CARINA - UVOZ Automobila POMOC!!!

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Post Reply
saniiado

CARINA - UVOZ Automobila POMOC!!!

Post by saniiado » 18/05/2011 12:02

Cao raja....

posto planiram da uvezem automobil iz SAD-a na ljeto ove godine a nedavno su moji roditelji saznali da je proveden i stupio na snagu (Jan 1, 2011) zakon o proceduri IDENTIFIKACIJE VOZILA I OCJENE TEHNICKOG STANJA....

.... da li neko zna nesto vise o ovome?

o cemu oni ovo govore ??

sta sadrzi ta 'procedura' ???

Bilo bi idealno kada bi prokomentarisao neko ko je ovo vec prosao ili neki zaposleni sa carine.

Svaki koristan savjet je DOBRODOSAO!

helpdesk

Re: CARINA - UVOZ Automobila POMOC!!!

Post by helpdesk » 18/05/2011 12:03

saniiado wrote:Cao raja....

posto planiram da uvezem automobil iz SAD-a na ljeto ove godine a nedavno su moji roditelji saznali da je proveden i stupio na snagu (Jan 1, 2011) zakon o proceduri IDENTIFIKACIJE VOZILA I OCJENE TEHNICKOG STANJA....

o cemu oni ovo govore ??

Bilo bi idealno kada bi prokomentarisao neko ko je ovo vec prosao ili neki zaposleni sa carine.

Imas temu malo se potrudi i pronadi

gol-man

Post by gol-man » 24/05/2011 10:29

saniiado wrote:Cao raja....

o cemu oni ovo govore ??
Govore o tome da će svako auto MORATI da zadovoljava uslove koje je propisao zakon

Sadrži provjeru svih dijelova auta (od farova do ispuha, čini mi se preko 100 stavki da se provjerava)
Npr: AUTO TI NEĆE PROĆI HOMOLOGACIJU AKO IMA VOLAN NA DESNOJ STRANI, ISPUH NIJE U SKLADU SA EURO 3 ....ITD

Traži pod HOMOLOGACIJA

saschalav

Post by saschalav » 11/06/2011 22:51

Moze li mi neko dati neka objasnjenja vezana za euro normu?
Interesuje me da li su euro norma 1 i euro norma 2 jace ili slabije od euro norme 3,i sta je onda sa euro normom 4.
Naime , nasao sam vozilo kod kojeg npr. 2002god. proizvodnje ima euro normu 3, a drugo vozilo(isti model) 2004god.ima euro normu 2.
Hvala!

Wind

Post by Wind » 11/06/2011 22:58

...uglavnom, euro norme se odnose na konstrukciju motora, tj. na kolicinu stetnih plinova u izduvnom sistemu.

da bi se auto uvezlo, mora zadovoljavati minimalno normu 3, norma 1 i 2 ne zadovoljavaju propise i takve motore ne mozes uvesti.

saschalav

Post by saschalav » 11/06/2011 23:13

Hvala Wind !

Post Reply