Crna knjiga bh. pravosudja

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#1 Crna knjiga bh. pravosudja

Post by VjecitiStudent »

Postavimo ovdje sve primjere koji zavrjedjuju da udju u "Crnu knjigu bh. pravosudja"
User avatar
Truba
Posts: 94465
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#2 Re: Crna knjiga bh. pravosudja

Post by Truba »

evo jedan primjer zaboravio sam imena ali mogu pronaći ako ne vjerujete

frajer maloljetnik ubije prijatelja negdje u hrasnom oko droge nesto nozem

i za nekoliko godina bude na TV PINKU u onoj emisiji gdje treba bira između nekoliko frajera :) :) :) :)

veoma zdrav mentalno lik ne bi reko da je ubica :) :) :) nije sjeban za razliku od 80% ljudi koje znam i kojima je ovo drustvo nabilo komplekse
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3 Re: Crna knjiga bh. pravosudja

Post by JThomas »

je li alen k. komi?
User avatar
Truba
Posts: 94465
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#4 Re: Crna knjiga bh. pravosudja

Post by Truba »

JThomas wrote:je li alen k. komi?
ma jeste :-) :-) :-)
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#5 Re: Crna knjiga bh. pravosudja

Post by VjecitiStudent »

Policija se slomila da uhvati razbojnike nakon upravo pocinjenog razbojnistva i onda se Tuzilastvo s njima nagodi za niske kazne i pored obilja dokaza.
Jedan priznao razbojništvo, dvojica negiraju krivnju
Sedin Kobilica nagodio se s Tužilaštvom, dok Hazim Čoloman i Šemsudin Kos tvrde da nisu krivi...
23.04.2009. 13:15

Sudija za prethodno saslušanje Kantonalnog suda u Zenici Faik Spahić saslušao je jučer trojicu optuženih, Šemsudina (Himze) Kosa (35), Hazima (Ševala) Čolomana (27) i Sedina (Adila) Kobilicu iz Zenice, koji su se izjašnjavali o krivnji, potvrđeno je "Dnevnom avazu" iz Suda.

Jedan u bjekstvu

Trojka se izjašnjavala o optužnici prema kojoj su zajedno sa Saudinom Isakovićem, za kojim je raspisana potjernica i koji je u bjekstvu, 14. februara ove godine oko 19.10 sati, u bijelim odijelima i sa crnim čarapama na glavama, naoružani pištoljima, ušli u posjed Šukrije i Marije Čoloman u zeničkom selu Živkovići.

- Trećeoptuženi Kobilica priznao je djelo, izjasnio se da je kriv i predočio Sudu sporazum koji je njegova odbrana postigla sa Tužilaštvom ZDK o priznanju krivnje i prihvatanju kazne zatvora od dvije godine. Prvooptuženi Kos i drugooptuženi Čoloman negirali su krivnju u vezi s ovim djelom - kazao nam je sudija Spahić.

Međutim, nezvanično saznajemo iz Tužilaštva i Suda da su dvojica optuženih time samo dobili na vremenu jer su planirali da i oni priznaju djelo za koje već postoji niz dokaza, ali nakon što postignu sporazum sa Tužilaštvom o visini kazne.

Bračni par iz Živkovića je kobne noći napadnut i vezan, da bi potom napadači Šukriji zadali nekoliko udaraca po glavi.

Uhvaćeni u potjeri

Nakon što su im oduzeli ključeve kuće, izvršili su premetačinu te odnijeli plijen ukupne vrijednosti oko 14.500 KM, i to kovertu s pet hiljada eura, te hiljadu i stotinu KM, kao i kovertu s 3.400 KM, koja je bila vlasništvo Vedada Čolomana, na čuvanju kod ovog bračnog para.

Prilikom odlaska sa posjeda Čolomanovih, primijetila ih je jedna osoba, nakon čega su se dali u bjekstvo.

Nakon četrnaestosatne potjere te pređenih tridesetak kilometara, pripadnici PU Zenica i Jedinice za podršku MUP-a ZDK opkolili su ih u snježnim nanosima vrleti sliva Babine rijeke te uhapsili.
User avatar
Blaka
Posts: 376
Joined: 29/03/2009 17:37
Location: Siva faza

#6 Re: Crna knjiga bh. pravosudja

Post by Blaka »

Mislim da je bilo na suđenju ćeli Bajramoviću, kada je njegov advokat Fahrija Karkin otišao u avaz i otkrio ime zaštićenog svjedoka(program koji je ambiciozno uveden u krivični zakon BiH), a te dnevne novine objavile njegovo ime. Epilog je bio da je svjedok promijenio iskaz te je ćelo oslobođen optužbe za ubistvo na koje je u prvostepenom postupku bio osuđen na 20 godina zatvora. Advokat koji bi u svim normalnim državama bio izopćen iz advokatske komore, te podignuta optužnica za krivično djelo (kazna zatvora od 3 mjeseca do osam godina) je prošao bez posljedica, ustvari postao je veoma slavan i tražen, naročito u mafijaškim krugovima, a program zaštite svjedoka doživio debakl.

http://www.bhdani.com/print.asp?kat=fok ... tekst_rb=3

http://www.tuzilastvobih.gov.ba/files/d ... inalni.pdf
Post Reply