Buduci ratovi?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
hrle1976

Buduci ratovi?

Post by hrle1976 » 28/10/2016 02:41

Od kako je svjeta i vjeka ratovi su dio civilizacije - koliko god mi svi bili svjesni da rat nikome ne donosi dobro opet je to kao cigara kod pusaca, svi su svjesni da je skodno ali opet je cejf, tako velike vele sile dozivljavaju ratove, bar tako ja to gledam. Pa reko da budemo malo konstruktivno vidoviti, ajmo nareode gdje ce se u buduce rokati? Ko je prije 10 godina mogao zamisliti noliki rat u Siriji? Ja ne. Gdje ce sljedece buknuti?

Ja licno mislim da velesile nikada nece imati ozbilnje ratove na svom tlu, niti ce se direktno boriti jedna protiv druge! Ali zato sam siguran da ce vako obicne ZNJ drzave biti sahovska tabla za te ratove.

Ja tipam da ce sljedeci proxy rat biti Vijetnam. Isto sam ubjedjen da ce kad tad u skorijoj buducnosti obe Koreje zaratovati. To ce ujednako biti i jedini nacin da se sprijeci nuklerni program u Sjevernom "entitetu."

KB9

Re: Buduci ratovi?

Post by KB9 » 28/10/2016 08:20

iduci rat ce bit kod nas cim putin primi precednika u kabinetu a ne kraj wca negdje usput

salik79

Post by salik79 » 28/10/2016 08:28

KB9 wrote:iduci rat ce bit kod nas cim putin primi precednika u kabinetu a ne kraj wca negdje usput

Tj., kad' ga 'vako doceka:

Image

umjesto 'vako:

Image

:D

hrle1976

Post by hrle1976 » 28/10/2016 11:27

Ovo sastanak u hodniku? :D

pici

Post by pici » 28/10/2016 11:31

Image

E vako mlada pišHi:

Srpska gibanica – gužvara sa sirom

1 pakovanje (1/2 kg) tankih kora za gibanicu
1/2 kg švapskog sira
4 jaja
1 kašičica soli
2 dl ulja
2 dl kisele vode (mineralne gazirane vode)
malo mleka ili jogurta (ako je smeša gusta)

hrle1976

Post by hrle1976 » 28/10/2016 11:43

Ja nevjerujem u buduce ratove u BiH, jer ona je od 1992, a od 1995 zvanicno podjeljenja, ono tipa prerezes tu gibanicu u pola ali i dalj djelove drzis jedan do drugog u istoj tepsij. Tako je i sa BiH, oba entiteta su u istoj tepsij ali su oni podjeljeni u dva. Nema se tu sta vise ratovati, jer ko god bi zapoceo bi bio agresor i nebi se vise moglo vaditi da neko brani SFRJ i sl.

sportman1

Post by sportman1 » 28/10/2016 15:54

Ratovi u svijetu su neizbjezni jer sam kapitalisticki sistem generira konflikt.
Pitanje je samo gdje I koliko.
Ostaje samo pitanje hoce li biti atomski.

RNG_25

Post by RNG_25 » 28/10/2016 16:48

hrle1976 wrote:Od kako je svjeta i vjeka ratovi su dio civilizacije - koliko god mi svi bili svjesni da rat nikome ne donosi dobro
Kud odmah baš u prvoj rečenici netačna tvrdnja, lel.

hrle1976

Post by hrle1976 » 28/10/2016 17:18

Jok eto Faraoni, Rimljani, Mongoli i ostali su heklali te sili goblene.

Progressive House

Post by Progressive House » 28/10/2016 17:21

salik79 wrote:
KB9 wrote:iduci rat ce bit kod nas cim putin primi precednika u kabinetu a ne kraj wca negdje usput

Tj., kad' ga 'vako doceka:

umjesto 'vako:

Image

:D

što neko reče "poker stolić" :lol: :lol:

155_mm

Post by 155_mm » 29/10/2016 16:25

salik79 wrote:
Image
ovo je bila saradnja na visokom nivou i djelovalo je obecavajuce. sljedeci sastanak je trebao biti bez zastave BiH koja se i ovdje jedva da uociti ali izgleda da je pukla tikva. ne znam je su li bili oni sto su trebali pokazivati miloradovim poljoprivrednicima kako se navodnjava njiva.

155_mm

Post by 155_mm » 29/10/2016 16:48

hrle1976 wrote:Ja nevjerujem u buduce ratove u BiH, jer ona je od 1992, a od 1995 zvanicno podjeljenja, ono tipa prerezes tu gibanicu u pola ali i dalj djelove drzis jedan do drugog u istoj tepsij. Tako je i sa BiH, oba entiteta su u istoj tepsij ali su oni podjeljeni u dva. Nema se tu sta vise ratovati, jer ko god bi zapoceo bi bio agresor i nebi se vise moglo vaditi da neko brani SFRJ i sl.
rata nema u buducnosti dve dok entiteti pristaju da ostanu u tepsiji. i nema tu nikakvog vadjenja ni nasta. bosnjo se bori za za goli opstanak. a entiteti postoje samo u okviru dejtonskog mirovnog sporazuma. u slucaju njegovog ponistenja od bilo koje strane entiteti ne postoje vise kao sto ih nije bilo na primjer ni 1968. godine. tako da tu nema nikakve agresije unutar BiH

znaci stvari onda izgledaju ovako:
Image

RNG_25

Post by RNG_25 » 29/10/2016 17:09

hrle1976 wrote:Jok eto Faraoni, Rimljani, Mongoli i ostali su heklali te sili goblene.
Mislio sam na tvrdnju da rat "ne donosi nikome dobro". Da ne donosi, rata ne bi nikad ni bilo.

hrle1976

Post by hrle1976 » 29/10/2016 18:18

155_mm wrote:
hrle1976 wrote:Ja nevjerujem u buduce ratove u BiH, jer ona je od 1992, a od 1995 zvanicno podjeljenja, ono tipa prerezes tu gibanicu u pola ali i dalj djelove drzis jedan do drugog u istoj tepsij. Tako je i sa BiH, oba entiteta su u istoj tepsij ali su oni podjeljeni u dva. Nema se tu sta vise ratovati, jer ko god bi zapoceo bi bio agresor i nebi se vise moglo vaditi da neko brani SFRJ i sl.
rata nema u buducnosti dve dok entiteti pristaju da ostanu u tepsiji. i nema tu nikakvog vadjenja ni nasta. bosnjo se bori za za goli opstanak. a entiteti postoje samo u okviru dejtonskog mirovnog sporazuma. u slucaju njegovog ponistenja od bilo koje strane entiteti ne postoje vise kao sto ih nije bilo na primjer ni 1968. godine. tako da tu nema nikakve agresije unutar BiH

Image
Dejton nema vise nista sa entitetima. Dejton je samo bilo mjesto dogovora, da je BiH defacto podjeljenja, a kad ce se vojvode entiteta dogovoriti o rastanku je prepusteno vremenu. Dejton nije zaustavio rat vec podjelio BIH defacto i dejure, ako hoces. Nema tu vise povratka u tu kartu, kao sto Kosovo nece se nikad vratiti u dio Republike Srbije. Hoce li se Federacija i Republika srpska razici danas ili sutra u dvije nezavisne drzave je nebitno, jer u tom pravcu sve ide, a cak je to zelja i EU zajednice, Rusije i USA. Znas sta je u dnu dejtona pisalo, podjeljeni ste, evo vam 30 godina roka da se razidjete, poslje ili ste sami se razisli ili cemo vas mi razvesti.

KB9

Post by KB9 » 30/10/2016 08:05

kakva bolan podjela, pa prije ce nas ameri sravnit ko kakve arape nego sto cemo se podjelit, uozbilji se

commendatore

Post by commendatore » 30/10/2016 08:18

hrle1976 wrote:Od kako je svjeta i vjeka ratovi su dio civilizacije - koliko god mi svi bili svjesni da rat nikome ne donosi dobro opet je to kao cigara kod pusaca, svi su svjesni da je skodno ali opet je cejf, tako velike vele sile dozivljavaju ratove, bar tako ja to gledam. Pa reko da budemo malo konstruktivno vidoviti, ajmo nareode gdje ce se u buduce rokati? Ko je prije 10 godina mogao zamisliti noliki rat u Siriji? Ja ne. Gdje ce sljedece buknuti?

Ja licno mislim da velesile nikada nece imati ozbilnje ratove na svom tlu, niti ce se direktno boriti jedna protiv druge! Ali zato sam siguran da ce vako obicne ZNJ drzave biti sahovska tabla za te ratove.

Ja tipam da ce sljedeci proxy rat biti Vijetnam. Isto sam ubjedjen da ce kad tad u skorijoj buducnosti obe Koreje zaratovati. To ce ujednako biti i jedini nacin da se sprijeci nuklerni program u Sjevernom "entitetu."
:lol: :lol: :lol: al ZNJ je relevatna cinjenica u raspravi :lol: :lol: :lol: i ti ocekujes neku konstruktivnu pricu :lol:

a evo ti hint - ratovi uvijek nastanu tamo gdje nastupi ili konflikt ili sublimacija interesa mesje moj..... :mrgreen:

Papastadopulos

Post by Papastadopulos » 30/10/2016 08:35

madagaskar, jbg nije odavno tamo bilo nista interesantno

Mr Majestic

Post by Mr Majestic » 30/10/2016 17:28

hrle1976 wrote:
155_mm wrote:

Image
Dejton nema vise nista sa entitetima. Dejton je samo bilo mjesto dogovora, da je BiH defacto podjeljenja, a kad ce se vojvode entiteta dogovoriti o rastanku je prepusteno vremenu. Dejton nije zaustavio rat vec podjelio BIH defacto i dejure, ako hoces. Nema tu vise povratka u tu kartu, kao sto Kosovo nece se nikad vratiti u dio Republike Srbije. Hoce li se Federacija i Republika srpska razici danas ili sutra u dvije nezavisne drzave je nebitno, jer u tom pravcu sve ide, a cak je to zelja i EU zajednice, Rusije i USA. Znas sta je u dnu dejtona pisalo, podjeljeni ste, evo vam 30 godina roka da se razidjete, poslje ili ste sami se razisli ili cemo vas mi razvesti.
Bosna ne moze da se se podjeli jer su Bosnjaci vezali svoju sudbinu za nju kao Bosnjacku nacionalnu i maticnu drzavu . Danas tzv MZ nema snage ni vremena da se bavi samim sobom a kamoli drugima tako ako Bosnjaci krenu u rusenje Genocidne tvorevine ili pocnu da parve u genocidnom djelu BiH svoje nacionalne institucije kao policiju, skolstvo, sudstvo itd vise niko nece moci da ih sprijeci jel ovo nije 95-ta . Najgore sto Bosnjacima moze da se dogodi je da izgube Sandzak ukoliko dodje do razmjene stanovnistva na nivou bivsih Ex-Yu repulika ali i to nije tako lose .

hrle1976

Post by hrle1976 » 30/10/2016 19:43

Lupetas. Kartko i jasno. Nece niko niti jedne niti druga da sta pita. Pito bi te ja kad bi vele sila zakucala na vrata i reka ti - dosta je. Bil se kurcijo. Pogledaj samo sto su za pet minuta ucinili od Libije. Bosna se cuva u rezevri, ako nebude isla ekonomija kako treba, da se gdje napravi ekonomska kolonizacija. Nebude li to islo, dijele BiH u dva i nece niko pitati niti Dodu ili Baketa za misljenje. Nemoj zaboraviti jaci kaci, a BiH i sl. njoj zemlje su nebitne za opstanak svojeta, to su obicni poligoni za proxy ratove i sl. BiH je na toj listi, a i brojne druge zemljice u tom okruzenju.

Mr Majestic

Post by Mr Majestic » 30/10/2016 20:14

hrle1976 wrote:Lupetas. Kartko i jasno. Nece niko niti jedne niti druga da sta pita. Pito bi te ja kad bi vele sila zakucala na vrata i reka ti - dosta je. Bil se kurcijo. Pogledaj samo sto su za pet minuta ucinili od Libije. Bosna se cuva u rezevri, ako nebude isla ekonomija kako treba, da se gdje napravi ekonomska kolonizacija. Nebude li to islo, dijele BiH u dva i nece niko pitati niti Dodu ili Baketa za misljenje. Nemoj zaboraviti jaci kaci, a BiH i sl. njoj zemlje su nebitne za opstanak svojeta, to su obicni poligoni za proxy ratove i sl. BiH je na toj listi, a i brojne druge zemljice u tom okruzenju.
I ti isto lupetas kratko i jasno . Jednom sam samom sebi postavio pitanje kad je ta MZ tako jaka sto onda ne napravi od BiH nacionalnu drzavu Bosnjaka kao sto imaju svi narodi svijeta pa bi na ovom prostoru za buducih hiljadu godina vladao mir . Odgovor je da sve i kad bi htjela tzv MZ nema snage da to ucini jedino to mogu uciniti sami Bosnjaci . Ali to nije sve sto sam se pitao jer sam jos kao dijete pomislio kako oni stari Grci mogu prije vise od 2000 godina vjerovati da su na Olimpu zivjeli tzv Bogovi , a sad poslije toliko godina ima ljudi ovdje koji vjeruju da u Briselu zasjedaju ti isti tzv Bogovi koji se pitaju za sve i svasta . Ti si jednostavno proizvod srbo-komunistickog rezima koji je vladao ovim prostorima nekoliko desetljecja . Tad je najveci zlocin bio misliti svojom glavom . Kako kaze Miroljub Petrovic postoje dva rezima rada mozga alfa i beta . U alfa rezimu covjek slusa vjesti i ostalo i informacije uzima ih zdravo za gotovo bez ikakve kriticke samosvjesti , dok u beta rezimu covjek slusa vjesti i informacije ali se kriticki odnosi prema njima, ne vjeruje u svaku informaciju . Ali na ovom prostoru preovladava podanicka svijest sto kao proizvod drusva sto iz neznanja i neobrazovanja i cekaju da im stranci naprave drzavu , odgajaju djecu ili oplode zenu :) .

Inception1

Post by Inception1 » 30/10/2016 20:21

Mz, eu i svim ostalim svjetskim organizacijama ne odgovara nacionalna država Bošnjaka iz prostog razloga što im se evropski muslimani koji vuku ilirsko/slavensko porijeklo ne uklapaju u njihovu sliku zatucanih tamnoputih američko-cionističkih sluga koji se raznose širom svijeta a koje su ustvari oni stvorili. Sa druge strane im odgovara ovakva situacija i takmičenje čiji je veći, američki ili ruski, vagajući tako svoj uticaj na regiji zapadnog balkana koji je izuzetno važan zbog geo-političke pozicije.
Uostalom, sve dok više i više jača industrija proizvodnje i prodaje oružja biće sve više i više ratova, prema tome, što bi rekle naše komšije: sprem'te se, sprem'te...

hrle1976

Post by hrle1976 » 30/10/2016 21:31

Mr Majestic wrote:
hrle1976 wrote:Lupetas. Kartko i jasno. Nece niko niti jedne niti druga da sta pita. Pito bi te ja kad bi vele sila zakucala na vrata i reka ti - dosta je. Bil se kurcijo. Pogledaj samo sto su za pet minuta ucinili od Libije. Bosna se cuva u rezevri, ako nebude isla ekonomija kako treba, da se gdje napravi ekonomska kolonizacija. Nebude li to islo, dijele BiH u dva i nece niko pitati niti Dodu ili Baketa za misljenje. Nemoj zaboraviti jaci kaci, a BiH i sl. njoj zemlje su nebitne za opstanak svojeta, to su obicni poligoni za proxy ratove i sl. BiH je na toj listi, a i brojne druge zemljice u tom okruzenju.
I ti isto lupetas kratko i jasno . Jednom sam samom sebi postavio pitanje kad je ta MZ tako jaka sto onda ne napravi od BiH nacionalnu drzavu Bosnjaka kao sto imaju svi narodi svijeta pa bi na ovom prostoru za buducih hiljadu godina vladao mir . Odgovor je da sve i kad bi htjela tzv MZ nema snage da to ucini jedino to mogu uciniti sami Bosnjaci . Ali to nije sve sto sam se pitao jer sam jos kao dijete pomislio kako oni stari Grci mogu prije vise od 2000 godina vjerovati da su na Olimpu zivjeli tzv Bogovi , a sad poslije toliko godina ima ljudi ovdje koji vjeruju da u Briselu zasjedaju ti isti tzv Bogovi koji se pitaju za sve i svasta . Ti si jednostavno proizvod srbo-komunistickog rezima koji je vladao ovim prostorima nekoliko desetljecja . Tad je najveci zlocin bio misliti svojom glavom . Kako kaze Miroljub Petrovic postoje dva rezima rada mozga alfa i beta . U alfa rezimu covjek slusa vjesti i ostalo i informacije uzima ih zdravo za gotovo bez ikakve kriticke samosvjesti , dok u beta rezimu covjek slusa vjesti i informacije ali se kriticki odnosi prema njima, ne vjeruje u svaku informaciju . Ali na ovom prostoru preovladava podanicka svijest sto kao proizvod drusva sto iz neznanja i neobrazovanja i cekaju da im stranci naprave drzavu , odgajaju djecu ili oplode zenu :) .
Ovo potamljeno, kako je to moguce kad cca. 55-60% stanovnistva BiH nisu "bosnjaci" odnosno Bosanci muslimani? Sta sa Bosancima romima, Bosancima katolicima, Bosancima pravoslavcima, Bosancima protestantima, Bosancima zidovima itd. To o cemu ti pricas je rat. I znas sta bi poslje bilo, podjela. Sam bi sebi puco u nogu. :skoljka:

155_mm

Post by 155_mm » 31/10/2016 19:28

kolega hrle uz sav respekt ali ovi tvoji postovi spadaju u kategoriju vlazni snovi.

cuj ovo "ako ne bude isla ekonomija dijeli se". ovo veca glupost od one da je navodno u dnu dejtona pisalo evo vam 30 godina da se razidjete. :lol:
pa koji penis onda namecanje dokumenata, tablica, monete, OS BiH, distrikta brcko i masu drugih stvari koje otezavaju taj razlaz.

kolega hrle moram te razocarati ali granica na drini je politicka konstanta veoma uticajnih centara moci na zapadu stara 200 godina. i to nema veze ni sa srbima, ni sa bosnjacima, ni sa hrvatima. za razliku od tebe, srpski vozdovi veoma dobro znaju. jasno su im rekli sta ih ceka ako pokusaju da ugroze taj interes.

Lug

Post by Lug » 31/10/2016 20:06

155_mm wrote:granica na drini je politicka konstanta veoma uticajnih centara moci na zapadu stara 200 godina.
moram te ispraviti kolega, jos od davne 395 g. Drina je granica izmedju pravoslavlja i katolicizma,

gosn. Hrle udri ih argumentima, koji su na tvojoj strani, dapace.. :D

Sanjarko

Post by Sanjarko » 31/10/2016 20:57

Zavisi sve, moze se dat dublja i detaljna analiza, al opet ko zna.
Mrsko mi pisat, analizu, jer komp ne radi mi, pola tipki na njemu a imam puno drugog posla oko Ideja itd.
A trebalo bi mi vremena za to.

Bit ce ih, mozda jos vise. :evil:
Ima jedna manja analiza moja u mojim sveskama al ne mogu nac, puno sveski imam o svemu od Ideja pa nadalje.

Ak ko od Elita, Mocnika ima na vezi i slusa, nek me kontaktira. :mrgreen:
Mozda se sta dogovorimo. :evil: ;-)

Post Reply