Četvrtfinale

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Mustang1
Posts: 28742
Joined: 29/12/2010 17:31

#26 Re: Četvrtfinale

Post by Mustang1 »

Logovan wrote:
luckylaka wrote:Boga mi da smo imali imalo normalnije selektore ili sposobnije prosetali bi se na euro bar do polufinala.Jesmo fukare bu pravom smislu.
Ma mi bi se svugdje šetali, a nema nas na mapi. :D
Ma umorne nam noge od setanja pa malo sjeli na klupu :D
User avatar
vicious
Posts: 6860
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#27 Re: Četvrtfinale

Post by vicious »

30. Juni, 21:00 u Marseilleu: Poljska - Portugal 1:0

1. Juli, 21:00 u Lilleu: Wales - Belgija 0:2

2. Juli, 21:00 u Bordeauxu: Njemačka - Italija 2:1

3. Juli, 21:00 u Saint-Denisu: Francuska - Island 0:0 nakon 120 minuta,
i Island prolazi na penale :D
User avatar
velikibrnjo
Posts: 948
Joined: 26/05/2009 12:11

#28 Re: Četvrtfinale

Post by velikibrnjo »

Ako Fr povede Island prolazi :D

Sto se tice Portugala - Poljske uopste ne iskljucujem mogucnost da dalje ide Poljska

nadam se prolasku Welsa :thumbup:

Italija - Njemacka
ovde mi se srce kida :D

Moram priznati da je pravo osvjezenje prolazak ekipa poput islanda, poljske i velsa
steta sto madjarska nije dalje prosla, ali i ovo je dosta kako je nekad znalo biti
dodijalo brate gledat vazda iste
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55616
Joined: 15/12/2008 16:53

#29 Re: Četvrtfinale

Post by ultima_palabra »

Da Belgijanci imaju boljeg trenera, ovo je idealna situacija za osvajanje trofeja... ova druga polovina žrijeba će se izmoriti.
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#30 Re: Četvrtfinale

Post by Dr Baltazar »

nKrkan wrote:
Njemacka-Italija 0-2 igraci placaju ceh zbog ludog Lowa i njegovih egzibicija kao sto su Khedira i Hector te izostavljanje drugog najboljeg njemackog veznjaka trenutno Weigla.
Pu pu pu :lol:
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#31 Re: Četvrtfinale

Post by al-em »

Njemacka, poljska, belgija i francuska.
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#32 Re: Četvrtfinale

Post by simonese »

Image
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25765
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#33 Re: Četvrtfinale

Post by BHF_Manijak »

De Rossi upitan za utakmicu, sto bi u mnogome olaksalo posao. Mada, onaj koga god stavi u pocetnih 11 frajko ima perfektan sistem, svaki igrac ima jasan zadatak i ispuni ga savrseno.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11043
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#34 Re: Četvrtfinale

Post by Tito_i_Partija »

ultima_palabra wrote:Da Belgijanci imaju boljeg trenera, ovo je idealna situacija za osvajanje trofeja... ova druga polovina žrijeba će se izmoriti.
Iako je trener los, mislim da nije bas sve do njega. Ekipa je puna zvijezda individualaca koji, k'o tim, nemaju taj neki mentalitet/ritam/harmoniju da osvoje nesto. Isto k'o sto vidjamo trenutno sa Argentinom i k'o sto smo vidjali sa vjecitim favoritom Spanijom devedesetih godina.

Sad izgleda k'o da je Belgiji kasika pala u med, jer do finala nece imat' ozbiljnog protivnika. Al' ja mislim da to mozda i nije bas tako dobro za njih. Puno znaci kad pobjedis jakog/renomiranog protivnika, a Belgija u finalu se nece bas imat' cim pohvalit', dok drugi finalista itekako hoce. :wink:
User avatar
limeni
Posts: 2745
Joined: 30/12/2007 00:39

#35 Re: Četvrtfinale

Post by limeni »

POLAND-PORTUGAL 1-2 (Lewandowski 68; Ronaldo 13, 42)
Poljaci su postigli sto odavno nisu, cetvrtfinale je uspjeh ali su se vec u prosloj provukli. Bit ce dostojan protivnik i Portugalu ali ce ovi na srecu proci jer ce Poljska fulit mrtve zicere pred kraj. Portugalci imaju dobrog strucnjaka na klupi. Igrac utakmice Ronaldo dok ce u Poljaka konacno Lewandowski proigrat.

WALES-BELGIUM 0-2 (Ramsey 28 autogol, Mertens 81)
Ekipa s ostrva je dobra ali nazalost bez sanse protiv ove bronzane generacije iz Belgije, igraju brzo i efikasno impresionirali su me protiv Madjarske dok se Wales mucio protiv S. Irske. Bale ce odigrati dobro dok ce De Bruyne nosit Belgiju do pobjede.

GERMANY-ITALY 2-1 (Gomez 39, Mueller 77 ; Eder 23)
Sudar dvije najtrofejnije evropske reprezentacije, el classico evropskih drzava. Talijani su imali vise uspjeha u medjusobnim duelima, izgledaju kompaktno defanziva je impresivna ali ocekujem da ce igrati bunker jer su Njemci pojedinacno jaca ekipa znaci nesto kao protiv Belgije kada su uzeli 2-0. Njemci su odigrali sjajno protiv Slovacke, obje reprezentacije su bez primljenog gola do sada. Kljucni igraci bi mogli biti Ozil i Mueller kod Njemaca dok ce kod Italije bit vazno da Bonucci i Buffon budu na nivou.

FRANCE-ICELAND 2-1 (Payet 56, Giroud 81; Sigthorsson 90)
Sad je valjda i zadnjem jasno da se ovi sa sjevera ne zajebaju, bice jako tesko za Francuze probit bunker ovih grmalja. Ipak ocekujem da ce Payet i Pogba bit na nivou, za Island zabija Sigthorsson koji je bolji igrac nego sto mnogi misle. Takodjer onaj sa bradom ako bude na nivou nece biti nimalo lahko za domacina ali mislim da prolaze nekako. Island je protiv Engleza odigrao sjajno ali dobro Englezi nisu fudbalska nacija ilitiga sila dok je i Francuska sa Irskom pokazala znanje.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#36 Re: Četvrtfinale

Post by ExNihilo »

Tito_i_Partija wrote:
ultima_palabra wrote:Da Belgijanci imaju boljeg trenera, ovo je idealna situacija za osvajanje trofeja... ova druga polovina žrijeba će se izmoriti.
Iako je trener los, mislim da nije bas sve do njega. Ekipa je puna zvijezda individualaca koji, k'o tim, nemaju taj neki mentalitet/ritam/harmoniju da osvoje nesto. Isto k'o sto vidjamo trenutno sa Argentinom i k'o sto smo vidjali sa vjecitim favoritom Spanijom devedesetih godina.

Sad izgleda k'o da je Belgiji kasika pala u med, jer do finala nece imat' ozbiljnog protivnika. Al' ja mislim da to mozda i nije bas tako dobro za njih. Puno znaci kad pobjedis jakog/renomiranog protivnika, a Belgija u finalu se nece bas imat' cim pohvalit', dok drugi finalista itekako hoce. :wink:
Indeed... :thumbup:
User avatar
R9..
Posts: 1944
Joined: 03/06/2009 08:35
Location: Soda

#37 Re: Četvrtfinale

Post by R9.. »

Poljska - Portugal - 1:3
Wales - Belgija - 3:2
Njemačka - Italija - 0:1
Francuska - Island - 4:1

:skoljka:
User avatar
luckylaka
Posts: 22449
Joined: 15/01/2010 06:28

#38 Re: Četvrtfinale

Post by luckylaka »

Paul F. wrote:Pretjeruješ Laka. Da je tako, prvi bi se Vaha prihvatio te zadaće pa se prošeto do finala.
Pa nije ni Vaha normalan selektor, da Jeste pokusao bi napraviti nesto od ove super generacije a ne mlatiti praznu slamu iz Japana
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#39 Re: Četvrtfinale

Post by ExNihilo »

Ne mlati Vaha slamu...već pare.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11068
Joined: 15/01/2010 18:31

#40 Re: Četvrtfinale

Post by Jack Be Nimble »

Poljska Portugal 3:1
Vels Belgija 0:0 (penali 3:5)

Francuska Island 3:2
Njemacka Italija 0:2
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#41 Re: Četvrtfinale

Post by simonese »

a sto su se nadigli Serie A-sisti :D
Last edited by simonese on 28/06/2016 22:38, edited 1 time in total.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#42 Re: Četvrtfinale

Post by pirmin »

Kao tradicionalni "navijac" njemacke reprezentacije moram naglasiti da bi bilo sasvim OK i da Italijani dobiju
ovaj duel jer su na ovom turniru odigrali dvije momacke utakmice za razliku od Svaba koji jos nisu imali dostojnog protivnika.
(jos mi ne ide u glavu onako pickasta taktika Slovaka :oops: )
Uglavnom tesko za prognozirati, ocekujem ili rovovskih 0:0 pa produzetke ili da neko nekog nakanta jer su mu se slozile zvijezde taj dan.

Ostali 1/2 finalisti:
POR
BEL
FRA

I da:
Kvota 1.15 da ce se Omarka buniti kad zatvore ovu temu. :D
User avatar
TAFKAP
Posts: 10299
Joined: 30/09/2011 07:49

#43 Re: Četvrtfinale

Post by TAFKAP »

upis
5korpus
Posts: 1184
Joined: 24/07/2015 14:45

#44 Re: Četvrtfinale

Post by 5korpus »

6-0 za njemacku.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#45 Re: Četvrtfinale

Post by Paul F. »

luckylaka wrote:
Paul F. wrote:Pretjeruješ Laka. Da je tako, prvi bi se Vaha prihvatio te zadaće pa se prošeto do finala.
Pa nije ni Vaha normalan selektor, da Jeste pokusao bi napraviti nesto od ove super generacije a ne mlatiti praznu slamu iz Japana
Jbg, ne kontam te baš najbolje. Treba im dobro uši izvuć, al da se ne naljute.
User avatar
luckylaka
Posts: 22449
Joined: 15/01/2010 06:28

#46 Re: Četvrtfinale

Post by luckylaka »

Paul F. wrote:
luckylaka wrote:
Paul F. wrote:Pretjeruješ Laka. Da je tako, prvi bi se Vaha prihvatio te zadaće pa se prošeto do finala.
Pa nije ni Vaha normalan selektor, da Jeste pokusao bi napraviti nesto od ove super generacije a ne mlatiti praznu slamu iz Japana
Jbg, ne kontam te baš najbolje. Treba im dobro uši izvuć, al da se ne naljute.
Pa od generacije gdje su u jednom trenutku igrali prvotimci europskih klubova Begovic,Mujdza,Bico,Sunja,Spaha,Pjana,Lula,Visca,Dzeko,Vedo...sigurno da bi Vaha sa svojim autoritetom napravio puno vise nego ova zadnja 3,4,5..blecaka.Ali otisli smo daleko .
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65965
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#47 Re: Četvrtfinale

Post by _BataZiv_0809 »

Kako je Italija uspjela izgubiti od Irske bez primljenog gola :hm:
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#48 Re: Četvrtfinale

Post by nKrkan »

Image

Prije samo godinu dana, igrao je u drugoj ligi...

Kao tinejdžera, Bayern ga je doveo za šegrta u veznom redu, da bi nakon svih ozljeda morao igrati stopera cijelo proljeće!

Kao debitant je poveden na Euro, i sada je prisvojio mjesto desnog beka i postavio se kao nasljednik Philippa Lahma...
User avatar
suadfor
Posts: 521
Joined: 05/07/2012 22:40

#49 Re: Četvrtfinale

Post by suadfor »

Romanista 101% wrote:Portugal, Wels, Njemacka i Island idu kuci.
citas mi misli :razz:

portugal se dosta provlacio, belgija u zamahu, za italiju sam subjektivan i konacno svakoj lijepoj prici dodje i kraj, francuzi ih nece olako shvatiti i mislim da ce ih isprasiti. bilo bi mi drago da island prodje, ali mislim da nemaju sanse. statisticki su jedna od najlosijih ekipa na ovom euru.
User avatar
suadfor
Posts: 521
Joined: 05/07/2012 22:40

#50 Re: Četvrtfinale

Post by suadfor »

legionar2010 wrote:Island ide na Francusku, koja je jako slicna Engleskoj malo vise zara zbog domacinstva ali nisu oni pravi, mogao bi Island i njih namuciti, mada mislim da je ovo vrh Islanda fino su se i istrosili veceras zadnje atome bilo jih je svuda. Ovaj rezultat protiv Engleske treba uzeti za rezervu jer su Englezi bili sasvim odsjeceni bez veznog reda, bez strategije bez ideje ko da igraju bez mozga, kratko receno individualizam protiv prave EKIPE.

Njemacka-Italija mala prednost Italije zbog trenera, a ove Spance su psihicki slomili vec Hrvati zato ovo uzimam vise manje ocekivano.

Wels-Belgija... ovdje ce biti jako zanimljivo, znamo da je u kvalifikacijama u nasoj grupi Wels pobjedio Belgiju domacu i remi u gostujucoj utakmici. Znaci ima tu nerascicenih racuna... Mislim da bi Belgija mogla zavrsiti posao sa njima ali ce se morati jako puno oznojiti.

I zadnja Portugal-Poljska ovdje bi volio vidjeti poraz Portugala ali iz svih poznatih razloga necemo ga vidjeti, ko da gledam cekat ce onu jednu priliku za gol a Poljska ce okusiti penicilin zvani Portugal.

Znaci ako idemo dalje sa prognozom imamo par POR-BEL i IT-FRA. Mozda smjesno ali finale POR-ITA i PORTUGAL prvak evrope. Bili su blizu kao domacin EURO 2004 gdje su u finalu izgubili na svom terenu od Grcke. Ovaj puy idu polako ne trose se i znaju (imaju trenera) kako do finala. Imaju veliku sansu da osvoje naravno ako Italija izbaci Njemacku i Francusku. Nogomet je jako cudan kao i ovaj raspored sto sam ga prognozirao.
a sve je moguce, italija i njemacka ce biti jako zanimljiva. pele je markiro buskeca u defanzivi i totalno su razbili spansku igru. ocekujem da ce protiv njemacke biti na kroosu ali i da ce low imati neki odgovor na to. e sad sta ce konte dalje napraviti ostaje da se vidi :) njemacka je aktuelni svjetski prvak i imaju i igru i igrace kako treba, to se ne smije podcijeniti. srce kaze italija :)

poljsku bas nisam najbolje upratio ali se nadam de ce lewa proraditi a portugal je jako neuvjerljiv bio dosad.

belgija je u zaletu a wels je dolazi na utakmicu na krilima balea. mislim da im on nece biti dovoljan protiv zahuktale belgije.

i na kraju mislim da se island potrosio i da ce ih francuzi otresti ako ih ne podcijene i budu trcali ko i oni.
Locked