem put preko Trebinja...jeste malo duzi, ali je bolje za auto...Put preko tog Broda na Drini, i Scepan polja je katastrofa zaista, pravo dugo se ide makadamom...

Od samog ulaza u C.Goru, ja sam se malte ne zaljubila u njihovu prirodu, kanjoni, planine, rijeke, kilometrima unaprijed table koje upucuju da cete uskoro naici na neki spomenik, manastri, i sl...Zemlja zaista prepuna kontrasta...kada smo se vracali skoro pa sa Cetinja kada se okrenete, i ukoliko imate srece da je dan suncan i vedar, mozete vidjeti more...

Preporucujem da se krene danju (mi smo krenuli oko 10 navece, pa smo malo zalutali u Niksicu :D ...katastrofa)...

Kada smo rkenuli, nismo tacno ni znali u koji cemo grad na primorju, i obzirom da nam je Budva bila prva, a mi umorni od puta, tu smo se i zaustavili...

e sad Budva...pravo jefitno, relativno govoreci...jer sve sto je kod nas marka, kod njih je euro, tako da se vrlo lako mozete snaci i sa trosenjem novca...

Stari grad je prekrasan...mali, ali se satima moze setati i uzivati u njegovim carima...

Budva je pretopla, na to se spremite, a hlada je jako malo, samo na setalistu duz Slovenske plaze, koja je pravo velika i na njoj je velika guzva, ako se dodje samo malo kasnije, mjesto cete tesko naci...

Preporucujem plazu na Ricardovoj glavi :D , i plazu Mogranj, na koju se placa ulaz (nesto sitno), ali je zaista ekstra...

Navece je ludnica...posebno za one koje vole slusti Grandove zvezde :D , i zvezde City-a...skoro svaku vece nastupaju naki pjevaci...

Ja sam za sebe nasla super mjesto u starom gradu (da li sezove Casper, ili tako nesto, zaboravila sam :roll: )...tu je muzika a la Cubismo...

ono sto je bitno jeste da ukoliko se izgubite jedni druge, nema sanse da se nadjete, jer su guzve duz Setalista-Sajma ogromne...

Imaju kruzne ture koje su pravo jeftine po C.Primorju i do Dubrovnika...Onda iznajmljivanje brodice koja Vas vozi takodje svugdje, mozete ici do S.Stefana.

Taksi...vozili se kilometar ili 10 Km, cijena je sita 5 eura...

Isplati se otici i do Kotora...

da imaju ture i po C.Gori, voze Vas npr. do onog manastira Ostrozac (poznat po tome sto se sumnjalo da se tamo krije Karadžić :D )...

Za djecu je ekstra...imaju nakav Luna Park...
Slikanje sa zmijama udavima, maltretiranje majmuna :D ...

Hrana...imaju McDonalds...moze se tu jeftino jesti...Ostalo ne preporucujem jer se sve pravi od svinjetine ili mijesa sa njom(ukoliko je vec ne jedete)...Palacinke obavezno probati...olesite se samo sa jednim koji je xxl velicine...Restoran Sajam najbolji...

Kafa u Mozartu..ispred starog grada...

zaboravih...budite spremni da se uvjerite u viceve o Crnogorcima...po 10 min. cekate samo da vam neko pridje i da vas pita sto cete poruciti...ne bas svugjde,ali vecinom je tako...

eto dosta od mene...vala sam napisala dosta...

Sve u svemu, ukoliko volite prirodne kontraste, preporucujem C. Goru :-)

PR80.

Post by PR80. » 26/01/2006 09:09

Bila u Budvi, predivno nam bilo. Preporucujem ako te interesuje ovo sto je flora napisala. Nocni zivot je najbolji u starom dijelu grada (zbog muzike naravno).
I jos nesto: ako se vec odlucis ici do S. Stefana onda produzi put dalje prema otoku Havaji. Predivno je, imaju restorani u blizini, plaza super (posebno za djecu).

repeater

Post by repeater » 26/01/2006 09:20

hvala na preporukama. premda moram priznati da me ne privlaci ta hektika u budvi.

PR80.

Post by PR80. » 26/01/2006 09:24

repeater wrote:hvala na preporukama. premda moram priznati da me ne privlaci ta hektika u budvi.
Herceg Novi? :-)
Mi smo prvo bili krenuli za H. Novi ali nije nam se svidio spori tempo zbivanja u gradu (koga to privlaci onda stvarno mogu preporucitit taj predivni grad :-) ).

Lace

Post by Lace » 26/01/2006 09:27

repeater wrote:hvala na preporukama. premda moram priznati da me ne privlaci ta hektika u budvi.
odes u becice...a ako pozelis hektike...20 min setnjom dalje je budva...a ima i vozic :)

flora.sa

Post by flora.sa » 26/01/2006 09:28

ja sam mislisla na ljepotu cijele C. Gore....(e kad bi to znali max. iskoristiti, bili bi bas extra destinacija za ljetovanje)...

Mozda Kotor? :-)
H.Novi je dobar, posebno za vrijeme film festivala...
u Budvi sam bila za vrijeme Teatar festa...imaju predstave na Citadeli...

quantum

Post by quantum » 26/01/2006 09:49

Ono sto je mene sprijecilo da toliko uzivam u carima i ljepotama Herceg Novog, Budve, itd. jeste osjecaj da si medju onima koji su mozda dolazili '93. u okolinu Sarajeva, alli ne da bi uzivali u ljepotama olimpijskih planina i skijanja.
Trudili smo se da se previshe ne dozivamo imenima. Komentari na "Niciji zemlju" nas nisu ocarali. Kao ni smece, koje te podsjeti na Jablanicko jezero u proljece. Zvezde granda dominiraju.
Ja se nisam mogao do kraja opustiti i gotovo. Mozda je 5-6 godina poslije situacija u zraku malo drugacija, ali i dalje mislim da ne bih zaspao kao zaklan u SCG :shock:
Mozda neko i moze sve zaboraviti i uzivati u ljepotama drage nam i prijateljske Crne Gore.

p.s. sjecam se i tadasnjeg prelaza preko granice YU (kod H.N.): prelazis preko velike bare vode i naplacuju ti 2 DM, kao fol dezinfekcija :lol:

Baghira

Post by Baghira » 26/01/2006 09:51

I ja sam provela svoj godisnji odmor prije dvije godine u Budvi i stvarno sam bila prezadovoljna, sto plazom, sto gradom, sto ljubaznoscu. Da ne budem opsirna, ovo sto je flora opisala je uglavnom to. :)

Zelim jos otici na Taru, splavaranje ili rafting, najvjerovatnije ce biti samo izlet :D. Sramota da u mjestu svojih predaka jos nikad nisam bila :oops: :D :D

http://www.montenegro.com/mn/Tara.html

danas

#10 Re: Crnogorsko primorje

Post by danas » 26/01/2006 15:22

repeater wrote:NYTimes je izabrao Crnogorsko primorje medju najboljim turistickim odredistima za ovu godinu. Ja vec odavno razmisljam da provedem ljeto tamo, ali ne znam gdje da se usidrim. Znam da je Budva epicentar desavanja, ali kako stoji sa ostalim mjestima? Kakve su plaze, smjestaji i sto je najvaznije kakvo je gostoprimstvo? Comments?
ne pali raju repeater :D
nije crnogorsko primorje kao takvo, vec samo sveti stefan :D
a preporucena je i istra :D i bodrum u turskoj :D

my recommendation -- idi u bodrum :D

repeater

Post by repeater » 27/01/2006 01:08

quantum - dobro je sto istices taj problem. nacionalnih eskapada se najvise i plasim. zato i pitam kakvo je gostoprimstvo prema nama?
ali tvoj komentar mi se cini povrsnim, mozda neko drugi ima nesto da doda po tom pitanju.

gavrilo

Post by gavrilo » 27/01/2006 01:25

repeater wrote:quantum - dobro je sto istices taj problem. nacionalnih eskapada se najvise i plasim. zato i pitam kakvo je gostoprimstvo prema nama?
ali tvoj komentar mi se cini povrsnim, mozda neko drugi ima nesto da doda po tom pitanju.
ne vjerujem da ce te crnogorci napasti ali pazi se bosanaca iz manjeg entiteta :D

zadnji put na crnogorskom primorju sam bio '02 u igalu/h.novom. plaze su sranje osim privatnih za koje moras da platis. ako to izostavis ... ostalo je sve super. boka mi se svidja jer nije prepuna kao budva. izlazak u igalu je sasvim ok. druzio sam se sa nekim momcima iz danske (dvojica su bili bosnjaci) i tada sam prvi put poljubio sarajku :D

zanimljiv je i sajam knjiga (tu sam provodio vrijeme izmedju vecere i izlaska. na kraju sam morao da ostavim nesto odjece da bi mogao da strpam sve knjige koje sam kupio :-? )

bilo kako bilo... moja sledeca destinacija je turska 8)

danas

Post by danas » 27/01/2006 02:14

gavrilo wrote: bilo kako bilo... moja sledeca destinacija je turska 8)
ko ti je to isprao mozak :D sa turskom :D

gavrilo

Post by gavrilo » 27/01/2006 02:14

burcu 8)

quantum

Post by quantum » 27/01/2006 08:40

repeater wrote:quantum - dobro je sto istices taj problem. nacionalnih eskapada se najvise i plasim. zato i pitam kakvo je gostoprimstvo prema nama?
Ne znam kakav bi ti komentar, mozda turisticki vodic da napishem? Ako mislis da ti opisujem kafane, plaze, butike, nemam vremena. Ali kazem ti, bez obzira kakva je priroda, kakav je pijesak na plazi i slicno, ko god je proveo rat u BiH i ima malo zdravog razuma, tesko da se moze u potpunosti opustiti. A to je po meni bitno za pravi odmor.
S obzirom na to, uvijek bih prije otisao u Spaniju, Tursku, Tunis, gdje god gdje nema glupih komentara, suvisnih pitanja i ruznih pogleda. A toga ima u i u Crnoj Gori, Hrvatskoj, Sloveniji.

zlata

Post by zlata » 27/01/2006 08:48

gavrilo wrote:burcu 8)
*ebo te Gavro...tebe cemo haman...jos malo...pa osunet'ti. :-)

flora.sa

Post by flora.sa » 27/01/2006 08:54

Ja nisam ni stim imala problema...

Kada su nas pitali odakle smo(prepoznaju po naglasku...doduse ne po mom, jer ja nemam taj bosanski naglasak, iako cijeli zivot zivim ovdje), i kada smo govorili iz Sarajeva, prvo naredno pitanje je bnilo:
Je li bas iz Sarajeva, ili?
E bas iz Sarajeva...e da vidite kako se Primorci obraduju kada im kazete da ste bas iz Sarajeva...kazu, super, znaci niste oni s brda :D koji kazu da su iz Sa, a ustvari Sa nisu vidjeli...

Ako vas interesira stanje sto se tice toga...ima jedno dvije godine da mrze narocito Beogradjane i inace Srbijance, jer im ometaju odvajanje C. Gore.

Ako niste neki problematicni tipovi, proci cete jako dobro u C. Gori...

to je moj utisak, ali ako imate i najmanju sumnju da se necete dobro porvesti tamo, onda ipak bolje da ne idete...

ja sam imala zelju da odem tamo cio zivot, jer nikada nisam ljetovala u C. Gori, i vec par godine sam odlagala to ljetovanje, no ove godine sam otisla, i meni je bilo zaista super...

dijelili smo terasu sa tipovima koji su iz N.Sada...jedan je bas iz N.Sada i sasvim normala tip, drugi je iz Sarajeva, ali sada zivi tamo i bilo je malo prepucavanja sa ovim momcima koji su bili u nasem drustvu pretezno oko NOgometne repke, i dresa Barbareza :D , ali nista posebno, cak su se i druzili, izlazili skupa, sve OK, normala...

repeater

Post by repeater » 27/01/2006 18:57

flora.sa wrote: ja sam imala zelju da odem tamo cio zivot, jer nikada nisam ljetovala u C. Gori
same here

Vozdra_123

Post by Vozdra_123 » 27/01/2006 19:07

znam da cu ispasti dijasporski nacionalista ali moram da lanem... :D

zakleo sam se da moja noga vise nece krociti u scg vise ikada u zivotu... a prije rata sam znao mjesece tamo provoditi....

e pa moze i NYtimes ili ko god da mi prica sta hoce ali moj cenat nece otici u kasu scg ili neke firme sa tog podrucja.....
moj embargo :D

Vozdra_123

Post by Vozdra_123 » 27/01/2006 19:08

flora.sa wrote:Ja nisam ni stim imala problema...

Ako vas interesira stanje sto se tice toga...ima jedno dvije godine da mrze narocito Beogradjane i inace Srbijance, jer im ometaju odvajanje C. Gore.
sad mrze... a do juce su bili vikend cetnici :-)

danas

Post by danas » 27/01/2006 19:36

Vozdra_123 wrote:

:wink:
ma dok se oni raskusuraju koga vole a koga mrze, ja se sklanjam u stranu... a imam cak i rodbinu u H. Novom, i bas kao i ti vozdra, znali smo tamo mjesece i mjesece provesti svake godine...

e, sad je malo drugacije... :roll:

felichi

Post by felichi » 27/01/2006 19:50

ako vec odete u budvu, nemojte propustiti vidjeti lovcen. super dozivljaj.
put preko cetinja pun prekrasnog krajolika, bilo bi najbolje otici nekim bajkom ali to je vjerovatno druga prica
moram reci da je u budvi seljakluk nikada prije viden, ali ima i finih dijelova, posebno u starom gradu. nije nesto jeftinije od hrvatske, pogotovo ne zadnjih godina.
Image

Vozdra_123

Post by Vozdra_123 » 27/01/2006 19:52

danas wrote:
Vozdra_123 wrote:

:wink:
ma dok se oni raskusuraju koga vole a koga mrze, ja se sklanjam u stranu... a imam cak i rodbinu u H. Novom, i bas kao i ti vozdra, znali smo tamo mjesece i mjesece provesti svake godine...

e, sad je malo drugacije... :roll:
upravo tako... dalje im kuca od moje...

Vozdra_123

Post by Vozdra_123 » 27/01/2006 20:01

KUPUJTE DOMACE!

sta to bosna nema a da SCG ima?

eto vam jezera, rijeka, planina, tvrdjava po bosni...

felichi

Post by felichi » 27/01/2006 20:20

samo se cuvajte minskih polja...

Post Reply