Chevrolet Lacetti

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
hugo0601

Chevrolet Lacetti

Post by hugo0601 » 19/05/2011 18:20

Pozdrav svima, trebala bi mi mala pomoc oko auta. Naime razmisljao sam kupiti chevrolet lacetti 1.4 (95ks) koji u salonu kosta 15.000 KM uz 3 godine garancije. Malo sam googlao o njemu, ali ne mogu naci odgovarajuce kritike, stoga ako postoji vlasnik datog auta ili neko ko se vise razumje i kome je poznat chevrolet neka mi da par savjeta o kvaliteti auta, potrosnji i svemu ostalom, naravno kao i opce misljenje. Cijena je primamljiva time sto je auto novo, sa odgovarajucom opremom (4/5 vrata) mislim bolje nego kupiti Golfa 4 starog 10 godina za istu cijenu. Nadam se da cete mi pomoci, hvala unaprijed.

sorge_sa

Re: Chevrolet Lacetti

Post by sorge_sa » 19/05/2011 19:23

ne uzimaj Lacettija, pokajaces se, stari motor, trosi preko 10 po gradu, skupi rezervni dijelovi, kvalitet izrade,finalne obrade tanak,lim tanak, ono na slici, na reklami izgleda ok, u salonu kad ga gledas to vec nije to, ali se vodis logikom novo, ali nakon eksploatacije od par mjeseci, doci ce ti da ga se kutarises, nit motor vuce kako treba, puno trosi, zajeb, prijatelj kupio Aveo 1.2 84 KS, platio ga 15 sve skupa sa registracijom,zamjenio felge i stavio zimske gume, u decembru, razmislja se da ga proda, za 12-13, nije auto ni 5 hiljada preslo. ako je novo u pitanju,prije bi Sandera uzeo, opet Renault motor, a vjeruj bolje i 10 godina star golf 4, nego nov Lacetti, od Chevroleta, samo Cruze, imas za 15 hiljada auta koliko hoces, zaredaj malo po salonima, pogledaj kakvog polovnog Ceed-a ili i 30, starih godinu dvije, ili kakvog Megane-a, bices na kraju puno sretniji, vjeruj, bolje se nategni jos hiljadu dvije, nego sebi na 5-6 godina zarobiti sa autom kojim neces biti zadovoljan

k3_h3

Post by k3_h3 » 19/05/2011 19:31

ako mozes kako da skupis jos koju marku, pa kupi skodu fabiu... ona ti je puno bolja od lacettija...

EDIT.

ne treba ti jos puno, samo nekih 1000 KM, plus registracija naravno...
CLASSIC
1,2 HTP 44kw/60KS 5G 15.844 KM

CLASSIC
SERIJSKA OPREMA

Čelične felge 5J x 14 (*za 1B4,1F4,1D4,1G4), Čelične felge 6J x 14 (*za 1KC,1K4,154), Čelične felge "SATELLITE" 6J x 15 (*za 1JD,1J4,184), Gume 185/60 R14 H (*za 1KC,1K4), Gume 195/55 R15 85H (*za 1JD,1J4,184), Gume 165/70 R14 81T (*za 1B4,1F4,1D4,1G4), Emisija gasova po standardu EU 5 (*osim KC,K4), Servo upravljač, Nasloni za glavu na zadnjim sjedištima, Termoizolaciona stakla Zračni jastuk za vozača, Kožna ručica mjenjača (*samo 1JD,1KC), Pomoć pri kretanju uzbrdo (*samo 1JD), Priprema za dječije sjedište nazad TOPTETHER, Elektronski Imobilizacioni sistem, Dnevna svijetla, Krovna antena, 4 Zvučnika (pasivna), Centralno zaključavanje, Unutrašnje svijetlo, ABS (*samo 1J4,154,184 ), ESP (*samo JD,KC), Kočioni diskovi na zadnjim točkovima (*samo 1K4), Rezervni točak punih dimenzija, Zadnje blatarice, Sportska ručica mjenjača,Zadnje sjedište oborivo ne preklopivo, Unutrašnje osvrtno ogledalo zatamljivo (manuelno),Interijer STONE

hugo0601

Post by hugo0601 » 19/05/2011 21:11

sorge_sa wrote:ne uzimaj Lacettija, pokajaces se, stari motor, trosi preko 10 po gradu, skupi rezervni dijelovi, kvalitet izrade,finalne obrade tanak,lim tanak, ono na slici, na reklami izgleda ok, u salonu kad ga gledas to vec nije to, ali se vodis logikom novo, ali nakon eksploatacije od par mjeseci, doci ce ti da ga se kutarises, nit motor vuce kako treba, puno trosi, zajeb, prijatelj kupio Aveo 1.2 84 KS, platio ga 15 sve skupa sa registracijom,zamjenio felge i stavio zimske gume, u decembru, razmislja se da ga proda, za 12-13, nije auto ni 5 hiljada preslo. ako je novo u pitanju,prije bi Sandera uzeo, opet Renault motor, a vjeruj bolje i 10 godina star golf 4, nego nov Lacetti, od Chevroleta, samo Cruze, imas za 15 hiljada auta koliko hoces, zaredaj malo po salonima, pogledaj kakvog polovnog Ceed-a ili i 30, starih godinu dvije, ili kakvog Megane-a, bices na kraju puno sretniji, vjeruj, bolje se nategni jos hiljadu dvije, nego sebi na 5-6 godina zarobiti sa autom kojim neces biti zadovoljan
Ne mogu dalje od 15.000 i za ovo sam se nategnuo, inace trazim kakvo polovno auto 12-13.000 i naletio ovaj nov za 15 zato ga razmisljam uzeti. Inace u obziru su bili : megane, peugeot 207, 307... ili tako neko novije auto od 2007 god. pa prema gore. Za cee'd sam cuo da je smece od motora iako auto izgleda super i unutra i vani, a o potrosnji da ne pricam...

Haris.ba
Has thanked: 4 times
Been thanked: 20 times

Post by Haris.ba » 19/05/2011 21:14

sorge_sa wrote:ne uzimaj Lacettija, pokajaces se, stari motor, trosi preko 10 po gradu, skupi rezervni dijelovi, kvalitet izrade,finalne obrade tanak,lim tanak, ono na slici, na reklami izgleda ok, u salonu kad ga gledas to vec nije to, ali se vodis logikom novo, ali nakon eksploatacije od par mjeseci, doci ce ti da ga se kutarises, nit motor vuce kako treba, puno trosi, zajeb, prijatelj kupio Aveo 1.2 84 KS, platio ga 15 sve skupa sa registracijom,zamjenio felge i stavio zimske gume, u decembru, razmislja se da ga proda, za 12-13, nije auto ni 5 hiljada preslo. ako je novo u pitanju,prije bi Sandera uzeo, opet Renault motor,
Pa i kod sandera je star motor, tanak lim, "na reklami izgleda ok, u salonu kad ga gledas to vec nije to". Ja sam uzeo sandera, gledao lačetija. Auto je lijepo(a to je relativno). Unutrašnja plastika IZGLEDA kvalitetnije nego kod sandera.
Logan 1.4 troši 8 litara gradske s klimom. Sandero 1.6 troši isto 8 litara s klimom(sve 8 ventila). Ali pošto su benzinci, trebaš znati da je to ciculicanje vožnja. Koga kod sam pitao, nije mi rekao da troši 10 litara lačeti po gradu. Dobro, možda je do vožnje.

Šta je kod fabije? Pa potrošnja isto 7-8. Meni je minus ta tri cilindra. Ne može se porediti. A još auto je manje, nekomotnije za vozača. A koliko znam lačetijev motor je 16 ventila.

Da dijelova nema, nije tačno. Mnoge dijelove dijeli sa astrom klasik(ona stara), a u ovlaštenom ćeš naći svaki dio.

A najbolje objašnjenje ćeš naći na:
http://web1.slobodnadalmacija.hr/Auto-m ... fault.aspx

drndalo
Has thanked: 5 times
Been thanked: 9 times

Post by drndalo » 19/05/2011 21:37

Ovi sto ti kazu da je bolji 10-12 godina star Golf za isto para kao Lacceti sa 3 godine garancije nisu bas pri sebi, najeli se zeljanice od bunike...

Odgovor vec znas, za 15-ak hiljada auto te klase je rijetko... Uzimaj... Ne ocekuj naravno da ces za te pare dobiti novog Golfa, ali u svakom slucaju bolje od vecine polovnjaka... Naravno, ako ga ne mislis voziti bar 5 godina, pad vrijednosti ce biti vei nego kod obljubljenog VW-a...

Ovaj drug sto prodaje Aveo-a nakon 5.000 km nije zadovoljan jer je vjerovatno ocekivao Polo-a za 13.000 KM... Pa nije bas tako... Ali za tu lovu pristojan mali auto... Sa vise opreme od Polo-a...

Kao i vecina benzinaca te klase, trosice od 8-11 u gradu (zavisi kojem gradu, kojoj guzvi, relaciji koju vozis, itd...), i 6-7 otvorene ceste...

olensoner

Post by olensoner » 19/05/2011 23:41

Moze se fin primjerak Astre, Focusa, Megana i slicno naci do nekih 15000KM stari 4-5 godina. Taj Lacetti jeste nov, ali sto se tice kvalitete poslije godinu-dvije vozanja vidis da je los auto,ne kosta on tek tako jeftino, kontas dosta auta za malo para. A ako vec hoces novo bolje ti je Fabia ili Sandero.

sorge_sa

Post by sorge_sa » 19/05/2011 23:44

ljudi moji svako ima svoje misljenje, zasto sam lud, il sam se najeo bunike, ako sam napisao, ono sto mislim,da je bolje golf star 10 godina, nego Lacetti, ne kontam fakat, valjda smo tu zbog razlicitih misljenja, valjda je to poenta pitanja, da mu ja kazem da je zajeb, a da mu vas pet kaze da to kupi, zasto nekog ko ne misli kao mi, odmah zigosemo, zasto mu prisivamo etikete i epitete, ne razumijem, al' fakat ne razumijem, al 'nejse, nebitno, na kraju krajeva, ova prica o autima, je kao sa ove reklame za YTONG, ja volim ljeto, ja volim, pa se onda ona djeca natezu, e bolje je ljeto, e bolja je zima, i tako odu u off, e tako i mi ovdje, nidje veze

BASS

Post by BASS » 20/05/2011 00:00

Rijetko kad preporucujem Daciju,ali u ovom slučaju bi preporucio svaku umjesto chevroleta (osim cruse-a,captive)
Na tvom mjestu bi sacekao i sabrao jos novca - 3-4k i otvara ti se već malo veći izbor /i to ne samo fabija ili bolja dacia,nego i astra clasic,kia ceed,ibiza,polo,...Novo auto da valja za petnaest hiljada je objektivno tesko naci,a kad već daješ toliko,saberi još malo za pravu stvar.

k3_h3

Post by k3_h3 » 20/05/2011 00:07

buksna wrote:^ ovaj iznad ako je normalan onda jbg... platit skuplje auto skoro duplo slabije, to nije zdravo...

a što se tiče teme, sva nova auta su tu negdje, za tu cijenu i klasu sasvim dobra ponuda... u svakom slučaju bolje od polovnog VW-a... a i novog ako se mene pita :D
Vas komentar je veoma nekulturan i primitivan. Svako ima svoje misljenje.
SKoro duplo slabije, hmm 95 i 60, ja msm da nije dupla razlika, al et to je Vase misljenje.
Kvalitet je ja msm mnogo bolji kod fabije koju vozam vec 9 godina, prva generacija naravno...
1.4 MPI 44KW, 150000 je na satu, nikad kvar veci, samo redovni servisi, plocice i diskovi prosle godine, i to je to...

drndalo

Post by drndalo » 20/05/2011 00:50

A Lacetti-a ste probali, i vozili 150.000 km pa znate da se kvari ??? Otkud znate cijene rezervnih dijelova ? Kupovali ili lupate ? Vecina stare GM tehnike, isti servisi kao Opel, koji isto nisu bezobrazno skupi, pa sto bi bili ovdje ? Probajte otici u ASA auto sa svojim omiljenim Golfom, i kupiti blatobran ili far, pa cete vidjeti sta je "jeftinoca"...

Svako svoga konja hvali, ovaj Fabiju, ovaj Golfa, ovaj Astru... Super...

Lacetti = Auto Golf klase velicinom, prostora unutra ima vise nego Golf 4, vise opreme od vecine Golfova 4 i Fabija slicne cijene... Uz duzno postovanje, nekome ko treba porodican auto, Fabia je mala... Nije ni Lacetti velik, ali ima primjetno vise prostora... Plastika mu je u osnovnom modelu, kao i u osnovnoj Fabiji, San(a)deru, i slicnim automobilima za siromasna trzista... Starija, provjerena tehnika, nikakva extravagancija, vec solidan auto za prevozit se narednih 5-6-7 godina, od kojih ces 3 godine imati garanciju...

Ako se ne moze i nece "pruzati" >15.000 KM, nema puno izbora, najveca kola koja moze kupiti za tu lovu, a nova su Dacia, i Chevrolet... Ako hoce polovno, moje pisanje je dzaba...

I postavljacu teme jos jedan komentar, ne znam ko ti je rekao da je u Ceed-u motor smece, ali taj ili nema blage veze, ili ti nije bas dobronamjeran prijatelj... Potrosnja ? Kao i kod vecine ostalih vozila te velicine, sa motorima na benzin 1.4-1.6 zapremine...

goibos

Post by goibos » 20/05/2011 09:51

e dijelovi im jesu skupi drndalo
far preko 500, plastika preko 300 (bez boje i ugradnje) preko dijelova namiruju nisku cijenu vozila

što se tiče udobnosti, performansi i ostalog u skladu je sa cijenom, nisam vozio ali sam se vozio u

drndalo

Post by drndalo » 20/05/2011 10:31

Dobro, koliko je far za ostala nova auta u ovlastenim servisima ?

Zasto je bitna cijena fara ? Mislis udarati auto ? Novo auto ce vjerovatno ici na kasko, pa te opet nije puno briga i ako udaris, a ako tebe udare opet tebe nije briga, nego osiguravatelja onog ko te udario...

Pa po toj logici, ko bi ikada kupio novi BMW sa bi-xenonima ??? Jer kostaju 3700 KM...

Da se vratim na poredjenje 10 godina starog Golfa 4 vs. novog Lacetti-a... Koliko kosta far za Golfa 4 ??? 100 KM ? Jasta radi... Svima su cijene dijelova bezobrazno skupe, i na tome inace auto industrija zaradjuje 60-70% profita, a ostalih 30-40% profita zaradjuju prodajom automobila kompletnih...

530i
Been thanked: 5 times

Post by 530i » 20/05/2011 23:16

Glavne prednosti Laćetija su prostranost (posebno na zadnjoj klupi) i udobnost (osim što je volan malo povelik, ali izgleda da je tako tradicionalno za chevrolet). Međutim, meni se nije svidio taj osnovni motor u njemu, jednostavno ne ide kao da ima skoro 100ks, a hoće potrošiti. Unutrašnjost ok, za tu cijenu sasvim korektan kvalitet. Cijene dijelova i održavanja me nisu interesovale. Imaj na umu da je to auto predstavljeno 2001. ili 2002. godine...

S druge strane vozio sam Sandero 1.4 i više mi se svidio ovaj motor...lijepo povlači već od 1500-2000 obrtaja, pozitivno iznenađenje za 1400 kubika. Negativne strane su visoko sjedenje, kvačilo visoko odvaja, fabrički brisači slabi i kratki. Lično mi se ne sviđa gomilanje prekidača za sve farove na ručici žmigavaca. Udoban i prostran auto, plastika pojeftina ali radi posao.

Škoda je primjetno manja i neudobnija i od Sandera i od Laćetija. Ako ti treba solidan auto sa slabijim motorom i manje prostora onda ok izbor. Unutra ostavlja bolji dojam, osim kvaka za otvaranje vrata iznutra, imam osjećaj da ih je lagano polomiti. Škoda je oko 15.800 osnovna, nedavno je bila akcija klima, mp3 player itd. gratis...ne loša ponuda :)

Nov ili polovan vječna je dilema, ako znaš od koga i kakav auto kupuješ može i polovan, ali dizeli iz uvoza mogu biti skupi...kada dođe na remont turbina, set kvačila sa zamajcem, dizne, pa onda klasika gume, amortizeri, pokoja sitnica...ovako novo je ipak novo.

Optimist
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Post by Optimist » 22/05/2011 01:51

Posjedujem pomenuti model sa pomenutim motorom. Pola godine i 15 000km presao. Sutra cu sastaviti moje misljenje o vozilu malo opsirnije.

mayab
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Post by mayab » 29/10/2011 08:09

Optimist wrote:Posjedujem pomenuti model sa pomenutim motorom. Pola godine i 15 000km presao. Sutra cu sastaviti moje misljenje o vozilu malo opsirnije.
Sta bi, ne napisa ti nikad nista.Moze i sada , sa zakasnjenjem! :thumbup:

Optimist
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Post by Optimist » 30/10/2011 23:37

Ja se uopce ne sjecam kad sam postavio ovaj komentar iznad. :lol:

Posto mi otac vozi Octaviu Tour (svi znate da je to platforma Golfa IV), sva iznesena poredjenja su u odnosu na Octaviu.

Ima ovdje dosta pozitivnih komentara sa kojima bih se slozio. Eksterijer je takav kakav je, nekome se svidja, nekome ne. Meni licno je dobar odzada, dok sprijeda i nije nesto.
Dolazimo do unutrasnjosti. Volan jeste malo veci kad se sjedne iz nekog drugog auta, ali se na to navikne. Servo je po mom misljenju dosta jak, volan je prelagan. Sjedista izuzetno prostrana i udobna. Prostor na zadnjoj klupi nevjerovatan. Cak i ako je prednje sjediste pomaknuto skroz nazad, iza moze sjesti osoba 190 cm visine. Gepek jeste malo manji nego kod drugih vozila toga ranga. Plastika jeste potvrda, pretpostavljam da ce i potrajati.

Kod mene je 1.4 benzin, 95 KS. To je ustvari Opelov motor ( i mjenjac) iz Astre Clasic. Kad sam tek uzeo auto, bila mi je neobicno u najmanju ruku, jer mi je „falilo“ snage. Medjutim nije stvar u tome da je motor nejak kao sto su neki ovdje pisali, vec je stvar da sam i ja bio navikao na dizela i niske obrtaje. Benzinac se jednostavno mora zavrtjeti preko 3500-4000 obrtaja da povuce.
Za godinu sam presao 20 000km, uradio jedan servis. Cijena servisa je bila oko 150 KM- Servisni interval je 15 000. Cijena osnovnog servisa za Octaviu (ulje, uljni i zracni filter) je isto tako oko 150 KM, a interval zamjene je 10 000.
Od trenutka preuzimanja vodim evidenciju o potrosnji. Nikad do sada mi nije potrosio vise od 7l. Uglavnom sam ga vozio na otvorenoj cesti, vrlo malo po gradu, tako da ne mogu reci koliko trosi „od semafora do semafora“.
Ovjes je tvrdji nego kod Octavie. U kombinaciji sa dosta niskim gumama dosta je stabilan. Licno misljenje da je cak i stabilniji nego Skoda.

Generalno, za tu cijenu za koju se prodaje, auto ima i vise nego odlican omjer ulozeno-dobijeno. Da li je bolje polovan Golf ili Lacetti nov? To je stvar ukusa. Ako neko zeli cir zbog sekirancije gdje je parkirao auto i hoce li ga ujutro naci na parkingu, neka uzme Golf. Ako zeli strepiti kad ce mu sta otici na njemu jer je presao ko zna koliko kilometara, neka kupi Golf.
Istina, Chevy ce izgubiti vise od Gola na vrijednosti za par godina, ali ce kupac biti miran sto se tice kvarova. One novce sto bi dao na popravku Golfa, ovdje ce izgubiti na padu vrijednosti. Imati 3 god garancije ili 100 000 nije mala stvar.
Nabacao sam ja ovdje svasta, nemojte zamjeriti. Ako neko ima bilo kakva pitanja a sto sam ja ovdje zaboravio pomenuti, tu sam da pomognem.

arte.fakt

Post by arte.fakt » 30/10/2011 23:43

ja sam imao to auto i hvala bogu da sam ga se rijesio i to jedva , jednostavno niko ga nije htio uzeti ... kod mene je bio 1.6 motor benzin koji je na otovorenom trosio oko 10 l jednostavno pretesko auto sa premalo snage ... jednostavno ja ga ni svome dusmanu ne bih preporucio ...

Post Reply