Careva dzamija. Problem...

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
Gnjuscic

Careva dzamija. Problem...

Post by Gnjuscic » 15/02/2007 19:21

U Sarajevu, u Carevoj dzamiji, muzde opet pravile problem. Nakon zavrsetka molitve nisu htjele da izadju iz dzamije, pa je imam dzamije bio prinudjen da pozove policiju.

U izjavi za TV BiH, glavni imam je nevoljko priznao problem, i da nece insistirati na kaznjavanju i odgovornosti.

Po svoj prilici, glavni krivci su " Slobodna Bosna " i " Dani ". :-?

Ahmmed

Re: Careva dzamija. Problem s muzdama.

Post by Ahmmed » 15/02/2007 19:27

Gnjuscic wrote:U Sarajevu, u Carevoj dzamiji, muzde opet pravile problem. Nakon zavrsetka molitve nisu htjele da izadju iz dzamije, pa je imam dzamije bio prinudjen da pozove policiju.

U izjavi za TV BiH, glavni imam je nevoljko priznao problem, i da nece insistirati na kaznjavanju i odgovornosti.

Po svoj prilici, bilo bi najbolje da smijenimo aktuelno vođstvo IZ revolucijom, jer drugačije ne može, :D , pa da onda, izaberemo novo vođstvo IZ i to među članovima ovog foruma, a ti bi mogao biti reis :D Očito znaš kako treba sa vehabijama a i procjena "nevoljkog" i "voljkog", ide ti od ruke :-)

prleitihi

Post by prleitihi » 15/02/2007 19:30

sta (ili ko) su muzde?

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 15/02/2007 19:31

Ja sam neuk - sta su MUZDE... :?

urbanagerila

Post by urbanagerila » 15/02/2007 19:32

dzamije se nebi trebale zatvarati... :D

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 15/02/2007 19:32

Garant Mudzahedini?!
Ako sazna Bush najebali smo, ode dzamija, bice i kolateralne stete, ko da gledam!!! :-?

Ahmmed

Post by Ahmmed » 15/02/2007 20:33

zoom66 wrote:dobro veche...:)

dakle, da vidimo...:)...znate shta slijedi...:)

Braćo vehabije, sufije, klasični hanefije, šije svakako :), agnostici, Bošnjaci ateisti :D Zbijmo redove, eto velikosrpske metle, da nas pomete :D

urbanagerila

Post by urbanagerila » 15/02/2007 20:36

Tisina neprijatelj prisluskuje ... :D

shin

Post by shin » 15/02/2007 20:46

zoom66 wrote:
Ahmmed wrote:
zoom66 wrote:dobro veche...:)

dakle, da vidimo...:)...znate shta slijedi...:)

Braćo vehabije, sufije, klasični hanefije, šije svakako :), agnostici, Bošnjaci ateisti :D Zbijmo redove, eto velikosrpske metle, da nas pomete :D

:lol:

Fale konvertiti :lol:

biscanka84

Re: Careva dzamija. Problem...

Post by biscanka84 » 15/02/2007 23:08

Gnjuscic wrote:U Sarajevu, u Carevoj dzamiji, muzde opet pravile problem. Nakon zavrsetka molitve nisu htjele da izadju iz dzamije, pa je imam dzamije bio prinudjen da pozove policiju.

Da i? reis se odlucio davno da NE ZELI raditi protiv vehabija te je dozvolio vodjama vehabija da vode namaz i drze dersove u dzamijama koje pripadaju IZ,pa tako i u ovoj carsijskoj gdje Barcic dolazi svakog cetvrtka i drzi dersove

ps:ne radi se o mudzahedinima nego o vehabijama

karanana
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Post by karanana » 16/02/2007 08:10

Stvarno, zar se dzamije zatvaraju? posebno poslije podnevnog namaza. zasto IZ fino ne kaze da ne dozvoljava nacin prakticiranja islama koji rade vehabije i ne dozvoljava njihovo okupljanje u dzamiji poslije namaza u bilo koju svrhu. Ako ljudi nisu nista uradili sto je protiv pravila IZ i ponasanja u dzamiji onda ovi nemaju pravo da ih istjeraju.

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 16/02/2007 08:17

ali Rejz je davno reko da nejma vehabija, nejmaa! :roll:

funaki

Post by funaki » 16/02/2007 08:22

Abu FEED el-Castro wrote:Ja sam neuk - sta su MUZDE... :?

''MUZDE'', ''VEHBOSI'', ''MUNDZOSI''... :-) :?

seln

Post by seln » 16/02/2007 08:27

Bosanac sa dna kace wrote:ali Rejz je davno reko da nejma vehabija, nejmaa! :roll:

Reiz hurmas je odlucio da ignorise problem u nadi da ce problem nestati.
Ne zelim paniciti, ali broj "selefija" raste, sve vise osoba u mojoj okolini pusta brade i zagovara rusenje nisana na mezarjima(ono, obican kamen je dosta),
organizuje se paralelni hadz(prednjaci onaj blizanac Emira Hadzihafizbegovica, onaj Porca) a nesto se prica i o paralelnoj IZ u BiH. Sve ih je vise, agresivniji su, pucaju na prave ciljne grupe(mladi, pokajnici, ljudi u problemima) a imaju i vise
dirhema.
Bojat je se da ce reis-efendija uskoro pjevati:
Datule su bile slatke
a gace su sada kratke....

BHG

Post by BHG » 16/02/2007 09:32

e pa braco...neka vehabija...bujrum...al dok su mirni i poslusni...al ako nastave sa agresivom mi cemo bit budale prave ako im to dozvolimo....a ako preuzmu sve ja cu se prvi odrec svega ovdje i odselit se u prvu drzavu u kojoj mogu praktikovat svoju vjeru na nacin na koji sam naucen od mojih predaka...nije mi nikad niko govorio kako da vjerujem pa nece ni brdo primitivnih neobrazovanih besposlicara

biscanka84

Post by biscanka84 » 16/02/2007 10:18

Hajde mi bogati reci kako ti praktikujes svoju vjeru? klanjas li redovno? odbijas li alkohol? ako DA onda svaka cast ali ako ne onda samo pricaj u suplju jer ti uopste nisi vjernik tako da vehabijama nemas sta reci jer oni,kako god,bar se drze onog sto je naredjeno

seln

Post by seln » 16/02/2007 10:19

BHG wrote:e pa braco...neka vehabija...bujrum...al dok su mirni i poslusni...al ako nastave sa agresivom mi cemo bit budale prave ako im to dozvolimo....a ako preuzmu sve ja cu se prvi odrec svega ovdje i odselit se u prvu drzavu u kojoj mogu praktikovat svoju vjeru na nacin na koji sam naucen od mojih predaka...nije mi nikad niko govorio kako da vjerujem pa nece ni brdo primitivnih neobrazovanih besposlicara

Pravi merhametli Bosanac....prepustimo Bosnu budalama.

seln

Post by seln » 16/02/2007 10:21

biscanka84 wrote:Hajde mi bogati reci kako ti praktikujes svoju vjeru? klanjas li redovno? odbijas li alkohol? ako DA onda svaka cast ali ako ne onda samo pricaj u suplju jer ti uopste nisi vjernik tako da vehabijama nemas sta reci jer oni,kako god,bar se drze onog sto je naredjeno

Izvini, ko je pozvan da ocjenjuje neciju vjeru?
I nije li vjernik svako ko izgovori sehadet i vjeruje u 6 sartova?
Ovo mi bas malo zanosi na vehabije, i oni su brzi sa fetvama.
I ako praktikuju vjeru, daje li im to pravo da napadaju druge?

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 16/02/2007 10:23

seln wrote:
biscanka84 wrote:Hajde mi bogati reci kako ti praktikujes svoju vjeru? klanjas li redovno? odbijas li alkohol? ako DA onda svaka cast ali ako ne onda samo pricaj u suplju jer ti uopste nisi vjernik tako da vehabijama nemas sta reci jer oni,kako god,bar se drze onog sto je naredjeno

pa i ti si upravo uradio isto, ne dajes vehabijama pravo da budu muslimani! :roll:

seln

Post by seln » 16/02/2007 10:27

Bosanac sa dna kace wrote:
seln wrote:

pa i ti si upravo uradio isto, ne dajes vehabijama pravo da budu muslimani! :roll:

Hajde, citiraj me, gdje sam to rekao?
Istina je da vehabije razbijaju jedinstvo IZ, istina je da agresivno vrbuju novu "bracu", istina je da su brzi sa ocjenom ko je vjernik a ko nevjernik.

BHG

Post by BHG » 16/02/2007 10:28

vjera je moja (a trebala bi bit svacija) intimna stvar i kako ja praktikujem vjeru je moja licna stvar....te kao takvu tebe i bilo koga drugog netreba da je briga kako je ja praktikujem i obrnuto...i ovdje se nasa diskusiju o tome prekida jer apsolutno nemas pravo da dajes zakljucke jesam li ja pravi vjernik ili ne...
a kao sto rekoh neka njih sve dok su mirni...kad pocnu prosipat agresivnost pocecu i ja...

Bosanac sa dna kace

Post by Bosanac sa dna kace » 16/02/2007 10:36

seln wrote:
seln wrote:

Istina je da vehabije razbijaju jedinstvo IZ, istina je da agresivno vrbuju novu "bracu", istina je da su brzi sa ocjenom ko je vjernik a ko nevjernik.

reko si ovo:

svako ima pravo ad bude msuliman kakv hoce pa tako i vehabije! a niko od nas ne moze porsudit ko je ispravniji musliman! na ovom forumu prezvakano 10000000000000000000000000 puta!
Last edited by Bosanac sa dna kace on 16/02/2007 10:41, edited 1 time in total.

Danko_Bananko

Post by Danko_Bananko » 16/02/2007 10:37

Ja predlazem jedno kolektivno vjesanje istih...more taman na drvecu oko Careve...time bi pokazali kolko je to goruci problem naseg drustva..i opravdali BHT kojem je ova vijest sa teme bila vijest dana u sinocnjem dnevniku...

Za nadati se da bi taj cin vjesanja raznoraznih MUDZA, MUDZOSA, VEHBOSA i ostalih polticki korektnih, i dapace pozeljnih nadimaka doprinijeti naglom blagostanju, dobijanju tuzbe prtiv SCG i ostalom svekolikom rahatluku nasih naroda i narodnosti.

Jedino bi se morala izrazit sucut onima koji ne smiju, jer nije politicki korektno, nikog drugog ni spomenuti, a kamoli uvrijediti, dok su im pripadnici ovih raznih MUDZ-VUDZI plemena uvijek idealan objekt izivljavanja...

Zivjela demokratska, multi-kulti tolerantna i nadasve gradjanska republika Bosna i Hercegovina
Last edited by Danko_Bananko on 16/02/2007 11:05, edited 1 time in total.

seln

Post by seln » 16/02/2007 10:40

seln wrote:
seln wrote:

reko si ovo:
svako ima pravo ad bude msuliman kakv hoce pa tako i vehabije! a niko od nas ne moze porsudit ko je ispravniji musliman! na ovom forumu prezvakano 10000000000000000000000000 puta!

I? Jesam li rekao nevjernik?
Musliman ne moze biti budala i ne moze biti u krivu?
Cisti automatizam. Evo, poslije srpsko-komunisticke moderacije sad imate i mene kao srpsko-komunisitickog forumasa. Ko pisne i jednu protiv hurma-reise i Muda risa, taj je kjafir, tagut, u najmanju ruku zabludio.

seln

Post by seln » 16/02/2007 10:42

Danko_Bananko wrote:Ja predlazem jedno kolektivno vjesanje istih...more taman na drvecu oko Careve...time bi pokazali kolko je to goruci problem naseg drustva..i opravdali BHT kojem je ova vijest sa teme bila vijest dana u sinocnjem dnevniku...

Za nadati se da bi taj cin vjesanja raznoraznih MUDZA, MUDZOSA, VEHBOSA i ostalih polticki nepodobnih nadimaka doprinijeti naglom blagostanju, dobijanju tuzbe prtiv SCG i ostalom svekolikom rahatluku nasih naroda i narodnosti.

Jedino bi se morala izrazit sucut onima koji ne smiju, jer nije politicki korektno, nikog drugog ni spomenuti, a kamoli uvrijediti, dok su im pripadnici ovih raznih MUDZ-VUDZI plemena bili idealan objekt izivljavanja...

Zivjela demokratska, multi-kulti tolerantna i nadasve gradjanska republika Bosna i Hercegovina

Prizivati toleranciju za vehabije je kao prizivati demokratiju za komuniste....

Locked