Budj, Mem, Plijesan, kako znati da li ih ima?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
Post Reply
Emi_Nevermind

Budj, Mem, Plijesan, kako znati da li ih ima?

Post by Emi_Nevermind » 13/08/2011 21:48

Vozdra, imam malo veci problem
Uzasno sam alergicna na vlagu i na budj, i tokom boravljenja u stanu punom vlage sam navukla gljivu na plucima radi mikotoksina i jedva izvukla zivu glavu. I sad smo se eto preselili, i igrom slucaja opet zavrsili na zadnjem spratu. Zid je malo napukao na dva-tri mjesta, ali ni traga od budji. Kako god, vlagomjer pokazuje 55-75% vlage, a ja sam sve losije, pocinju me proganjati isti simptomi, svrbe oci, svrbi nos, ne mogu da disem, iskasljavam sukrvicu, bole pluca, slabost, nesvjestica, bol u zglobovima :sad: Znam da sam se isto ovako osjecala kad smo bili u tom budjavom stanu, pa se sad pitam da li je moguce da ipak postoji budj u zidovima a da se ne vidi?? Kako to provjeriti, postoje li testovi ili neki aparati koji mogu izmjeriti kolicinu cestica budji tj. mikotoxina u zraku?? Gledam po netu i vidim da u SADu imaju neke inspektore za budj, ima li kod nas neko ko se bavi tim mjerenjem i sl?? Pomozite, molim vas , zivot mi je u pitanju :!: :!: :!: :!:

Hemel

Re: Budj, Mem, Plijesan, kako znati da li ih ima?

Post by Hemel » 13/08/2011 23:09

neka tema ostane na vrhu... :sad:

ne znam sta ste uradili sa starog namjestaja, garderobe...jeste li to sve dobro ocistili. postoji mogucnost da jos uvijek te gljivice zive u tim stvarima. druga stvar, ne moraju te gljivice da budu u zidovima. one mogu da se pojave i u podovima, u kupatilima, kuhinji...znam da su toksicne i jako neugodne.

u svakom slucaju zelim ti puno srece da prije svega povratis zdravlje a i da se rijesis te napasti u stanu.

pepe le frr

Post by pepe le frr » 13/08/2011 23:23

Baš mi je žao zbog tih problema.Ako ti šta može pomoći, nedavno sam čitala o Panasonic klima uređajima koji služe između ostalog i za prečišćavanje vazduha od buđi i bakterija.Evo pogledaj ovdje.
http://www.tehnomanija.rs/index.php?mod ... age_id=216

slobodni armirach

Post by slobodni armirach » 14/08/2011 21:01

samo da dodam sto se tice ovih uredjaja a odnosi se na garanciju kompresora od 5 godini, ..nije nikakva zavala,
za polovinu klima aparata koje mozete naci na trzistu, Panasonic je dobavljac kompresora.

Post Reply