Brzina kompresovanja

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
dr Christian Troy

Brzina kompresovanja

Post by dr Christian Troy » 01/11/2016 15:45

Brzina kompresovanja
Da li proces ripovanja to jest kompresovanja isto vremenski traje na kompjuteru sa daleko boljom konfiguracijom ili traje isto kao na kompjuteru slabije konfiguracije?
Planiram da ripujem koristeći softver Handbrake.
Pošto moj drug ima dosta moćniju konfiguraciju planiram da na njegovom kompjuteru ripujem što me dovodi do pitanja da li će se pri istim podešavanjima u programu Handbrake video brže ripovati na drugovom kompjuteru ili bi brzina bila ista kada bih ripovao na mojem kompjuteru.

Mega Man X

Re: Brzina kompresovanja

Post by Mega Man X » 01/11/2016 15:47

Što je bolja konfa, brže će ići. Primjer: Duže treba i3 i i5-ci da renderuje klip u Sony Vegas-u, dok i7 najbrže odradi posao. Tako da je isto i za Handbrake.

Ako griješim, nek me neko slobodno ispravi, mada meni djeluje da što je bolja konfa, brže će ići.

Poslano s Marsa

Praetorious

Re: Brzina kompresovanja

Post by Praetorious » 01/11/2016 18:11

Ne griješiš, što jači procesor sa što više jezgri & thread-ova i više RAM-a - to bolje. Još ukoliko grafička podržava CUDA opciju, a korišteni porogram zna raditi s time, onda će konverzija ići još brže. Uz samu mašinu bitne su i postavke programa za rekodiranje videa, izbor codec-a, navarno i rezolucija i duržina videa ...
U svakom slučaju, ako ti drug ima jaču mašinu i ako je voljan izdvojiti nekoliko sati procesorskog vremena, onda idi na tu opciju.

Post Reply