C# Base64 direktno u file

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
ulicar

C# Base64 direktno u file

Post by ulicar » 18/01/2007 07:12

E, ovako

Imam ogroman attachment koji uzimam iz SWA web servisa. Taj attachment je naravno Base64 enkodiran. Ko zna kako dekodirati taj attachment direktno u file?

Jezik je naravno C#, ali moze bilo koji jezik, ako nije u pitanju automacija neke third party komponente, vec pjeske.

Pas maters

seljak_cojek

Post by seljak_cojek » 18/01/2007 09:09

rashid

Re: C# Base64 direktno u file

Post by rashid » 18/01/2007 10:17

ulicar wrote:E, ovako

Imam ogroman attachment koji uzimam iz SWA web servisa. Taj attachment je naravno Base64 enkodiran. Ko zna kako dekodirati taj attachment direktno u file?

Jezik je naravno C#, ali moze bilo koji jezik, ako nije u pitanju automacija neke third party komponente, vec pjeske.

Pas maters

Ako sam pravo razumjeo, ti hoces direktno to u fajl pisati? Neznam zasto nemozes koristiti FileStream? Jesi li pokusao?

Mozda ti i ovaj link pomogne:

http://www.tanguay.info/web/codeExample.php5?id=706

ulicar

Re: C# Base64 direktno u file

Post by ulicar » 18/01/2007 23:06

Nisam koristion ovaj pristup, jer zbog njega imam dvije kopije iste informacije u memoriji, a ja to necu, jerbo su to veliki dokumenti, nego evo odgovora, ako vam nekada zatreba, koji sam ja napisao uz upute ljudi sa microsoft C# news grupe.

Ovako imas samo jednu kopiju informacije u memoriji.

//--------------------------------------------------------------------------------
private string Base64Decode(string data, string fileName)
{
FileStream fs = new FileStream(fileName, FileMode.OpenOrCreate, FileAccess.Write);
int sizeOfChunk = 4; // mora biti djeljiv sa cetiri
int startPosition = 0;
while (startPosition < data.Length)
{
string tmp = data.Substring(startPosition, sizeOfChunk);
startPosition = startPosition + sizeOfChunk;
byte[] tmpArr = Convert.FromBase64String(tmp);
fs.Write(tmpArr, 0, tmpArr.Length);
}
fs.Close();
fs.Dispose();
return fileName;
}
//--------------------------------------------------------------------------------

rashid wrote:
ulicar wrote:E, ovako

Pas maters

Ako sam pravo razumjeo, ti hoces direktno to u fajl pisati? Neznam zasto nemozes koristiti FileStream? Jesi li pokusao?

Mozda ti i ovaj link pomogne:

http://www.tanguay.info/web/codeExample.php5?id=706

Post Reply