Citroen/Peugeot Blaupunkt radio RD4

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
SPQR.SA

#1 Citroen/Peugeot Blaupunkt radio RD4

Post by SPQR.SA » 05/04/2012 15:37

Citroen C3, nakon sto su lopovi uspjesno odnijeli neki Pioneer sa plocicom, nasao sam polovan originalni radio koji se ugradjivao u Citroen i Peugeot vozila! VIN code je ubacen u radio da ne beep-ka, i radio radi (radi radio :-), ali nije moguce dobiti nikakav ispis na MFD displaju!
Znali neko caku, ili nekoga da se time bavi! Prepostavljam da negdje u software- treba cekirati opciju da je prisutan RD4 radio!

Harminko

#2 Re: Citroen/Peugeot Blaupunkt radio RD4

Post by Harminko » 11/04/2012 08:26

Ma moras do nekoga ko ima originalnu dijagnostiku da ti prijavi prisustnost cd uredjaja, samo ti mora biti taj cd originalni od te godine auta, odnosno od te serije, npr. ne moze na stari 307 cd od facelifta, pozdrav

goran16v

#3 Re: Citroen/Peugeot Blaupunkt radio RD4

Post by goran16v » 11/04/2012 10:30

SPQR.SA wrote:Citroen C3, nakon sto su lopovi uspjesno odnijeli neki Pioneer sa plocicom, nasao sam polovan originalni radio koji se ugradjivao u Citroen i Peugeot vozila! VIN code je ubacen u radio da ne beep-ka, i radio radi (radi radio :-), ali nije moguce dobiti nikakav ispis na MFD displaju!
Znali neko caku, ili nekoga da se time bavi! Prepostavljam da negdje u software- treba cekirati opciju da je prisutan RD4 radio!
Da li je taj C3 prije tog Pioneera imao original radio? Ako nije moguce je da uopste nema opciju ugradnje originalnog uredjaja da ispis na displeju bude u funkciji.
Ja sam Blaupunkt uredjaj, koji sam dobio fabricki u Astri G, poklonio drugarici i ugradio u njenu Astru G Classic u kojoj fabricki nije bilo nikakvog uredjaja. Sve je pasalo bez prepravki, ukucan je kod ali nije bili ispisa na displeju. Cackao, probavao, petljao i nista, da bi na kraju provjerio u Opelovom servisu gdje smo skontali da njena Astra, buduci da nije imala fabricki radio, uopste nije imala konekciju radio - displej.

SPQR.SA

#4 Re: Citroen/Peugeot Blaupunkt radio RD4

Post by SPQR.SA » 11/04/2012 11:27

Auto sam kupio polovno i taj ukradeni radio je dosao sa njim!
Mislim da nije imao originalni radio!
Radio RD4 koji sam kupio je navodno isti ugradjivan i u Peugeot kao i Citroen! On radi, i sve je OK, ali te komunikacije izmedju display-a i radia nema!
Izgleda da cu morati na slijepo da ga koristim. Vec sam uglavnom i skontao sta mi je trebalo!

Harminko

#5 Re: Citroen/Peugeot Blaupunkt radio RD4

Post by Harminko » 12/04/2012 08:56

SPQR.SA wrote:Auto sam kupio polovno i taj ukradeni radio je dosao sa njim!
Radio RD4 koji sam kupio je navodno isti ugradjivan i u Peugeot kao i Citroen! On radi, i sve je OK, ali te komunikacije izmedju display-a i radia nema!
Izgleda da cu morati na slijepo da ga koristim. Vec sam uglavnom i skontao sta mi je trebalo!

U ovlasteni servis nek ti to nastimaju ili cak mozes do servisa 206 na stupu i sredice ti to, moraju na dijagnostiku skopcati , pozdrav

SPQR.SA

#6 Re: Citroen/Peugeot Blaupunkt radio RD4

Post by SPQR.SA » 12/04/2012 09:07

U ovlastenom bio da ga ugrade! Nisu znali da dobiju ispis na display-u!

goran16v

#7 Re: Citroen/Peugeot Blaupunkt radio RD4

Post by goran16v » 12/04/2012 23:38

Harminko wrote:
SPQR.SA wrote:Auto sam kupio polovno i taj ukradeni radio je dosao sa njim!

U ovlasteni servis nek ti to nastimaju ili cak mozes do servisa 206 na stupu i sredice ti to, moraju na dijagnostiku skopcati , pozdrav
Ako ta opcija nije predvidjena na tom autu, a vjerovatno nije, tu ni ovlasteni ne pomaze...

Post Reply