Champions League 2010/2011

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

Ko će biti osvajač ovosezonske Lige Prvaka?

Arsenal
18
6%
Barcelona
97
31%
Bayern München
22
7%
Chelsea
22
7%
Inter Milan
18
6%
Manchester United
43
14%
Milan
23
7%
Olympique Lyon
3
1%
Real Madrid
52
17%
neko od ostalih
15
5%

Total votes: 313

cyprus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Champions League 2010/2011

Post by cyprus » 10/07/2010 00:37

Image

Kao i svake godine, i ovogodišnja Liga Prvaka počinje pretkolima. Nakon što su u prvom prvaci Crne Gore i Malte, Rudar Pljevlja i Birkirkara, deklasirali svoje protivnike iz San Marina, odnosno Andore, sljedeće sedmice je na programu 2. pretkolo, u kome učestvuju šampioni iz 34 evropske države. Kratak pregled parova.

FK Liepajas Metalurgs - AC Sparta Praha
Česi su normalno izraziti favoriti, ali latvijski klubovi su znali par puta iznenaditi posljednjih godina. Ventspils npr. prošle godine. Neće biti lako, ali ipak mislim da Sparta ide dalje.

FK Aktobe - FC Olimpi Rustavi
Mislim da je ovo najslabiji par drugog pretkola. Sovjetski meč između šampiona Kazahstana i Gruzije će vjerovatno biti i jedan od najneizvjesnijih. S obzirom da Aktobe brani čast Kazahstanaca koji su loše startovali u Evropi ove godine, tipujem na njih.

MTÜ SK FC Levadia Tallinn - Debreceni VSC
Ovi klubovi su se sastali i prošle godine. Debrecen je bio uspješni te se poslije i dokopao grupne faze CL. I ove godine su favoriti, ali nije potcjenjivati Levadiu koja je ubvjedljivo došla do titule u svojoj zemlji. Prognoziram blago iznenađenje i ovogodišnju osvetu Estonaca.

FK Partizan - Pyunik FC
Partizan bi bio favorit koga god da mu je donio žrijeb. Pyunik, iako je ubjedljivo najjača armenska ekipa, mislim da Partizanu neće predstavljat ozbiljniju prepreku.

FC Inter Baku - KKS Lech Poznan
Lech, koga smo zbog naših igrača pratili prošle sezone, je došao poprilično senzacionalno do titule. Solidne nastupe iz prethodnih sezona ovaj klub namjerava nastaviti i ove godine te se možda i plasirati u grupnu fazu CL. Inter iz fudbalski rastućeg Azerbejdžana, opravdava svoj naziv te ima značajan broj stranaca, ali uglavnom iz država bivšeg SSSR-a te Brazila i neće biti lagan protivnik. Ipak, Lech bi ovo morao proć.

NK Dinamo Zagreb - FC Koper
Heh, još jedan sraz komšija Hrvata i Slovenaca. Dosad su Hrvati bili mnogo uspješniji, i ovdje Dinamo naizgled ne bi trebao imat većih problema. Ali... mene neki predosjećaj vuče na iznenađenje.

PFC Litex Lovech - FK Rudar
Rudar iz Pljevlje je debitant na evropskoj sceni i nakon što je uspješno apsolvirao prepreku zvanu Tre Fiori iz San Marina, mislim da će mu trebat mnogo sreće sa Bugarima, koji vjerovatno prolaze dalje

Birkirkara FC - MŠK Žilina
Prvak Slovačke ne bi trebao imati problema sa prvakom Malte. Ipak, ni maltežane ne treba uzimati zdravo za gotovo, jer treba popravljat koeficijent njihove države, koji nikad nije bio niži. No, sve osim rutinskog prolaza Žiline bi bilo veliko iznenađenje.

FC Sheriff Tiraspol - KS Dinamo Tirana
Jedan od neizvjesnijih susreta. Sheriff zahvaljujući za njih sjajnim nastupima prošle godine u Evropi uspjeli su doć do nositeljske pozicije. Ali, enigma je šta će pokazati ove sezone. Trebalo bi da su nešto kvaliteniji od Albanaca, ali ja prednost dajem ipak Dinamu.

Hapoel Tel Aviv FC - FK Željezničar
O ovom paru se sve već zna kod nas. Željo ima teškog protivnika, te za prolaz treba će im i bitna doza sreće. Zadatak za komšije sa Grbavice ipak nije nemoguć, ali mislim da Hapoel ovdje ide dalje.

Omonia AC - FK Renova Džepčište
Renova je jako mlad klub osnovan tek 2002. godine i zahvaljujući činjenici da najveći makedonski klubovi imaju velikih finansijskih problema, uspio je po prvi put doći do titule. Ipak, u ovom duelu ne dajem im previše šanse, ipak kiparska Omonia ima mnogo veće ambicije u smjeru nastavljanja tradicije dobrih igara kiparskih klubova u Evropi.

FC Red Bull Salzburg - HB Torshavn
Najsigurniji par ovog pretkola. Farani nemaju realne šanse protiv Salzburga

Bohemians FC - The New Saints FC
Irski i velšanski predstavnik igraju neku vrstu lokalnog derbija. Iako su Irci favoriti na papiru, ja vjerujem da bi TNS mogao iznenaditi i proć dalje.

FC BATE Borisov - FH
BATE Borisov treći put u posljednjih nekoliko godina u pretkolu CL leti na Island. U dosadašnja dva puta su bili uspješniji, a mislim da bi tako moglo biti i ovaj put. Bjeloruski fudbal je u uzlaznoj putanji, nakon pomalo izennađujuće depresije od prije 4-5 godina.

AIK - AS Jeunesse Esch
Šveđani su vjerovatno prezadovoljni protivnikom. Luksemburžani ne bi trebali biti velik problem, koji moraju napraviti senzaciju da bi prošli.

Linfield FC - Rosenborg BK
Roseborg je ovdje veliki favorit. Linfield jeste jedini pristojan predstavnik Sjevrne Irske zadnjih godina, ali sa Rosenborgom nemaju objektivnih šansi.

FK Ekranas - HJK Helsinki
Iako je Ekranas nosioc, mišljenja sam da su šanse na strani Helsinkija. Nema sumnje da će i ovo biti jedan od neizvjesnijih duela, ali kao konačnog pobjednika ja vidim Fince.
Last edited by cyprus on 26/08/2010 01:28, edited 1 time in total.

elSaik

Re: Liga prvaka 2010/2011

Post by elSaik » 10/07/2010 12:14

Nije Čempions lig, nego Liga prvaka. I naš predstavnik treba da bude prvi u analizama.

Uglavnom, Ligu prvaka ove sezone pratim sve dok je Željo u igri. Dakle, negdje do pred kraj ovog mjeseca. :mrgreen:

cyprus

Post by cyprus » 10/07/2010 13:50

elSaik wrote:Nije Čempions lig, nego Liga prvaka. I naš predstavnik treba da bude prvi u analizama.

Uglavnom, Ligu prvaka ove sezone pratim sve dok je Željo u igri. Dakle, negdje do pred kraj ovog mjeseca. :mrgreen:

Mah naš predstavnik ima čitavu temu, nećemo ga valjda i ovdje gurat u prvi plan :-D Želji sretno, ali ja i dalje stojim kod šansi 70-30 za izraelce :) :-)

emirchata

Post by emirchata » 10/07/2010 16:37

cyprus wrote:
elSaik wrote:Nije Čempions lig, nego Liga prvaka. I naš predstavnik treba da bude prvi u analizama.

Mah naš predstavnik ima čitavu temu, nećemo ga valjda i ovdje gurat u prvi plan :-D Želji sretno, ali ja i dalje stojim kod šansi 70-30 za izraelce :) :-)

jedva cekam da zavrsi tekma..tebi cu se prvom naklatiti na kosti za podcjenjivanje..svi podcjenjuju nas fudbal..e moji ljudi..prolaz VELIKOG ZELJE ;)

cyprus

Post by cyprus » 10/07/2010 16:40

emirchata wrote:
cyprus wrote:

jedva cekam da zavrsi tekma..tebi cu se prvom naklatiti na kosti za podcjenjivanje..svi podcjenjuju nas fudbal..e moji ljudi..prolaz VELIKOG ZELJE ;)

Kakvo bolan podcjenjivanje i kakav bolan veliki Željo? :oops: :D

emirchata

Re: Champions League 2010/2011

Post by emirchata » 10/07/2010 16:41

necemo i ovu temu zachatavati ovakvim stvarima..rekao sam svoje 8) :evil:

cyprus

Post by cyprus » 10/07/2010 16:43

emirchata wrote:necemo i ovu temu zachatavati ovakvim stvarima..rekao sam svoje 8) :evil:

Pošteno :)

efedryn

Post by efedryn » 11/07/2010 18:40

Amar Osim ce pokoriti LP :D
Bosanski Murinjo

Ridjobrki

Post by Ridjobrki » 11/07/2010 18:43

Bosanski Murinjo DOMINIRA!!!

:D

Danss

!

Post by Danss » 13/07/2010 20:49

Koje su funjare ovaj Dinamo i Koper, fino se dogovore da izgube na svom terenu, a onda ce ovi njih uzeti u Slo :oops:
Ma samo namjestite, dabogda vas diskvalifikovali! Treba ukinuti klupski fudbal na Balkanu! Ili ne znamo ili namjestamo, trece nema :-)
P.S. Handre me za milju na kladjari :mrgreen:

todd_smith
Been thanked: 1 time

Post by todd_smith » 13/07/2010 21:51

Hapoel Tel Aviv 5 - 0 Zeljeznicar

:shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:

limeni

Post by limeni » 13/07/2010 21:52

todd_smith wrote:Hapoel Tel Aviv 5 - 0 Zeljeznicar

sta se ti smijes, meni kao navijacu sarajeva nije drago, trebas imati suosjecanja prema komsijama, nije im lako :(

motachjointa

Post by motachjointa » 13/07/2010 22:00

15:0 je realno trebalo biti, obrukali su i sebe i državu, ko da nikad lopte nisu igrali. Tek se sad vidi kako je ova ekipa došla do titule, na terenu nije garant :-)

Danss

Re: !

Post by Danss » 13/07/2010 22:10

Danss wrote:Koje su funjare ovaj Dinamo i Koper, fino se dogovore da izgube na svom terenu, a onda ce ovi njih uzeti u Slo :oops:
Ma samo namjestite, dabogda vas diskvalifikovali! Treba ukinuti klupski fudbal na Balkanu! Ili ne znamo ili namjestamo, trece nema :-)
P.S. Handre me za milju na kladjari :mrgreen:

Ipak sam se zahebo :mrgreen: Ucinilo mi se :roll:
A Zeljo...dobro prosao...u prvom samo 5 od mogucih bar 10... u drugom malo popustilo, ali sve u svemu, treba biti zadovoljan, Hapoel je daleko izna Zelje i bilo kog kluba iz BiH. Jbg, Zeljo nije imao srece kad se se parovi izvlacili :(

campa_xxx

Post by campa_xxx » 13/07/2010 22:12

motachjointa wrote:

15:0 je realno trebalo biti, obrukali su i sebe i državu, ko da nikad lopte nisu igrali. Tek se sad vidi kako je ova ekipa došla do titule, na terenu nije garant :-)

Jesi li pratio ti ligu mozda, ides li na utakmice??? Ocigledno ne....!!!!

Admir_1984
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

Post by Admir_1984 » 14/07/2010 01:02

efedryn wrote:Amar Osim ce pokoriti LP :D
Bosanski Murinjo

F.G.R.

Post by F.G.R. » 14/07/2010 01:05

Ne postirajte ovdje Zelju, oni su igrali u Aziji...
ustvari nisu igrali, ostavite ovu temu za Bayern, Arsenal, Barcelonu...

vrhbosna

Post by vrhbosna » 14/07/2010 09:28

Admir_1984 wrote:
efedryn wrote:Amar Osim ce pokoriti LP :D
Bosanski Murinjo

Dominira :D
Kraju šala,ovako kao Željo bi prošle sve ekipe sa balkana sem možda Dinamo iz Zagreba a i oni bi fasovali 2-3

manijak1
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Post by manijak1 » 14/07/2010 11:04

Titulu smo osvojili zasluženo(ovo za onog što je pitao onog ide li na utakmice, kako ste nas vi na Grbavici dobili golom iz ofsajda , imali ste sreće ko mi 98-e ) , pa vi pitarski mahalaši držite sprijeda Nijaza koliko god možete , a što se sinoćnjeg nastupa tiče stoji da smo obrukali klub , državu, grad i ligu.
I navedi mi neku gostujuću tekmu koju smo po vašim saznanjima kupili , možeš komforno i domaću.
Međutim , vidjećemo 21-og u slučaju nemogućeg predlažem vam kolektivni odmor od foruma i zajebavanja preko nekog trećeg , kad nam vi uvalite peticu onako kako su oni sinoć onda se kurčite i smišljajte petake petarde i ostale mahalaške besposličarske dosjetke .Dotle njanje njanjajte tepsije.

Nuclear Winter

Post by Nuclear Winter » 14/07/2010 12:37

emirchata wrote:
cyprus wrote:

Oooo šta ima prognozer :D .Ima li gdje nijaza,jel mu se zagubila torba puna keša na aerodromu u tel-avivu :lol:

Nuclear Winter

Post by Nuclear Winter » 14/07/2010 12:39

manijak1 wrote:Titulu smo osvojili zasluženo(ovo za onog što je pitao onog ide li na utakmice, kako ste nas vi na Grbavici dobili golom iz ofsajda , imali ste sreće ko mi 98-e ) , pa vi pitarski mahalaši držite sprijeda Nijaza koliko god možete , a što se sinoćnjeg nastupa tiče stoji da smo obrukali klub , državu, grad i ligu.
I navedi mi neku gostujuću tekmu koju smo po vašim saznanjima kupili , možeš komforno i domaću.
Međutim , vidjećemo 21-og u slučaju nemogućeg predlažem vam kolektivni odmor od foruma i zajebavanja preko nekog trećeg , kad nam vi uvalite peticu onako kako su oni sinoć onda se kurčite i smišljajte petake petarde i ostale mahalaške besposličarske dosjetke .Dotle njanje njanjajte tepsije.

Buahahahaha,koja žuč mojne majke ti više završićeš u bolnici.Njanjaćete vi ispred HOTELA evrope opet 6 godina,dok nijaz ne odriješi kesu

Nuclear Winter

Post by Nuclear Winter » 14/07/2010 12:40

campa_xxx wrote:
motachjointa wrote:

Jesi li pratio ti ligu mozda, ides li na utakmice??? Ocigledno ne....!!!!

Sad fino stani ispred ogledala i postavi SEBI isto pitanje :D

Obuca9

Post by Obuca9 » 15/07/2010 00:01

Ne kontam što dižete taj Hapoel u nebesa kao da je Barcelona. Ekipa sastavljena redom od izraelskih fudbalera (koji su inace poznati kao veliki fudbaleri :roll: ). to što su lani dobili HSV, Celtic, nije nikakvo mjerilo. Dobio je i Cluj Romu usred Rima, igrao neriješeno sa Chelseajem, pa je opet samo godinu dana kasnije njihov gazda drhtao i strahovao da ne prime još jedan gol i ne ispadnu iz EL prije grupne faze. Također, taj isti Hapoel je prije par godina u dvije utakmice protiv Lištice postigao skoro isto golova koliko sinoć u roku od 27 minuta, pa i ta priča da bi i drugi ovako prošli je smiješna.

Željezničar je sinoć bio preslab, vjerovatno je dosta stvari utjecalo na to. Realno gledajuci, iznenadio me Osim, kao namazan i dobar trener, da je ovako ušao u sezonu, samo sa dvije pripremne utakmice, a nije da mu nisu trebale, buduci da je ostao bez dvojice pokretača prošlogodišnje igre, Bekrića kao majstora i vizionara, te Bučana kao trkača. Suludo je bilo očekivati da će Zeba i Gančev tek tako pasti s neba i zamjeniti ovu dvojicu. Dalje, igrači Željezničara su otišli dole spuštenih gaća, pričalo se o omjerima 90-10, o tome da se ide na izlet i slično, što je po meni bila dodatna greška.

Ne treba zanemariti ni ostale faktore, tu veliku sparinu, koja je sigurno negativno utjecala na igrače Željezničara, kao i samu podlogu, jer ako sam mogao dobro vidjeti utakmica se igrala na terenu sa umjetnom travom :?:

incognito071

Post by incognito071 » 15/07/2010 10:10

Obzirom da je zakljucana tema vezana za Euro kupove, pitacu ovdje pa neka administracija premjesti ako treba...

Zar je moguce da veceras niti jedna utakmica (Siroki, Zrinjski, Borac) nece biti emitovana na TV-u? :? :?

internazionale

Post by internazionale » 15/07/2010 10:37

hz__semir wrote:Ne kontam što dižete taj Hapoel u nebesa kao da je Barcelona. Ekipa sastavljena redom od izraelskih fudbalera (koji su inace poznati kao veliki fudbaleri :roll: ). to što su lani dobili HSV, Celtic, nije nikakvo mjerilo. Dobio je i Cluj Romu usred Rima, igrao neriješeno sa Chelseajem, pa je opet samo godinu dana kasnije njihov gazda drhtao i strahovao da ne prime još jedan gol i ne ispadnu iz EL prije grupne faze. Također, taj isti Hapoel je prije par godina u dvije utakmice protiv Lištice postigao skoro isto golova koliko sinoć u roku od 27 minuta, pa i ta priča da bi i drugi ovako prošli je smiješna.

Željezničar je sinoć bio preslab, vjerovatno je dosta stvari utjecalo na to. Realno gledajuci, iznenadio me Osim, kao namazan i dobar trener, da je ovako ušao u sezonu, samo sa dvije pripremne utakmice, a nije da mu nisu trebale, buduci da je ostao bez dvojice pokretača prošlogodišnje igre, Bekrića kao majstora i vizionara, te Bučana kao trkača. Suludo je bilo očekivati da će Zeba i Gančev tek tako pasti s neba i zamjeniti ovu dvojicu. Dalje, igrači Željezničara su otišli dole spuštenih gaća, pričalo se o omjerima 90-10, o tome da se ide na izlet i slično, što je po meni bila dodatna greška.

Ne treba zanemariti ni ostale faktore, tu veliku sparinu, koja je sigurno negativno utjecala na igrače Željezničara, kao i samu podlogu, jer ako sam mogao dobro vidjeti utakmica se igrala na terenu sa umjetnom travom :?:

semire za tebe pitanje (pošto obično imaš podataka) a i ako ima starijih poznavalaca fudbala:
je li iko ikad gled'o, što uživo što na tv-u, onakvo fudbalsko iživljavanje kao u tel avivu?
da trener domaćih nije reagov'o došli bi do dvocifrene brojke golova u mreži gostiju

Locked