crnci

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65950
Joined: 03/08/2010 19:04

#1 crnci

Post by kakavdanakneiskustvu »

gdje nestadoše crnci,na svim vijestima spominju se afroamerikanci,bijelac ubio afroamerikanca,kao crnac pogrdan naziv,je li i bijelac pogrdan naziv?
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#2 Re: crnci

Post by nightvision »

jeste, vise se ne kaze "bijelac", sad se kaze "Caucasian". :lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51144
Joined: 29/06/2011 23:39

#3 Re: crnci

Post by dječak sa šibicama »

dodaj na to i vec smijesnu histeriju "afroamericke javnosti" nakon svakog ubistva.

Ok, pajkani ubili tinejdzera, nenaoruzanog, podrzavam revolt... ali ovaj zadnji, jucer ili kad, objavljen snimak sa nnadzorne kamere, prilazi policajcu, vadi pistolj, uperi ga u policajca, ima vec dosije sa oruzanim napadima... policijac ga ubije, a oni opet "revoltirani".

Slika govori vise od bilo kakvih rijeci

User avatar
avetinja
Posts: 32228
Joined: 19/07/2014 13:31

#4 Re: crnci

Post by avetinja »

Ma, ti crnci su banda, koja se poziva na svoje pravo i ugroženost u svakoj situaciji. Zaštićeni su ko mungosi, a bijesni ko psi. Pola njih živi na račun ilegalnih poslova, i kada ga ubiješ pri vršenju krivične radnje opet ti kriv.
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#5 Re: crnci

Post by bull21 »

avetinja wrote:Ma, ti crnci su banda, koja se poziva na svoje pravo i ugroženost u svakoj situaciji. Zaštićeni su ko mungosi, a bijesni ko psi. Pola njih živi na račun ilegalnih poslova, i kada ga ubiješ pri vršenju krivične radnje opet ti kriv.
To ti je ta Amerika. Samo da još dodam kako mi je izuzetno dobar onaj njihov novi fazon sa "n" word, "f" word. Još malo pa će im se rečenice samo iz toga i sastojati... Mogu se kladiti da više kulture u desnom (gologuzom) obrazu dupeta ima onaj jedan crnac iz Afrike nego 90% ovih "kulturnih" američkih "afroamerikanaca".
Last edited by bull21 on 25/12/2014 19:51, edited 1 time in total.
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#6 Re: crnci

Post by Mohamad Sissoko »

nightvision wrote:jeste, vise se ne kaze "bijelac", sad se kaze "Caucasian". :lol:
Sve nas treba protjerat nazad na Kavkaz. :autic:
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 7994
Joined: 20/02/2013 14:14
Location: Saturn

#7 Re: crnci

Post by Cherry-Cherry »

avetinja wrote:Ma, ti crnci su banda, koja se poziva na svoje pravo i ugroženost u svakoj situaciji. Zaštićeni su ko mungosi, a bijesni ko psi. Pola njih živi na račun ilegalnih poslova, i kada ga ubiješ pri vršenju krivične radnje opet ti kriv.
Uglavnom se na ugroženost pozivaju lijenštine i nesposobnjakovići.
User avatar
avetinja
Posts: 32228
Joined: 19/07/2014 13:31

#8 Re: crnci

Post by avetinja »

Cherry-Cherry wrote:
avetinja wrote:Ma, ti crnci su banda, koja se poziva na svoje pravo i ugroženost u svakoj situaciji. Zaštićeni su ko mungosi, a bijesni ko psi. Pola njih živi na račun ilegalnih poslova, i kada ga ubiješ pri vršenju krivične radnje opet ti kriv.
Uglavnom se na ugroženost pozivaju lijenštine i nesposobnjakovići.
I ove prženice.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65950
Joined: 03/08/2010 19:04

#9 Re: crnci

Post by kakavdanakneiskustvu »

Cherry-Cherry wrote:
avetinja wrote:Ma, ti crnci su banda, koja se poziva na svoje pravo i ugroženost u svakoj situaciji. Zaštićeni su ko mungosi, a bijesni ko psi. Pola njih živi na račun ilegalnih poslova, i kada ga ubiješ pri vršenju krivične radnje opet ti kriv.
Uglavnom se na ugroženost pozivaju lijenštine i nesposobnjakovići.
:thumbup:
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#10 Re: crnci

Post by amiliana »

Cherry-Cherry wrote:
avetinja wrote:Ma, ti crnci su banda, koja se poziva na svoje pravo i ugroženost u svakoj situaciji. Zaštićeni su ko mungosi, a bijesni ko psi. Pola njih živi na račun ilegalnih poslova, i kada ga ubiješ pri vršenju krivične radnje opet ti kriv.
Uglavnom se na ugroženost pozivaju lijenštine i nesposobnjakovići.
Jer mora znaciti da su svi isti, ako se nekolicina njih bavi kriminalom jer mora znaciti da su i ostali takvi i da sve crnce treba pobiti. Koliko crnaca u Evropi na Zapadu imala sam priliku upoznati jednog i super je lik stvarno. Ima njih koji hoce da rade.Ipak mislim da nije uredu nekog nazvati ijenstinom i nesposobnjakovicem
User avatar
avetinja
Posts: 32228
Joined: 19/07/2014 13:31

#11 Re: crnci

Post by avetinja »

amiliana wrote:
Cherry-Cherry wrote:
avetinja wrote:Ma, ti crnci su banda, koja se poziva na svoje pravo i ugroženost u svakoj situaciji. Zaštićeni su ko mungosi, a bijesni ko psi. Pola njih živi na račun ilegalnih poslova, i kada ga ubiješ pri vršenju krivične radnje opet ti kriv.
Uglavnom se na ugroženost pozivaju lijenštine i nesposobnjakovići.
Jao nidje veze jer mora znaciti da su svi isti, ako se nekolicina njih bavi kriminalom jer mora znaciti da su i ostali takvi i da sve crnce treba pobiti. Koliko crnaca u Evropi na Zapadu imala sam priliku upoznati jednog i super je lik stvarno. Ima njih koji hoce da rade.Ipak mislim da nije uredu nekog nazvati ijenstinom i nesposobnjakovicem
Nisam rekao svi, ali većina. U Americi imaš kvartova gdje žive samo crnci, i ako koji bijelac zađe u tu zonu, neće se dobro provesti. Uostalom riječ rasizam je totalno izgubila značenje i težinu. Pod rasizmom se samo crnci smatraju ugroženi. Kada bjelac "afroamerikancu" kaže da je crnac to je rasizam, a kada crnac drugog nazove bijelac, onda to nije rasizam. Ja samo kažem da ti crnci nisu naivčine i poštenjačine, kao što se prikazuju.
chupacabra
Posts: 931
Joined: 17/09/2010 22:39

#12 Re: crnci

Post by chupacabra »

amiliana wrote:
Cherry-Cherry wrote:
avetinja wrote:Ma, ti crnci su banda, koja se poziva na svoje pravo i ugroženost u svakoj situaciji. Zaštićeni su ko mungosi, a bijesni ko psi. Pola njih živi na račun ilegalnih poslova, i kada ga ubiješ pri vršenju krivične radnje opet ti kriv.
Uglavnom se na ugroženost pozivaju lijenštine i nesposobnjakovići.
Jer mora znaciti da su svi isti, ako se nekolicina njih bavi kriminalom jer mora znaciti da su i ostali takvi i da sve crnce treba pobiti. Koliko crnaca u Evropi na Zapadu imala sam priliku upoznati jednog i super je lik stvarno. Ima njih koji hoce da rade.Ipak mislim da nije uredu nekog nazvati ijenstinom i nesposobnjakovicem
Zavisi o kome pricamo. Rasne generalizacije nemaju smisla. Americki crnac nema puno zajednickog sa africkim crncem osim boje koze. Cak i kada spomenes africkog crnca, moras biti specifican, jer jedan Somalijac ima veze sa Juznoafrikancem koliko ja sa Rusom, a i ja i Rus smo bijeli. Etnija, religija, kultura, ekonomski i socijalni status, sve je razlicito. Ovdje se uglavnom raspravlja o americkim crncima (afroamerikancima), koji imaju probleme velike stope kriminala, malu stopu obrazovanja, nezaposlenost itd. To se vecinom odnosi na ove koji zive u siromasnim cetvrtima velikih gradova. I tu nema smisla praviti generalizacije, jer je praksa pokazala da americki crnci koji odrastaju u normalnoj okolini nisu nista bolji ili gori od bijelaca, ili bilo koga drugog. Zato, "crnac" se moze jedino odnositi na rasnu karakterizaciju, a bilo koje drugo generaliziranje je van pameti.
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#13 Re: crnci

Post by amiliana »

avetinja wrote: Nisam rekao svi, ali većina. U Americi imaš kvartova gdje žive samo crnci, i ako koji bijelac zađe u tu zonu, neće se dobro provesti. Uostalom riječ rasizam je totalno izgubila značenje i težinu. Pod rasizmom se samo crnci smatraju ugroženi. Kada bjelac "afroamerikancu" kaže da je crnac to je rasizam, a kada crnac drugog nazove bijelac, onda to nije rasizam. Ja samo kažem da ti crnci nisu naivčine i poštenjačine, kao što se prikazuju.
U Svedskoj u kvartu gdje sam ja bila zive vecinom imigranti crnci,arapi,cileanci ima nesto i nasih .U Americi ih jedan dio zivi u siromasnim cetvrtima, ima ih u St.Louisu gdje ima dosta nasih meni je samo zao sto vecina maloljetnika pada pod uticaj kriminala i napusta skolu, a Amerika je prilicno stroga tako da za ubistvo jedino moze dobiti dozivotni zatvor.
Last edited by amiliana on 25/12/2014 20:47, edited 1 time in total.
User avatar
Zeljoooo
Posts: 877
Joined: 02/11/2014 17:27

#14 Re: crnci

Post by Zeljoooo »

amiliana wrote:
Cherry-Cherry wrote:
avetinja wrote:Ma, ti crnci su banda, koja se poziva na svoje pravo i ugroženost u svakoj situaciji. Zaštićeni su ko mungosi, a bijesni ko psi. Pola njih živi na račun ilegalnih poslova, i kada ga ubiješ pri vršenju krivične radnje opet ti kriv.
Uglavnom se na ugroženost pozivaju lijenštine i nesposobnjakovići.
Jer mora znaciti da su svi isti, ako se nekolicina njih bavi kriminalom jer mora znaciti da su i ostali takvi i da sve crnce treba pobiti. Koliko crnaca u Evropi na Zapadu imala sam priliku upoznati jednog i super je lik stvarno. Ima njih koji hoce da rade.Ipak mislim da nije uredu nekog nazvati ijenstinom i nesposobnjakovicem
Raste li cuna?
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#15 Re: crnci

Post by shibonja »

Zakljucat dok ne pocne rasizam,pa balije,cetnici,sokci...
User avatar
Edin H.
Posts: 53560
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#16 Re: crnci

Post by Edin H. »

Zasto u BiH roditelje pocesto ne vole kada im se cerka uda za ili zatrudni sa crncem? :oops:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#17 Re: crnci

Post by Muhamed Đakmić »

Ostaje vam tema, samo nemojte pretjerati, jer bi moglo biti banova kao u priči.

Manite se bilo kakvih generalizacija, zasad je ok.
User avatar
Zeljoooo
Posts: 877
Joined: 02/11/2014 17:27

#18 Re: crnci

Post by Zeljoooo »

Postoje li crni kinezi ili crni japanci?
User avatar
Šveđanin
Posts: 5649
Joined: 13/06/2013 00:19

#19 Re: crnci

Post by Šveđanin »

Zeljoooo wrote:Postoje li crni kinezi ili crni japanci?
http://en.wikipedia.org/wiki/Afro-Asian

A baš mješavina nekog afroamerikanca i japanca/kineza hmmmmm.. postoji naravno, dovoljno je ukucati na google i izbaciće ti već nekakve slike, ali u realnosti, to je jako rijetko, ne privlače ti se baš te 2 rase... :)

Image
Last edited by Šveđanin on 25/12/2014 21:49, edited 1 time in total.
User avatar
Zeljoooo
Posts: 877
Joined: 02/11/2014 17:27

#20 Re: crnci

Post by Zeljoooo »

Crni zuco :D
User avatar
luckylaka
Posts: 26211
Joined: 15/01/2010 06:28

#21 Re: crnci

Post by luckylaka »

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... n2eDyaq3mQ Postavio sam i na drugoj temi ali recimo ovako je u svom kraju radio ubijeni Brown.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 7994
Joined: 20/02/2013 14:14
Location: Saturn

#22 Re: crnci

Post by Cherry-Cherry »

Barbara Mori je urugvajsko-japanskog porijekla. Ko bi rekao da iz takve kombinacije može nešto ovako lijepo ispasti? :)
Image
Baton_Ilirski
Posts: 232
Joined: 28/08/2013 01:49

#23 Re: crnci

Post by Baton_Ilirski »

Mohamad Sissoko wrote:
nightvision wrote:jeste, vise se ne kaze "bijelac", sad se kaze "Caucasian". :lol:
Sve nas treba protjerat nazad na Kavkaz. :autic:
Gruzija, Juzna Osetija, Abhazija..po zelji mozemo da biramo :mrgreen:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#24 Re: crnci

Post by Norm »

Cherry-Cherry wrote:Barbara Mori je urugvajsko-japanskog porijekla. Ko bi rekao da iz takve kombinacije može nešto ovako lijepo ispasti? :)
Image
Sta je ovdje lijepo?
Kila sminke(glet mase), keramika na zubima, vjestacke trepavice, ofarbane obrve...sa takvim tretmanom ja bi bio ljepsi od Brad Pita, a vjeruj mi nisam nimalo lijep..:)
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#25 Re: crnci

Post by S4mpion »

Crnci se bore protiv rasizma, a glavni kriterij prema kojem definišu neku osobu je njena rasa - "kriminalac nije kriminalac, on je prvenstveno crnac."

I kako stati u kraj rasizmu kad ga ljudi pronalaze i stvaraju tamo gdje ga nema!?

Sve to treba dobro, dobro izdegenečit.
Post Reply