Chavez ponovo

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
rashomon

Chavez ponovo

Post by rashomon » 05/12/2006 00:41

Tesssa

Post by Tesssa » 05/12/2006 00:45

ne znam puno o liku, ali kad sam slusala one njegove govore o Bushu bas me odusevio :D

lindjo

Post by lindjo » 05/12/2006 02:47

obecana zemlja...naskih komunjarica :D

Svemirski_Jebach

Post by Svemirski_Jebach » 05/12/2006 05:36

chavez je na prvi pogled obicni klaun a u sustini diktator. Nakon njegovog govora u UN-u ameri su mi fino rekli, " mi vas pustamo da govorite ovdje protiv naseg predsjednika, a da li vi date svom narodu u Venezueli iste slobode?"

A njegovi govori su obicno naprdjivanje i hvatanje raje na pricu a u sustini mnogo gore od bilo cega sto on prica.

i ja bi vise volim da ameri vladaju nego onakvi kao on, sta mislite sta bi bolje bilo?

Patron of Formello

Post by Patron of Formello » 05/12/2006 08:19

Lijepa vijest. :)

Maksim

Post by Maksim » 05/12/2006 10:18

kakav god on clown bio, nije bushov clown kao. konacno se juzna amerika budi protiv cnn-ove istine paradoksa i americkih super-biznismena. ne mogu govoriti da li narod u venecueli ima slobodu u svojim rukama, ali kad su to amerikanci imali slobodu?? nitko se ne sjeca maccarthy-ovog proganjanja komunista tijekom 50ih kada je on bio guverner kalifornije. amerikanci su narod koji se prisluskuje odkako postoji tehnololoska mogucnost za takva djela. evo njihova najnovija metoda je da se ljudima ugradjuju chipovi za njihovu sigurnost!?? njihovo opravdanje za to je "da nijedan amerikanac nema pravo da komunicira sa teroristima i da je to samo za njegovu sigurnost"!

chavez je nula spram americke diktature. ako se venecuela, brazil, argentina i bolivija uspiju osloboditi americkog ekonomskog terora nad njima koji vrse svim sredstvima nad njima, medju ostalom i finansijskom potporom desnicko-radikalnih paravojnih formacija u tim drzavama koje vrse teror nad sindikalcima ukoliko se ti organizuju da bi zatrazili pravedniji odnos prema njima i bolje plate, rado bih otisao zivjeti u te zemlje. to sve finansira americka vlada. amerika je instalirala pinocheta uklonivsi salvadora allende-a, mozda najboljeg juzno-americkog politicara ikada, koji je bio predsjednik chile-a a isto se desilo i brazilskom predsjedniku kubiceku.

usa-trend i demokratija.... ma bjaazi

Dezze

Post by Dezze » 05/12/2006 14:49

Svemirski_Jebach wrote:chavez je na prvi pogled obicni klaun a u sustini diktator. Nakon njegovog govora u UN-u ameri su mi fino rekli, " mi vas pustamo da govorite ovdje protiv naseg predsjednika, a da li vi date svom narodu u Venezueli iste slobode?"

A njegovi govori su obicno naprdjivanje i hvatanje raje na pricu a u sustini mnogo gore od bilo cega sto on prica.

i ja bi vise volim da ameri vladaju nego onakvi kao on, sta mislite sta bi bolje bilo?

Prvo, on nije u Americi govorio protiv Busha, vec u zgradi UN-a cija teritorija nije americka. Medjunarodna je. Zato oni tu nemaju koga sta da pustaju.

Drugo, ja licno mislim da je "americka demokratija" samo prividna demokratija. Pa evo, neki nasi politicari i novinari koji govore protiv SAD-a, jako tesko (ako ikako!) dobijaju vize za Ameriku. Jel' to "pustanje da se govori protiv njihovog predsjednika"?

Sto se Chaveza tice, simpa mi je zbog govora protiv SAD-a i negativnih globalizacijskih tokova. A nervira me upravo zbog toga sto si rekao - u svojoj zemlji sigurno ima oraha u dzepu.

rashomon

Post by rashomon » 05/12/2006 19:46

Zašto me ovaj njegov post ne čudi! Čak sam predviđao sličnu reakciju!

Zar diktatori dopuštaju "izbore"?!?!?!?!?!

Mislim na svemirskog!

foucault

Post by foucault » 06/12/2006 13:32

Ne mogu se Venezuela i USA porediti, niti se moze ocekivati isti nivo demokratske kulture i insitucija demokratskog drustva u Venezueli i zemljama zapadne Europe. U zemlji koja je godinama bila samo energetska baza toj istoj Americi pojava predsjednika koji nacionalizira naftnu industriju i vrsi agrarnu reformu morala je izazvati reakciju Amerike. Ne treba cuditi ni podrska koju Chavez uziva medju siromasnijim slojevima stanovnistva. Ljudi imaju iluziju da se nesto stvarno mijenja u njihovu korist.

Ne znam zasto te cude totalitarne tendencije Chaveza. Radi se o zemlji jadne ili nikakve demokratske tradicije. Ne tako davno vojska je pokusala puc protiv tog istog Chaveza. Kad Chavez preduzima mjere predostroznosti da se to ponovo ne desi onda je to diktatura. Kad Bush neovlasteno prisluskuje koga hoce onda je to "ogranicenje neophodno u demokratskom drustvu radi sigurnosti drustva". Ti dvostruki standardi su odvratni.
S druge strane grozan je izbor Chavez ili Bush. Biras izmedju covjeka kojeg podrzava Putin ili covjeka kojeg podrzava Pat Robertson. Izmedju covjeka koji vrsi pritisak na svoje politicke protivnike i covjeka kojeg je Vrhovni sud izabrao za predsjednika u prvom mandatu, itd.

Ja biram Cedu Jovanovica ! 8-)

Dezze

Post by Dezze » 06/12/2006 13:39

foucault wrote:Ne mogu se Venezuela i USA porediti, niti se moze ocekivati isti nivo demokratske kulture i insitucija demokratskog drustva u Venezueli i zemljama zapadne Europe. U zemlji koja je godinama bila samo energetska baza toj istoj Americi pojava predsjednika koji nacionalizira naftnu industriju i vrsi agrarnu reformu morala je izazvati reakciju Amerike. Ne treba cuditi ni podrska koju Chavez uziva medju siromasnijim slojevima stanovnistva. Ljudi imaju iluziju da se nesto stvarno mijenja u njihovu korist.

Ne znam zasto te cude totalitarne tendencije Chaveza. Radi se o zemlji jadne ili nikakve demokratske tradicije. Ne tako davno vojska je pokusala puc protiv tog istog Chaveza. Kad Chavez preduzima mjere predostroznosti da se to ponovo ne desi onda je to diktatura. Kad Bush neovlasteno prisluskuje koga hoce onda je to "ogranicenje neophodno u demokratskom drustvu radi sigurnosti drustva". Ti dvostruki standardi su odvratni. S druge strane grozan je izbor Chavez ili Bush. Biras izmedju covjeka kojeg podrzava Putin ili covjeka kojeg podrzava Pat Robertson. Izmedju covjeka koji vrsi pritisak na svoje politicke protivnike i covjeka kojeg je Vrhovni sud izabrao za predsjednika u prvom mandatu, itd.

Ja biram Cedu Jovanovica ! 8-)

TO I JA GOVORIM. :lol:

Faust

Post by Faust » 07/12/2006 10:04

Ne treba padati u zamku izbora između jednog ili drugog. Ali se Chavezu mora priznati da uspješno prkosi Republikanskoj politici USA. I dobro je da pod njihovom šapom ne budu izvorišta venecuelanske nafte. Još da se kakav socijalista pojavi u Saudijskoj Arabiji... :-) :-)
Prije dvije-tri godine na SFF u okviru Panorama dokumentarnih flmova bo je i švedski film o pokušaju puča u Venecueli i ako i dalje vjerujete CNN, ABC, FOX propagandi, toplo preporučujem za gledanje. Nećete, poslije, baš tako lako Chaveza nazvati diktatorom.

Post Reply