Centralno zakljucavanje BMW 325e E30

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
enko_5
Posts: 18
Joined: 26/04/2011 21:30

#1 Centralno zakljucavanje BMW 325e E30

Post by enko_5 »

pozdrav svim forumasima, ja imam jedan problem sa svojim bmw-om poznatijom kako "kockica", auto ima dvoje vrata i centralno zakljucavanje i kad ubacim kljuc u vozaceva vrata okrenem ga udesno za 90' zakljucaju mi se sva vrata i gepek, ulijevo za 90' otkljuca se sve, isto to mi se desi kad to uradim i sa gepekom, medjutim danas kad sam to uradio nista mi se ne otkljucava i ne zakljucava, samo mogu gepek zakljucat. auto je bilo otkljucano i ne moze se zakljucat, znaci centralna ne reaguje...e sad me zanima ima li ko kakav savjet sta je bilo, sta se pokvarilo, u cemu je prekid jer je do danas sve radilo normalno...bilo kakav savjet sa temom je vise nego dobrodosao,
unaprijed zahvalan
User avatar
scorpion7
Posts: 583
Joined: 25/05/2007 13:56
Location: JUG JUG JUG

#2 Re: Centralno zakljucavanje BMW 325e E30

Post by scorpion7 »

Druze moj prvo da ti cestitam na izboru auta...znas sta valja...a sada sto se tice brave moze biti da ti preskacu cilindri i moras zamjeniti bravu... da naspes koju kap ulja jer zna malo to da se skori, pa da podmazes.... U principu na E30 kod tebe se nalazi prekidac i komandni motoric...moguce je da se i on skorio....Probaj naprskat nekim cudom, wd 40 ili tako neka caka...najcesci problem kod centralnog na E30 jesu kontakti na utikacu (uticnici) kojim su vrata spojena sa stubom(naso sam ovo na nekom forumu).....Moguce ti je da su se i pomjerili sarafi sto drze taj motoric, oni ti mogu se stelova sami 7-10mm odprilike...tako sam i ja procitao...tako da mozes lagano skinut tapacirung pa ih pricvrstit, istovremeno mozes onda i podmazat malo mehanizam...nije na odmet....valjda ti moze sta pomoci od ovoga...
cucamonga
Posts: 529
Joined: 29/06/2011 09:30

#3 Re: Centralno zakljucavanje BMW 325e E30

Post by cucamonga »

ma nek naprska WD-om - cudo jedno
enko_5
Posts: 18
Joined: 26/04/2011 21:30

#4 Re: Centralno zakljucavanje BMW 325e E30

Post by enko_5 »

scorpion7 wrote:Druze moj prvo da ti cestitam na izboru auta...znas sta valja...a sada sto se tice brave moze biti da ti preskacu cilindri i moras zamjeniti bravu... da naspes koju kap ulja jer zna malo to da se skori, pa da podmazes.... U principu na E30 kod tebe se nalazi prekidac i komandni motoric...moguce je da se i on skorio....Probaj naprskat nekim cudom, wd 40 ili tako neka caka...najcesci problem kod centralnog na E30 jesu kontakti na utikacu (uticnici) kojim su vrata spojena sa stubom(naso sam ovo na nekom forumu).....Moguce ti je da su se i pomjerili sarafi sto drze taj motoric, oni ti mogu se stelova sami 7-10mm odprilike...tako sam i ja procitao...tako da mozes lagano skinut tapacirung pa ih pricvrstit, istovremeno mozes onda i podmazat malo mehanizam...nije na odmet....valjda ti moze sta pomoci od ovoga...
otvorio sam vrata tj. skinuo sam tapacirung i onaj motoric sam raskopoc'o i skonto sam da je negdje prekid jer kad pritisnem motoric i na gepeku ispitam unimetrom pokazuje mi nulu al mi nema plusa, negdje je prekid sigurno struje, usput ima li mozda na centralnoj (na automatu) kakav osigurac, jel moguce da je on otiso, nisam jos otvorio konzolu da potrazim al ja bih najvise volio da je to :( na njemu je fabricka centralna (auto je uvezeno iz amerike ima svu mogucu opremu osim alarma)...
User avatar
scorpion7
Posts: 583
Joined: 25/05/2007 13:56
Location: JUG JUG JUG

#5 Re: Centralno zakljucavanje BMW 325e E30

Post by scorpion7 »

Boga mi druze nebi ti znao reci gdje ti gubi struju...a za osigurace...pa trebao bi biti neki za centralu...znam da kod mene ima, koliko se sjecam...nisam dugo zavirivo al bi se smio kladit da mi pise medju osiguracima da ima i za taj hepek...
Post Reply