Cijene stanova All about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Sid the sloth
Posts: 2931
Joined: 30/01/2013 15:56

#18851 Re: Cijene stanova All about

Post by Sid the sloth »

Pa bar se informisite kad vec mislite pametovati. Kakvih 20KM za 40m2 i kakve veze balkon ima? WTF.
Ne postoje stan i kuca usporedivog komfora. Isto tako na svaku kucu ces potrositi duplo vise vremena nego na odrzavanje stana. Da je tako kako vi sanjate svako bi kupovao kuce, cijena po m2 je znatno manja.
Last edited by Sid the sloth on 22/05/2024 21:30, edited 1 time in total.
User avatar
Ajs_Nigrutin
Posts: 407
Joined: 14/10/2020 22:44

#18852 Re: Cijene stanova All about

Post by Ajs_Nigrutin »

Možda je mislio lift umjesto balkon :mrgreen:
belfy
Posts: 7766
Joined: 06/08/2007 09:00

#18853 Re: Cijene stanova All about

Post by belfy »

Sid the sloth wrote: 22/05/2024 20:45
Haris.ba wrote: 22/05/2024 18:49
BadBoy wrote: 22/05/2024 17:18 Upravo i ja pročitah i ne mogu sebi doći. To je slika i prilika našeg mentaliteta seljačkog. Čuj stan 0 održavanje
Pa donekle je u pravu. Zivio sam i u "novogradnji" koja je navukla godina i bilo je posla. Sve se svodi samo dobrog peva izabrati i onda ga cimati preko vibera kace ovo i ono.
Odrzavanje se svodi samo na primjetiti nesta.
Tako je. Nisam mislio da odrzavanje u zgradi kosta 0KM, kosta 20KM mjesecno ali 0 minuta moga vremena. Za kucu sve moram ja organizovati a nemam vremena ni za film pogledati kamo li jos oko kuce se zajebavati.
Kuca je mozda za lezihljebovice iz drzavnih firmi, dodje u 4 odmoran od posla jer nije nista radio i onda oko kuce ko nesto i uradi svaki dan.
Ili za penzionere kojima je to cejf i razonoda, dok ne dodje neki veci trosak kojeg opet zbog losih penzija ne mogu popraviti.

Ovi sto zamisljaju idilicni zivot u kuci niti su zivjeli u istoj niti znaju sta ih ceka. Vidjeli na filmovima kuce fino sredjene i kontaju to samo od sebe tako.
i, velis, kuca je za lezihljebovice... a ti je vjerovatno nemas jer si radnik udarnik? no, onda, istovremeno, kazes da za kucu trebas sve sam organizovati i da se nemas vremena sa tim zahebavati jer nemas vremena... kako ti pomiris ovu svoju logiku sam sa sobom?
BadBoy
Posts: 8191
Joined: 01/11/2005 21:55

#18854 Re: Cijene stanova All about

Post by BadBoy »

Haris.ba wrote: 22/05/2024 18:49
BadBoy wrote: 22/05/2024 17:18 Upravo i ja pročitah i ne mogu sebi doći. To je slika i prilika našeg mentaliteta seljačkog. Čuj stan 0 održavanje
Pa donekle je u pravu. Zivio sam i u "novogradnji" koja je navukla godina i bilo je posla. Sve se svodi samo dobrog peva izabrati i onda ga cimati preko vibera kace ovo i ono.
Odrzavanje se svodi samo na primjetiti nesta.
Čuj samo dobrog PEV-a naći. To ko da si rekao samo treba riješiti sukob na bliskom istoku. Druga stvar, ni najbolji PEV ne može nadomjestiti nedostatak para. Treće, uhljup misli što je dao 20 maraka mjesečno da je time riješio sve i da mora pozlaćenim stepenicama hodati (ne mislim ovdje na Sud the Slotha da se nađe prozvan). Treba se nekada malo angažirati i mimo tih para što daješ al neće ljenguze ništa.
sabanss
Posts: 4710
Joined: 13/08/2006 11:20

#18855 Re: Cijene stanova All about

Post by sabanss »

Sid the sloth wrote: 22/05/2024 21:28 Pa bar se informisite kad vec mislite pametovati. Kakvih 20KM za 40m2 i kakve veze balkon ima? WTF.
Ne postoje stan i kuca usporedivog komfora. Isto tako na svaku kucu ces potrositi duplo vise vremena nego na odrzavanje stana. Da je tako kako vi sanjate svako bi kupovao kuce, cijena po m2 je znatno manja.
Dio otvorenog prostora koji stan ima je balkon. Stan koji nema balkona je kao kuća bez dvorišta. Šta održavaš u takvoj kući?

Nisi živio u stanu vidim. U svojoj kući stvari riješiš svojim parama i vremenom, u stanu ovisiš o drugima. Curi voda u kupatilu i gledaš buđ dok komšija češka jajca i kaže tuži me, neću da popravljam. Drugi pušta muziku kad mu je klincu ćejf i nemaš mira nikad. Treći uredno ostavlja smeće ispred vrata da smrdi. Četvrti ima psa čije ti dlake uredno padaju po balkonu i čiji lavež slušaš svaku noć.

Dobro su rekli na ovoj temi.... Stanovi na koje vi mislite nisu za život čovjeka već stoke i svaka kuća je nemjerljivo udobnija i lakša za živjeti. Oni stanovi koji su komforom usporedivi sa kućama imaju stanare koji plaćaju 15 puta veće sume mjesečno za održavanje od tih 20 KM koje spominješ. Ti plaćaš svojim vremenom.
Sid the sloth
Posts: 2931
Joined: 30/01/2013 15:56

#18856 Re: Cijene stanova All about

Post by Sid the sloth »

belfy wrote: 22/05/2024 21:40
Sid the sloth wrote: 22/05/2024 20:45
Haris.ba wrote: 22/05/2024 18:49

Pa donekle je u pravu. Zivio sam i u "novogradnji" koja je navukla godina i bilo je posla. Sve se svodi samo dobrog peva izabrati i onda ga cimati preko vibera kace ovo i ono.
Odrzavanje se svodi samo na primjetiti nesta.
Tako je. Nisam mislio da odrzavanje u zgradi kosta 0KM, kosta 20KM mjesecno ali 0 minuta moga vremena. Za kucu sve moram ja organizovati a nemam vremena ni za film pogledati kamo li jos oko kuce se zajebavati.
Kuca je mozda za lezihljebovice iz drzavnih firmi, dodje u 4 odmoran od posla jer nije nista radio i onda oko kuce ko nesto i uradi svaki dan.
Ili za penzionere kojima je to cejf i razonoda, dok ne dodje neki veci trosak kojeg opet zbog losih penzija ne mogu popraviti.

Ovi sto zamisljaju idilicni zivot u kuci niti su zivjeli u istoj niti znaju sta ih ceka. Vidjeli na filmovima kuce fino sredjene i kontaju to samo od sebe tako.
i, velis, kuca je za lezihljebovice... a ti je vjerovatno nemas jer si radnik udarnik? no, onda, istovremeno, kazes da za kucu trebas sve sam organizovati i da se nemas vremena sa tim zahebavati jer nemas vremena... kako ti pomiris ovu svoju logiku sam sa sobom?
E jebiga, ne mozete dvije recenice teksta skontati ali zato solite pamet.
Sid the sloth
Posts: 2931
Joined: 30/01/2013 15:56

#18857 Re: Cijene stanova All about

Post by Sid the sloth »

sabanss wrote: 22/05/2024 21:51
Sid the sloth wrote: 22/05/2024 21:28 Pa bar se informisite kad vec mislite pametovati. Kakvih 20KM za 40m2 i kakve veze balkon ima? WTF.
Ne postoje stan i kuca usporedivog komfora. Isto tako na svaku kucu ces potrositi duplo vise vremena nego na odrzavanje stana. Da je tako kako vi sanjate svako bi kupovao kuce, cijena po m2 je znatno manja.
Dio otvorenog prostora koji stan ima je balkon. Stan koji nema balkona je kao kuća bez dvorišta. Šta održavaš u takvoj kući?

Nisi živio u stanu vidim. U svojoj kući stvari riješiš svojim parama i vremenom, u stanu ovisiš o drugima. Curi voda u kupatilu i gledaš buđ dok komšija češka jajca i kaže tuži me, neću da popravljam. Drugi pušta muziku kad mu je klincu ćejf i nemaš mira nikad. Treći uredno ostavlja smeće ispred vrata da smrdi. Četvrti ima psa čije ti dlake uredno padaju po balkonu i čiji lavež slušaš svaku noć.

Dobro su rekli na ovoj temi.... Stanovi na koje vi mislite nisu za život čovjeka već stoke i svaka kuća je nemjerljivo udobnija i lakša za živjeti. Oni stanovi koji su komforom usporedivi sa kućama imaju stanare koji plaćaju 15 puta veće sume mjesečno za održavanje od tih 20 KM koje spominješ. Ti plaćaš svojim vremenom.
:lol: Svaka ti je za Nobela.
sabanss
Posts: 4710
Joined: 13/08/2006 11:20

#18858 Re: Cijene stanova All about

Post by sabanss »

Garsonjera u Švrakinom, 20 KM mjesečno Sarajevostanu ili OKI-ju, gledaj filmove i Bog da te vidi.
Sid the sloth
Posts: 2931
Joined: 30/01/2013 15:56

#18859 Re: Cijene stanova All about

Post by Sid the sloth »

Mozda je kod vas u Svrakinom druga tarifa :-?
citroen xm
Posts: 18501
Joined: 17/04/2012 22:57

#18860 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Sid the sloth wrote: 22/05/2024 20:45
Tako je. Nisam mislio da odrzavanje u zgradi kosta 0KM, kosta 20KM mjesecno ali 0 minuta moga vremena. Za kucu sve moram ja organizovati a nemam vremena ni za film pogledati kamo li jos oko kuce se zajebavati.
Kuca je mozda za lezihljebovice iz drzavnih firmi, dodje u 4 odmoran od posla jer nije nista radio i onda oko kuce ko nesto i uradi svaki dan.
Ili za penzionere kojima je to cejf i razonoda, dok ne dodje neki veci trosak kojeg opet zbog losih penzija ne mogu popraviti.

Ovi sto zamisljaju idilicni zivot u kuci niti su zivjeli u istoj niti znaju sta ih ceka. Vidjeli na filmovima kuce fino sredjene i kontaju to samo od sebe tako.
Radi kako ti volja, ali ovo ti je šuplja. A ako hoćeš da šupljiramo da pridodam i ja. Upravo je razlika u cijeni između stana i kuće ta koja ljude koji kupuju stan tjera da kao i ti rintaju od jutra do mraka kako bi sastavili kraj sa krajem. Ja bih radije koristio slobodno vrijeme da čeprkam oko svoje kuće nego rintao dan i noć da bi kupio svoj stan kako ne bi morao čeprkati oko svoje kuće.
Sid the sloth
Posts: 2931
Joined: 30/01/2013 15:56

#18861 Re: Cijene stanova All about

Post by Sid the sloth »

citroen xm wrote: 22/05/2024 22:23
Sid the sloth wrote: 22/05/2024 20:45
Tako je. Nisam mislio da odrzavanje u zgradi kosta 0KM, kosta 20KM mjesecno ali 0 minuta moga vremena. Za kucu sve moram ja organizovati a nemam vremena ni za film pogledati kamo li jos oko kuce se zajebavati.
Kuca je mozda za lezihljebovice iz drzavnih firmi, dodje u 4 odmoran od posla jer nije nista radio i onda oko kuce ko nesto i uradi svaki dan.
Ili za penzionere kojima je to cejf i razonoda, dok ne dodje neki veci trosak kojeg opet zbog losih penzija ne mogu popraviti.

Ovi sto zamisljaju idilicni zivot u kuci niti su zivjeli u istoj niti znaju sta ih ceka. Vidjeli na filmovima kuce fino sredjene i kontaju to samo od sebe tako.
Radi kako ti volja, ali ovo ti je šuplja. A ako hoćeš da šupljiramo da pridodam i ja. Upravo je razlika u cijeni između stana i kuće ta koja ljude koji kupuju stan tjera da kao i ti rintaju od jutra do mraka kako bi sastavili kraj sa krajem. Ja bih radije koristio slobodno vrijeme da čeprkam oko svoje kuće nego rintao dan i noć da bi kupio svoj stan kako ne bi morao čeprkati oko svoje kuće.
Ihhh dijete drago :D

EDIT: vidis, mozda sam previdio sta si htio reci. Vi koji imate svoju firmu pa sad drugi rade za vas mozda i mozete uzivati u kuci i cejfiti. Sta ti se ne radi platis da drugi odradi. To jest fakat.
Last edited by Sid the sloth on 22/05/2024 22:42, edited 1 time in total.
tuitamo
Posts: 530
Joined: 14/04/2013 00:35

#18862 Re: Cijene stanova All about

Post by tuitamo »

Da je precijenjeni stan u gradu investiciono bolji od idilične kuće i dvorišta u predgrađu govori o uvrnutoj situaciji u našoj zemlji.

O kvaliteti života nema rasprave. Ne bi ju trebalo voditi na ovoj temi.
belfy
Posts: 7766
Joined: 06/08/2007 09:00

#18863 Re: Cijene stanova All about

Post by belfy »

Sid the sloth wrote: 22/05/2024 21:54
belfy wrote: 22/05/2024 21:40
Sid the sloth wrote: 22/05/2024 20:45

Tako je. Nisam mislio da odrzavanje u zgradi kosta 0KM, kosta 20KM mjesecno ali 0 minuta moga vremena. Za kucu sve moram ja organizovati a nemam vremena ni za film pogledati kamo li jos oko kuce se zajebavati.
Kuca je mozda za lezihljebovice iz drzavnih firmi, dodje u 4 odmoran od posla jer nije nista radio i onda oko kuce ko nesto i uradi svaki dan.
Ili za penzionere kojima je to cejf i razonoda, dok ne dodje neki veci trosak kojeg opet zbog losih penzija ne mogu popraviti.

Ovi sto zamisljaju idilicni zivot u kuci niti su zivjeli u istoj niti znaju sta ih ceka. Vidjeli na filmovima kuce fino sredjene i kontaju to samo od sebe tako.
i, velis, kuca je za lezihljebovice... a ti je vjerovatno nemas jer si radnik udarnik? no, onda, istovremeno, kazes da za kucu trebas sve sam organizovati i da se nemas vremena sa tim zahebavati jer nemas vremena... kako ti pomiris ovu svoju logiku sam sa sobom?
E jebiga, ne mozete dvije recenice teksta skontati ali zato solite pamet.
mi? izgleda da neko drugi ima problema sa citanjem. ja, uvijek i samo u svoje ime. ti, dobar?
a, odgovoranje na pitanje ces preskociti. logicno... (ovo da lezihljebovici trebaju sve sami organizovati, pa im je to cejf...)

P.S zivis li u kuci?
Beli belcan
Posts: 118
Joined: 12/10/2022 15:39

#18864 Re: Cijene stanova All about

Post by Beli belcan »

Komfor je veci u kuci , ali i troskovi odrzavanja su veci, kosenje, ograde, alarmi ili pas, trimeri, kosilice, cvijece, ziva ograda,.vocke, oluci, krov, stepeniste, ulazi, rostilji, kamini, slaufi, vapovi itd. Ali naravno ko ima i trreba teziti nekom miru u kuci, ali ako nije i situaciji materijalnoj i kuca bgm moze patnja biti. Naravno ako je predgradje moramo uzet i obzir i dodatne kilometre do grada. Takodjer ko ima kucu obicno treba i auto vece/jace da se moze prevoziti adekvatno materijal za kucu..Ja imam jednu vikendicu i bgm dobro posla i para ode naspram stana u kojem zivim. Jos ako krenu bazene rokat e to ne dzigi bau tek. Al neko u tome uziva i cijenim.
giannibelif
Posts: 2140
Joined: 28/01/2017 22:11

#18865 Re: Cijene stanova All about

Post by giannibelif »

Moji roditelji su napravili kuću i pravili su iz etapa i uselili taman pred penzionisanja i danas im služi kao preokupacija tokom dana. Stari stalno nešto kucka pomalo u radionici/garaži, mama se bavi cvijećem, imaju psa kojeg šetaju i vozaju sa sobom, skupljaju i mačke. Njima je lijepo, mala moja ima sobu svoju gdje spava vikendom, avliju za skakanje po cijeli dan. Ja se gore ne vidim iskreno i vjerovatno će tako biti sve dok ne dodje na red da kuću naslijedim nakon roditelja i ne odem u penziju i ja i malu ne pošaljemo na fakultet. Sad mi je život prebrz za kuću, avliju a lijen sam za rad oko kuće stvarno. Drugar je kupio u Kadarićima kod Ilijaša vikendicu/kuću sa ženom i to ga ona nagovorila jer su onako tipovi osoba za vikendovanja, roštilj, ali sve manje stižu da se bave tim posjedom, on plant manager u privatnoj firmi, a ona medicinska sestra i radi u smjenama i slome se na svojim poslovima i kad imaju slobodne dane sve drugo ima prednost naravno u odnosu na to.
citroen xm
Posts: 18501
Joined: 17/04/2012 22:57

#18866 Re: Cijene stanova All about

Post by citroen xm »

Sid the sloth wrote: 22/05/2024 22:30
Ihhh dijete drago :D

EDIT: vidis, mozda sam previdio sta si htio reci. Vi koji imate svoju firmu pa sad drugi rade za vas mozda i mozete uzivati u kuci i cejfiti. Sta ti se ne radi platis da drugi odradi. To jest fakat.
Prvo sam bio državni uhljup, sad sam vlasnik firme i robovlasnik a već nakon ovog posta ću biti Dodik, Bakir ili Čović. :mrgreen:

Ostajem pri tvrdnji da na u kompletu završenoj kući nemaš šta kuckati i popravljati dugi niz godina. U dvorištu ne moraš sijati ništa, ne moraš ni voće održavati. Moraš pokositi godišnje 10-15 puta što ti uzme 2 sata svaki put.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45836
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#18867 Re: Cijene stanova All about

Post by Chmoljo »

sabanss wrote: 22/05/2024 21:51
Sid the sloth wrote: 22/05/2024 21:28 Pa bar se informisite kad vec mislite pametovati. Kakvih 20KM za 40m2 i kakve veze balkon ima? WTF.
Ne postoje stan i kuca usporedivog komfora. Isto tako na svaku kucu ces potrositi duplo vise vremena nego na odrzavanje stana. Da je tako kako vi sanjate svako bi kupovao kuce, cijena po m2 je znatno manja.
Dio otvorenog prostora koji stan ima je balkon. Stan koji nema balkona je kao kuća bez dvorišta. Šta održavaš u takvoj kući?

Nisi živio u stanu vidim. U svojoj kući stvari riješiš svojim parama i vremenom, u stanu ovisiš o drugima. Curi voda u kupatilu i gledaš buđ dok komšija češka jajca i kaže tuži me, neću da popravljam. Drugi pušta muziku kad mu je klincu ćejf i nemaš mira nikad. Treći uredno ostavlja smeće ispred vrata da smrdi. Četvrti ima psa čije ti dlake uredno padaju po balkonu i čiji lavež slušaš svaku noć.

Dobro su rekli na ovoj temi.... Stanovi na koje vi mislite nisu za život čovjeka već stoke i svaka kuća je nemjerljivo udobnija i lakša za živjeti. Oni stanovi koji su komforom usporedivi sa kućama imaju stanare koji plaćaju 15 puta veće sume mjesečno za održavanje od tih 20 KM koje spominješ. Ti plaćaš svojim vremenom.
Navodis ekstremne primjere od kojih pola se mogu desavati i kad imas kucu. Kreten komsija te moze zajebavati i kad imas kucu. Neces praviti ogradu sa zvucnom izolacijom, jebiga.

Ono sto posebno diktiranrazliku cijene kuce i stana jeste odrzavanje, ali ne toliko iznosom koliko prisutnoscu.

Ako je dijaspora u pitanju ili neko ko ima vise nekretnina, dakle neko ko nije stalno tu nastanjen, onda je kuca itekako manje zahvalna. Plus sto su lokacije kuca listom manje atraktivne od onih stanova.
izbjeglica_iz_besmisla
Posts: 1090
Joined: 15/09/2005 17:22
Location: sarajevo ...

#18868 Re: Cijene stanova All about

Post by izbjeglica_iz_besmisla »

Mozda se ovdje porede kruske i jabuke - stavljate u istu ravan stan na lupam Grbavici ili Otoci sa kucom na Hrasnom Brdu ili u Osjeku ili Vogosci

Imati kucu u Sarajevu u pravilu znaci imati je u brdu ili dalje od urbane zone tj. sadrzaja za zivot. Da je gledas u kotlini miljacke gdje su vecinom ti stanovi, kuca bi bila minimalno 2x skuplja od njega. Sto je i logicno. Tako da se sve svede na izbor - ili ces veci komfor (sto kuca naravno nudi) ili prakticniji lokaciju za svakodnevni zivot (sa manama "zajednickog" zivota u zgradi).

Ja sam odrastao u kuci (u drugom gradu doduse) i ne pada mi iskreno na pamet da je imam, dok god djeca ne odu svojim putem ili barem porastu dovoljno da imam vremena za sebe i za cackanje oko kuce. Oko kuce se uvijek ima sta raditi i ulagati, pogotovo ako zelis sebi ugodjaj oko nje napraviti. Mozes naravno ostaviti golo i tako zivjeti 30 godina, al onda gubis jednu od vecih prednosti kuce.
sabanss
Posts: 4710
Joined: 13/08/2006 11:20

#18869 Re: Cijene stanova All about

Post by sabanss »

Chmoljo wrote: 23/05/2024 06:43 Navodis ekstremne primjere od kojih pola se mogu desavati i kad imas kucu. Kreten komsija te moze zajebavati i kad imas kucu. Neces praviti ogradu sa zvucnom izolacijom, jebiga.

Ono sto posebno diktiranrazliku cijene kuce i stana jeste odrzavanje, ali ne toliko iznosom koliko prisutnoscu.

Ako je dijaspora u pitanju ili neko ko ima vise nekretnina, dakle neko ko nije stalno tu nastanjen, onda je kuca itekako manje zahvalna. Plus sto su lokacije kuca listom manje atraktivne od onih stanova.
Neke sam karikirao, nešto je svakodnevnica. Ima još jedan bitan momenat u staroj gradnji što svake godine imaš i minimalno jedan stan koji se renovira pa je to dodatna količina buke i prljavštine dva-tri mjeseca. Ako zgrada ima lupam 25 stanova onda taman dok onaj zadnji renovira, prvi dođe na red :D

Lokacija da... slažem se. U Sarajevu nema dobre lokacije za kuću jer je mahom divlja gradnja i neplanska naselja. Vikendice su druga priča ali nisu opcija za živiti porodicama sa djecom školske dobi.
sabanss
Posts: 4710
Joined: 13/08/2006 11:20

#18870 Re: Cijene stanova All about

Post by sabanss »

izbjeglica_iz_besmisla wrote: 23/05/2024 07:54 Ja sam odrastao u kuci (u drugom gradu doduse) i ne pada mi iskreno na pamet da je imam, dok god djeca ne odu svojim putem ili barem porastu dovoljno da imam vremena za sebe i za cackanje oko kuce. Oko kuce se uvijek ima sta raditi i ulagati, pogotovo ako zelis sebi ugodjaj oko nje napraviti. Mozes naravno ostaviti golo i tako zivjeti 30 godina, al onda gubis jednu od vecih prednosti kuce.
Sve si rekao. Ako hoćeš da živiš u kući kao u stanu možeš. Ali nije valjda cilj imati brlog :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45836
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#18871 Re: Cijene stanova All about

Post by Chmoljo »

sabanss wrote: 23/05/2024 09:36
Chmoljo wrote: 23/05/2024 06:43 Navodis ekstremne primjere od kojih pola se mogu desavati i kad imas kucu. Kreten komsija te moze zajebavati i kad imas kucu. Neces praviti ogradu sa zvucnom izolacijom, jebiga.

Ono sto posebno diktiranrazliku cijene kuce i stana jeste odrzavanje, ali ne toliko iznosom koliko prisutnoscu.

Ako je dijaspora u pitanju ili neko ko ima vise nekretnina, dakle neko ko nije stalno tu nastanjen, onda je kuca itekako manje zahvalna. Plus sto su lokacije kuca listom manje atraktivne od onih stanova.
Neke sam karikirao, nešto je svakodnevnica. Ima još jedan bitan momenat u staroj gradnji što svake godine imaš i minimalno jedan stan koji se renovira pa je to dodatna količina buke i prljavštine dva-tri mjeseca. Ako zgrada ima lupam 25 stanova onda taman dok onaj zadnji renovira, prvi dođe na red :D

Lokacija da... slažem se. U Sarajevu nema dobre lokacije za kuću jer je mahom divlja gradnja i neplanska naselja. Vikendice su druga priča ali nisu opcija za živiti porodicama sa djecom školske dobi.
moja zgrada ima 8 stanova. nema renoviranja godinama :D
sabanss
Posts: 4710
Joined: 13/08/2006 11:20

#18872 Re: Cijene stanova All about

Post by sabanss »

Ti živiš u malo većoj porodičnoj kući onda :D
User avatar
xoklix
Posts: 2527
Joined: 16/01/2018 16:07

#18873 Re: Cijene stanova All about

Post by xoklix »

Mogle bi kuće u Rakovici dobiti na vrijednosti jer će se praviti ulaz i silaz sa autoputa. Još kad bude ulaz/silaz u Halilovićima brže ćeš stići u grad iz Rakovice nego sa Ilidže u saobraćajnoj špici.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45836
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#18874 Re: Cijene stanova All about

Post by Chmoljo »

sabanss wrote: 23/05/2024 10:42 Ti živiš u malo većoj porodičnoj kući onda :D
haman :D
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2651
Joined: 16/06/2014 20:33

#18875 Re: Cijene stanova All about

Post by Dosadno mii »

xoklix wrote: 23/05/2024 10:50 Mogle bi kuće u Rakovici dobiti na vrijednosti jer će se praviti ulaz i silaz sa autoputa. Još kad bude ulaz/silaz u Halilovićima brže ćeš stići u grad iz Rakovice nego sa Ilidže u saobraćajnoj špici.
Za 20 godina
Post Reply