Corsa VS Polo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Konami89
Posts: 7
Joined: 12/01/2011 19:52

#1 Corsa VS Polo

Post by Konami89 »

Pozz svima... treba mi jedan strucan savjet sutra hocu da kupim automobil, dvoumim se izmedju dva automobila pa mi trebaju strucni savjeti, jer prvi put kupujem automobil...... ja pojmam nemam oko toga... :-) :D

Opel Corsa 1.2 Comfort
Model 1.2 comfort
Godište 2003
Kilometraža 88000
Kubikaža 1.2
Gorivo Benzin

Model Polo
Godište 2001
Kubikaža 1.4
Gorivo Benzin

Cijena je ista...

Hvala unaprijed svima :)
sLLayer
Posts: 567
Joined: 31/03/2009 21:39

#2 Re: Corsa VS Polo

Post by sLLayer »

zavisi od kilometraze pola :D
Konami89
Posts: 7
Joined: 12/01/2011 19:52

#3 Re: Corsa VS Polo

Post by Konami89 »

sLLayer wrote:zavisi od kilometraze pola :D
Oko 100 000 km Polo nez tacno...tu je to negdje sa korsom..
User avatar
pajero
Posts: 597
Joined: 04/11/2009 15:31

#4 Re: Corsa VS Polo

Post by pajero »

Nisam ljubitelj VW ali ipak Polo... :run:
User avatar
donsedin
Posts: 305
Joined: 01/03/2008 07:24

#5 Re: Corsa VS Polo

Post by donsedin »

Konami89 wrote:Pozz svima... treba mi jedan strucan savjet sutra hocu da kupim automobil, dvoumim se izmedju dva automobila pa mi trebaju strucni savjeti, jer prvi put kupujem automobil...... ja pojmam nemam oko toga... :-) :D

Opel Corsa 1.2 Comfort
Model 1.2 comfort
Godište 2003
Kilometraža 88000
Kubikaža 1.2
Gorivo Benzin

Model Polo
Godište 2001
Kubikaža 1.4
Gorivo Benzin

Cijena je ista...

Hvala unaprijed svima :)
Posto ne znas nista ides u asu i radis dijagnostiku/opel distributer(neznam ko je, ovi opelasi ce ti rec :D ), i sve ce ti se samo rec valjal il ne bar sto se tice meanike,bilo bi lijepo da povedes kakvog limara od povjerenja da ti pregldea lim, da vidi jel smikan auto, i ako je kako je,ako ne onda pogledaj brojeve na staklima, farovima ako se ne slazu udaran je garant, kad ga digne na "kanal" pogldaj ispod imal tragova varenja, udubljenja, i sve drugo sto pri pregledanju posumljas pitaj , jer kad dadnes kes gotovo je.
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#6 Re: Corsa VS Polo

Post by sheikh »

Moj izbor bi bio Polo... :thumbup:
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#7 Re: Corsa VS Polo

Post by drndalo »

Zasto se ne cudim...?
User avatar
sheikh
Posts: 875
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#8 Re: Corsa VS Polo

Post by sheikh »

drndalo wrote:Zasto se ne cudim...?

ne znam :thumbup: :bih:
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#9 Re: Corsa VS Polo

Post by shibonja »

Ko jos kupuje auto utorkom? :)
Ko se to registruje u januaru a prvi put postira u martu?
Dvojba jeste provokatorska imajuci u vidu pojedine rasprave u zadnje vrijeme :)
Auto :D
Elem ,naravno Opel Corsa ,em je novija ,em je ljepsa em je bolje auto od tog vw krsa :dance:

Image
Image
Image
Image
Image
frngla
Posts: 3347
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#10 Re: Corsa VS Polo

Post by frngla »

ne znam je l' do mene, al' mi je fakat ljepsi i bolji polo :S mnogo mi kvalitetnije djeluje...

http://www.netcarshow.com/volkswagen/1999-polo/

edit:

kad vidim one steke ne korsi, konzolu i zadnja sjedista bez naslonjaca za glavu zlo mi dodje (a el. podizace ima, naslona za glavu nema mislim :shock: )
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#11 Re: Corsa VS Polo

Post by shibonja »

frngla wrote:ne znam je l' do mene, al' mi je fakat ljepsi i bolji polo :S mnogo mi kvalitetnije djeluje...

http://www.netcarshow.com/volkswagen/1999-polo/

edit:

kad vidim one steke ne korsi, konzolu i zadnja sjedista bez naslonjaca za glavu zlo mi dodje (a el. podizace ima, naslona za glavu nema mislim :shock: )

do tebe je ,do tebe :lol:
frngla
Posts: 3347
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#12 Re: Corsa VS Polo

Post by frngla »

misliš?
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#13 Re: Corsa VS Polo

Post by Blobi »

Vidi mjenjaca u Corsi, k'o u Tamicu :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#14 Re: Corsa VS Polo

Post by vukojebina »

hahha, jos ovaj gore stavio neku napucanu corsu, i opet kurcu nevalja...znam jednog tipa sto je udario biciklistu sa ovakvom corsom, na srecu biciklista je prezivio, al je na corsi proglasena totalna steta, razvalio je frajer skoro na pola...
frngla
Posts: 3347
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#15 Re: Corsa VS Polo

Post by frngla »

@ vukojebina

odvadi malo :)
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#16 Re: Corsa VS Polo

Post by shibonja »

@vokojebina se prima k'o saucesce... :lol:
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#17 Re: Corsa VS Polo

Post by Blobi »

Ne biste vjerovali, ali svojim ocima sam vidio kad je neki covjek sa Mercedesom ML novije generacije udario divlju svinju na Karauli. Obojica smo vozili bas brzo, i on je imao nesrecu da bude ispred mene :D... Uglavnom, covjek je skroz polomio far, masku, branik, otpao mu je prednji desni tocak. Sto je zanimljivo, divlje svinje nije bilo, pobjegla je u sumarak... A ja sam prije mozda nekih 6 godina u punoj brzini (oko 140km/h) na nasem autoputu udario macku sa E klasom, i u potpunosti odvalio branik, bukvalno je otpao... S toga vjerujem da je moguce to sto se desilo toj Corsi, sto naravno ne znaci da je to smece ili neka kanta. Jbg-a, biciklista je ipak covjek koji je tezak cca 100kg :).
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#18 Re: Corsa VS Polo

Post by shibonja »

Meni je vrabac rasuo sajbu na BMW-u ,pri brzini od nekih 110km/h, a od vrabca je ostala samo krvava fleka i nesto perja :)
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#19 Re: Corsa VS Polo

Post by Blobi »

shibonja wrote:Meni je vrabac rasuo sajbu na BMW-u ,pri brzini od nekih 110km/h, a od vrabca je ostala samo krvava fleka i nesto perja :)
Brzina je cudo :). Mom starom, nekad davno, u Skodi 110 R, na autoputu negdje u srbiji - pri nekoj brzini od mozda 100-110 sajba napukla od udarca u neku malo vecu muhu, ili koji je vec insekt bio :).
emko1234
Posts: 5069
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#20 Re: Corsa VS Polo

Post by emko1234 »

frngla wrote:@ vukojebina

odvadi malo :)
hahahahahahahha
pa blobi divlja svinja moze imat i preko 150 kg tacnije vepar..dje ce biciklista prepolovit auto..jedino ako je bilo kameno biciklo :D meni je stari nekad 2000 s bmw-eom e36 opalio kera na ulazu u visoko na onom pravcu,ker izletio i cao cao vozdrica..nista nije bilo..ustvari lazem mislim da je pukla maglenka al smo isto isli 120..
Konami89
Posts: 7
Joined: 12/01/2011 19:52

#21 Re: Corsa VS Polo

Post by Konami89 »

Sve je to lijepo ... ALi izgled mi nije samo bitan .... ja mislim da je Polo kvalitetniji od korse.. :S
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#22 Re: Corsa VS Polo

Post by shibonja »

Konami89 wrote:Sve je to lijepo ... ALi izgled mi nije samo bitan .... ja mislim da je Polo kvalitetniji od korse.. :S
Pa jos si tu ,hajd nek te ,volimo mi i dupljake :D
Konami89
Posts: 7
Joined: 12/01/2011 19:52

#23 Re: Corsa VS Polo

Post by Konami89 »

shibonja wrote:
Konami89 wrote:Sve je to lijepo ... ALi izgled mi nije samo bitan .... ja mislim da je Polo kvalitetniji od korse.. :S
Pa jos si tu ,hajd nek te ,volimo mi i dupljake :D

?????
Post Reply