Brzo varenje

Sve o zdravlju...
Post Reply
Ko to smat

Brzo varenje

Post by Ko to smat » 12/05/2012 09:58

Ima li ko ove tegobe naime nekad nisam ono sto kazu ni odmorio od jela a stomak vec proradio i pravac hala.Ne kontam da nije do brzog jedenja ili sta ja znam uglavnom zeludac brzo vari.e sad znam ja da zavisi sta si pojo i tako ali ipak ako ima neko slican problem nek javi ili postoji li sta da se to malo uspori jer nekad mi nezgodno negdje jest kontam sad ce provarit pa opet hala jer nevolim se bas svugdje zavlacit .Ono nemam bolova ili nekih zajebancija ali ipal malo iritantno.

miki27A

Re: Brzo varenje

Post by miki27A » 12/05/2012 10:09

Pozdrav kolegi s istim problemom:)
Kod mene u vecini slucajeva to je zbog hrane koja se jela: ako je zacinjeno(ljuto), znam da cu u roku 10 minuta sljedeca 2 sata sjediti na wc. (pouka: ne jesti zacinjeno ni pod razno).
Isto mi se desavalo i sa cheesburgerom: kad ga pojedem vani, znam da imam max 15-20 minuta naci wc. (citaj: hrana samo prodje kroz mene) Zadnji put sam to imala u julu prosle godine kad smo kolegica i ja uzele pastetu i neke kifle za dorucak. Znaci da je i do konzervansa (ponosno izjavljujem da od tada pastete i tako tih stvari nisam dotakla!)
Moj savjet: pripazi na koju vrstu hrane ti stomak tako reaguje, pa je izbaci na odredjeno vrijeme. Nakon odredjene pauze probaj opet isto jelo, ako se ponovo desi, to je to... znas da ti skodi, i ne jedi:)

Ko to smat

Re: Brzo varenje

Post by Ko to smat » 13/05/2012 13:07

Hvala bas evo od danas necu da jedem nista od mesa od tog cu pocet pa ako bude isto stanje prelazim na drugo.Pozdrav.

Post Reply